امروز : شنبه, 12 آذر 1401

صورتجلسات سال 1389 دوره سوم

صورتجلسه شماره 251 مورخه14/1/89 دوره سوم شورای شهر

 

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهربجنورد جلسه اي با حضور اكثريت اعضاء در محل ساختمان شورا تشكيل گرديد ابتدا آياتي از كلام الله مجيد تلاوت گرديد سپس ریاست محترم شورا ضمن تبریک سال جدید که سال همت مضاعف و کار مضاعف نامگذاری شده است برای هر یک از اعضاء آرزوی توفیق نموده و از خداوند متعال مسئلت نمودند که توان تلاش بیشتر را در خدمت رسانی به مردم شریف عنایت فرماید آنگاه هر یك از اعضاء ضمن تبریک سال جدید به تمام مسئولین خدمتگذار بر تلاش بیشتر و اولویت بندی کارهای شهری تاکید نمودند و همچنین مقرر شد که بودجه سال 89 شهرداری کارشناسی بیشتر شده و نسبت به پروژه های قابل اجراء و اولویت دار در بودجه مد نظر قرار گیرد . لذا سیاستهای کلان در بودجه سال 89 شهرداری به شرح ذیل مورد تصویب قرار گرفت .

در بودجه سال 1389 شهرداری تخصیص منابع براساس 60 به 40 باشد یعنی 60./. عمرانی و 40./. جاری لحاظ گردد.

بودجه عمرانی براساس درآمدهای واقعی باشد و حتما به صورت عملیاتی طرح ریزی و شناسنامه پروژه ها به شورا ارائه گردد.

کمیته ای تحت عنوان کمیته تخصیص منابع تشکیل و درآمد ماهیانه شهرداری را به نسبت جاری و عمرانی اختصاص داده تا پروژه های عمرانی اجرا شود و گزارش دوماهه به شورا ارسال شود .

تعدادی از پروژه های اساسی از جمله روکش آسفالت سطح شهر ، بازگشائی خیابانهای اصلی و همچنین پروژه های زیربنائی به صورت مشخص تامین اعتبار لازم صورت گیرد.

با توجه به محدودیت منابع مالی و انتظارات بالای شهروندان از ظرفیت بخش خصوصی و تعاونی در اجرای پروژه ها استفاده و پروژه ها به صورت مشارکتی انجام پذیرد.

ساماندهی نیروی انسانی شهرداری و کاهش نیروی اداری غیر متخصص در بودجه شهرداری لحاظ گردد.

ساماندهی فضاهای سبز موجود در محدوده خدماتی که در سنوات قبل سرمایه گذاری زیادی برای احداث صورت گرفته انجام گیرد بشکلی که این فضاها جهت استفاده شهروندان آماده گردد.

توجه ویژه به زیباسازی و مبلمان شهری در بودجه سال 89 شهرداری

 

 

صورتجلسه شماره 252 مورخه18/1/89 دوره سوم شورای شهر

 

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهربجنورد جلسه اي با حضور اكثريت اعضاء
در محل ساختمان شورا تشكيل گرديد ابتدا آياتي از كلام الله مجيد تلاوت گرديد آنگاه هر یک از اعضاء پیرامون بودجه سال 89 مطالب خود را بیان داشتند و مقرر شد در جلسات آتی هر یک از بندهای بودجه دقیقا مورد بررسی قرار گیرد و بودجه شهرداری بصورت عملیاتی تنظیم بطوری که پروژه های قید شده در بودجه اجرا و تا پایان سال 89 به اتمام برسد.

 

 

 

صورتجلسه شماره 253 مورخه21/1/89 دوره سوم شورای شهر

 

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهربجنورد جلسه اي با حضور اكثريت اعضاء
در محل ساختمان شورا تشكيل گرديد ابتدا آياتي از كلام الله مجيد تلاوت گرديد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ شد:

نامه شماره 596 مورخه 19/1/89 شهرداری در خصوص خرید 30 دستگاه اتوبوس تخصیصی سهمیه استان به مبلغ 000/630/420/6 ریال (شش میلیارد و چهارصد و بیست میلیون و ششصد و سی هزار ریال)برای سازمان اتوبوسرانی بجنورد مطرح، شورا با خرید 30 دستگاه اتوبوس سهمیه ای به مبلغ مذکور در نامه اعلام موافقت می نماید. لازم است شهرداری مبلغ تخصیصی را در بودجه سال 1389 منظور فرماید .

نامه شماره 42706 مورخه 23/12/88 شهرداری مبنی بر تعیین تعرفه صدور پروانه نمایندگی پنج ساله و تمدید آن مربوط به آژانسهای تلفنی داخل شهر
که به تائید هیات مدیره و شورای سازمان تاکسیرانی رسیده است مطرح،
به شرح ذیل مورد موافقت شورا قرار گرفت .

1- هزینه صدور مجوز برای دفتر آژانس به مدت 5 سال به مبلغ 000/000/3 ریال
(سه میلیون ریال) تعیین می شود .

2- هزینه تمدید مجوز دفتر آژانس به صورت سالانه مبلغ 10 درصد (ده درصد )
هزینه صدور مجوز تعیین می شود .

3- هزینه تمدید مجوز 5 ساله آژانس تلفنی برای مدت 5 سال بعدی مبلغ 10 درصد
(ده درصد) هزینه صدور مجوز تعیین می شود .

4- هزینه هر گونه نقل و انتقال و تغییر نام در پروانه آژانس (در صورت داشتن شرایط احراز شخص جدید ) مبلغ 50 درصد هزینه صدور مجوز تعیین می شود .

نامه شماره 4/10/م ح مورخه 7/1/89 شهرداری در خصوص معرفی نماینده برای تشکیل کمیته مبارزه با اخذ رشوه و فساد در شهرداری مطرح، جناب آقای رضا فیروزه
عضو محترم شورا بعنوان نماینده معرفی می گردد.

نامه شماره 331 مورخه 14/1/89 شهرداری در خصوص واگذاری میدان دام جدید و قاپان توزین دام به بخش خصوصی از طریق مزایده و کمیسیون معاملات مطرح ،
شورا با واگذاری آن به بخش خصوصی از طریق مزایده و کمیسیون معاملات
اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 332 مورخه 14/1/89 شهرداری مبنی بر خرید دو دستگاه خودرو زانتیا برای شهرداری مطرح، شورا با خرید دو دستگاه خودرو زانتیا اعلام موافقت می نماید لازم است در بودجه سال 89 شهرداری لحاظ گردد.

 

 

صورتجلسه شماره 254 مورخه1/2/89 دوره سوم شورای شهر

 

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه اي با حضور اكثريت اعضاء
در محل ساختمان شورای اسلامی شهر تشكيل گرديد ابتدا آياتي از كلام الله مجيد تلاوت گرديد
پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ شد:

نامه شماره 235 مورخه 10/1/89 شهرداری مبنی بر واگذاری راهبری دوشنبه بازار شهرداری واقع در روبروی درب استادیوم تختی از طریق مزایده به بخش خصوصی مطرح، شورا با واگذاری آن از طریق مزایده اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 46271 مورخه 29/1/89 شهرداری درخصوص تمدید اجاره ساختمان شهرداری منطقه دو به مبلغ ماهیانه 000/000/40 ریال (چهل میلیون ریال) برای مدت یک سال مطرح، شورا با تمدید قرارداد به مبلغ چهل میلیون ریال اجاره ماهیانه برای مدت یکسال اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 46078 مورخه 22/1/89 شهرداری مبنی بر واگذاری راهبری کشتارگاه صنعتی از طریق مزایده به بخش خصوصی مطرح، مقرر گردید شهرداری قراردادها و توافقات فیمابین شهرداری و اداره پشتیبانی امور دام استان را مورد بررسی چنانچه وفق توافقات کشتارگاه صنعتی ساخته شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است نسبت به تحویل آن اقدام و از طریق مزایده راهبری آن به بخش خصوصی واگذار گردد و در صورت وجود نقص صورتجلسه تنظیم و از طریق مراجع ذیصلاح پیگیری شود و همچنین استعلامات لازم از اداره محیط زیست و مرکز بهداشت و سازمان دامپزشکی اخذ گردد.

نامه شماره 512 مورخه 19/1/89 شهرداری در خصوص رایگان بودن عوارض صدور مجوز توسعه بنای حسینیه عاشقان مهدی به مبلغ 515/014/2 ریال )
(دو میلیون و چهارده هزار و پانصدو پانزده ریال)مطرح، شورا با محاسبه رایگان آن
اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 30873 مورخه 25/1/89 شهرداری مبنی بر واگذاری ترمینال مسافربری که شامل (راهبری، نگهبانی ، حفظ و نگهداری فضای سبز و خدمات محوطه) می باشد از طریق آگهی به بخش خصوصی مطرح، شورا با نظر شهرداری اعلام موافقت می نماید.

 

 

 

صورتجلسه شماره 255 مورخه4/2/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه اي با حضور اكثريت اعضاء
و با دعوت از فرماندار محترم بجنورد جناب آقای مهندس صحراگرد و بخشدار محترم مرکز ی بجنورد جناب آقای مهندس یاوری در محل ساختمان شورای اسلامی شهر تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن ریاست محترم شورا ضمن خیر مقدم از فرماندار محترم و معاونت ایشان به لحاظ حضور در جلسه شورای اسلامی شهر توضیحاتی پیرامون این جلسه و حضور فرماندار محترم بیان داشتند سپس فرماندار محترم با توضیح از مشکلات بهداشتی شهر بجنورد که سلامت شهروندان را تهدید می نماید و محاصره شهر با زباله های خانگی و نخاله های ساختمانی که باید سریعا نسبت به جمع آوری و دفع آنها اقدام شود و همچنین نمایش زباله های خانگی و نخاله های ساختمانی با کلیپ تهیه شده که نشانگر معضل بزرگی برای شهر بجنورد می باشد آنگاه تصمیماتیبه شرح ذیل اتخاذ گردید :

دعوت از کارشناسان امور آب و آب و فاضلاب شهری ، شهرداری ، فرمانداری و منابع طبیعی برای ساماندهی کالهای داخل شهر و شاه جوی های موجود در شهر و کارشناسی و طراحی ساماندهی آنها و تعیین اعتبار لازم برای انجام آن توسط شورای اسلامی شهر بجنورد ظرف مدت سه روز و اعلام نتیجه کارشناسی به فرمانداری بجنورد .

مقرر شد جهت دفع فاضلاب شهری که توسط تانکرهای فاضلاب از منازل تخلیه می شود و زباله های شهری و نخاله های ساختمانی توسط شورای شهر جلسه ای با حضور کارشناسان فرمانداری، اداره آب و فاضلاب شهری ، محیط زیست ، شهرداری و منابع طبیعی و بهداشت محیط تشکیل و سریعا نتیجه کارشناسی جلسه به فرمانداری محترم انتقال یابد .

مقرر شد در خصوص نهم اردیبهشت روز شوراها هماهنگیهای لازم جهت برگزاری مراسم آن روز بین شورای شهر و فرمانداری محترم و استانداری بعمل آمده تا تداخل برنامه صورت نگیرد .

مقرر شد در خصوص مشکلات ترافیک بجنورد تقاضای جلسه ای با استانداری محترم صورت گیرد و اهمیت معضل ترافیک بجنورد به استحضار استاندار محترم رسانده شود و مطالعه طرح جامع ترافیک بجنورد و مورد درخواست واقع شود .

 

صورتجلسه شماره 256 مورخه8/2/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه اي با حضور اكثريت اعضاء
در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

نامه شماره 799 مورخه 23/1/89 شهرداری بجنورد در خصوص توافق مورخه 11/12/88 شهرداری و ورثه مرحوم موسی الرضا رحیمی مطرح با توجه به اینکه ملک در ادامه خیابان 32 متری شمال شهر حدفاصل میدان جوادیه تا باغ ثائبی واقع شده نظر به ضرورت بازگشائی ادامه جوادیه، شورا با توافقنامه مذکور اعلام موافقت می نماید توافق فوق از تاریخ تصویب به مدت یک سال معتبر می باشد .

نامه شماره 30812 مورخه 24/1/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 10/1/89 شهرداری و آقای سید عباس عباسی و احمد صدوقی مطرح، نظر به اینکه ملک مذکور در مسیر تعریض بلوار ولایت واقع شده شورا با توافق فوق اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 1414 مورخه 2/2/89 شهرداری در خصوص خرید یک دستگاه ترانس 100 کیلو وات آمپر جهت کارگاه بلوک زنی به مبلغ 000/000/75 ریال . یک دستگاه ترانس 50 کیلو وات آمپر جهت تامین برق فضای سبز انتهای بلوار چمران به مبلغ 000/000/106 ریال از شرکت رادنیرو سناباد مطرح، شورابا خرید دستگاههای مذکور اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 1449 مورخه 4/2/89 شهرداری در خصوص ساماندهی جداره های خندق حدفاصل پل اداره دارائی تا پل جدید الاحداث (مجاور شهرداری منطقه یک ) بصورت ایجاد فضای سبز مطرح، شورا با ساماندهی مسیر مذکور اعلام موافقت می نماید منوط باینکه با طرح جامع ساماندهی مسیلهای داخل شهر مغایرت نداشته باشد.

نامه شماره 30951 مورخه 28/1/89 شهرداری در خصوص تفاهم نامه شهرداری با شرکت کارگزاری بیمه پیشگامان فردای سبز مطرح، نظر به ضرورت داشتن مشاور بیمه ای برای شهرداری بجنورد در صورتیکه بار مالی برای شهرداری بجنورد نداشته باشد برای مدت یک سال اعلام موافقت می نماید.

 

صورتجلسه شماره 257 مورخه11/2/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه اي با حضور اكثريت اعضاء
در محل ساختمان شورای اسلامی شهر تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند
سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

نامه شماره 541/1/4121 مورخه 4/2/89 فرمانداری محترم بجنورد درخصوص مخالفت با بند 5 مصوبه شماره 253 مورخه 21/1/89 شورای اسلامی دایر بر خرید 2 دستگاه خودروی زانتیا برای شهرداری بجنورد مطرح، با توجه به ماموریتهای متعدد مسئولین شهرداری به شهرها و استانهای مختلف و با توجه به اینکه خودروی سواری قابل اعتماد در شهرداری وجود ندارد به لحاظ امنیت سفر مسئولین مربوطه و شهرداران محترم، شورا بر مصوبه خود اصرار ورزیده لازم است جهت حل موضوع مصوبه به شورای حل اختلاف استان احاله گردد.

نامه شماره 532 مورخه 17/1/89 شهرداری در خصوص واگذاری سنگ شکن شهید جباری (2،3،4 و کارخانه آسفالت ) به بخش خصوصی مطرح، شورا با واگذاری سنگ شکن مذکور از طریق آگهی مزایده به بخش خصوصی اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 1448 مورخه 4/2/89 شهرداری در خصوص پروژه ساماندهی و ایجاد فضای سبز در املاک و اراضی رها شده در حاشیه و طرفین بلوار فرودگاه مطرح، در صورتیکه املاک و اراضی متعلق به مردم نباشد شورا با اجرای پروژه ساماندهی مذکور اعلام موافقت می نماید.

 

 

صورتجلسه شماره 258 مورخه13/2/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه اي فوق العاده با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلوت گردید
پس از آن هریک از اعضاء نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند
آنگاه از زحمات هیات رئیسه شورا در طول مدت یک سال تقدیر و تشکر بعمل آمد سپس در خصوص هیات رئیسه شورا و نمایندگاه کمیسیون های مختلف رای گیری بعمل آمد سپس در خصوص هیات رئیسه شورا در طول مدت یک سال تقدیر و تشکر بعمل آمد سپس در خصوص هیات رئیسه شورا و نمایندگان کمیسیونهای مختلف رای گیری بعمل آمده به شرح ذیل تصمیم گیری شد:

هیات رئیسه شورا با رای قاطع حاضرین در جلسه به شرح ذیل تعیین گردیدند :

آقای سید محمد لنگری بعنوان رئیس شورا ، آقای سید اسماعیل سیدی بعنوان نایب رئیس شورا ، آقای رضا فیروزه بعنوان خزانه دار شورا ، آقای حسین پیلتن بعنوان منشی شورا تعیین گردیدند

در خصوص کمیسیونهای مختلف که نمایندگان شورا باید حضور یابند پس از رای گیری
به شرح ذیل تعیین گردیدند:1-کمیسیون معاملات آقای حسین پیلتن2-کمیسیون توافقات شهرداری آقای رضا فیروزه 3-کمیسیون ماده صد یک خانم اعظم السادات افشین فر 4-کمیسیون ماده صد دو آقای ابراهیم امانی 5- کمیسیون بند بیست ماده 55 آقای سید اسماعیل سیدی 6- کمیسیون ماده 77 آقای سید اسماعیل سیدی7-نظارت بر اصناف بازرگانی آقای سید اسماعیل سیدی 8-تعیین سن ثبت احوال آقای جمشید گریوانی
9- کفالت و معافیت نظام وظیفه آقای جمشید گریوانی 10-تجدید نظر کفالت و معافیت نظام وظیفه آقای رضا فیروزه 11-حل اختلاف مالیاتی آقای رضا فیروزه 12- تجدید نظر حل اختلاف مالیاتی آقای ابراهیم امانی 13- نماینده شورا در شورای سازمان آتش نشانی آقای ابراهیم امانی 14- نماینده شورا در شورای تاکسیرانی آقای سید اسماعیل سیدی 15- نماینده شورا در شورای اتوبوسرانی آقای رضا فیروزه 16-نماینده شورا در شورای سازمان آرامستان ها آقای جمشید گریوانی 17-نماینده شورا در شورای سامان پارکها آقای سید محمد لنگری 18- نماینده شورا در کمیسیون قطع اشجار سازمان پارکها آقای سید محمد لنگری

در خصوص کمیسیونهای داخلی شورا که عبارتند از 1-کمیسیون عمران و شهرسازی 2-کمیسیون فرهنگی و اجتماعی 3-کمیسیون بهداشت و سلامی 4- کمیسیون خدمات شهری و حمل و نقل 5-کمیسیون بودجه و برنامه ریزی مقرر گردید اعضاء کمیسیونها کما فی السابق ابقاء گردند.

 

 

 

صورتجلسه شماره 259 مورخه15/2/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه اي در محل ساختمان شورا
با حضور اکثریت اعضاء و با حضور مدعوین و معاونت محترم اداری و مالی شهرداری
جناب آقای اخلاقی پور و کارشناسان محترم شهرداری تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت گردید آنگاه در خصوص بررسی بودجه سال 1389 شهرداری و اصلاحاتی که باید در بودجه بعمل آید بحث و بررسی شد و مقرر گردید شهرداری اصلاحات انجام شده در بودجه را اعمال و بودجه را برای روز یک شنبه مورخه 19/2/89 به شورا ارائه و در جلسه علنی شورا تصویب نهائی صورت گیرد .

در ادامه متمم بودجه سال 1388 شهرداری نیز مورد بررسی قرار گرفت و اشکالات موجود بررسی مقرر گردید اصلاحات لازم انجام و جهت تصویب نهائی به شورا ارائه گردد .

 

 

 

صورتجلسه شماره 260 مورخه18/2/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه اي در محل ساختمان شورا
با حضور اکثریت اعضاء و با حضور دادستان محترم بجنورد و شهردار محترم و همچنین شهردار محترم منطقه یک در محل ساختمان شورای اسلامی شهر تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت گردید آنگاه جناب آقای مهندس لنگری ضمن خیر مقدم نسبت به دادستان محترم و شهردار محترم و حاضرین در جلسه نکاتی همراه به نمایش کلیپ به شرح ذیل به استحضار حاضرین در جلسه رسانده شد:

1-معضلات ساختمانهای اداری در مناطق مسکونی بدون تغییر کاربری و تحمیل ترافیک در خیابانها و معابر عمومی .

2-مشکل پادگانها بعنوان مسدود کردن شاهراهها و خیابانهای اصلی

3-سد معبر بعنوان معضلی بزرگ در تضییع حقوق شهروندان

4-تملک غیر مجاز ادارات و نیروی نظامی و انتظامی

5-حفاریهایی که توسط ادارات خدمات رسان انجام می شود و پر نمودن کانالها بصورت غیر اصولی و تحمیل هزینه مضاعف بر بیت المال

6-مشکل فاضلاب منازل و آبریز منازل به کوچه و خیابانها که باعث از بین رفتن آسفالت و همچنین تهدید بهداشتی برای ساکنین و نجاست بوجود آمده برای عابرین از معابر .

7-زمینهای رها شده در سطح شهر و عدم انجام حصار کشی که این امر باعث آلودگی منطقه خواهد شد و از طرفی نما و منظر شهری را نیز تهدید می کند .

8-معضل حواشی شهر و مشکلات امنیتی و اخلاقی که در حواشی باعث تهدید شهر بجنورد شده و در آینده نیز این تهدید مضاعف خواهد شد.

9-مشکل ترافیک مرکز شهر و راهکار رفع ترافیک از طریق توافق با مالکین و در صورت عدم توافق اعمال قانون نسبت به آنان و حمایت دادستان محترم در این خصوص پس از بیان مسائل و مشکلات شهر توسط اعضاء محترم شورا و شهردار محترم

دادستان محترم مطالبی به شرح ذیل بیان داشتند :

1-جایگاه رفیع شورا بعنوان نمایندگان مردم در اداره امور شهر و ورود به مسائل شهری .

2-شوراها از سه دیدگاه دارای اقتدار می باشد ، مبنای شرعی که در آیات قرانی و روایات متعدد از معصومین (ع) ذکر شده است ، مبنای قانونی که در قانون اساسی جایگاه شورا در چند اصل بیان شده است مبنای عرفی که بهره مندی از خرد جمعی و دانش جمعی بر آن تکیه نموده است .

3-نظام شورایی جلوگیری می کند از هر نوع استبداد فردی و نظام استبدادی

4-ایرادات موجود بر قانون شوراها :

الف: عدم وجود ضمانت اجرائی و الزامات اجرائی که در اصل یکصد و سوم قانون اساسی

ب:عدم شفافیت قانون شوراها و شفاف نبودن حدود وظایف آن

ج:نقل حرکت شورا مسائل سیاسی و جناحی بودن آن است. لذا لازم است شورا و اعضاء محترم آن خود را از مسائل سیاسی در امور شورا مبرا نموده و صرفا به مطالبات مردم بپردازند .

5-نقاط قوت شوراها :

الف) پیگیری و مطالبات مردمی براساس قانون موجود و جاری کشور .

ب)پیگیری و بازخواست نقاط ضعف ادارات و نهادها در مسائل اجرائی بطوریکه شائبه سیاسی نداشته باشد که این امر باعث رفیع شدن جایگاه شورا و محبوبیت در بین مردم خواهد شد و همچنین در صورت عدم پاسخگوئی مسئولین ذیربط ، انعکاس آن از طریق رسانه ها به مردم و به مقامات بالاتر .

6-ورود شورا در ظرفیت گردشگری شهرستان بجنورد از جمله بش قارداش و بابامان و آب گرم ایوب

7-دفاع شورا از بیت المال و حفظ بیت المال و همچنین پیشگیری از وقوع جرم در ادارات .

8-شورا باید مشکلات موجود در شهر را مستند سازی نموده و به اطلاع مسئولین و دادستانی محترم رسانده شود و در صورت عدم پاشخگوئی مسئولین به اطلاع دفتر مقام معظم رهبری برسد.

9-در خصوص تصرفات نهادها و مراکز نظامی و انتظامی شورا با شورای حفاظت از اراضی ملکی مکاتبه نماید و درخواست رفع تصرف از اراضی متعلق به شهرداری را در منطقه دوبرابر نماید .

10-کمیسیون ماده صد باید در آراء خود دقت نظر بیشتری شود و در صورت رای با قاطعیت
رای کمیسیون ارجاع گردد.

در خاتمه مقرر شد جلسات شورا با دادستان محترم بصورت مستمر برگزار شود و مشکلات موجود در شهر مورد بررسی و بازبینی قرار گیرد و راهکارهای مناسبی برای حل مشکلات و معضلات پیش بینی شود و از مسئولین شهری خواسته شود تا نسبت به حل آنان چاره اندیشی نمایند و همچنین در صورت صلاحدید با حضور دادستان محترم جلسه ای با ادارات و شورای شهر برگزار تا هماهنگی لازم بعمل آید و هر یک از ادارات ملزم به اجرای قانون گردند تا حقوق شهروندان حفظ شود.

 

 

صورتجلسه شماره 261 مورخه22/2/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه اي با حضور اكثريت اعضاء
در محل ساختمان شورای اسلامی شهر تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد
پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند
سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

نامه شماره 15841 مورخه 21/11/88 شهرداری مبنی بر ارسال متمم بودجه سال 1388 مطرح، متمم بودجه پس از بررسی لازم در جلسات متعدد کمیسیون بودجه و شورا مورد تصویب قرار گرفت .

نامه شماره 17349 مورخه 20/12/88 شهرداری در خصوص بودجه پیشنهادی 1389 شهرداری مطرح، شورا پس از بررسی متعدد بودجه پیشنهادی در کمیسیونهای بودجه و فنی و عمرانی و در شورا با الزامات زیر مورد تصویب قرار داد.

1) مقرر شد شهرداری کمیته ای تحت عنوان کمیته تخصیص تشکیل ، درآمد ماهیانه شهرداری را به نسبت هزینه های جاری و عمرانی تقسیم نماید .

2) شهرداری در هیچ شرایطی حق بکارگیری نیروی انسانی را بدون مجوز خارج از چارچوب بودجه نخواهد داشت .

3)بر اساس قانون شهرداری پرداخت هر گونه حقوق و مزایا به نیروهای مامور در ادارات و نهادها را نخواهد داشت و در صورت ادامه ماموریت نیروها حقوق آنان توسط اداره یا نهاد مربوطه پرداخت شود .

4)مقرر گردید شهرداری گزارش درآمد و هزینه های جاری و عمرانی خود را جهت انتشار عمومی به شورای اسلامی شهر ارسال نماید .

5) مقرر گردید شهرداری شناسنامه پروژه های عمرانی خود را جهت بررسی و نظارت شورا پس از ابلاغ بودجه ظرف مدت 15 روز به شورا ارسال نماید .

نامه شماره 46367 مورخه 17/1/89 شهرداری در خصوص تفریغ بودجه سال 1387
شهرداری مطرح ، شورا پس از بررسی تفریغ بودجه و مقایسه آن با بودجه پیشنهادی
و متمم مورد تصویب قرار داد .

نامه شماره 161 مورخه 9/1/89 شهرداری در خصوص واگذاری جایگاههای گاز CNG شهرداری از طریق مزایده به بخش خصوصی مطرح، شورا با واگذاری CNG به بخش خصوصی موافقت، مقرر شد گزارشی از عملکرد جایگاه در ماههای مختلف از هر فصل یک ماه تهیه و گزارش عملکرد درآمد و هزینه به صورت میانگین تهیه و به شورا ارائه گردد و همچنین مقرر شد در قرارداد وثیقه کافی در قرارداد پیش بینی و نوع قرارداد بصورتی باشد که هزینه تعمیر و نگهداری به عهده راهبر باشد و تجهیزات بصورت سالم تحویل مستاجر شده و در پایان قرارداد سالم تحویل شهرداری گردد ودر زمان قرارداد هیچگونه هزینه ای توسط شهرداری انجام نگیرد.

نامه شماره 1522 مورخه 5/2/89 شهرداری در خصوص رفع نواقص و معایب دستگاه های استخر شنا مطرح شورا با تعویض دیگهای بزرگ گرم کننده آب استخر ، خرید یک عدد دیگ آب گرم ویژه قسمت سونا و جکوزی ، تعویض کمدهای فرسوده لباس ، تعویض گاردیل فرسوده دور استخر با مبلغی بالغ بر 000/000/200 ریال (دویست میلیون ریال) هزینه کرد موافقت می نماید.

نامه شماره 37817 مورخه 6/7/88 شهرداری در خصوص پرداخت 30./. حق السهم اولیه شرکت عمران و مسکن سازان خراسان شمالی مطرح، شورا با مبلغ 000/000/160 ریال (یکصدو شصت میلیون ریال) پرداختی حق السهم اولیه شرکت مذکور توسط شهرداری موافقت می نماید.

نامه شماره 643/2 مورخه 8/3/89 سازمان نظام مهندسی در خصوص 30./. (سی درصد) تخفیف حق النظاره مهندسین ناظر مطرح، جهت حل و فصل موضوع اختلافی شهرداری و سازمان نظام مهندسی شورا با موضوع تخفیف 30./. (سی درصد) بشرط پرداخت نقدی حق النظاره سال 1388 اعلام موافقت می نماید.

 

 

صورتجلسه شماره 262 مورخه25/2/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه اي با حضور اكثريت اعضاء
در محل ساختمان شورای اسلامی شهر تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد
آنگاه هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند سپس تصمیماتی
به شرح ذیل اتخاذ گردید ضمنا در این جلسه معاونت محترم اداری و مالی شهرداری به همراه کارشناسان محترمشان جهت بررسی بهاء خدمات شهرداری در سال 1389 حضور یافتند.

نامه شماره 2035 مورخه 11/2/89 شهرداری در خصوص واگذاری تالار حافظ به بخش خصوصی مطرح، شورا با واگذاری راهبری آن به بخش خصوصی از طریق آگهی مزایده براساس نرخ پایه تصویب شده در شورای شهر و انتقال نیروهای موجود در سالن از شهرداری به بخش خصوصی اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 680 مورخه 21/1/89 شهرداری در خصوص ایجاد جمعه بازار اتومبیل و موتورسیکلت در میدان دام قدیم شهرداری مطرح، شورا ا کلیات ایجاد جمعه بازار اتومبیل و موتورسیکلت در میدان دام قدیم از طریق مزایده اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 422 مورخه 16/1/89 شهرداری در خصوص چاپ آگهی مناقصه و مزایده در جراید سراسری و محلی مطرح، شورا با چاپ آگهی مناقصه و مزایده در جراید کثیر الانتشار یا محلی با قیمت توافقی معاونت اداری و مالی شهرداری یا شهردار اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 534 مورخه 17/1/89 شهرداری در خصوص واگذاری بخشی از عملیات اجرائی شهرداری به بخش خصوصی (اداره پست) مطرح، شورا با کلیات واگذاری موارد زیر اعلام موافقت می نماید .لازم است کارشناسی لازم انجام گرفته ، قرارداد مربوطه منعقد ، نسخه ای از آن به شورای شهر ارسال شود. الف:وصول عوارضات تجاری موقت. ب:وصول عوارضات صنفی . ج:وصول عوارضات تابلوهای تبلیغاتی سردرب مغازه ها . د: وصول عورضات خودرو (برچسب عوارض خودرو )

نامه شماره 30731 مورخه 22/1/89 شهرداری در خصوص واگذاری امور درآمدی ارزش افزوده را از طریق بخش خصوصی مطرح، شورا با واگذاری امور درآمدی ارزش افزوده به بخش خصوصی اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 2656 مورخه 20/2/89 شهرداری در خصوص هزینه تعمیرات مهمانسرای شهر بالغ بر یکصد میلیون ریال مطرح، شورا با هزینه تعمیرات تا سقف ده میلیون تومان (یکصد میلیون ریال) اعلام موافقت می نماید . مشروط به اینکه شهرداری در هنگام تحویل محل به راهبر صورتجلسه ای تنظیم ، کلیه امکانات سالم تحویل راهبر نموده و هنگام باز پس گیری براساس لیست تنظیمی و صورتجلسه تحویلی امکانات سالم از راهبر تحویل گرفته شود و در صورت خسارت وارده جبرات خسارت نماید .

 

 

 

صورتجلسه شماره 263 مورخه29/2/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه اي با حضور اكثريت اعضاء
در محل ساختمان شورای اسلامی شهر تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد
آنگاه هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند
سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

نامه شماره2796 مورخه 25/2/89 شهرداری در خصوص ارسال و اعزام کاروانی از نیروهای شهرداری به مرقد مطهر حضرت امام (ره) و دو دستگاه اتوبوس بیابانی و دو دستگاه مزدا مطرح، شورا با پیشنهاد شهرداری اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 31510 مورخه 15/2/89 شهرداری در خصوص درخواست آقای محمد رضا وفائی مبنی بر واگذاری یک واحد آپارتمان مسکونی در قبال بدهی عوارض به شهرداری مطرح، شورا با پیشنهاد شهرداری موافقت می نماید مشروط به اینکه آپارتمان کارشناسی رسمی شود و پس از انتقال سند به نام شهرداری بعنوان معوض جهت بازگشائی خیابانها در نظر گرفته شود.

نامه شماره 1181 مروخه 30/1/89 شهرداری در خصوص توافق فیمابین شهرداری و خانم بتول خشنوبه بتاریخ 23/1/89 مبنی بر فروش 8 متر مربع اضافه عرض از قرار متر مربع یک میلیون و سیصد هزار ریال مطرح، شورا با توافق مورخه 23/1/89 شهرداری و خانم بتول خشنوبه اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 2327 مورخه 15/2/89 شهرداری در خصوص انجام تعمیرات و تجهیز مهمانسرای شهر در سال 86 برای آماده سازی مهمانسرا جهت تئاتر رضوی بالغ بر 450/453/219 ریال (دویست و نوزده میلیون و چهارصد و پنجاه و سه هزار و چهارصد و پنجاه ریال)مطرح،شورا با توجه به هزینه های انجام شده با نظر شهرداری اعلام موافقت می نماید.

 

 

صورتجلسه شماره 264 مورخه 3/3/89 دوره سوم شورای اسلامی شهر بجنورد

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و معاونت محترم اداری و مالی شهرداری که در معیت کارشناسان و مدیران عامل سازمانها حضور داشتند جلسه ای با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد آنگاه ریاست محترم شورا ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه اهداف جلسه را تشریح نمودند سپس هر یک از اعضا نظرات خود را بیان داشته تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ شد:

بودجه سازمان آرامستانها مورد بررسی قرار گرفت پس از اخذ نظرات اعضاء شورا و کارشناسان شهرداری و همچنین بیان دیدگاه مدیرعامل محترم در خصوص آماده سازی گورستان پارک جاوید و اعتبارات مورد نیاز ، در نتیجه بودجه سازمان آرامستانها با اصلاحی به تصویب شورا رسید.

بودجه سازمان تاکسیرانی مطرح پس از بررسی آن و اخذ نظرات اعضاء شورا و کارشناسان شهرداری و مدیرعامل محترم تاکسیرانی ، بودجه سازمان با تعدیل سیزده نفر نیرو به نه نفر و اصلاح آن در بودجه مورد تصویب اعضاء شورا قرار گرفت.

بودجه سازمان اتوبوسرانی مطرح، مورد بررسی قرار گرفت مقرر گردید سازمان مذکور اشکالات موجود در بودجه را مجددا با کارشناسان مالی شهرداری بررسی نموده و در جلسه آتی شورا ارائه تا مورد بررسی قرار بگیرد.

بودجه سازمان آتش نشانی مطرح، قسمتی از ردیفهای آن مورد بررسی قرار گرفت و ادامه بررسی بودجه سازمان مذکور به جلسه آتی شورا موکول گردید.

 

 

 

صورتجلسه شماره 265 مورخه 5/3/89 دوره سوم شورای اسلامی شهر بجنورد

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و شهردار محترم و کارشناسان و مدیران عامل سازمانها وابسته به شهرداری جلسه ای با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد آنگاه ریاست محترم شورا ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه در خصوص اهداف جلسه توضیحاتی ارائه نمودند سپس هر یک از اعضاء و شهردار محترم نظرات خود را درباره بودجه سازمانهای وابسته به شهرداری و تاثیر آن در بودجه شهرداری بیان داشتند و در نهایت تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

بودجه سازمان آرامستانها مورد بررسی قرار گرفت پس از اخذ نظرات اعضاء شورا و کارشناسان شهرداری و همچنین بیان دیدگاه مدیرعامل محترم در خصوص آماده سازی گورستان پارک جاوید و اعتبارات مورد نیاز ، در نتیجه بودجه سازمان آرامستانها با اصلاحی به تصویب شورا رسید.

بودجه سازمان تاکسیرانی مطرح پس از بررسی آن و اخذ نظرات اعضاء شورا و کارشناسان شهرداری و مدیرعامل محترم تاکسیرانی ، بودجه سازمان با تعدیل سیزده نفر نیرو به نه نفر و اصلاح آن در بودجه مورد تصویب اعضاء شورا قرار گرفت.

بودجه سازمان اتوبوسرانی مطرح، مورد بررسی قرار گرفت مقرر گردید سازمان مذکور اشکالات موجود در بودجه را مجددا با کارشناسان مالی شهرداری بررسی نموده و در جلسه آتی شورا ارائه تا مورد بررسی قرار بگیرد.

بودجه سازمان آتش نشانی مطرح، قسمتی از ردیفهای آن مورد بررسی قرار گرفت و ادامه بررسی بودجه سازمان مذکور به جلسه آتی شورا موکول گردید.

 

 

صورتجلسه شماره 265 مورخه5/3/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و شهردار محترم بجنورد و کارشناسان و مدیران عامل سازمانهای وابسته به شهرداری جلسه ای با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورای اسلامی شهر تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد آنگاه ریاست محترم شورا ضمن خیر مقدم به مدعوین در خصوص اهداف جلسه توضیحاتی ارائه نمودند سپس هر یک از اعضاء و شهردار محترم نظرات خود را درباره بودجه سازمانهای وابسته
به شهرداری و تاثیر آن در بودجه شهرداری بیان داشتند و در نهایت تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

بودجه سازمان فضای سبز شهرداری بجنورد مطرح پس از بحث و تبادل نظر و بررسی درآمد و هزینه های آن بودجه سازمان فضای سبز بجنورد مورد تصویب شورا قرار گرفت .

بودجه سازمان اتوبوسرانی بجنورد مطرح براساس اصلاحیه انجام گرفته در بودجه ، بودجه سازمان اتوبوسرانی مورد تصویب قرار گرفت .

بودجه سازمان آتش نشانی بجنورد مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و بررسی درآمد و هزینه های آن ، چون هزینه جاری و پرسنلی آن افزایش فزاینده ای داشته است مقرر گردید سازمان مذکور مجددا بودجه سازمان را بررسی هزینه پرسنلی را تجدید نظر جهت تصویب به شورا ارائه نماید

1- لایحه پیشنهادی بهای خدمات شهرداری بجنورد برای سال 1389 مورد بررسی قرار گرفت نظر به اینکه بهای خدمات در جلسات متعدد کمیسیون برنامه و بودجه مورد بررسی قرار گرفته بود و در دو جلسه علنی شورا نیز بررسی شده قسمتی از آن با اصلاحاتی تائید و باقیمانده نیز به جلسه آتی شورا موکول گردید .

 

 

 

صورتجلسه شماره 266 مورخه8/3/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و معاونت محترم اداری و مالی شهرداری بجنورد به همراه کارشناسان جلسه ای با حور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورای اسلامی شهر تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد آنگاه ریاست محترم شورا ضمن خیر مقدم به محضر حاضرین در جلسه مطالبی پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند سپس معاونت محترم اداری و مالی شهرداری نیز توضیحاتی در خصوص بهاء خدمات شهرداری برای سال 1389 به حاضرین در جلسه ارائه نمودند پس از بیان نظرات حاضرین و اعضاء محترم شورا تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

بهاء خدمات شهرداری بجنورد مورد بررسی قرار گرفت و قسمت دیگری از بندهای آن تصویب شد

 

 

 

 

صورتجلسه شماره 267 مورخه9/3/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و معاونت محترم اداری و مالی و کارشناسان شهرداری جلسه ای با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد آنگاه ریاست محترم شورا ضمن خیر مقدم به حاضرین در خصوص ادامه جدول بهاء خدمات توضیحاتی ارائه نمودند پس از توضیحات حاضرین ،تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

1- لایحه پیشنهادی بهاء خدمات شهرداری بجنورد و سازمانهای وابسته به شهرداری که پس از بررسیهای متعدد در جلسات رسمی شورا و کمیسیون برنامه و بودجه شورا انجام گرفته مورد تصویب شورا قرار گرفت .

2- متمم بودجه سال 1388 سازمان تاکسیرانی شهرداری بجنورد پس از بررسی مورد تصویب شورا قرار گرفت.

3- تفریغ بودجه سال 1387 سازمان تاکسیرانی شهرداری بجنورد و پس از بررسی مورد تصویب شورا قرار گرفت .

4- متمم بودجه سال 1388 سازمان آرامستانهای شهرداری بجنورد پس از بررسی مورد تصویب شورا قرار گرفت .

5- تفریغ بودجه سال 1387 سازمان آرامستانهای شهرداری بجنورد پس از بررسی مورد تصویب شورا قرار گرفت.

6- متمم بودجه سال 1388سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بجنورد پس از بررسی مورد تصویب شورا قرار کرفت .

7- متمم بودجه سال 1388 سازمان اتوبوسرانی شهرداری بجنورد پس از بررسی مورد تصویب شورا قرار گرفت .

 

صورتجلسه شماره 268 مورخه12/3/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و کارشناسان اعم از کارشناسان شهرداری و کارشناسان شهر و همچنین مشاور طرح پارک تفریحی گردشگری و فرهنگی دوبرار و با حضور
شهردار محترم جناب آقای مهندس علوی مقدم جلسه ای با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا در ساعت 17 اعضاء حاضر در جلسه با یک دستگاه اتوبوس به محل پارک دوبرار عزیمت تا از نزدیک شرایط طبیعی و توپوگرافی پارک را از نزدیک مشاهده نمایند پس از بازدید از محل به ساختمان شورا بازگشته و پس از استقرار مشاور محترم پارک دوبرار اهداف و راهکارهای مطالعاتی طرح مجموعه پارک و همچنین طراحی پارک بانوان را که در درون مجموعه پارک دوبرار در نظر گرفته شده بود توضیحات لازم را از طریق نقشه و انیمیشن و عکس ارائه نمودند سپس هر یک از کارشناسان نظرات اصلاحی خود را بیان داشتند:

1-جدول سرانه های سطح اشغال توسط مشاور مشخص شود .

2-طراحی ها با درختکاری انجام گرفته در تعارض می باشد .

3-تصویب طرح جهت ارسال به استانداری و مقامات بالا دست .

4-به علت اینکه شهر خیلی از امکانات را نداشته است ، امکانات غیر موجود در داخل شهر در داخل پارک دیده شده است ، سوال این است آیا وجود این همه امکانات در داخل پارک مناسب است یا خیر؟ با توجه به اینکه پارک دوبرار یک عرصه جنگلی می باشد .

5-در دوبرار دو ارتفاع وجود دارد آیا می شود بین دو ارتفاع موجود پل هوائی ایجاد کرد.

6-با توجه به اینکه پارک دوبرار در بین مردم و مسئولین محجور مانده است باید در پارک کاربری دیده شود که کمترین تخریب طبیعت و درختان در آن صورت گیرد یعنی ماهیت پارک جنگلی حفظ شود لذا در پارک نباید بنای زیادی ایجاد شود.

7-سعی شود حفظ طبیعت پارک با ایجاد کمترین تاسیسات در درون آن صورت گیرد و به پارک شکل صنعتی و شهری ندهیم .

8-در پارک ایجاد اسکانهای خیلی ساده و با کمتریت هزینه صورت گیرد بطوری که شکل جنگلی و طبیعی آن حفظ شود .

9-طراحی مشاور در یک فضای آرمانی است که قابلیت تحقق آن در آینده دور وجود دارد .

10-مطرح شد طبیعت پارک کمترین آسیب را ببیند و حداقل تغییرات در طبیعت آن ایجاد شود .

11-این پارک با طراحی که شده یک ضرورت است و برای آینده شهر که دور نمای سی ساله دارد ولی در خصوص طراز فیزیکی و مالی در طرح چیزی مطرح نشده است .

12-تاکید شد پارک دوبرار باید به صورت یک پارک جنگلی باقی بماند و هیچگونه بنایی در آن ایجاد نشود .

13-با توجه به طراحی مشاور هزینه اجرائی پارک بیش از سی میلیار تومان است که شهرداری قادر به اجرای آن نمی باشد لذا باید از منابع مالی دولت محترم ،استانداری ،مشارکت های مردمی استفاده شود ولی بازده زمانی آن مشخص نشده است .

14-پارک بانوان با فضای ده هکتاری که دارد باید سازه های کمتری در آن دیده شود .

15-مطرح شد مطالعات قبلی کنار گذاشته نشود و سعی شود مطالعات جدید در راستای مطالعات و کارهای انجام گرفته صورت بگیرد.

16-تلاش شود که تملک اراضی اطراف تا دو راهی ارکان دیده شود برای گسترش پارک باید دولت محترم نیز در این طرح عظیم مشارکت داشته باشد .

17-جنوب استخر ، زمینهائی که در داخل دره وجود دارد تملک شود و با مالک توافق صورت پذیرد

18-موقعیت جغرافیائی خاص بجنورد و گره ترافیکی و همچنین کاسه ائی بودن شکل هندسی بجنورد اقتضاء می نماید که سرانه فضای سبز افزایش پیدا کند .

19-برای اجرای پارک دوبرار تجربه پارک پیشگو تربت حیدریه و ارگ جدید بم مد نظر قرار گیرد.

20-تاکید حاضرین بر این است که پارک جنگلی به همین حالت باقی بماند و کمتر در آن ساخت و ساز صورت گیرد ، حالت دوم این است که اگر از منابع دولتی استفاده شود تلاش گردد تراکم فضاها زیاد شده است که باید کمتر دیده شود .

21-در پارک حجم آبی زیاد دیده شده است با توجه به اینکه منابع آبی شهر نامحدود است و همچنین بند آبی که دیده شده با وجود فرودگاه پائین دست در تضاد می باشد .

22-چون شروع اجرائی پارک دوبرار از پارک بانوان می باشد شیب دره پارک بانوان با انیمیشن نمایش داده شده مطابقت ندارد .

23-حذف نهائی در پارک دوبرار حفظ اکوسیستم پارک می باشد .

در نهایت مقرر شد جهت تصویب فاز اول مطالعاتی در مورخه 23/3/89 ساعت 17:30 جلسه فنی با حضور کارشناسان تشکیل و اشکالات مطرح شده در جلسه توسط مشاور بازنگری شود .

 

 

 

صورتجلسه شماره 269 مورخه17/3/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ای با حضور اکثر اعضاءدر محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد آنگاه ریاست محترم شورا مطالبی پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند سپس هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات بیان شده عنوان نمودند در نهایت تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ شد:

نامه شماره 3708 مورخه 11/3/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 26/2/89 شهرداری و آقای موسی الرضا نورسته که در مسیر بازگشائی ادامه خیابان 32 متری شمال شهر حدفاصل میدان جوادیه تا باغ ثائبی می باشد مطرح، با توجه به کارشناسی انجام گرفته توسط هیات کارشناسی رسمی دادگستری و لزوم بازگشائی خیابان 32 متری شمال شهر شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید این توافق از زمان تصویب به مدت یکسال دارای اعتبار می باشد .

نامه شماره 3705 مورخه 11/3/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 26/2/89 شهرداری و آقای عیسی افشین پور (باغچقی)که در مسیر بازگشائی ادامه خیابان 32 متری شمال شهر حدفاصل میدان جوادیه تا باغ ثائبی می باشد مطرح ، با توجه به کارشناسی انجام گرفته توسط هیات کارشناسی رسمی دادگستری و لزوم بازگشائی خیابان 32 متری شمال شهر ، شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید این توافق از زمان تصویب به مدت یک سال دارای اعتبار می باشد .

نامه شماره 3704 مورخه 11/3/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 26/2/89 شهرداری و آقای نادر محمد راه رفتن و حسن راه رفتن که در مسیر بازگشائی ادامه خیابان 32 متری شمال شهر حدفاصل میدان جوادیه تا باغ ثائبی می باشد مطرح ، با توجه به کارشناسی انجام گرفته توسط هیات کارشناسی رسمی دادگستری و لزوم بازگشائی خیابان 32 متری شمال شهر ، شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید مشروط به اینکه الزامات و تعهدات لازم از مالکین در خصوص ضامن درک بودن آنان بخاطر قولنامه عادی بودن مالکیت اخذ شود این توافق از زمان تصویب به مدت یکسال دارای اعتبار می باشد .

نامه شماره 3707 مورخه 11/3/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 26/2/89 شهرداری و خانم نوروز بیگی شاکری که در مسیر بازگشائی ادامه خیابان 32 متری شمال شهر حدفاصل میدان جوادیه تا باغ ثائبی می باشد مطرح ، با توجه به کارشناسی انجام گرفته توسط هیات کارشناسی رسمی دادگستری و لزوم بازگشائی خیابان 32 متری شمال شهر ،شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید این توافق از تاریخ تصویب به مدت یکسال دارای اعتبار می باشد .

 

نامه شماره 3706 مورخه 11/3/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 26/2/89 شهرداری و آقای امان الله حمیدی که در مسیر بازگشائی ادامه خیابان 32 متری شمال شهر حدفاصل میدان جوادیه تا باغ ثائبی می باشد مطرح ، با توجه به کارشناسی انجام گرفته توسط هیات کارشناسی رسمی دادگستری و لزوم بازگشائی خیابان 32 متری شمال شهر ،شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید. مشروط به اینکه الزامات و تعهدات لازم از مالک در خصوص ضامن درک بودن وی بخاطر قولنامه عادی بودن مالکیت اخذ شود
این توافق از تاریخ تصویب به مدت یکسال دارای اعتبار می باشد .

نامه شماره 3139مورخه 1/3/89 شهرداری در خصوص افتتاح حساب در بانک سپه جهت واریز یک در هزار فروش محصولات سنگ شکن ها و کارخانه های آسفالت زیست محیطی ، مطرح ، شورا با افتتاح حساب با شرایط قید شده در نامه اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 3739 مورخه 11/3/89 شهرداری در خصوص واگذاری اتلاف سگهای ولگرد به آقای مهدی کمالی براساس هر قلاده سگ به مبلغ 000/200 ریال (دویست هزار ریال) مطرح ، شورا با پیشنهاد شهرداری اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 3316 مورخه 4/3/89 شهرداری در خصوص انجام هزینه محل کانکسهای اقامتی بش قارداش مطرح ، مقرر شد براساس اعتبار پیشنهادی در بودجه سال 1389 شهرداری عمل شود .

نامه شماره 3384 مورخه 5/3/89 شهرداری در خصوص تمدید قرارداد استخر شنای شهروند با اجاره بهای ماهیانه سال 1388 با آقای دکتر قنبری مطرح، شورا با تمدید قرارداد با آقای دکتر قنبری براساس قرارداد سال 1388 موافقت می نماید مشروط به اینکه بهای بلیط براساس سال 1388 از شهروندان اخذ شود ، ثانیا چنانچه استخر فروخته شود نامبرده نسبت به تخلیه آن اقدام نماید .

نامه شماره 32619 مورخه 22/2/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 11/2/89 شهرداری و آقای علی محمد محمدیان پهلوانلو مبنی بر فروش اضافه عرض واقع در خیابان فردوسی جنوبی کوچه دوستان پلاک 7 مطرح با توجه به اینکه در حال حاضر امکان عقب نشینی پادگان وجود ندارد مقرر شد هر زمان که پادگان عقب نشینی نمود در صورت وجود اضافه عرض با مالک توافق شده سپس توافقنامه به شورا ارسال شود . لذا شورا با توافقنامه مذکور مخالفت می نماید .

 

صورتجلسه شماره 270 مورخه22/3/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ای با حضور اکثریت اعضاءدر محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد آنگاه ریاست محترم شورا توضیحاتی پیرامون موضوعات مختلف بیان نمودند سپس هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون مطالب مطروحه بیان داشتند و بعد از آن تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

نامه شماره 3842 مورخه 16/3/89 شهرداری بجنورد دایر بر طلب شهرداری از ادارات مرکز استان که دارای رای کمیسیون ماده 100 (صد) و ماده 77 (هفتاد و هفت ) می باشند و نحوه وصول آن از ادارات مذکور مطرح، مقرر گردید اولا در صورت وجود آراء صادره از کمیسیون های مذکور و ابلاغ آن به ادارات مربوطه و عدم پاسخگوئی آن مدارک و مستندات جهت پیگیری شورای شهر جمع آوری و تهیه و به شورا ارسال گردد و ثانیا در صورت عدم ابلاغ آراء صادره از کمیسیونهای مذکور سریعا نسبت به ابلاغ قانونی آراء به ادارات مربوطه اقدام و رسید دریافت گردد و مراحل اعتراض به آراء در کمیسیون تجدید نظر طی ، تا اقدامات لازم انجام گیرد. ثالثا مقرر شد با روسای ادارات مربوطه جلسه و نحوه وصول آن مورد تبادل نظر واقع شود رابعا مراحل کارشناسی ساختمانهای بدون پروانه سایر ادارات انجام و اقدامات لازم بعمل آید .

نامه شماره 33725 مورخه 20/3/89 شهرداری در خصوص تعیین و تکلیف مبلغ تغییر کاربری ساختمان آزمایشگاه اداره کل استاندارد مطرح، با توجه به توافق مورخه 30/2/88 شهرداری و اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان شمالی که مبلغ تغییر کاربری ملک از مسکونی به آزمایشگاه 500/062/474/2 ریال (دو میلیارد و چهارصد و هفتاد و چهار میلیون و شصت و دو هزار و پانصد ریال) می باشد شهرداری با 40% (چهل درصد) تخفیف مبلغ فوق نسبت به صدور پروانه اقدام فرماید.

نامه شماره 1272/840-20-3 مورخه 1/3/89 بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص تخفیف عوارض جانباز 60% (شصت درصد) مطرح، نظر به مساعدت جانباز مذکور شورا با 20% تخفیف عوارضات اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 3985 مورخه 18/3/89 شهرداری در خصوص تخفیف 10% (ده درصد)عوارضات شهروندانی که نقدا اقدام به پرداخت می نمایند مطرح شورا با تخفیف 10%(ده درصد) عوارض که شهروندان اقدام به پرداخت نقدی عوارضات می نمایند توسط شهردار تا پایان سال 1389 اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 33729مورخه 19/3/89 شهرداری در خصوص خرید دو دستگاه لودر جمعا به مبلغ 500/112/347/2 ریال که مبلغی از آن توسط سازمان شهرداریها و مابقی توسط شهرداری پرداخت می شود مطرح، شورا با خرید دو دستگاه لودر با مبلغ مذکور اعلام موافقت می نماید.

 

 

 

 

صورتجلسه شماره 271 مورخه26/3/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ای با حضور اکثریت اعضاء
در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد سپس هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان نمودند بعد از آن تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

نامه شماره 4144 مورخه 20/3/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 30/1/89 شهرداری و آقایان محمد و علی گلزاری کلاته ملک واقع در کلاته باقرخان 2 به مساحت 22/19938 متر مربع در کاربری زراعی ورزشی و معابر مطرح، شوراب ا توافق مورخه 30/1/89 براساس 30% خالص مسکونی سهم مالک و 70% شامل معابر و کاربریهای خدماتی و مسکونی سهم شهرداری موافقت خود را اعلام میدارد این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال قابل اعتبار می باشد.

نامه شماره 4203 مورخه 22/3/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 11/2/89 شهرداری و خانم مریم اصلی مربوط به فروش اضافه عرض به مساحت 9 متر مربع از قرار هر مترمربع 000/300/1 ریال (یک میلیون و سیصد هزار ریال) که مبلغ کل آن 000/700/11 ریال (یازده میلیون و هفتصد هزار ریال) مطرح ، شورا با توافق مورخه 11/2/89 شهرداری اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 3819 مورخه 16/3/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 30/8/88 شهرداری و خانمها و آقایان دردانه ، عزیزالله ، علی و سیامک ایمانپور و اقدس تجلی ملک واق در غرب ترمینال کامیونداران حاشیه جاده تهران به مساحت 65/9384 متر مربع براساس 40% به مساحت 86/2753 متر مربع سهم مالک و 60%به مساحت 79/5630 متر مربع شامل عقب نشینی ملک و قطعه شماره 4(چهار) به صورت تجاری سهم شهرداری مطرح ، شورا با توافق فوق اعلام موافقت می نماید توافق نامه فوق از تاریخ تصویب به مدت یکسال قابل اعتبار می باشد .

نامه شماره 4209 مورخه 22/3/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 25/2/89 شهرداری و ورثه مرحوم مهدی جلالی بجنوردی مربوط به فروش اضافه عرض تصرفی به مقدار 3/71 متر مربع واقع در خیابان طالقانی غربی کوی بانک مسکن از قرار هر مترمربع 000/500/1ریال (یک میلیون و پانصد هزار ریال) که مبلغ کل آن 000/950/106 ریال (یکصد و شش میلیون و نهصد و پنجاه هزار ریال )می شود مطرح ، نظر به اینکه در کارشناسی انجام گرفته تخفیفات لازم برای ورثه مرحوم مهدی جلالی بجنوردی لحاظ شده است در صورت پرداخت نقدی کل مبلغ یکصد و شش میلیون و نهصد و پنجاه هزار ریال )توسط ورثه مذکور شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 33932 مورخه 23/3/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 23/10/88 شهرداری و خانم ها توران و زینب علی آبادی ملک واقع در منطقه کهنه کن به مساحت 80/30281 متر مربع در کاربری اداری و ورزشی مطرح، شورا براساس توافق 35% (خالص مسکونی از کل ملک به مساحت 63/10598 متر مربع سهم مالکین و 65% ملک شامل کاربریهای معابر و کاربریهای خدماتی به مساحت 17/19683 متر مربع در سهم شهرداری موافقت خود را اعلام میدارد ضمنا بند چهار توافقنامه بدینصورت اصلاح می شود بخاطر همکاری مالکین با شهرداری صرفا پروانه ساختمانی در حد تراکم مجاز منطقه به صورت رایگان جهت قطعات مسکونی تعین شده در نقشه مورد تائید شهرداری صادر گردد این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال مورد اعتبار می باشد .

نامه شماره 816/5خ مورخه 16/3/89 آقای محسن محمدی در خصوص دعوت به کشور ایتالیا جهت اجرای موسیقی محلی مطرح ، نظر به اینکه حضور گروه موسیقی محلی بجنورد در جشنواره های بین المللی موجب مطرح شدن هنر محلی بجنورد خواهد شد شورا با پرداخت مبلغ یک میلیون تومان (ده میلون ریال) به نامبرده به منظور کمک هزینه سفر اعلام موافقت می نماید.

طرح شماره 940/8 ش ش مورخه 26/3/89 اعضاء شورای اسلامی در خصوص تشکیل ستاد سفرهای تابستانی شهرداری بجنورد مطرح ، نظر به اینکه بجنورد در مسیر جاده اصلی شمال به مشهد مقدس واقع شده است و با توجه به شروع تعطیلات تابستانی و حضور مسافرین و زائرین حضرت ثامن الائمه در شهر بجنورد مقرر گردید شهرداری بجنور ستادی تحت عنوان ستاد سفرهای تابستانی در شهرداری تشکیل و ساز و کارهای ستاد مذکور را جهت اطلاع به شورا ارسال نماید .

 

 

صورتجلسه شماره 272 مورخه29/3/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ای با حضور اکثریت اعضاءو با دعوت از مدیر کل محترم پست خراسان شمالی و کارشناسان و معاونت محترم اداری و مالی شهرداری و مسئول اجرائیات در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد آنگاه ریاست محترم شورا ضمن خیر مقدم به مدعوین حاضر در جلسه مطالبی پیرامون انعقاد قرارداد با اداره پست در خصوص مالیات بر ارزش افزوده و صدور پروانه و دریافت عوارض نوسازی ارائه دادند سپس ابهامات موجود توسط مدیر کل محترم اداره پست و معاونت محترم اداری و مالی شهرداری توضیح و تشریح شد پس از آن هر یک از اعضاء شورا نظرات خود را بیان داشتند و در خاتمه تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ شد:

بودجه سازمان آتش نشانی بجنورد برای سال 1389 که در جلسات متعدد کمیسیون برنامه و بودجه شورا و در جلسات علنی شورا مورد بررسی قرار گرفته بود مورد تصویب قرار گرفت مشروط به اینکه نیروهای موجود در آتش نشانی چه از طریق آزمون وزارت کشور و یا نیروهای موجود در سازمان مذکور از تعداد هشتاد و هفت نفر (87) نفر تجاوز ننماید و همچنین مدارک مورد نیاز سازمان مذکور وفق اساسنامه و شرایط استخدام سازمان آتش نشانهای کشور باشد .

نامه شماره 531 مورخه 17/1/89 شهرداری در خصوص واگذاری عملیات اجرائی صدور پروانه حواشی شهر بجنورد به اداره پست مطرح ، شورا با واگذاری عملیات اجرائی صدور پروانه حواشی شهر به اداره پست اعلام موافقت می نماید شهرداری موظف است یک نسخه از قرارداد منعقده را به شورای اسلامی شهر ارسال نماید .

نامه شماره 33913 مورخه 26/3/89 شهرداری در خصوص راهبری تالار حافظ به شرکت اترک فیلم شرق برای مدت یکسال مطرح ، شورا با واگذاری راهبری تالار حافظ به شرکت اترک فیلم شرق به مبلغ 000/000/800 ریال (هشتصد میلیون ریال)خالص پرداختی به شهرداری اعلام موافقت می نماید ضمنا یادآور می شود که پارکینگ محوطه حالت عمومی داشته و راهبر مذکور نیز می تواند از آن جهت پارک ماشین مدعوین استفاده نماید .

نامه شماره 4158 مورخه 20/3/89 شهرداری در خصوص واگذاری سرقفلی چهار غرفه به شماره های 163 و 1/163 و 2/163و 164 میدان بار از طریق مزایده مطرح ، شورا با واگذاری غرفه های مذکور از طریق مزایده به متقاضیان اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 4538 مورخه 27/3/89 شهرداری در خصوص تهاتر مبلغ عوارض پروانه ساختمانی تامین اجتماعی که در سال 1388 محاسبه گردیده با مبلغ بدهی شهردای مطرح ، شورا با تهاتر مطرح شده مخالفت می نماید لازم است شهرداری عوارض صدور پروانه ساختمانی را براساس سال 1389 محاسبه و تهاتر انجام گیرد .

 

 

 

 

 

صورتجلسه شماره 273 مورخه12/4/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید. ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید تلاوت و ضمن تبادل نظر پیرامون موضوعات اعلام شده در جلسه تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

نامه شماره 34205 مورخه 27/3/89 شهرداری بجنورد، قرارداد منعقده (جمع آوری یخ) تا دفنگاه زباله خانگی شهری با سازمان مدیریت پسماند براساس مفاد عنوان شده در قرارداد پیوست در پانزده ماده مطرح ، شورا موافقت خود را با درخواست مورد نظر اعلام میدارد .

در ادامه جلسه سرمایه گذار مجتمع اقامتی ، گردشگری ، تفریحی و تجاری زمین مربوط به مهمانسرا در جلسه حضور یافت و توضیحات لازم در رابطه با طرح ارائه نمود .

 

 

 

صورتجلسه شماره 274 مورخه13/4/89 دوره سوم شورای شهر

 

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید. ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید تلاوت شد سپس هر یک از اعضاء مطالب و نظرات خود را در خصوص نحوه واگذاری زمین مهمانسرای شهر بجنورد به سرمایه گذار بیان داشتند آنگاه آقای حسین زاده سرمایه گذار پروژه مهمانسرای شهر نیز نظرات خود را بیان داشتند در نهایت دو پیشنهاد مورد نظر قرار گرفت که مقرر شد در جلسه آتی این دو پیشنهاد بررسی و نهایی شود پیشنهادات به شرح ذیل می باشد :

شورای اسلامی شهر پیشنهاد می نماید که کل آورده شهرداری اعم از زمین و پروانه ساختمان محاسبه پس از پایان پروژه به میزان آورده شهرداری از وحدهای تجاری با 50% (پنجاه درصد) تخفیف به شهرداری واگذار شود .

سرمایه گذار پیشنهاد می نماید که کل آورده شهرداری اعم از زمین و پروانه یاختمان محاسبه و به سرمایه گذار واگذار شود و در پایان کار از کل پروژه 10% (ده درصد) سهم شهرداری در نظر گرفته شود و به شهرداری داده شود .

 

 

 

صورتجلسه شماره 275 مورخه14/4/89 دوره سوم شورای شهر

 

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید. ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید تلاوت شد سپس هر یک از اعضاء در ادامه مباحث جلسه قبل مطالب خود را بیان داشتند و شهردار محترم و کارشناسان و معاونین وی نیز نظرات خود را در خصوص سهم مشارکت شهرداری در پروژه مهمانسرا بیان داشتند و سرمایه گذار نیز پیشنهادات خود را به جلسه ارائه نمودند در نهایت تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

1- مقرر شد زمین مهمانسرای شهر توسط دو گروه پنج نفره کارشناس رسمی دادگستری کارشناسی میانگین ارزیابی زمین گروه های کارشناسی ملاک عمل خواهد بود .

2- مقرر شد پروانه ساختمانی پروژه با 20% (بیست درصد) تخفیف صادر شود .

3- مقرر شد زمان پروژه طی مدت سه سال صورت گیرد .

4- مقرر شد سهم شهرداری از کل پروژه براساس دو گروه کارشناس رسمی دادگستری انجام و میانگین کارشناسی با 25% تخفیف به شهرداری واگذار شود .

5- مقرر شد در صورت امکان شهرداری شن و ماسه مورد نیاز پروژه را تامین و با قیمت کارشناسی روز جزء آورده شهرداری در نظر گرفته شود .

6- مقرر شد در صورت امکان شهرداری ماشین آلات خود را جهت خاکبرداری در اختیار پروژه قرار دهد و کارکرد ماشین آلات براساس قیمت روز محاسبه و جزء آورده شهرداری در نظر گرفته شود .

7- مقرر شد سرمایه گذار نقشه های پروژه را تهیه و جهت تائید و تعیین تکلیف به شهرداری ارائه تا براساس آن پروانه صادر شود .

8- سهم شهرداری از کل پروژه شامل واحدهای تجاری ، مهمانسرا ، تالار ، شهربازی خواهد بود و سرمایه گذار موظف خواهد بود اسناد آنرا مجزا نموده و به شهرداری انتقال دهد .

 

 

 

صورتجلسه شماره 276 مورخه14/4/89 دوره سوم شورای شهر

 

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید. ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید تلاوت شد سپس هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند آنگاه تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

نامه شماره 33089 مورخه 3/3/89 شهرداری در خصوص خرید دو قطعه زمین واقع در باباامان دارای سند رسمی به مساحت حدود 9000 متر مربع به ارزش 000/000/930 ریال که بخشی از آن مشجر می باشد از ستاد اجرائی فرمان حضرت امام (ره) مطرح، شورا با خرید اراضی فوق و ملحق نمودن آن به پارک باباامان اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 34435 مورخه 1/4/89 شهرداری در خصوص اجاره یک باب ساختمان در دو طبقه واقع در کوی بهداری به صورت رهن ، مبلغ 000/000/240 ریال برای واحد اجرائیات و مهندسی و نظارت بر ساخت و سازهای غیر مجاز شهرداری مطرح ، شورا با اجاره ساختمان به مبلغ مذکور برای مدت یک سال اعلام موافقت می نماید .

 

 

صورتجلسه شماره 277 مورخه15/4/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید. ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید تلاوت شد سپس هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند آنگاه گزارش عملکرد عمرانی بودجه سال 89 شهرداری مورد بررسی قرار گرفت با توجه به اینکه چهار ماه از سال 89 سپری شده است و فصل کاری در بجنورد شش ماه اول سال می باشد و عملا کاری انجام نگرفته است مقرر شد شهردار محترم دعوت نسبت به عملکرد عمرانی تبادل نظر شود تا پیشرفت پروژه های عمرانی تسریع شود پس از آن تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

نامه شماره 4828 مورخه 3/4/89 شهرداری در خصوص ترک تشریفات پروژه های عمرانی شهرداری برای سال 89 مطرح ،شورا با ترک تشریفات مناقصه پروژه های عمرانی شهرداری برای سال 1389 به شرح ذیل اعلام موافقت می نماید .الف) به استناد بند الف ماده 3 بخشنامه وزارت محترم کشور به شماره 50688/46525 مورخه 5/3/1389 مناقصه پروژه های عمرانی بودجه سال 1389 تا سقف 000/000/500 ریال (پانصد میلیون ریال) از طریق کمیسیون معاملات شهرداری انجام گیرد.ب)مناقصه پروژه های عمرانی بودجه سال 1389 از مبلغ 000/000/500 ریال (پانصد میلیون ریال)تا سقف 000/000/500/1 ریال (یک میلیارد و پانصد میلیون ریال) پس از تعیین طرف قرارداد از طریق کمیسیون معاملات شهرداری جهت تائید به شورای اسلامی شهر ارسال تا مورد بررسی قرار گرفته و اعلام نظر شود . لازم است شهرداری ترتیبی اتخاذ نماید که برای بودجه سال 1390 بخشنامه هیات وزیران ابلاغ شده از وزارت محترم کشور اجرائی شود .

نامه شماره 5102 مورخه 9/4/89 شهرداری در خصوص افزایش حق االجلسات اعضاء کمیسیون توافقات و تسهیلات شهرداری مطرح، شورا با هر گونه افزایش حق الجلسات کمیسیونهای مختلف شهرداری اعلام مخالفت می نماید.

نامه شماره 328.ش.آ مورخه 18/3/89 سازمان آرامستانهای شهرداری بجنورد مطرح ، شورا با هر گونه افزایش بهاء خدمات تغسیل یا تدفبن اعلام مخالفت می نماید .

نامه شماره 5176 مورخه 10/4/89 شهرداری در خصوص تشویق فرزندان ممتاز کارکنان رسمی – ثابت و یکساله اعم از کارمند ی و کارگری مطرح ، شورا با پیشنهاد شهرداری اعلام مخالفت می نماید و مقرر می دارد که در خصوص تشویق فرزندان ممتاز کارکنان رسمی – ثابت و پیمانی اعم از کارمندی و کارگری طبق بند 3 صورتجلسه شماره 197 مورخه 14/5/88 شورای اسلامی شهر اقدام گردد.

 

 

صورتجلسه شماره 278 مورخه23/4/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید. ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید تلاوت شد آنگاه هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

نامه شماره 34417 مورخه 1/4/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 19/3/89 شهرداری و ورثه مرحوم رضا روشناس ملک واقع در حاشیه گذر 12 متری و 6 متری کوچه شهید علیزاده و فرعی طاهری مطرح، شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید این توافقنامه از تاریخ تصویب برای مدت یک سال معتبر می باشد

نامه شماره 4556 مورخه 29/3/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 24/3/89 شهرداری و محمد آراسته مبنی بر فروش اضافه عرض به مساحت 124(یکصدو بیست و چهار مترمربع ) از قرار متر مربعی دومیلیون ریال مطرح ، شورا با توافق مذکور مشروط به پرداخت نقدی مبلغ اضافه عرض اعلام موافقت می نماید . این توافقنامه از تاریخ تصویب برای مدت یک سال معتبر می باشد .

نامه شماره 4937 مورخه 6/4/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 31/1/89 شهرداری و نماینده وراث مرحوم ضیغمی آقایان برزوئی ، ضمیریان ، باغچقی ، خادمی ، علی آبادی ملک واقع در ضلع غربی و شمال غربی شهرک حکمت مطرح ، شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید این توافقنامه از تاریخ تصویب برای مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 5537 مورخه 17/4/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 26/2/89 شهرداری و آقای جبار باغچقی مطرح ،شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید . این توافقنامه از تاریخ تصویب برای مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 5053 مورخه 8/4/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 22/3/89 شهرداری و خانم طاهره پردل ملک واقع در حصار شیرعلی مطرح ، شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید. این توافقنامه از تاریخ تصویب برای مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 4558 مورخه 29/3/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 23/3/89 شهرداری و آقای سعید صادقی واقع در کوی امام هادی مطرح ، شورا با توافقنامه مذکور اعلام موافقت می نماید . این توافق از تاریخ تصویب برای مدت یکسال معتبر می باشد .

در ادامه جلسه مدیرکل محترم استاندارد و کارشناس مربوطه در جلسه شورا حضور پیدا نمودند که در این جلسه نسبت به مشکلات ساختمان استاندارد و عدم ادامه کار ساختمان سازی مکان آزمایشگاه مطالبی بیان نمودند که پیشنهاد نمودند که قسمتی از عوارض صدور پروانه را قبل از صدور پروانه پرداخت نمایند و مابقی آن در هنگام صدور پایانکار پرداخت شود مقرر شد ریاست محترم شورا با شهردار محترم مذاکره تا تفاهم نامه ای نسبت به نحوه ی پرداخت عوارض صدور پروانه تنظیم جهت تصویب به شورای اسلامی شهر ارسال شود ضمنا تاکید گردید که بین سازمان استاندارد و شهرداری تعامل مضاعفی ایجاد شود تا جهت توسعه مسائل عمرانی شهر روند روبه رشدی حاصل شود .

 

 

صورتجلسه شماره 279 مورخه23/4/89 فوق العاده دوره سوم شورای شهر

 

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و شهردار محترم ، معاونین و مسئولین و کارشناسان شهرداری جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید.
ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن ریاست محترم شورا ضمن خیرمقدم به محضر شهردار محترم و معاونین و کارشناسان محترم شهرداری توضیحاتی پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند آنگاه شهردار محترم ابهاماتی که در مصوبه شورا در خصوص ترک تشریفات مناقصه وجود داشت مطرح ، با توضیحاتی که در جلسه ارائه شد ابهامات موجود رفع گردید پس از آن سایر مکاتبات انجام گرفته توسط شهرداری مطرح و در خصوص هر یک از آنان اظهار نظر شد در نهایت مقرر شد جلسه ایی با شهردار محترم و مدیران مناطق و معاونین محترم تشکیل تا نسبت به عملیاتی شده پروژه های عمرانی و منابع درآمدی پیش بینی شده در بودجه سال 1389 بررسی شود .

 

 

 

صورتجلسه شماره 280 مورخه26/4/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید. ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید تلاوت شد آنگاه هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

نامه شماره 5561 مورخه 22/4/89 شهرداری در خصوص عدم عقب نشینی فنس و سیم خاردار پادگان شهید برونسی و جابجائی خط پروژه خیابان 32 متری دانشگاه آزاد (غرب سپاه) به سمت غرب مطرح ، شورا با اختصاص مبلغ 000/000/95 ریال برای نقشه برداری از محل ردیف بودجه شماره 3030100146 که برای احداث خیابان فوق الذکر پادار گردیده اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 5378 مورخه 14/4/89 شهرداری در خصوص اجاره چهار دستگاه کمپرسی و یکدستگاه خاور جهت کارهای عمرانی براساس صورتجلسه کمیسیون معاملات مورخه 16/3/89 مطرح ، با توجه به ضرورت اجرای پروژه های عمرانی شورا با اجاره ماشین آلات مذکور اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 5578 مورخه 22/4/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 23/3/89 شهرداری و آقای علیرضا محمدی مالک ملک واقع در ضلع شرقی شهرک حکمت به مساحت 1008 متر مربع از قرار متر مربعی 000/500/1 ریال (یکصدو پنجاه هزار تومان ) مطرح ، شورا با توافقنامه مذکور اعلام موافقت می نماید لیکن در خصوص استفاده از تخفیف بیست و پنج درصدی(25%) که در سال 1388 برای شهروندان اعمال شده بود به دلیل عدم پرداخت نقدی بدهی عوارض نامبرده، تخفیف مذکور شامل حال نامبرده نمی شود بنابراین کل بدهی عوارش ایشان با مبلغ زمین پایاپای گردد.

نامه شماره 5205 مورخه 12/4/89 شهرداری در خصوص ترک تشریفات مزایده سماور فانتزی باباامان به دلیل از دست رفتن فرصت ایام تابستان از قرار ماهیانه مبلغ شش میلیون ریال(ششصد هزار تومان ) مطرح ، شورا با واگذاری راهبری سماور فانتزی به راهبر قبلی به نام آقای یونس دهقان پور وحید با اجاره ماهیانه شش میلیون ریال(ششصد هزار تومان) اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 1501/4011 مورخه 1/3/89 کمیته محترم امداد امام خمینی (ره) در خصوص کمک جهت خرید جهیزیه به مبلغ دوازده میلیون ریال (یک میلیون و دویست هزار تومان ) برای مزدوجین تحت پوشش مطرح شورا با پرداخت مبلغ دوازده هزار ریال (یک میلون و دویست هزار تومان) جهت خرید جهیزیه به کمیته محترم امداد امام خمینی (ره) از طریق شهرداری اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 17451 مورخه 23/12/88 شهرداری در خصوص توافق مورخه 4/12/88 شهرداری و آقای محمد شاکری و شرکاء مطرح ،شورا با توافق مذکور با توجه به ضرورت رفع مشکل مردم در کوی آزادگان اعلام موافقت می نماید توافق مذکور از تاریخ تصویب برای مدت یکسال معتبر می باشد .

در انتهای جلسه مدیرکل محترم سازمان تامین اجتماعی و کارشناس مربوطه در جلسه شورا حضور یافتند که در خصوص رفع مشکل پروانه ساختمانی و عوارضات متعلقه زمین معروف به دوشنبه بازار واقع در خیابان امام خمینی غربی مطالبی بیان داشتند که مقرر شد با تعامل بین شهرداری و سازمان تامین اجتماعی مشکل صدور پروانه سازمان مذکور حل و فصل تا عملیات اجرائی ساخت ساختمان اداری شروع شود .

 

 

صورتجلسه شماره 281 مورخه29/4/89 فوق العاده دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و شهردار محترم جناب آقای مهندس علوی مقدم و کارشناس حقوقی شهرداری ، معاونت عمران شهرداری و سرمایه گذار جناب آقای
حسین زاده جلسه ای در محل ساختمان شورای اسلامی شهر تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن ریاست محترم شورا ضمن خیرمقدم به حضور مدعوین در خصوص ادامه مذاکرات سرمایه گذاری در محل زمین مهمانسرای شهر و واگذاری آن به بخش خصوصی مطالبی بیان داشتند و در ادامه جناب آقای حسین زاده در رابطه با نحوه ی سرمایه گذاری و قوانین موجود در زمینه سرمایه گذاری و حمایتهای دولت و شهرداری از بخش خصوصی در بخش گردشگری بیان داشتند در نهایت با توجه به اینکه شهر بجنورد نیازمند سرمایه گذاری می باشد و لزوم این امر می طلبد سرمایه گذارانی از بیرون جذب شود و جذب سرمایه گذار منوط به تخفیفات لازم می باشد . لذا مقرر شد جهت اجرای پروژه فرهنگی ، گردشگری و تجاری در محل مهمانسرای شهر بجنورد و بند چهار (4) مصوبه شماره دویست و هفتاد و پنح (275) مورخه 14/4/89 (تخفیف 25% سهم شهرداری از کل پروژه ) حذف گردد.

 

 

صورتجلسه شماره 282 مورخه30/4/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید. ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید تلاوت شد آنگاه هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

نامه شماره 4538مورخه 27/3/89 شهرداری در خصوص تهاتر عوارض ساختمانی سازمان تامین اجتماعی و بدهی شهرداری به تامین اجتماعی به مبلغ 100/051/814/3 ریال مطرح، نظر به اینکه درخواست سازمان تامین اجتماعی در سال 1388 انجام گرفته است و برگ محاسبات شهرداری نیز در سال 1388 انجام گرفته و مبلغ عوارض قطعی گردیده است و مقرر شده با بدهی شهرداری به تامین اجتماعی تهاتر شود لذا شورا با محاسبه عوارض ساختمانی تامین اجتماعی براساس سال 1388 اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 5825 مورخه 26/4/89 شهرداری در خصوص احداث ساختمان مرکزی شهرداری در محل فعلی شهرداری و تبدیل زمین چهارراه باسکول به مجتمع تجاری، فرهنگی و پارکینگ مطرح، شورا با اجرای نقشه ساختمان مرکزی شهرداری در محل فعلی شهرداری و تبدیل زمین چهارراه باسکول به مجتمع تجاری ، فرهنگی و پارکینگ اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 30975 مورخه 21/2/89 شهرداری در خصوص توافقات انجام شده فیمابین شهرداری و مرکز صدا و سیمای خراسان شمالی مبنی بر آگهی و زیرنویس و برنامه های رادیوئی جمعا به مبلغ 000/900/339 ریال (سیصدو سی و نه میلیون و نهصد هزار ریال) مطرح، شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید لیکن یادآور می شود شهرداری محترم قبل از اجرائی شدن هر نوع قراردادی مصوبه آن را از شورای اسلامی شهر اخذ سپس اجرائی نماید .

نامه شماره 34186 مورخه 27/3/89 شهرداری در خصوص اجاره خاور آقای مجید ابراهیمی با نرخ اجاره سال 1388 برای مدت یک ماه مطرح ، شورا با نظر شهرداری اعلام موافقت می نماید ضمنا بکارگیری ماشین آلات تا مبلغ اجاره ماهیانه برای هر دستگاه 000/000/50 ریال در ماه پس از تایید کمیسیون معاملات از نظر این شورا بلامانع است .

نامه شماره 31670 مورخه 25/2/89 شهرداری در خصوص فروش کسری عرصه برای تفکیک آپارتمان مطرح ، شورا با فروش کسری عرصه برای تفکیک آپارتمان اعلام مخالفت می نماید.

نامه شماره 4828 مورخه 3/4/89 شهرداری در خصوص تفویض اختیار انعقاد قرارداد پروژه های عمرانی توسط شهردار به مدیریت مناطق مطرح، شورا به استناد تبصره ماده پنجاه و چهار (54) قانون شهرداریها با تفویض اختیار انعقاد قرارداد پروژه های عمرانی به مدیریت مناطق اعلام موافقت می نماید.

 

 

 

صورتجلسه شماره 283 مورخه2/5/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید. ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید تلاوت شد آنگاه هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

نامه شماره 5349 مورخه 14/4/89 شهرداری در خصوص بهاء خدمات میدان بار بابت خروجی بار از میدان میوه و تره بار به خارج از شهرستان به ازاء هر تن مبلغ 000/10 ریال مطرح، مقرر شد به ازاء هر کیلو بار خروجی از میدان میوه و تره بار به خارج از شهرستان مبلغ ده ریال(10 ریال) برای کلیه ماشینهای خروجی از میدان اخذ شود لازم است مبلغ دریافتی تا زمانی که میدان بار نیاز به مرمت و بازسازی دارد و صرف هزینه های میدان بار شود .

نامه شماره 5711 مورخه 23/4/89 شهرداری در خصوص خرید دویست دستگاه گاری گالوانیزده و شصت عدد سطل زباله جهت نصب در حاشیه خیابانهای اصلی که حدودا مبلغ یک میلیارد ریال می باشد و در متمم بودجه پادار خواهد شد مطرح، شورا با خرید گاری گالوانیزه و شصت عدد سطل زباله به مبلغ مذکور اعلام موافقت می نماید لازم است در متمم بودجه پادار گردد.

نامه شماره 6127 مورخه 30/4/89 شهرداری در خصوص تمدید قرارداد اجاره بلدوزر آقای مهدی ایمانی به مدت دو ماه مطرح، شورا با نظر شهرداری اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 6148 مورخه 30/4/89 شهرداری در خصوص خرید ارزاق ماه مبارک رمضان
جهت پرسنل شهرداری مطرح، شورا با پیشنهاد شهرداری اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 14/89 مورخه 31/4/88 دبیرخانه ستاد بزرگداشت ایام شعبانیه در خصوص مشارکت در مراسم جشن نیمه شعبان مطرح، شورا با پرداخت مبلغ 000/000/10 ریال (یک میلیون تومان) به ستاد مذکور اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 3243 مورخه 2/3/89 شهرداری در خصوص قرارداد فی مابین شهرداری منطقه 2 و شرکت امداد خودرو البرز مطرح، شورا با قرارداد مذکور اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 806/26189 مورخه 29/3/89 سازمان تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در خصوص کمک به موسسه و خانه قرآن و طرح ترویج قران در ایام تابستان مطرح، شورا با پرداخت مبلغ 000/000/30 ریال (سه میلیون تومان) جهت کمک به ترویج قرآن اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 1393 ک مورخه 22/4/89 کانون محترم ناشنوایان ایران در خصوص کمک به کانون مذکور برای اردوی 4 روزه به مقصد گرگان – ساری مطرح، شورا با پرداخت مبلغ 000/500/4 ریال (چهارصد و پنجاه هزار تومان) از طریق شهرداری اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 1207/5 خ مورخه 23/4/89 ورودی به شورای اسلامی شهر مبنی بر درخواست شهروند در خصوص بخشودگی عوارض ماده 147 مطرح، با توجه به بیماری صعب العلاج نامبرده و مشکلات مالی ایشان شورا با بخشودگی عوارض ماده 147 اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 5351 مورخه 14/4/89 شهرداری در خصوص واگذاری راهبری کشتارگاه صنعتی به بخش خصوصی برای مدت دو سال مطرح، شورا با واگذاری راهبری کشتارگاه صنعتی به بخش خصوصی براساس قرارداد منعقده که به روئیت اعضای شورا رسیده است اعلام موافقت می نماید مشروط براینکه هر گونه تاسیسات جدید که به بهره برداری کشتارگاه اضافه می شود از قبیل بسته بندی و تاسیسات ضایعات پودر خون و آلایش تحت عنوان متمم به قرارداد اضافه شود .

 

 

صورتجلسه شماره 284 مورخه6/5/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید. ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید تلاوت شد آنگاه هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

نامه شماره 6374 مورخه 4/5/89 شهرداری در خصوص واگذاری راهبری پارکینگ چهارراه مخابرات به بخش خصوصی از طریق مزایده مطرح ، شورا با واگذاری راهبری پارکینگ چهارراه مخابرات به بخش خصوصی از طریق آگهی مزایده تا زمان واگذاری احداث پارکینگ طبقاتی اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 6283 مورخه 3/5/89 شهرداری در خصوص واگذاری حمل و پخش آسفالت جهت اجرای عملیات روکش معابر سطح شهر به بخش خصوصی از طریق کمیسیون معاملات مطرح ، شورا با نظریه کمیسیون معاملات شهرداری اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 76/ب مورخه 15/4/89 خانه کودکان و نوجوانان بقیه الله بجنورد در خصوص پنجاه درصد(50%) پرداخت اجاره محل خانه مذکور از طزریق شهرداری همچون سنوات گذشته مطرح ، شورا با پرداخت پنجاه درصد (50%) اجاره محل از طریق شهرداری برای مدت یکسال اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 6365 مورخه 3/5/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 26/2/89 شهرداری
و ورثه مرحوم نیازعلی مرادپور مالک ملک قولنامه ای به مساحت 182 متر مربع واقع در صادقیه دوم خیابان مودت( 20 متری ساحلی) مطرح، با توجه به لزوم بازگشائی خیابان 20 متری ساحلی کوی صادقیه شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید لازم است شهرداری محترم حکم انحصار وراثت از وراث اخذ نماید.

 

 

صورتجلسه شماره 285 مورخه23/5/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید. ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید تلاوت شد آنگاه هر یک از اعضاء ضمن تبریک ایام ماه مبارک رمضان نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند پس از آن تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

نامه شماره6961 مورخه 17/5/89 شهرداری در خصوص اجاره دو دستگاه کامیون تک به ازاء هر ساعت 125000 ریال و یکدستگاه لودر به ازاء هر ساعت 235000 ریال از طریق کمیسیون معاملات برای مدت یک ماه مطرح ، شورا با اجاره ماشین آلات فوق اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 34331 مورخه 14/5/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 1/3/88 شهرداری و آقای نبی الله محمدزاده ملکی به مساحت 148 متر مربع که شمالا در مسیر 62 متری جنوب شهر می باشد مطرح ، شورا با توافق مورخه 1/3/88 اعلام موافقت می نماید .توافق نامه مذکور از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 6865 مورخه 16/5/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 8/12/88 شهرداری و آقای رجبعلی بیداریان ملکی به مساحت 31404 متر مربع که بر اساس 32% (سی و دو درصد) سهم مالک و 68% (شصت و هشت درصد)سهم شهرداری مطرح ، شورا با توافق فوق اعلام موافقت می نماید توافق فوق از تاریخ تصویب به مدت یک سال معتبر می باشد .

نامه شماره 6506 مورخه 7/5/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 9/3/89 شهرداری و خانم ساریگل شعبان زاده مالک ملک قولنامه ای به مساحت 400 متر مربع مطرح ، با توجه به اینکه ملک مذکور در مسیر تعریض واقع شده است شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 36661 مورخه 16/5/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 27/4/89 شهرداری و آقای حسین ایمانی مالک ملک قولنامه ای به مساحت 60/166 متر مربع واقع در خیابان طالقانی غربی مقابل سه راه شیر آب مطرح ، شورا با توافقنامه فوق الذکر اعلام موافقت می نماید مشروط به اینکه قولنامه مذکور در مراجع قضائی تنفیذ گردد. این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 6410 مورخه 6/5/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 26/2/89 شهرداری و آقای عزیز الله اسفندیاری مالک ملک به مساحت 35/67 متر مربع که در تعریض خیابان خیام واقع شده است مطرح، شورا با توافق فوق اعلام موافقت می نماید این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یک سال معتبر می باشد .

نامه شماره 35262 مورخه 23/4/89 شهرداری در خصوص پرداخت هزینه اجاره مرکز بیماران خاص از قرار ماهیانه مبلغ 000/000/4 ریال (چهارصد هزار تومان)برای مدت یکسال مطرح ،شورا با پرداخت هزینه مذکور اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 5682 مورخه 23/4/89 شهرداری در خصوص قرارداد منعقده فی مابین اداره مخابرات شهرستان بجنورد با شهرداری منطقه یک مبنی بر انجام عملیات تراکم و ترمیم (زیرسازی و آسفالت) مسیرهای حفاری شده توسط شرکتهای طرف قرارداد اداره مخابرات شهرستان بجنورد مطرح ، شورا با انعقاد قرارداد مذکور اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 6378 مورخه 4/5/89 شهرداری در خصوص خرید یک دستگاه نمک پاش برای شهرداری مطرح ، با توجه به اینکه خرید دستگاه مذکور در حال حاضر برای شهرداری ضروری به نظر نمی رسد شورا با خرید آن اعلام مخالفت می نماید .

نامه شماره 32458 مورخه 9/5/89 شهرداری در خصوص ساماندهی عرصه های رها شده شهر مطرح ، شورا با ساماندهی عرصه های رها شده در محدوده خدماتی شهرداری اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 6902 مورخه 16/5/89 شهرداری در خصوص بهره مندی بازنشستگان محترم شهرداری به تعداد یکصد نفر از خدمات رفاهی از قبیل کمک در ماه رمضان مطرح ، شورا با نامه مذکور مخالفت می نماید .

نامه شماره 6701 مورخه 12/5/89 شهرداری در خصوص قرارداد علف زنی جنگل دوبرار و باباامان فیمابین شهرداری و سازمان بسیج سازندگی سپاه جواد الائمه (ع)مطرح ، با توجه به گذشت زمان علف زنی و همچنین وجود امکانات مکانیکی شورا با انعقاد قرارداد مخالفت می نماید .

نامه شماره 7023 مورخه 22/5/89 شهرداری در خصوص ماموریتهای شهردار بیش از یک ماه مطرح مقرر شد شهردار مراتب ماموریت خویش را با عنوان ماموریت و موافقت ریاست محترم شورا قبل از انجام ماموریت کتبا پیگیری نماید.

 

 

 

صورتجلسه شماره286 مورخه27/5/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء محترم شورای اسلامی شهر بجنورد و شهردار محترم جلسه ای
با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد ابتدا ریاست محترم شورا ضمن خیرمقدم به حاضرین نکاتی را پیرامون موضوع جلسه ارائه فرمودند آنگاه هر یک از اعضاء مطالب خود را پیرامون مشکلات و تنگناهای که در شهردای وجود دارد مطرح و نظرات اصلاحی خود را برای شهردار محترم تشریح نمودند و پس از بیان نظرات شورا شهردار محترم در جهت تنویر افکار اعضاء محترم شورا اقدام به بیان مطالبی در خصوص رفع مشکلات موجود در شهرداری نمودند و در زمینه برنامه های آتی شهرداری توضیحاتی را ارائه نمودند و در پایان مقرر شد جلسات تبادل نظر شورا و شهردار تداوم یابد تا روند کار در شهرداری تسریع شود .

 

 

 

صورتجلسه شماره 287 مورخه30/5/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و مدیر عامل محترم سازمان تاکسیرانی در معیت هیئت مدیره اتحادیه تاکسیرانی جلسه ای با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورای اسلامی تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد آنگاه مدیرعامل محترم تاکسیرانی و اعضاء هیات مدیره اتحادیه تاکسیرانی پیشنهادات خویش را در خصوص نرخ کرایه تاکسی برای سال 1389 به جلسه ارائه نمودند پس از بحث و تبادل نظر تصمیم زیر اتخاذ گردید.

نامه شماره 1733 مورخه 16/3/89 سازمان تاکسیرانی در خصوص تعیین نرخ تاکسی عمومی برای سال 1389 مطرح، شورا با جدول پیشنهادی شورای سازمان اعلام موافقت می نماید و در خصوص نرخ پیشنهادی مسیرهای تا شعاع سی کیلومتر(30 کیلو متر) که به تصویب شوراهای اسلامی بخش مرکزی برای تاکسی و مسافربرهای شخصی رسیده بود شورا با جدول پیشنهادی مصوب شده شوراهای اسلامی بخش مرکزی که از طریق فرمانداری محترم ارسال شده است اعلام موافقت می نماید. .

نامه شماره 44504 مورخه 26/5/89 شهرداری در خصوص اجاره مجتمع توریستی ساحلی دلکده و مجتمع طوفان در ساحل شهر بابلسر به مدت دو ماه از تاریخ 20/3/89 لغایت 18/5/89 جمعا به مبلغ 000/400/845 ریال (هشتاد و چهار میلیون و پانصد و چهل هزار تومان) که مراحل کمیسیون معاملات آن سپری شده است مطرح، شورا با اجاره مکانهای فوق به مبلغ مذکور اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 8/ک/م/ف مورخه 25/5/89 کمیسیون فرهنگی شورا جهت تصویب طرح سنجش و ارتقاء بهره وری در شهرداری در راستای تحقق راهبر و فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر سال همت مضاعف و کار مضاعف که در کمیسیون مذکور مورد تصویب واقع شده است مطرح ، شورا با کلیات طرح مذکور اعلام موافقت نموده و جهت اجراء به شهرداری بجنورد ابلاغ می نماید.

فرمت تهیه شده برای پیگیری و اجرای مصوبات شورای اسلامی شهر که مورد تایید اعضاء کمیسیون فرهنگی شورا قرار گرفته است مطرح ، شورا ضمن بررسی فرمت مذکور آنرا مورد تصویب قرار داده تا من بعد در پیگیری اجرای مصوبات مورد استفاده قرار گیرد.

 

صورتجلسه شماره 288 مورخه31/5/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنوردو با حضور فرماندار محترم جناب آقای دکتر پاکمهر جلسه ای فوق العاده در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از ان ریاست محترم شورا ضمن خیر مقدم به فرماندار محترم و تبریک مجدد به خاطر انتخاب ایشان به سمت فرماندار بجنورد ، مطالبی پیرامون جلسه عنوان نمودند و پس از آن هر یک از اعضاء نقطه نظرات خود را در خصوص مسائل شهری و مشکلات موجود در شهر بجنورد و عنوان داشتند و پس از بیان نظرات اعضاء شورا فرماندار محترم نیز پیشنهادات و دیدگاههای خود را در رابطه با رفع مشکلات شهر بجنورد عنوان داشتند که خلاصه دیدگاهها و نقطه نظرات به شرح ذیل می باشد .

1- مشکل سختی آب شرب بجنورد و پیگیری در خصوص تسریع در انتقال آب سد شیرین دره به بجنورد و تخصیص اعتبار در سفر هیات محترم دولت به خراسان شمالی .

2- مشکل صنوف آلاینده و پیگیری در خصوص اماده سازی و اجرائی شدن شهرک صنوف آلاینده و تخصیص اعتبار مناسب.

3- مشکل ترافیک شهر بجنورد بویژه در مرکز شهر و تخصیص اعتبار در خصوص بازگشائی برخی از خیابانها که مورد کارشناسی شورا و شهرداری قرار گرفته است .

4- پیگیری اجرای سایت اداری بجنورد و انتقال ادارات کل به سایت اداری و رفع مشکل مسکن های استیجاری توسط ادارات کل و رفع ترافیک از کوچه ها و خیابانهائی که ادارات کل در آن مکان مستقر می باشد .

5- پیگیری در خصوص ساماندهی سکونتگاههای غیر رسمی

6- مشکل پسآب بجنورد و آلودگی آن و تاثیر در چاههای شرب باباامان و استفاده نامناسب کشاورزان از آبهای آلوده در مزارع کشاورزی و صیفی جات .

7- پیگیری در تسریع نمودن احداث کمربندی شمال بجنورد و برطرف نمودن موانع پیشرو

8- تعیین تکلیف بافت فرسوده بجنورد که قریب به یکصدو پنجاه و چهار هکتار می باشد .

9- توجه ویژه استاندار محترم به شهر بجنورد بعنوان مرکز استان و مشکلات پیش روی آن .

10- تقاضای جلسات مستمر با استاندار محترم بصورت دوره ای هر سه ماه یکبار

11- پیگیری در رابطه با ساخت ترمینال مسافربری بجنورد با توجه به تفاهم نامه منعقده فی مابین شهرداری و استانداری محترم

12- ضرورت ساخت فرهنگسرا در بجنورد

13- تسریع در بهره برداری کمپوست با توجه به مشکلات زباله و پسماند شهرهای استان خراسان شمالی و دفع غیر بهداشتی زباله ها در نقاط مختلف شهرها

14- توجه ویژه به پارک بش قارداش و باباامان بعنوان منطقه نمونه گردشگری بجنورد

15- رایزنی با اداره محترم اطلاعات در خصوص آزادسازی استخر روباز جنب سالن اجتماعات حافظ

16- رایزنی با فرماندهی محترم سپاه جواد الائمه (ع)در خصوص عقب نشینی فنس مسیر دانشگاه آزاد و مجتمع های مسکونی

17- ملزم نمودن سازمان آب منطقه ای به اجرای تفاهم نامه منعقده فیمابین شهرداری و سازمان مذکور در خصوص واگذاری رایگان پسماند به شهرداری در جهت جنگل کاری

18- بازنگری در اراضی واگذار شده در تخته ارکان به نهادها و ادارات و مراکز آموزشی

19- پیگیری در خصوص انتقال پادگانهای ارتش از مرکز شهر به بیرون از شهر و بازگشائی ادامه خیابان نادر شمالی و ادامه خیابان فردوسی جنوبی

20- تجدید نظر در تصرفات نیروی نظامی و انتظامی از اطراف شهر که باعث عدم اعتماد سرمایه گذار به شهر بجنورد شده است .

21- پیگیری در معرفی منطقه گردشگری دره فیروزه ، مهنان ، بازخانه ، چناران ، پلنگ دره

22- پیگیری در تسریع بخشیدن به ساخت بیمارستان بجنورد و خرید یک دستگاه ام آر آی

23- احداث ساخت سایت سوم دامپروری در بجنورد

24- توجه به پارک دوبرار و تبدیل شدن آن به پارک ملی قابل بهره برداری

25- پیگیری در خصوص انتقال میدان میوه و تره بار به بیرون از محدوده خدماتی

26- پیگیری در خصوص انتقال ترمینال کامیونداران به بیرون از شهر

27- پیگیری در خصوص واگذاری قسمتی از اراضی تخته بازخانه به شهرداری جهت ایجاد فضای سبز با توجه به موافقت وزیر محترم مسکن

28- پیگیری در خصوص واگذاری اراضی ملی در منطقه ینگه قلعه توسط سازمان محترم مسکن و شهرسازی جهت ساخت پارک زائر .

29- طرح یکپارچه سازی فعالیتهای فرهنگی در شهر بجنورد

30- پیگیری در خصوص احداث پارک فن آوری و اطلاعات در بجنورد

31- برگزاری جلسات منظم با فرماندار محترم بصورت دوره ای

32- واگذاری اراضی ملی اطراف شهر به شهرداری برای ایجاد فضای سبز و حفظ این اراضی بعنوان ذخیره

33- توجه به ساماندهی سیما و منظر شهری بجنورد و با توجه به تصویب طرح جامع سیما و منظر شهر

34- ضرورت وجود یک حوزه در شهر بجنورد

35- ایجاد رصد خانه در شهر بجنورد

36- پیگیری در خصوص احداث سد بش قارداش با توجه به صورتجلسات موجود و توافقات بعمل آمده .

37- تعیین تکلیف سایت سوم شهرک صنعتی براساس نظر کارشناسی و مطالعه جامع آن

38- برگزاری یک جلسه مشترک با فرماندار، مهندس عفتی ، مهندس الهی و مهندس راعی در خصوص بیان مشکلات بجنورد و کمک و مساعدت آنان در رفع این مشکلات

 

 

صورتجلسه شماره 289 مورخه3/6/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ای با حضور کارشناسان شهرداری و اکثریت اعضاء کمیسیون عمران و اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد آنگاه هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

نامه شماره37606 مورخه 1/6/89 شهرداری در خصوص قرارداد مورخه 31/5/89 به شماره 7626 فی مابین شهرداری و شرکت هماگ مبنی بر سرمایه گذاری در احداث مجتمع فرهنگی ، تفریحی ، ورزشی در محل فعلی مهمانسرای شهر مطرح ، شورا با قرارداد فوق اعلام موافقت می نماید این قرارداد از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 7402 مورخه 26/5/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 31/1/89 فیمابین شهرداری و آقای وحید نامداری مبنی بر فروش 29 متر اضافه عرض ملک واقع در 32 متری شهدا روبروی پارک موتوری شهرداری جنب کوچه تاتاری به ارزش هر متر مربع 000/500/3 ریال (سیصد و پنجاه هزار تومان) مطرح، شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 7261 مورخه 24/5/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 15/10/89 فیمابین شهرداری و ورثه مرحوم علی اصغر جهانگیری و غلامحسین رحمانی و رحیم بابا شرکت و بازرگان باغچقی و مرتضی اکبر پور و موسی الرضا قربانی به نمایندگی از مالکین قولنامه ای و مشاعی از طرف حاج علی اکبر روشن و عبدالحسین رحیمی و رضا پرنیان مالکین املاک دارای کاربری خدماتی به مساحت 53/67165 متر مربع مطرح ، چون املاک هم جوار ملک مذکور بصورت 35%خالص مسکونی سهم مالک و 65% شامل معابر و کاربریهای خدماتی و مسکونی سهم شهرداری توافق گردیده است لذا بند یک توافق نامه به صورت 35% خالص مسکونی سهم مالک و 65% سهم شهرداری اصلاح و توافقنامه مورد تصویب قرار می گیرد و این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 5274 مورخه 13/4/89 شهرداری در خصوص توافقنامه مورخه 14/2/89 به شماره 5274 فی مابین شهرداری و شرکت تعاونی مسکن کارکنان سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی مبنی بر فروش سهم شهرداری به مساحت 5/2661 متر مربع با کاربری مسکونی با اصلاح بند یک به ازاء هر متر مربع 000/700/1 ریال (یکصدو و هفتاد هزار تومان) مطرح ، شورا با توافقنامه مذکور به ازاء فروش هر متریع یکصد و هفتاد هزار تومان اعلام موافقت می نماید این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 7288 مورخه 25/5/89 شهرداری در خصوص خرید یک واحد آپارتمان سهم شهرداری از واحدهای آقای بهمن آیدین و شرکاء مطرح ، شورا با فروش واحد آپارتمان اعلام موافقت می نماید لازم است شهرداری و فق توافقنامه مورخه 29/11/82 آپارتمان مذکور را بصورت تکمیل شده انتخاب و نرخ گذاری نموده جهت تصویب به شورا ارسال گردد.

نامه شماره 7405 مورخه 26/5/89 شهرداری در خصوص توافقنامه مورخه 3/4/89 فیمابین شهرداری و خانم پوران مرادی به وکالت آقای رمضانعلی ایمانی مالک ملک به مساحت 40/511 متر مربع واقع در خیابان 24 متری ساجدی که مقدار 6/343 متر مربع در مسیر گذر 8/168 باقیمانده ملک خواهد بود مطرح ، شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 37304 مورخه 25/5/89 شهرداری در خصوص تخفیف عوارض صدور پروانه اداره کل محترم راه و ترابری استان خراسان شمالی مطرح ، شورا با تخفیف 20% (بیست درصد) عوار ض صدور پروانه اداره کل مذکور اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 7495 مورخه 28/5/89 شهرداری در خصوص خرید 230 متر مربع فرش سجاده ای جهت نمازخانه شهرداری مرکزی مطرح ، شورا با خرید فرش مذکور از طریق کمیسیون معاملات شهرداری اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 7379 مورخه 26/5/89 شهرداری در خصوص خرید و نصب ترانس 50 کیلو ولت آمپر جهت تامین برق پارک بابا موسی و خرید امتیاز و کالاهای مصرفی و نقشه اجرائی عملیات احداث 1124 متر شبکه فشار قوی و متوسط و خرید امتیاز و کالاهای مصرفی و نقشه اجرائی عملیات احداث 826 متر شبکه فشار متوسط و نصب ترانس 200 کیلو ولت آمپر جهت تامین برق چاه کشاورزی شهرداری با هزینه ای بالغ بر 000/000/000/1 ریال (یک میلیارد ریال) مطرح ، شورا با خرید اقلام فوق از طریق کمیسیون معاملات شهرداری اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 7393 مورخه 26/5/89 شهرداری در خصوص توافق قبلی فی مابین شهرداری و آقای محمد علی مجیدی مبنی بر دادن امتیاز به مالک به لحاظ عقب نشینی ملک و بازگشائی خیابان با توجه به اینکه قسمتی از توافقنامه در گذشته اجرائی نشده و مالک متقاضی جابجائی امتیاز به ملک دیگر می باشد مطرح ،مقرر گردید شهرداری دقیقا بررسی نموده در صورتی که اعطای امتیاز کاملا محقق نشده باشد و با این شرط که نرخ صدور پروانه در دو ملک یکسان باشد شورا با نامه مذکور اعلام موافقت می نماید پس از اعطای امتیاز مالک به حق و حقوقی قانونی خویش خواهد رسید و پرونده وی مختومه گردد.

نامه شماره 6774 مورخه 13/5/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 23/4/89 فی مابین شهرداری و آقای محمد علی کارآمد تبریزی مالک ملک تجاری به مساحت 20 متر مربع تجاری که کلا ًدر مسیر گذر 12 متری کوچه گرمه ای واقع شده است مطرح ، شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 7498 مورخه 28/5/89 شهرداری در خصوص خرید چهار هزار متر مربع کف پوش صاف به ضخامت دو سانتیمتر به ابعاد 1×1 متر از شرکت ایمن کف با قیمت هر متر مربع 000/300 ریال (سیصد هزار ریال) مطرح ، شورا با خرید کف پوش مذکور از طریق کمیسیون معاملات شهرداری اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 36039 مورخه 26/5/89 شهرداری در خصوص خرید گاری مخزن زباله با درب بارانی و گاری حمل زباله بدون درب تماماً گالوانیزه جمعا به مبلغ 000/000/392 ریال (سیصد و نودو دو میلیون ریال)مطرح ، شورا با خرید اقلام مذکور از طریق کمیسیون معاملات شهرداری اعلام موافقت می نماید.

 

 

 

صورتجلسه شماره 290 مورخه6/6/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد آنگاه هر یک از اعضاء نظرات خودرا پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید.

نامه شماره 4274 مورخه 24/3/89 شهرداری در خصوص تصویب آئین نامه تقسیط عوارض و قرارداد تقسیط عوارض شهرداری با مودیان مطرح ، پس از بررسی آئین نامه در جلسه شورا و انجام اصلاحات لازم آئین نامه و قرارداد تقسیط عوارض مورد تصویب قرار گرفت.

نامه شماره 1558 مورخه 24/5/89 سازمان اتوبوسرانی بجنورد و حومه در خصوص خرید
روغن و ضد یخ ماشین آلات مطرح ، شورا با خرید روغن و ضد یخ برای ماشین آلات سازمان مذکور اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 384/10/م ح مورخه 3/6/89 شهرداری در خصوص لایحه پیشنهادی با عنوان ترمیم حقوق و تشویق مدیران و مسئولین شهرداری براساس چارت مصوب شورا در قالب فرم پیشنهادی لوایح مطرح شورا با جدول اصلاحی در جلسه شورا اعلام موافقت می نماید اجرای مصوبه با صدور ابلاغ از اول شهریور ماه سال 1389 خواهد بود .

نامه شماره 17/27289/91 مورخه 6/6/89 سازمان آموزش و پرورش خراسان شمالی در خصوص نرخ حمل و نقل دانش آموزی مطرح ، شورا با پیشنهاد کارگروه آموزش و پرورش به شرح ذیل اعلام موافقت می نماید. الف : سواری 000/200 ب : ون 000/150 ریال ج:مینی بوس000/150 ریال

 

صورتجلسه شماره291 مورخه8/6/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء و معاونت محترم اداری و مالی و مسئول محترم درآمد شهرداری در محل ساختمان شورا تشکیل شد ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء حاضر در جلسه نظرات و دیدگاههای خود را درباره موضوعات مطروحه در جلسه بیان داشتند و در نهایت تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید.

طرح شماره 1700/8 ش ش مورخه 8/6/89 اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد در خصوص تخفیف عوارضات صدور پروانه ساختمانی شهروندان بجنورد و به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر مطرح پس از بررسی و کارشناسی لازم در جلسات متعدد شورای اسلامی شهر موضوع تخفیف به شرح ذیل مورد تصویب قرار گرفت :

1-شهروندانی که در مدت زمان معین جهت دریافت پروانه ساختمانی به شهرداری مراجعه نمایند و عوارضات متعلقه خویش را نقدا به شهرداری پرداخت کنند از 20% (بیست درصد ) تخفیف عوارض صدور پروانه ساختمانی برخوردار خواهند شد.

2-شهروندانی که دارای اسناد 147(یکصدو چهل و هفت) می باشند در مدت زمان معین جهت تعیین تکلیف ملک خود به شهرداری مراجعه کند و عوارض متعلقه خویش را از بابت اسناد 147 نقدا پرداخت نمایند از 25% (بیست و پنج درصد)تخفیف عوارض محاسبه شده براساس مصوبه شماره 190 مورخه 6/4/88 شورای اسلامی شهر برخورددار می گردند .

3-سقف مبلغ تخفیف در هر صورت نباید از 000/000/300 ریال (سی میلون تومان) تجاوز نماید

4-این تخفیف صرفا شامل اشخاص حقیقی و حقوقی غیر دولتی و عمومی و اقتصادی می باشد .

5-جرائم کمیسیون ماده صد(100) و ماده هفتاد و هفت(77) و عوارض نوسازی از این مصوبه مستثنی می باشد .

6-مدت زمان تخفیف عوارضات صدور پروانه ساختمانی از مورخه 22/6/89 لغایت پایان مهر ماه 89 می باشد که این مدت زمان غیر قابل تمدید خواهد بود .

7-لازم است شهرداری محترم اطلاع رسانی فراگیری در خصوص مصوبه شورای اسلامی شهر بعمل آورده تا تمام شهروندان بتوانند از امتیازات متعلقه برخوردار شوند .

نامه شماره 37360 مورخه 26/5/89 شهرداری در خصوص شناسنامه فرصتهای سرمایه گذاری مشتمل بر املاک و مراکز گردشگری بجنورد متعلق به شهرداری با کاربریهای تعریف شده جهت مزایده مطرح ، شورا با کلیات لایحه ی شهرداری اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 1149/11/3/89 مورخه 1/6/89 جمعیت هلال احمر بجنورد در خصوص کمک به جمعیت هلال احمر برای توزیع سبدهای غذایی در بین نیازمندان در لیالی قدر مطرح ، شورا با مساعدت مالی به مبلغ000/000/5 ریال (پانصد هزار تومان) از اعتبارات شورای شهر اعلام موافقت می نماید.

 

 

صورتجلسه شماره292مورخه13/6/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل شد ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات و دیدگاههای خود را درباره موضوعات مطروحه در جلسه بیان داشتند و در نهایت تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید.

نامه شماره 38044 مورخه 13/6/89 شهرداری در خصوص کمک ماه رمضان با تعداد یکصد نفر از بازنشستگان تحت پوشش سازمان بازنشستگی کشوری مطرح ، مقرر گردید به هر نفر از بازنشستگان مبلغ یکصد هزار تومان(یک میلیون ریال) برای یک بار در سال جهت کمک رفاهی مساعدت گردد.

نامه شماره 7487 مورخه 28/5/89 شهرداری در خصوص محاسبه رایگان عوارض صنفی روسای اتحادیه های صنفی که جمع کل عوراضات روسای اتحادیه ها در سال 89 مبلغ 000/868/17 ریال خواهد شد مطرح شورا با نظر شهرداری اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 6523 مورخه 9/5/89 شهرداری در خصوص ساخت سازه های حجمی چوبی و نصب در پارکها مطرح شورا با کلیات طرح اعلام موافقت می نماید لازم است شهرداری از طریق کمیسیون معاملات شهرداری نسبت به تعیین نرخ اقدام نماید .

نامه شماره 1447/5 خ مورخه 14/5/89 ستاد توسعه استان در خصوص کمک به ستاد جهت برگزاری مراسم سالگرد استان شدن مطرح ، مقرر گردید مبلغ یک میلیون تومان (ده میلیون ریال) به ستاد مذکور کمک گردد.

 

 

صورتجلسه شماره293مورخه17/6/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل شد ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند و پس از آن تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید.

نامه شماره 7797 مورخه 3/6/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 3/5/89 فیمابین شهرداری و آقای قاسمعلی باغچقی مالک ملک قولنامه عادی به مساحت عرصه 2/145 متر مربع و اعیان 48/24 متر مربع واقع در خیایان امام خمینی (ره)غربی کوچه شهید نجفی ،نجفی 14 پلاک 30 مطرح ،نظر به لزوم بازگشائی خیایان 32 متری کوی کمیته شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید.این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یک سال معتبر می باشد/

نامه شماره 3506 مورخه 6/3/89 شهرداری در خصوص قرارداد فیمابین کارکنان نیروی انتظامی و شهرداری در خصوص انجام حفاظت و نگهبانی و برقراری نظم و امنیت در محدوده تعیین شده مطرح،شورا با قراداد مذکور با قید ساعت کاری000/20 ریال اعلام موافقت می نماید قرارداد مذکور برای مدت یک سال معتبر می باشد/

نامه شماره 7968 مورخه 7/6/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 26/2/89 فیمابین شهرداری و آقای علی کاملیان در رابطه با ملک به شماره پلاک 2413 مجزی شده از 1416 فرعی از 155 اصلی بخش دو بجنورد واقع در بلوار ولایت ورودی شهرک حکمت مطرح ،با توجه به وقوع کامل ملک در گره ترافیکی شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید. این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یک سال معتبر می باشد/

نامه شماره 7969 مورخه7/6/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 24/5/89 فیمابین شهرداری و آقای محمد رحیم کوهستانی مالک ملک قولنامه عادی به مساحت 132 متر مربع واقع در جوادیه انتهای کوچه شهید الفتی مطرح ،با توجه به لزوم بازگشائی خیابان 32 متری شمال شهر، شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید .این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یک سال معتبر می باشد/

نامه شماره 7992مورخه 7/6/89 شهرداری درخصوص توافق مورخه 10/3/89 فیمابین شهرداری و آقای آدینه محمد اسماعیل پور در رابطه با صدور پروانه ساختمانی رایگان به لحاظ عقب نشینی ملک و در مسیر خیابان واقع شده بود براساس توافق مورخه 11/11/89 مقرر گردیده در طبقه همکف 20 متر مربع تجاری حاشیه دور برگردان لکن کمیته فنی مسکن وشهرسازی با واگذاری 20 متر مربع تجاری در حاشیه دور برگردان مخالفت نموده است لذا لازم است تفاوت قیمت تجاری به مالک پرداخته شود که از این بابت دوازده میلیون و سی و دو هزار ریال (000/032/12 ریال )برآورد گردیده ،این توافق نامه در جلسه شورا مطرح با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید.توافق مذکور از تاریخ تصویب برای مدت یک سال معتبر می باشد.

نامه شماره 7996 مورخه 7/6/89 شهرداری در خصوص توافق 30/6/88 فیمابین شهرداری و آقای قربان برات زاده در رابطه با فروش 30 متر مربع اضافه عرض واقع در نیروگاه مطرح ،شورا با نظر شهرداری اعلام موافقت می نماید/

نامه شماره 7985 مورخه 7/6/89 شهرداری در خصوص قراداد فیمابین شهرداری و اداره پست در رابطه با تامین نیروی صدور پروانه های ساختمانی در شهرداری مهر و انجام امور ورود اطلاعات ،چاپ ،توزیع و جمع آوری قبوض از بانکها بابت عوارض صدور و تمدید پروانه کسب،وصول عوارض سالیانه خودرو و چاپ،توزیع و جمع آوری قبوض عوارض سالیانه خودرو مطرح،شورا با قرارداد مذکور بر اساس اصلاحات انجام گرفته در جلسه شورا اعلام موافقت می نماید .این قراداد برای مدت یک سال می باشد/

نامه شماره 7735 مورخه 2/6/89 شهرداری در خصوص اجاره چهار دستگاه کامیونت خاور برای کارهای عمرانی مطرح ،با توجه به اینکه بیشتر کارهای عمرانی به بخش خصوصی واگذار شده است ،شورا با اجاره دو دستگاه کامیونت خاور از طریق کمیسیون معاملات شهرداری اعلام موافقت می نماید/

 

 

صورتجلسه شماره 294 مورخه24/6/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و مدعوین : نماینده محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای ثروتی ، فرماندار محترم بجنورد جناب آقای دکتر پاکمهر ، مدیرکل محترم
آب منطقه ای و کارشناسان مربوطه ، مدیرکل محترم راه و ترابری و کارشناسان مربوطه ، مدیر مرکز بهداشت بجنورد جناب آقای نیک پرست ، معاونت محترم فنی و عمرانی استانداری جناب آقای مهندس احمد عفتی ، شهردار محترم و معاونت مالی و اداری و معاونت خدمات شهری و مدیرعامل فضای سبز بجنورد ، کارشناس محترم محیط زیست جناب آقای آبسالان ، مدیرعامل محترم آب و فاضلاب شهر بجنورد جناب آقای علوی ، نماینده محترم صداو سیمای جلسه ای در محل ساختمان شورای اسلامی شهر برگزار شد آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد آنگاه ریاست محترم شورا گزارشی از مشکلات شهر بجنورد به جلسه ارائه نمودند که پس از بحث و تبادل نظر ماحصل گزارشات به شرح ذیل خواهد بود :

1- با توجه به اینکه پسآب بجنورد به شاه جوب (رودخانه) باباامان سرریز می شود و کشاورزان از آن استفاده می نمایند و برای کشت سبزیجات و مواد غده ای مثل سیب زمینی ، پیاز و .... مضر می باشد مقرر گردید سازمان آب منطقه ای پساب استحصال شده را به شهرداری بجنورد واگذار نماید تا برای آبیاری درختان جنگلی غیر مثمر پارک جنگلی جاوید استفاده نماید.

2- مقرر شد در خصوص نحوه بهره برداری از پسآب جلسه ای با حضور ریاست محترم شورا ، مدیرعامل محترم آب منطقه ای و معاونت محترم فنی و عمرانی استانداری و شهردار محترم برگزار شود و موضوع نحوه بهره برداری نهائی گردد.

3- مدیرعامل محترم آب منطقه ای گزارشی از روند اجرائی سد بش قارداش به جلسه ارائه نمودند چون مقرر گردیده بود که اجداث سد بش قارداش از منابع استانی تامین گردد و این امر برای استان امکان پذیر نبود لذا طرح توجیهی برای سد تهیه و در کمیسیون تخصیص وزارت نیرو مطرح و مورد تصویب قرار گرفت و مقرر شد در طرحهای ملی منظور گردد مشروط به اینکه سازمان محیط زیست جواب استعلام را سریعا ارائه نماید لذا تاکید شد که به سازمان محیط زیست اعلام گردد تا تاییدیه موقت زیست محیطی را صادر تا اقدامات بعدی صورت پذیرد تا بتوان از محل ماده 32 اعتبارات لازم جذب گردد.

4- گزارشی از پیشرفت فیزیکی انتقال آب از سد شیرین دره به بجنورد توسط جناب آقای مهندس علائی ارائه گردید که با توجه به اعتبار تخصیص یافته برای پروژه مذکور در سال 89 که رقمی بالغ بر دوازده میلیارد تومان می باشد عملا اقدامی برای پیشرفت پروژه صورت نخواهد گرفت مقرر شد موضوع با استاندار محترم و نمایندگان محترم مجلس مذاکره و پیگیری جدی از طریق وزارت محترم نیرو بعمل آید تا اعتبار ویژه ای برای پروژه انتقال آب تخصیص یابد و همچنین موضوع در سفر سوم هیات محترم دولت مطرح و تقاضای در اولویت قرار دادن پروژه بعمل آید.

5- در خصوص صنوف آلاینده مقرر شد از طریق استانداری محترم توجه ویژه ای صورت گیرد تا نسبت به آماده سازی و احداث غرفه های در نظر گرفته و زیرساختهای آن از قبیل آب ، برق و گاز و تلفن اقدامات لازم بعمل آید .

6- موضوع تخته حمزانلو مطرح با توجه به اینکه هفتصد هکتار از اراضی مذکور به شهرداری بجنورد و واگذار شده است تا به فضای سبز بش قارداش اضافه گردد مقرر گردید شهرداری محترم نسبت به واگذاری قطعی اراضی مذکور به شهرداری پیگیری جدی بعمل آورد .

7- مقرر گردید با جناب آقای مهندس راعی مذاکره تا از طریق ستاد حوادث مبلغی برای ساخت استخر در ارتفاعات باباموسی برای انتقال آب پساب و ذخیره ان در نظر بگیرند .

8- ریاست محترم شورا تاکید نمودند که نهادها و ادارات استان نسبت به اجرائی نمودن توافقات سنوات گذشته خود را ملزم بدانند تا اعتماد بین ادارات و شهرداری و شورا هر چه بیشتر حاصل شود .

 

 

 

صورتجلسه شماره 295 مورخه27/6/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل شد ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات و دیدگاههای خود را درباره موضوعات مطروحه در جلسه بیان داشتند و در نهایت تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید.

نامه شماره 8317 مورخه 14/6/89 شهرداری در خصوص خط کشی معابر سطح شهر از طریق سازمان همیاری شهرداری های استانداری خراسان شمالی با 15%.( پانزده درصد)تخفیف نسبت به قرارداد سال 1388 مطرح ، شورا با انعقاد قرارداد با سازمان همیاریهای استان با 15% تخفیف نسبت به قرارداد سال 1388 شهرداری اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 8593 مورخه 21/6/89 شهرداری در خصوص موج تراشی آسفالت معابر سطح شهر که استعلام آن در مورخه 20/6/89 کمیسیون معاملات شهرداری انجام گرفته است مطرح ، شورا با نظر کمیسیون معاملات شهرداری اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 8506 مورخه 18/6/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 7/6/89 فیمابین شهرداری و آقای علی حسن امیری مالک ششدانگ پلاک 4447 مجزی از 164 اصلی بخش دو بجنورد به مساحت 321 متر مربع واقع در کوی صادقیه نبش صادقیه 13 چون در مسیر تعریض واقع گردیده است مطرح ، شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید. این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 8606 مورخه 21/6/89شهرداری در خصوص توافق مورخه 31/5/89 شهرداری
و آقای رضا نیستانی مطرح ، شورا با توافقنامه مورخه 31/5/89 شهرداری و آقای رضا نیستانی
اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 8744 مورخه 24/6/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 7/6/89 شهرداری و آقای ایرج پاکزاد مالک ششدانگ پلاک باقیمانده 167 فرعی از 155 اصلی بخش دو به مساحت 30/297 متر مربع واقع در انتهای خیابان طالقانی غربی کوچه شهید پاکزاد نبش کوچه مطرح چون ملک مذکور در مسیر دور برگردان واقع شده است شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

در ادامه جلسه جناب آقای مهندس شهریاری نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی در جلسه حضور یافتند و در حضور ایشان مشکلات شهر بجنورد مطرح شد و مقرر گردید جهت رفع مشکلات جلساتی با وزرای مربوطه برگزار تا نسبت به رفع مشکلات تصمیم گیری شود.

نامه شماره 2544/1/4121 مورخه 22/6/89 فرمانداری محترم در خصوص مخالفت با بند 3 (سه) مصوبه شماره 290 مورخه 6/6/89 شورای اسلامی شهر در رابطه با جدول پرداخت حق مسئولیت کارکنان شهرداری مطرح ، نظر به اینکه کارکنان شهرداری مستخدمین رسمی دولت محسوب
نمی شوند و در حکم کارگزینی حق مسئولیت در نظر گرفته نشده است لذا شورا بر مصوبه خویش اصرار نموده موضوع به شورای حل اختلاف اعاده گردد.

نامه شماره 8266 مورخه 13/6/89 شهرداری در خصوص افطاری و پذیرائی 1600 نفر ، هزینه ای حدودا بالغ بر 000/000/50 ریال مطرح ، شورا با نظر شهرداری اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 39010 مورخه 27/6/89 شهرداری در خصوص وجین علف هرز توسط مددجویان نوانخانه شهرداری که مبلغ 000/570/24 ریال (بیست و چهار میلیون و پانصد و هفتاد هزار ریال) مطرح ، شورا با نظر شهرداری اعلام موافقت می نماید .

 

 

 

 

صورتجلسه شماره 296 مورخه31/6/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل شد ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد ابتدا اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید.

نامه شماره8823 مورخه 27/6/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 9/6/89 شهرداری و خانم پریوش حیدپور خاقانی مالک پلاک ثبتی شماره 60از 167 اصلی بخش دو بجنورد که به متراژ 40/34 متر مربع گذر متعلق به شهرداری به مبلغ متر مربعی 000/500/3 ریال جمع کل به مبلغ 000/400/120 ریال مطرح ، شورا با نظر شهرداری در صورت موافقت مالکین مجاور اعلام موافقت می نماید . این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 8605 مورخه 21/6/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 1/6/89 شهرداری و ورثه مرحوم محمد صباخ قزوینی به وکالت ایرج طباخ قزوینی مطرح ، با توجه به ضرورت بازگشائی خیابان 12 متری جواهری ماه شورا با توافق فوق اعلام موافقت می نماید این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 7391 مورخه 26/5/89 شهرداری در خصوص واگذاری یک قطعه تفکیکی به مساحت 533 متر مربع سهم شهرداری از قرار متر مربعی 000/500/2 ریال (دو میلیون و پانصد هزار ریال) مطرح ، شورا با واگذاری قطعه مذکور از قرار متر مربعی دو میلیون و پانصد هزار ریال)
اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 8983 مورخه 30/6/89 شهرداری در خصوص هزینه کرد جابجائی تاسیسات کارخانه آسفالت شهرداری بخاطر اجرای پروژه کمربندی شمال به مبلغ 830/531/516 ریال که مقرر گردیده است مبلغ مذکور توسط اداره راه و ترابری پرداخت شود مطرح ، شورا با هزینه کرد مبلغ مذکور اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 287/88 و ک مورخه 14/4/89 رئیس هیات کشتی خراسان شمالی در خصوص کمک به هیات کشتی به مبلغ سی میلیون تومان (سیصد میلیون ریال )مطرح ، با توجه به اینکه جناب آقای مهندس شهریاری نماینده محترم مجلس شورای اسلامی مبلغ یکصد میلیون تومان از وزارت محترم کشور جهت امور ورزشی و فرهنگی شهرداری بجنورد دریافت نموده است مقرر گردید در صورت واریز مبلغ مذکور به حساب شهرداری از مبلغ مذکور مبلغ سی میلیون تومان به هیات کشتی پرداخت شود .

نامه شماره 39383 مورخه 31/6/89 شهرداری در خصوص اجاره یک قطعه زمین با کاربری زراعی واقع در انتهای خیابان صداو سیما ضلع شرقی منازل پتروشیمی به شرکت سهامی خاص هماگ با مدیریت آقای شمس الدین شهروا جهت تجهیز کارگاه با اجاره سالیانه مبلغ 000/000/18 ریال مجموعا به مبلغ 000/000/72 ریال می باشد مطرح شورا با قرارداد مذکور اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 8952 مورخه 30/6/89 شهرداری بجنورد در خصوص توافق مورخه 22/12/88 به شماره 60772/1/41 شهرداری و استانداری محترم خراسان شمالی در رابطه با واگذاری زمین ترمینال مسافربری متعلق به شهرداری به استانداری محترم و تعهدات ایجاد شده از سوی استانداری که در متن قرارداد قید گردیده است مطرح ، شورا با توافقنامه مذکور با تفضیلات قید شده در عقد معاوضه و قرارداد موضوع ماده ده (10) قانون مدنی اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 35617 مورخه 29/6/89 شهرداری در خصوص اجرای فنس کشی معدن دفن زباله که مبلغ آن بالغ بر 000/000/100 ریال (یکصد میلیون ریال)می باشد مطرح ، شورا با نظر شهرداری
اعلام موافقت می نماید لازم است اعتبار مذکور در متمم بودجه پادار گردد.

نامه شماره 8476 مورخه 17/6/89 شهرداری در خصوص پرداخت حق کسب و پیشه پنج نفر از غرفه داران بازار روز (خیابان منصور حصاری) که مبلغ آن بالغ بر 000/000/280 ریال می باشد مطرح ، مقرر گردید شهرداری اسناد و مدارک و سوابق آنان را دقیقا بررسی و در صورت تعلق گرفتن حق کسب و پیشه براساس پرداخت اجاره ماهیانه غرفه ها در سنوات قبل به حساب شهرداری و ملاک قراردادن اجاره نامه منعقده فی مابین شهرداری و مستاجرین نسبت به پرداخت مبالغ مذکور اقدام نماید .

نامه شماره 8236 مورخه 13/6/89 شهرداری در خصوص پرداخت مبلغ 000/750/21 ریال (بیست و یک میلیون و هفتصد و پنجاه هزار ریال) بابت کسری مقدار 35/4 متر مربع زمین نامبرده از قرار متر مربعی 000/000/5 ریال (پنج میلیون ریال) توسط شهرداری مطرح ، شورا با صورتجلسه مورخه 27/5/89 اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 8224 مورخه 13/6/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 27/5/89 شهرداری و آقای مصطفی عباس نژاد هاشمی مطرح ، با توجه به ضرورت بازگشائی خیابان و اجرای قوس در خیابان 24 متری شهرک فرهنگیان روبروی کارخانه ماکارونی شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 8985 مورخه 30/6/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 3/5/89 شهرداری و آقایان حید حیدریان کهنه اوغاز و محسن میثاق مالکین ملک مشاعی به میزان یک دوم از سه چهارم از نیم سهم از مدار 264 سهم از ششدانگ پلاک 155 اصلی بخش دو بجنورد واقع در خیابان طالقانی غربی انتهای کوچه ارمغان به مساحت 26500 متر مربع براساس 30% خالص مسکونی سهم مالک و 70% (هفتاد درصد) شامل معابر و کاربریهای خدماتی و مسکونی سهم شهرداری مطرح ، شورا با توافقنامه مذکور اعلام موافقت می نماید. این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یک سال معتبر می باشد .

نامه شماره 8938 مورخه 29/6/89 شهردار ی در خصوص توافق مورخه 24/5/89 شهرداری و آقای حجی رسولی مالک ملک قولنامه عادی به مساحت عرصه 5/158 متر مربع و اعیان 60/140 متر مربع که کلا در مسیر خیابان واقع گردیده مطرح ، شورا با توجه به لزوم بازگشائی خیابان 32 متری شمالی شهر (جوادیه) با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید این توافنقامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد ضمنا قولنامه مذکور بایستی از طریق مراجع قضائی تنفیذ سپس توافقنامه اجرا گردد.

نامه شماره 36342 مورخه 6/6/89 شهرداری در خصوص تمدید قرارداد راهبری 2 باب غرفه داخل محوطه پارکینگ پارک باباامان برای مدت یکسال با 15% افزایش نسبت به سال 1388 مطرح ، شورا با افزایش 15% (پانزده درصد) اجاره بهاء غرفه های مذکور برای مدت یکسال اعلام موافقت می نماید .

 

 

 

صورتجلسه شماره 297 مورخه3/7/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء
در محل ساختمان شورا تشکیل شد ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید.

نامه2590/1/4121 مورخه 24/6/89 فرمانداری محترم شهرستان بجنورد در خصوص مخالفت با بند یک مصوبه شماره 291 مورخه 8/6/89 مبنی بر تخفیف عوارض صدور پروانه ساختمانی مطرح ، با توجه به بررسیهای انجام گرفته و کارشناسائی های بعمل آمده در شش ماهه اول سال 1389 درآمد شهرداری کاهش یافته و علت آن عدم مراجعه شهروندان به شهرداری جهت پرداخت عوارض صدور پروانه ساختمانی می باشد لذا جهت ایجاد انگیزه شهروندان برای مراجعه به شهرداری و پرداخت به موقع عوارض و افزایش درآمد شهرداری که در این خصوص پروژه های شهرداری عملیاتی گردد و شهروندان از اجرای پروژه ها و خدمات رسانی بیشتر منتفع گردند. لذا شورا بر مصوبه خود اصرار ورزیده جهت بررسی به شورای حل اختلاف استان اعاده گردد. در خاتمه جلسه جناب آقای اخلاقی پور معاونت اداری و مالی شهرداری در جلسه حضور یافتند و در خصوص مسائل اداری شهرداری نقطه نظراتی بیان شد و راه حل هایی برای آن ارائه گردید .

 

 

صورتجلسه شماره298 مورخه7/7/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء
در محل ساختمان شورا تشکیل شد ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید.

نامه شماره 9470 مورخه 5/7/89 شهرداری در خصوص توافق با شرکت تعاونی مربیان تربیتی مالک ملک ضلع شمالی اکبر جوجه که مقرر گردیده است 50%کاربری مصوب فضای سبز جایگزین شود که از بابت آن برای هر مترمربع مبلغ 000/000/1 ریال جمعا به مبلغ 000/000/454/2 ریال (دویست و چهل و پنج میلیون و چهارصد هزار تومان ) به شهرداری پرداخت نماید مطرح ، شورا با توجه به مصوبات قبلی با نظر شهرداری اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 9535 مورخه 6/7/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 7/6/89 شهرداری و ورثه غلامحسین علی آبادی مالک مشاعی یک سهم از مدار 4440 سهم از نیم سهم از مدار 264 سهم مشاع از ششدانگ پلاک 155اصلی بخش دو بجنورد واقع در انتهای خیابان طالقانی غربی انتهای وحدت 12 اقبالی 12 به مساحت 9/8188 متر مربع با کاربری خدماتی مطرح، شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 1257 مورخه 31/1/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 21/1/89 شهرداری و آقای علیرضا نودهی مطرح با توجه به اینکه سند ملک آقای علیرضا نودهی در سال 1388 در اداره ثبت
ثبت گردیده و خیابان وداد قبل از آن بازگشائی شده است لذا شورا با دادن امتیاز به نامبرده وفق توافق با 50% تخفیف عوارض اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 8199 مورخه 27/6/89 نامه شماره 1863/ الف مورخه 28/6/89 ثبت شده در دفتر شورای اسلامی شهر بجنورد اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان شمالی مبنی بر تخفیف عوارض تغییر کاربری ساختمان آزمایشگاه اداره کل استاندارد مطرح با توجه به اینکه براساس بند 2 (دو) مصوبه 270 مورخه 22/3/89 شورای اسلامی تخفیف لازم را منظور نموده بود و
فرمانداری محترم مخالفت خود را اعلام نموده بود لذا موضوع مجددا در جلسه شورا مطرح ، با توجه به نظر مساعد فرمانداری شورا با 38% (سی و هشت درصد )تخفیف عوارض تغییر کاربری
اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 8659 مورخه 22/6/89 شهرداری در خصوص قرارداد منعقده فیمابین شهرداری منطقه یک و شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی مطرح ، شورا با قرارداد شماره 11968/15 مورخه 15/6/89 اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 39011 مورخه 27/6/89 شهرداری در خصوص فروش یکدستگاه کامیون کشنده اکسور و خرید دو دستگاه تریلر کشنده دانگ فنگ برای سازمان پارکها و فضای سبز مطرح ، با توجه به بررسیهای انجام گرفته و صلاح و صرفه شهرداری شورا با فروش کامیون کشنده اکسور و خرید دو دستگاه تریلر کشنده دانگ فنگ مخالفت می نماید.

نامه شماره 2376/1/4121 مورخه 15/6/89 فرمانداری محترم بجنورد در خصوص اجرای نرخ افزایش کرایه تاکسیهای عمومی از ابتدای آذرماه مطرح ، نظر به اینکه هر ساله کرایه اجاره بهاء ماشینهای کرایه ای مدارس از اول مهر ماه هر سال اجرائی می شود برای هماهنگی کرایه تاکسیهای عمومی با اجاره بهاء ماشینهای دربستی مدارس و عدم تضاد حمل و نقل عمومی ، شورا اجرای آن را از اول مهر ماه اعلام میدارد .

 

 

صورتجلسه شماره299 مورخه10/7/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء
در محل ساختمان شورا تشکیل شد ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات و دیدگاههای خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید.

1- برادر ابراهیم امانی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و زیست شهری شورای اسلامی شهر بجنورد و گزارش حضور در هیجدهمین مجمع مشورتی روسای کمیسیونهای فرهنگی کلان شهرها و مراکز استانها که در شهر اصفهان برگزار گردیده بود به جلسه ارائه نمودند ایشان ضمن تاکید بر سه مولفه شهر ، شهرداری و شهروند که همه برنامه ها و پروژه ها بر این سه محور باید صورت گیرد و در رابطه با تغییر رویکرد و ساختار مدیریت شهری (شهرداری) از سازمانی صرفا خدماتی به نهادی اجتماعی، خدماتی به منظور مشارکت هر چه بیشتر شهروندان در برنامه های شهری و تسهیل و روان سازی اداری امور شهر و دستیابی به مدیریت یکپارچه شهری و در نهایت توسعه پایدار و متوازن شهری و عملیاتی نمودن منویات مقام معظم رهبری در ابلاغیه سیاست کلی برنامه پنجم در امور فرهنگی و اجتماعی و باستناد به وظایف و اختیارات قانونی شوراها به ویژه بندهای 2 و 7 ماده 71 قانون تشکیلات و وظایف شوراها ، با توجه به شرایط ، امکانات و مقتضیات و ویژگی محلی و بومی شهرداریها تلاش نمایند در جهت تبدیل شدن به نهادی خدماتی اجتماعی برنامه ها و فعالیتهای خود را تهیه ، تدوین و اجرا نمایند ، همچنین ایشان در رابطه با بسط مفهومی – کارکردی ((نظارت همگانی وظیفه هر شهروند ، با هدف سلامت سازمانی شهرداری ، توسعه ارتباطات محیطی با رویکرد عدالت محوری ، یادگیری سازمانی و توسعه فرهنگ مسئولیت پذیری و پاسخگویی مدیران و کارکنان در درون و برون سازمان شهرداری در مقابل انتظارات و درخواستهای آحاد مردم و تحقق شعار (( شهروند مسئول – مدیر پاسخگو)) و پیگیری و رسیدگی کارشناسی سریع و شفاف به پیام های دریافتی و ارجاع ایده ها و نظرات ، کاستی ها ، نواقص از اطراف شهروندان به این سامانه و اقدام سریع و به موقع مدیران و کارکنان توضیحات لازم را ارائه نمودند ، همچنین در رابطه با الزام شهرداری به کاهش مصرف دخانیات و تحقق شهر بدون دخانیات توضیحاتی ارائه نمودند که مقرر شد طرح مورد نظر به کمیسیون مربوطه ارجاع تا ضمن بررسی بیشتر و اعمال نظرات کارشناسی جهت تصویب نهایی به دبیرخانه شورای اسلامی شهر و جلسه رسمی شورا ارائه گردد.

 

صورتجلسه شماره300 مورخه14/7/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل شد ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات و دیدگاههای خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید.

نامه شماره 7976 مورخه 7/6/89 شهرداری در خصوص تایید قرارداد فاز 3 (ادامه نظارت ) مشاور طرح توسعه محور در خصوص نظارت بر پروژه کمربندی جنوب شهر و ابنیه مربوطه که زمان شروع پروژه ها از تاریخ 1/6/88 لغایت 1/6/89 می باشد مطرح ، شورا قرارداد مذکور را تایید می نماید لازم است شهرداری اقدامات لازم را مبذول دارد .

نامه شماره 2044/7.ر.ع مورخه 17/7/89 روابط عمومی شورای اسلامی شهر خطاب به ریاست محترم شورای اسلامی شهر در خصوص برگزاری همایش شورایاران محلات 24 گانه سکونتگاههای غیر رسمی مطرح با توجه به اهمیت برگزاری همایش شورایاران و توجیه آنان در خصوص مساعدت و همکاریهای آنان برای تسریع در بازسازی محلات شوراها برگزاری همایش مذکور اعلام موافقت می نماید و هزینه آن که مبلغ 000/532/34 ریال می شود تامین و پرداخت گردد.

 

 

صورتجلسه شماره301 مورخه17/7/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء
در محل ساختمان شورا تشکیل شد ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات و دیدگاههای خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید.

نامه شماره 8.ک.م.ح مورخه 14/7/89 ریاست محترم کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر بجنورد در خصوص مصوبه شماره 8(هشت) مورخه 14/7/89 اعضاء کمیسون و اظهار نظر اعضاء شورا مطرح ، شورا با محتوای صورتجلسه شماره 8(هشت) مورخه 14/7/89 کمیسیون حمل و نقل اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 9858 مورخه 15/7/89 شهرداری در خصوص خرید یک دستگاه نردبان آتش نشانی از شرکت ایویکو ماگیروس آلمان از طریق شرکت سرمایه گذاری شهر وابسته به شهرداری تهران مطرح ، شورا با خرید نردبان 32 متری براساس ردیفهای یک تا پنج اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 40248 مورخه 25/7/89 شهرداری در خصوص کسر حق بیمه شرکت سدید راه توس پیمانکار 62 متری جنوب شهر مطرح ، نظر به اینکه مبالغ پرداختی از منابع داخلی شهرداری پرداخت گردیده است لذا کل حق بیمه 8/7/% از پیمانکار کسر گردد.

 

 

صورتجلسه شماره302 مورخه21/7/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء
در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد در ادامه با حضور جمعی از معتمدین و بازاریان محترم که به نمایندگی از بخشی از مردم جهت ارائه نظرات و پیشنهادات و انتقادات در جلسه حضور یافته در ابتدا نسبت به اقداماتی که شده تقدیر و تشکر داشته اند و همچنین نظرات اصلاحی و انتقادات خود را نسبت به مسانلی از جمله عمران شهری، تردد و ترافیک شهری ، بازگشائی خیابانها و معابر ، اجرای پل و پله برقی جهت عابران پیاده ، اجرای آسفالت با کیفیت ، توجه به پارک جاوید ، توسعه باباامان و بش قارداش ، تعویض جاده
بش قارداش ، عمران بلوار مسیر دانشگاه آزاد –اصلاح ورودی ارکان، جاری شدن فاضلاب و آب منازل در معابر و کوچه ها – تسهیل در جهت کمک به ساخت و سازها و عمران شهر – جلوگیری از سد معبر در مرکز شهر توسط تعدادی از بازاریان درخواست کمک از منابع ملی بخصوص در سفر ریاست محترم جمهوری ، رفع مشکل تاکسی تلفنی ها کنترل و نظارت بر ساخت و سازها در مرکز شهر و حاشیه آن ، ترمیم و ایجاد روشنایی در معابر و خیابان و کوچه ها که متاسفانه اکثر مسیرها نور کافی ندارد . توجه به کیفیت خط کشی خیابانها – 16 متری ابوذر که آسفالت آن و پیاده روی سازی نشده است خط واحد مسیرخیابان قیام – اجرای پل زیر گذر و روگذر در بعضی از تقاطع ها ، ماشینهای سنگین و تریلی که متاسفانه اکثرا در داخل شهر و درب منازل پارک
می شوند و نظارتی نمی شود در همین خیابانهای کم عرض و کوچه ها اکثرا دوبله پارک می کنند و اعمال قانون نمی شود در تعدادی از خیابانها که تعریض شده یا کوچه ها متاسفانه ستونهای برق اصلاح نشده و خطراتی را برای عابران و وسایل نقلیه ایجاد می کند در ادامه ریاست محترم شورا توضیحات لازم را در رابطه با مسائل اعلام شده مطرح نمودند و درباره بودجه سال 1389 شهرداری بجنورد توضیح لازم ارائه نمودند .

 

 

صورتجلسه شماره303 مورخه24/7/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء
و معاونت محترم اداری و مالی شهرداری و معاونت محترم عمران و مدیریت محترم منطقه مهر و کارشناسان شهرداری در محل ساختمان شورای اسلامی شهر تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء وحاضرین در جلسه نظرات خود را بیان داشتند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید .

نامه شماره 10016 مورخه 20/7/89 شهرداری در خصوص واگذاری CNG تخته ارکان و جنب ترمینال مسافربری به بخش خصوصی برای مدت یکسال براساس نظر کمیسیون معاملات که مراحل قانونی آن طی شده است مطرح ، شورا با نظر کمیسیون معاملات شهرداری اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 10040 مورخه 20/7/89 شهرداری در خصوص واگذاری CNG طرح حکمت به بخش خصوصی برای مدت یکسال براساس نظر کمیسیون معاملات که مراحل قانونی آن طی شده است مطرح، شورا با نظر کمیسیون معاملات شهرداری اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 10091 مورخه 21/7/89 شهرداری در خصوص جابجائی مبلغ 000/000/000/2 ریال از ردیف ساختمان مرکزی شهرداری و هزینه کرد آن برای تکمیل پروژه کمربندی جنوب مطرح ، با توجه به اینکه ساخت و ساز ساختمان مرکزی در سال جاری امکان پذیر نمی باشد شورا با جابجائی ردیف بودجه با مبلغ پیشنهادی شهرداری اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 10226 مورخه 24/7/89 شهرداری در خصوص قرارداد واگذاری سنگ شکن های شماره 2،3،4 شهرداری به شرکت آریا جهش شرق به نمایندگی آقای حمید معظمی به مدت یک سال که مراحل کمیسیون معاملات آن انجام گرفته است مطرح ، شورا با قراردارد مذکور اعلام موافقت می نماید

نامه شماره 9891 مورخه 15/7/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 28/6/89 شهرداری و آقای طاهر مرادی مالک ششدانگ پلاک 5335 فرعی از 170 فرعی از 169 اصلی بخش دو که در مسیر تعریض خیابان 32 متری و باند سبز حاشیه خیابان واقع گردیده مطرح ، شورا با نظر شهرداری و انعقاد قرارداد فی مابین شهرداری و آقای طاهر مرادی اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 10206 مورخه 24/7/89 شهرداری در خصوص پرداخت حق سنوات تعدادی از پرسنل شهرداری که بازنشسته شده اند و مبلغ آن بالغ بر 000/000/500 ریال می باشد و در بودجه سال 89 پادار نگردیده است مطرح ، شورا با پرداخت حق سنوات پرسنل بازنشسته که مبلغ آن بالغ بر 000/000/500 ریال می باشد اعلام موافقت می نماید لازم است شهرداری مبلغ مذکور را در متمم

پادار نماید .

 

صورتجلسه شماره304 مورخه28/7/89 دوره سوم شورای شهر

بادعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد با حضور اکثریت اعضاء جلسه ای در محل ساختمان شورا تشکیل گردید. ابتداآیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید.

نامه شماره 40728مورخه 24/7/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 6/4/89 شهرداری و ورثه مرحوم حیدرزاده مالکین شش دانگ پلاک 85 فرعی و مشاعی پلاک 86 (تعیین حدود شده)در ضلع غربی و شمالی ملک از 129 اصلی بخش دو بجنورد به مساحت 5/3449 متر مربع که قسمتی از ملک در مسیر تعریض واقع گردیده است مطرح ،لذا با توجه به لزوم اجرای طرح تفصیلی و بازگشائی خیایان مورد نظر در طرح، شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید .ضمناًلازم شهرداری برگ انحصار وراثت از ورثه مطالبه نماید.توافق فوق از تاریخ تصویب به مدت یک سال معتبر می باشد.

نامه شماره 10254 مورخه 25/7/89 شهرداری در خصوص توافق مورخ28/5/89شهرداری و آقای کریم پاکدل مالک یک قطعه منزل مسکونی قدیمی به مساحت 142 متر مربع واقع در حد فاصل میدان امام رضا (ع)و میدان امام حسین(ع) جنب نانوائی ساجدی که در سیر بازگشائی خیایان 24 متری واقع شده است مطرح ،شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید توافق فوق از تاریخ تصویب به مدت یک سال معتبر می باشد.

نامه شماره 10102 مورخه 21/7/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 28/6/89 شهرداری و آقای مهدی محمد نیا مالک ملک قولنامه عادی به مساحت 58 متر مربع واقه در خیابان اصلی جوادیه ضلع شمال شرق میدان جوادیه مطرح ،با توجه به لزوم بازگشائی خیابان 32 متری شمال شهر (جوادیه)شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید .توافق فوق از تاریخ تصویب به مدت یک سال معتبر می باشد.

نامه شماره 5/ک .م .ب مورخه 19/7/89 ریاست محترم کمیسیون بهداشت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر در خصوص صورتجلسه شماره 5 مورخه 19/7/89 کمیسیون مذکور مطرح شورا با کلیات تصمیمات متخذه در کمیسیون مذکور اعلام موافقت می نماید لازم است موارد به صورت تفکیک شده جهت اجرا و ارشاد به ادارات مربوطه ابلاغ گردد.

نامه شماره 10135 مورخه 21/7/89 شهرداری در خصوص انعقاد قرارداد اجاره سه عدد بیلبورد شهرداری برای مدت سه سال به مبلغ 000/000/550 ریال به متصدی مرکز تبلیغات ایده جناب آقای خرمی مطرح ،شورا با نظر شهرداری اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 1065 مورخه 13/7/89 دادستان محترم عمومی و انقلاب بجنورد در خصوص تقسیط جریمه عوارض ساختمانی ،ساختمان انجمن حمایت زندانیان بجنورد که در کمیسیون ماده صد به مبلغ000/000/360 میلیون ریال رای صادر گردیده مطرح ،شورا با تقسیط 36 ماهه عوارض مذکور بدون اخذ کارمزد اعلام موافقت می نماید.

نا مه شماره 40505 مورخه26/7/89 شهرداری در خصوص تقسیط عوارضات تغییر کاربری آزمایشگاه مرجع اداره استاندارد وتحقیقات صنعتی خراسان شمالی مطرح،شورا با پرداخت مبلغ عوارض در سه قسط اعلام موافقت می نماید/

 

 

 

صورتجلسه شماره305 مورخه5/8/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء
در محل ساختمان شورای اسلامی شهر تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن ریاست محترم شورا جناب آقای مهندس لنگری گزارشی از سفر خود به تهران و دیدارهائی که با وزیر بهداشت و درمان و معاونین محترم مسکن و شهرسازی و معاونین محترم وزارت کشور و رئیس تعزیرات حکومتی و معاونت محترم ریاست جمهوری و رئیس سازمان تربیت بدنی داشته اند و نتایج این دیدارها را به اطلاع اعضاء رسانده و مقرر گردید جهت حصول نتیجه موضوعات مطروحه بطور جد پیگیری شودآنگاه هر یک از اعضاء نقطه نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند پس از آن لایحه ارسالی از شهرداری مطرح و مورد تصویب قرار گرفت .

نامه شماره 10464 مورخه 1/8/89 شهرداری در خصوص احداث مخزن سپتیک ، خرید لوله و حفر و تجهیز یک حلقه چاه ، هزینه خرید پمپ و تجهیزات آن و خرید امتیاز برق 50 کیلو وات و همچنین مطالعات کیفیت آب و نمونه برداری در دفعات مختلف جهت تعیین درصد اختلاط
به منظور استفاده از پساب برای فضای سبز و جنگل پارک جاوید مطرح ، شورا با کلیات آن اعلام موافقت می نماید لازم است شهرداری مبلغ برآورد شده را در متمم بودجه در صورت تحقق بودجه لحاظ نماید .

 

 

صورتجلسه شماره306 مورخه8/8/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء و معاونت محترم اداری و مالی شهرداری و کارشناسان شهرداری در محل ساختمان شورا تشکیل گردید
ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد آنگاه معاونت محترم مالی و اداری گزارشی از وضعیت مالی و درآمدی شهرداری و همچنین ساماندهی نیروهای موجود در شهرداری و احاله آنها به شرکتهای خدماتی و انفکاک آنها از بدنه شهرداری توضیحاتی به جلسه ارائه نمودند و همچنین در خصوص ساماندهی تابلوهای سردرب مغازه ها و بانکها در سطح شهر و وصول بهاء خدمات تابلوهای مذکور که قبلا مورد تصویب شورا و استانداری محترم رسیده است از طریق سیستم نرم افزاری که شرکت خصوصی آن را در ارومیه و چند شهر دیگر اجرا نموده است توضیحاتی ارائه نمود سپس نماینده شرکت مذکور سیستم اجرا شده در ارومیه را تشریح نمودند در نهایت شورا با کلیات طرح اجرای نرم افزاری شدن بهاء خدمات تابلوها اعلام موافقت نمودند مقرر شد شهرداری اقدامات قانونی را بعمل آورده و قرارداد را جهت تصویب به شورای اسلامی ارسال نماید پس از آن تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید .

نامه شماره 40963 مورخه 28/7/89 شهرداری در خصوص خرید لواز م تنظیف خدمات شهری و خرید جارو به مبلغ 00/000/100 ریال (یکصدو میلیون ریال) مطرح ، نظر به اینکه اعتبار پادار شده جهت خرید لوازم تنظیف خدمات شهری کلا هزینه شده است شورا با پادار نمودن آن در متمم بودجه سال 89 اعلام موافقت می نماید . مقرر گردید مبلغ مذکور از ردیف دیون خدمات شهری با کد اعتباری 6200201 کسر و جایگزین ردیف 620706 گردد.

نامه شماره 10459 مورخه 1/8/89 شهرداری در خصوص خرید 2 دستگاه پژو 405 دوگانه سوز و مزدا تک کابین دوگانه سوز و خرید خودروی ون 10 نفره نارون مطرح ، با توجه به ردیف اعتباری 312201 خدمات شهری و 3081100021 در بودجه سال 89 شورا صرفا با خرید خودروی و ن تویوتا و مزدا دو کابین اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 7952 مورخه 7/6/89 شهرداری در خصوص عدم تحویل مهمانسرا به آقای علی کوهستانی راهبر جدید در تاریخ انعقاد قرارداد به علت مشکلات اداری بوجود آمده و آغاز به کار واحدهای اقامتی از تاریخ 12/4/89 و کسر مبلغ محاسبه شده در مدت زمان عدم تحویل مطرح ، مقرر گردید شروع به فعالیت مهمانسرا از تاریخ 1/4/89 در نظر گرفته شود و مال الاجاره ماهیانه ار تاریخ 1/4/89 محاسبه و دریافت گردد.

نامه شماره 38221 مورخه 22/7/89 شهرداری در خصوص جابجایی اعتبار پروژه پیاده رو سازی و جدول گذاری بلوار فرودگاه با ردیف بودجه 3030200014 پیاده روسازی و جدول گذاری خیابان شریعتی جنوبی و خیابان طالقانی مطرح ، شورا با نظر شهرداری اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 10623 مورخه 3/8/89 شهرداری در خصوص انعقاد قرارداد سرویسهای پستی و ارسال مراسلات شهرداری با اداره پست مطرح ، مقر گردید مراسلات پستی شهرداری و شورا بصورت مشترک و با یک آبونمان پرداخت شود .

 

 

 

صورتجلسه شماره307 مورخه15/8/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء و شهردار محترم جناب آقای مهندس علوی مقدم در ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند از جمله ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح شهر و فعال تر شدن اجرائیات جهت پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز و غیر استاندارد ، بازدید و سرکشی بیشتر از مناطق و سازمانهای وابسته به شهرداری و بررسی مشکلات مناطق و رفع مشکلات موجود ، توجه بیشتر به نیروهای فنی و تخصصی شهرداری و توجه بیشتر به جذب نیروهای متخصص بومی ، توجه بیشتر به مسائل فرهنگی و تخصیص اعتبار برای انجام امور فرهنگی تذکر به مسکن و شهرسازی در خصوص توجه بیشتر به نیروهای فنی و تخصصی شهرداری و توجه بیشتر به جذب نیروهای متخصص بومی ، توجه بیشتر به مسائل فرهنگی و تخصیص اعتبار برای انجام امور فرهنگی ، تذکر به مسکن و شهرسازی در خصوص توجه بیشتر به نظارت بر مجریان سازمان نظام مهندسی برای نظارت بر ساختمان شهردار محترم نیز توضیحاتی در خصوص موارد مطورحه بیان داشتند در نتیجه مقرر شد موارد توسط شورا و شهردار محترم پیگیری شود .

 

 

 

صورتجلسه شماره308 مورخه19/8/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء و شهردار محترم جناب آقای مهندس علوی مقدم و جناب آقای منجمی معاونت محترم خدمات شهری و مدیرعامل محترم سازمان اتوبوسرانی در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن شهردار محترم و مدیرعامل محترم سازمان اتوبوسرانی و هر یک از اعضاء محترم شورای اسلامی توضیحاتی پیرامون نحوه ی واگذاری اتوبوسهای جدید و ملکی سازمان اتوبوسرانی به بخش خصوصی براساس تصویب نامه هیات وزیران ارائه نمودند و در رابطه با سایر موارد مطروحه نیز مطالبی بیان شد که در نهایت تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید :

شورا با کلیات واگذاری اتوبوسهای جدید و اتوبوسهای ملکی به بخش خصوصی (غیر دولتی) با رعایت تصویب نامه هیات وزیران به شماره 111392/ت 36160 ه مورخه 8/9/85 اعلام موافقت می نماید لازم است مدیرعامل محترم سازمان اتوبوسرانی کارشناسی لازم را بعمل آورده ، موارد در کمیسیون حمل و نقل شورا و هیات مدیره و شورای سازمان مربوطه بررسی جهت تصمیم گیری نهائی به شورای اسلامی شهر ارائه گردد.

نامه شماره 11078 مورخه 13/8/89 شهرداری در خصوص اجاره ساختمان سازمان پارکها و فضای سبز مطرح ، شورا با اجاره محل تا سقف مبلغ پانزده میلیون ریال ماهیانه با نظارت نماینده ی شورا در کمیسیون معاملات شهرداری اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 11339 مورخه 17/8/89 شهرداری در خصوص تمدید قرارداد ماشین آلات اجاره ای شهرداری تا مورخه 31/2/90 براساس صورتجلسه ی کمیسیون معاملات شهرداری 73/1 مورخه 3/8/89 مطرح ، شورا با نظر کمیسیون معاملات شهرداری اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 11117 مورخه 13/8/89 شهرداری در خصوص اختصاص مبلغ 000/000/150 ریال (یکصد و پنجاه میلیون ریال) جهت مطالعه مسیر کمربندی جنوب شهر و تغییر واریانت آن به پشت پادگان ارتش و تامین مبلغ مذکور از محل طراحی و احداث خیابان شهدای گمنام به علت عدم اجرای آن بدلیل قرار گرفتن قبور جدید در مسیر خط پروژه مطرح ، شورا با جابجائی مبلغ مذکور و اختصاص آن به مطالعات مسیر کمربندی جنوب شهر اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 10555 مورخه 2/8/89 شهرداری در خصوص نصب داربست دوشنبه بازار و ترمینال مسافربری توسط آقای ایزانلو به مبلغ 040/630/410 ریال (چهارصد و ده میلیون و ششصد و سی هزار و چهل ریال که مراحل آن در کمیسیون معاملات شهرداری مورد بررسی قرار گرفته است مطرح ، شورا با نظر کمیسیون معاملات شهرداری و پرداخت هزینه کرد آن اعلام موافقت می نماید .

 

صورتجلسه شماره308 مورخه19/8/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء و شهردار محترم جناب آقای مهندس علوی مقدم و جناب آقای منجمی معاونت محترم خدمات شهری و مدیرعامل محترم سازمان اتوبوسرانی در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن شهردار محترم و مدیرعامل محترم سازمان اتوبوسرانی و هر یک از اعضاء محترم شورای اسلامی توضیحاتی پیرامون نحوه ی واگذاری اتوبوسهای جدید و ملکی سازمان اتوبوسرانی به بخش خصوصی براساس تصویب نامه هیات وزیران ارائه نمودند و در رابطه با سایر موارد مطروحه نیز مطالبی بیان شد که در نهایت تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید :

شورا با کلیات واگذاری اتوبوسهای جدید و اتوبوسهای ملکی به بخش خصوصی (غیر دولتی) با رعایت تصویب نامه هیات وزیران به شماره 111392/ت 36160 ه مورخه 8/9/85 اعلام موافقت می نماید لازم است مدیرعامل محترم سازمان اتوبوسرانی کارشناسی لازم را بعمل آورده ، موارد در کمیسیون حمل و نقل شورا و هیات مدیره و شورای سازمان مربوطه بررسی جهت تصمیم گیری نهائی به شورای اسلامی شهر ارائه گردد.

نامه شماره 11078 مورخه 13/8/89 شهرداری در خصوص اجاره ساختمان سازمان پارکها و فضای سبز مطرح ، شورا با اجاره محل تا سقف مبلغ پانزده میلیون ریال ماهیانه با نظارت نماینده ی شورا در کمیسیون معاملات شهرداری اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 11339 مورخه 17/8/89 شهرداری در خصوص تمدید قرارداد ماشین آلات اجاره ای شهرداری تا مورخه 31/2/90 براساس صورتجلسه ی کمیسیون معاملات شهرداری 73/1 مورخه 3/8/89 مطرح ، شورا با نظر کمیسیون معاملات شهرداری اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 11117 مورخه 13/8/89 شهرداری در خصوص اختصاص مبلغ 000/000/150 ریال (یکصد و پنجاه میلیون ریال) جهت مطالعه مسیر کمربندی جنوب شهر و تغییر واریانت آن به پشت پادگان ارتش و تامین مبلغ مذکور از محل طراحی و احداث خیابان شهدای گمنام به علت عدم اجرای آن بدلیل قرار گرفتن قبور جدید در مسیر خط پروژه مطرح ، شورا با جابجائی مبلغ مذکور و اختصاص آن به مطالعات مسیر کمربندی جنوب شهر اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 10555 مورخه 2/8/89 شهرداری در خصوص نصب داربست دوشنبه بازار و ترمینال مسافربری توسط آقای ایزانلو به مبلغ 040/630/410 ریال (چهارصد و ده میلیون و ششصد و سی هزار و چهل ریال که مراحل آن در کمیسیون معاملات شهرداری مورد بررسی قرار گرفته است مطرح ، شورا با نظر کمیسیون معاملات شهرداری و پرداخت هزینه کرد آن اعلام موافقت می نماید .

 

صورتجلسه شماره309 مورخه22/8/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء و شهردار محترم جناب آقای مهندس علوی مقدم و معاونت محترم اداری و مالی و معاونت محترم شهرسازی و همچنین جناب آقای مهندس رضایی و حاج آقای وفائی از شرکت ارمغان بجنورد در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن جناب آقای مهندس لنگری ریاست محترم شورا در خصوص مشکلات پیش آمده برای مالکین بافت فرسوده که حدود هشت هکتار آن فریز شده است و امکان ساخت و ساز آن از مالکین گرفته شده است مطرح ، پس از آن شهردار محترم و جناب آقای مهندس رضایی و حاج آقای وفائی توضیحاتی پیرامون طرح تهیه شده برای هشت هکتار ارائه نمودند مقرر شد شهرداری و شورای شهر بررسی های لازم را بعمل آورده جهت اجرائی شدن طرح بافت فرسوده نظرات و پیشنهادات خود را به شرکت ارمغان ارائه نمایند ، پیشنهاد گردید که در خصوص تامین منابع هشت هکتار فریز شده نسبت به زمینهای تخته بازخانه پیگیریهای لازم بعمل آید و یا اینکه نسبت به فروش اوراق مشارکت بررسیهای لازم انجام گیرد و در صورت رعایت صرفه و صلاح شهرداری مراحل قانونی آن طی گردد ، موضوع دوم طرح شده در جلسه پارکینگ چهارراه مخابرات است که جناب آقای مهندس رضایی در این خصوص بیان داشتند طرح و نقشه پارکینگ چهارراه مخابرات در چهار فاز از طریق مشاور در حال طراحی می باشد که پس از تکمیل در جلسه ای با حضور اعضاء محترم شورا و شهردار محترم و کارشناسان شهرداری مورد بررسی قرار گیرد.

در خاتمه مورد زیر که طرح استقبال از عید غدیر ( دهه امامت و ولایت با یک مقدمه توجیهی ، ماده واحده و 9 تبصره در تاریخ 22/8/89 به تصویب شوری اسلامی شهر بجنورد رسید و جهت اطلاع و اقدام به شهرداری بجنورد اعلام می گردد.

 

 

صورتجلسه شماره310 مورخه29/8/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند آنگاه تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

نامه شماره 11631 مورخه 24/8/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 11/8/89 فیمابین شهرداری و شرکت تعاونی باران سلامت به نمایندگی محسن صابر مقدم و پیام نیکوئیان مطرح ، نظر به اینکه مقرر است در روبروی استادیوم کلینیک تخصصی (با مسئولیت محدود) احداث گردد و از طرفی در منطقه مذکور که اکثریت مردم محروم اسکان یافته اند درمانگاهی وجود ندارد شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید
این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 10563 مورخه 1/8/89 شهرداری در خصوص توافق نامه مورخه 4/7/89 فیمابین شهرداری و آقایان محمد رحیمی و موسی باغچقی مالکین ملک قولنامه ی عادی به مساحت 500 متر مربع واقع در حاشیه 32 متری شمال شهر که در مسیر تعریض فضای سبز و گذر 8 متری واقع گردیده مطرح ، شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 40704 مورخه 24/7/89 شهرداری در خصوص توافق نامه مورخه 4/3/89 فیمابین شهرداری و آقای سید غلامرضا حسینی بینا باج مطرح ، با توجه به لزوم بازگشائی معابر و تامین فضای خدماتی منطقه شورا با توافق مذکور براساس 35% (سی و پنج درصد)خالص مسکونی سهم مالک و 65% (شصت و پنج درصد)شامل معابر و کاربریهای خدماتی و مسکونی سهم شهرداری اعلام موافقت می نماید این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 39600 مورخه 24/8/89 شهرداری در خصوص واگذاری یک قطعه زمین از باغ اردشیر خان به مساحت 3000 متر مربع (سه هزار متر مربع )جهت احداث ساختمان دادستانی شهرستان بجنورد مطرح ، شورا با کلیت موضوع اعلام موافقت می نماید لازم است واگذاری زمین در موقعیتی باشد که خللی به اجرای طرحهای آتی شهرداری و ساکنین محل وارد ننماید و از طرفی زمین مذکور کارشناسی شده سپس جهت تصمیم گیری نهائی به شورا ارسال شود .

نامه شماره 10809 مورخه 6/8/89 شهرداری در خصوص صدور مجوز و اعمال 20% (بیست درصد) تخفیف به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی و خانواده معظم شهداء(همسر و فرزند و پدر و مادر) و جانبازان بالای 25% (بیست و پنج درصد) مطرح ، شورا با اعمال تخفیف 20% (بیست درصد) عوارض صدور پروانه در حد تراکم مجاز برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی و خانواده معظم شهدا (والدین ، همسر و اولاد ) و جانبازان بالای 25% (بیست و پنج درصد) برای یک بار با ارائه مدارک معتبر و مشروط به اینکه سند مالکیت به نام شخص مددجو باشد اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 11510 مورخه 22/8/89 شهرداری در خصوص ایجاد مجموعه ورزشی بانوان شامل دوچرخه سواری و دیگر رشته های ورزشی در ضلع شمال شرقی پارک شهربازی توسط بخش خصوصی مطرح ، شورا با لایحه شماره یازده مورخه 15/8/89 شهرداری اعلام موافقت می نماید مشروط به اینکه پس از انقضای مدت قرارداد کلیه امکانات بدون دریافت وجهی به شهرداری واگذار گردد و از طرفی مبلغ ورودیه پس از کارشناسی شهرداری بصورت جداگانه به شورای شهر پیشنهاد شود.

 

 

 

 

صورتجلسه شماره311 مورخه3/9/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و مدیر کل محترم بهداشت و درمان استان و معاونین و کارشناسان مربوطه جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن ریاست محترم شورا ضمن خیر مقدم به مدعوین محترم توضیحاتی پیرامون جلسه ارائه نمودند سپس آقای دکتر مجد مدیر کل محترم بهداشت و درمان استان مطالبی به شرح ذیل بیان فرمودند :

1- شاخص آماری در کشور نشان می دهد که تراکم جمعیت براساس 68% در شهرها و 32% در روستاها می باشد
در حالیکه در خراسان شمالی 51% شهری و 49% روستائی ولی این شاخص در شهر بجنورد 50% شهری و 50% روستائی می باشد .

2- شعار سازمان بهداشت جهانی رفاه کامل جسمی ؛ روحی و معنوی برای ساکنین شهرها و روستاها می باشد .

3- دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، دانشگاهی نوپا و تازه تاسیس می باشد که از بهمن سال 1388 اقدام به پذیرش دانشجوی پزشکی نموده است و در این خصوص مشکلات فراوانی پیش روی آن می باشد که باید با خودیاری مردم مشکلات را برطرف کنیم.

4- بیمارستان امام رضا (ع) بیمارستانی فرسوده است و ماهیانه هزینه زیادی را به خود اختصاص داده است در حالیکه ساختمان بیمارستان قابل ترمیم نبوده باید تخریب شود که میراث فرهنگی و گردشگری مانع تخریب آن شده است ، لازم است شورای اسلامی شهر در این خصوص مساعدت نموده راه حلی ارائه نماید .

5- در سفر سوم ریاست محترم جمهور و هیات محترم دولت بیمارستان یکصد تختخوابی جایگزین زایشگاه بنت الهدی خواهد شد و همچنین بیمارستان دویست تختخوابی تصویب شد که مقدمات کار آن شروع شده است .

6- در خصوص تعمیر و راه اندازی دستگاه ام آر آی بیمارستان امام علی (ع) با دستور وزیر محترم بهداشت و درمان مشکل آن رفع و راه اندازی خواهد شد ولی تا زمانیکه متخصص قلب در بیمارستان حضور نداشته باشد استفاده از دستگاه اصولی نخواهد بود .

7- مشکل اصلی مراکز بهداشتی نبود زمین برای ساختمان سازی است که امیدواریم با همکاری شهرداری محترم مشکل واگذاری زمین نیز حل و اقدام به ساخت نمائیم .

8- تاکنون مشکل سوزاندن زباله های بیمارستانی داشتیم که باعث آلودگی محیط می شد این مشکل در حال حل شدن است که با راه اندازی دستگاه جدید تبدیل زباله های بیمارستانی به زباله های خانگی صورت خواهد گرفت و استاندارد سازی خواهد شد .

9- مکان دانشکده بهداشت مناسب نمی باشد که با بررسیهای صورت گرفته ، اقدام به جابجائی دانشکده خواهیم نمود .

10-در بحث پژوهش از شاخص کشوری عقب بودیم که با ایجاد مرکز تحقیقات امیدواریم که در آینده نزدیک به شاخص کشوری برسیم .

پس از بیانات آقای دکتر مجد جناب آقای مهندس سیدی ریاست محترم کمیسیون بهداشت و خدمات شهری مطالبی به شرح ذیل بیان فرمودند:

1-دفن اموات در معصومزاده از نظر بهداشتی دارای مشکل می باشد که اقداماتی صورت گرفته و باید حمایت شود تا مشکل بطور کامل حل شود .

2-یکی از مشکلات شهر بجنورد دامداریهای داخل شهر است که انتقال آن به بیرون از شهر سریعا باید صورت پذیرد.

3-یکی از مشکلات اصلی شهر بجنورد سرریز فاضلاب خانگی به داخل کوچه ها و معابر سطح شهر بویژه حواشی شهر
می باشد که باعث آلودگی محیط و از بین رفتن تاسیسات و آسفالت معابر شده است که در این خصوص نیز باید اقدام جدی و عملی صورت پذیرد .

4-کشتارگاه مرغ امید در جاده باباامان بهداشتی نیست ، دستگاه سوزاندن احشام آن آلودگی زیادی را ایجاد می کند که لازم است مرکز بهداشت بطور جد پیگیری نماید .

5-کشتارگاه صنعتی دام بجنورد باید به حد ظرفیت اسمی خودش برسد و این امر میسر نمی شود مگر با کشتار دام شهرهای همجوار در این کشتارگاه و جلوگیری از خروج دام زنده از استان و همچنین راه اندازی سیستم بسته بندی
گوشت در کشتارگاه .

6-یکی از معضلات شهر بجنورد دوره گردان در سطح شهر می باشد که باعث ایجاد آلودگی می شوند و از نظر بهداشتی حضور آنان در سطح شهر ممنوع است باید جلوی انها گرفته شود و شهرداری نیز مکانی برای آنان در نظر گرفته است .

7-یکی از مشکلات شهر تانکرهای فاضلاب می باشد که فاضلاب شهری را در مکانهای نامناسب تخلیه می نمایند
لذا مکان یابی صورت گرفته مرکز بهداشت نظارت عالیه خود را بیشتر نموده تا فاضلاب در اطراف شهر تخلیه نشود .

8-با توجه به مرکزیت استان شهر بجنورد و دستگاه آنژیوگرافی برای بیمارستان امام علی (ع) از ضروریات می باشد
امید است مدیرکل محترم بهداشت و درمان پیگیری جدی در این خصوص داشته باشد تا مردم برای آنژیو به مشهد
عزیمت ننمایند.

9-لزوم همکاری برای جمع آوری متکدیان از سطح شهر و نگهداری آن در مکانهای مناسب و همچنین مراقبتهای
بهداشتی از آنان

10-با توجه به اینکه آمبولانس حمل اموات شهرداری نباید از حوزه استحفاظی خارج شود و خارج از حوزه استحفاظی به عهده اورژانس می باشد لازم است مدیرکل محترم نسبت به تهیه آمبولانس حمل اموات اقدامات لازم و موثر بعمل آورد .

11-با توجه به معضل ترافیکی مرکز شهر بجنورد و ازدحام بیش از اندازه مطب پزشکان در یک خیابان می طلبد مطب پزشکان به مکان مناسبی در بیرون از شهر انتقال پیدا کند .

12-در روزهای تعطیل مطلب دندانپزشکان تعطیل می باشد لازم است پزشک کشیک در بیمارستانها حضور داشته باشد.

در خاتمه هر یک از اعضاء حاضر در جلسه مطالبی در جهت بهبود مسائل بهداشتی و درمانی استان بویژه
شهر بجنورد به عنوان مرکزیت ارائه نمودند که مدیرکل محترم و معاونین ایشان جهت رفع مشکلات بهداشتی و درمانی قول مساعدت دادند.

 

 

صورتجلسه شماره 312 مورخه6/9/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و معاونت محترم اداری و مالی شهرداری جناب آقای اخلاقی پور جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند آنگاه تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

نامه شماره 11863 مورخه 1/9/89 شهرداری در خصوص اجاره کشتارگاه صنعتی بجنورد
به بخش خصوصی مطرح ، شورا قرارداد اجاره کشتارگاه صنعتی بجنورد فی مابین شهرداری و موسسه صنعتی گوشت مشهد به ریاست آقای سید مرتضی حیدری را مورد بررسی قرارداده با اصلاحاتی مورد تصویب قرارداد .

نامه شماره 12076 مورخه 6/9/89 شهرداری در خصوص تفریغ بودجه سال 1388 شهرداری مطرح ، پس از بررسی آن و تطبیق با متمم بودجه پیشنهادی مورد تصویب قرار گرفت .

نامه شماره 42806 مورخه 6/9/89 شهرداری در خصوص برگزاری مزایده عمومی برای خودروهای اسقاطی شهرداری براساس لیست ارسالی که 29 قلم می باشد مطرح ، شورا با فروش خودروهای مذکور از طریق مزایده عمومی و خرید دو دستگاه پژو از محل درآمد حاصله ی فروش خودرو اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 40749 مورخه 1/9/89شهرداری در خصوص افتتاح حساب بابت واریز 3% مالیات بر ارزش افزوده از درآمدهای شهرداری براساس نظر مدیرکل محترم دفتر امور شهری و شوراهای استان مطرح ، شورا با نظر شهرداری موافق می باشد .

نامه شماره 11225 مورخه 16/8/89 شهرداری در خصوص قرارداد فیمابین شهرداری و شرکت پشتیبان مدیران مبنی بر جمع آوری ، ثبت و ذخیره سازی اطلاعات مربوطه به تابلوهای صنعتی و تبلیغاتی به سردرب محلهای کسب و وصول عوارض مربوطه مطرح ، مقرر گردید قرارداد به شرح ذیل اصلاح و اجرائی گردد.

الف) پانزده درصد(15%) از درامدهای حاصله با ارائه فیش واریزی بدون پیش پرداخت به پیمانکار
پرداخت گردد.

ب) در قرارداد قید گردد ((مرجع رسیدگی به حل اختلاف کارفرما و پیمانکار شورای اسلامی شهر بوده و در صورت احراز اختلاف توسط شورا طرفین ملزم به اجرای آن خواهند بود و در صورت عدم اجرا موضوع از طریق مرجع قضائی محل عقد قرارداد رسیدگی گردد))

نامه شماره 11815 مورخه 30/8/89 شهرداری مبنی بر خرید 16 دستگاه مینی بوس سهمیه شهرداری بجنورد با پرداخت 35% (سی و پنج درصد) از مبلغ کل بهاء برای هر دستگاه توسط شهرداری و 65% (شصت و پنج درصد) توسط وزارت محترم کشور مطرح ، شورا با خرید 16 دستگاه مینی بوس اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 10024 مورخ 4/8/89 شهردرای مبنی بر بازگشائی قوس تقاطع شهید نامجو و خیابان شهید امامی که زمین آن متعلق به ارتش می باشد مطرح ، مقرر گردید در قبال 157 متر مربع زمین عقب نشینی شده شهرداری در جای دیگر زمین تهاتر نماید .

نامه شماره 11820 مورخه 30/8/89 شهرداری در خصوص پرداخت ماهیانه مبلغ 000/000/25 ریال (بیست و پنج میلیون ریال) جهت هزینه کرد نوانخانه علی ابن ابیطالب (ع) به راهبر خانه مذکور جناب آقای ناهیدی براساس ارائه اسناد مثبته توسط راهبر مطرح ف شورا با نظر شهرداری موافق می باشد .

نامه شماره 9-ک-ف مورخه 5/7/89 ریاست محترم کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر در خصوص صورتجلسه شماره 9 مورخه 5/7/89کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا مطرح ، شورا موافقت خود را با طرح الزام مدیریت شهری به تامین و تخصیص بودجه و اعتبارات لازم جهت امور فرهنگی ، اجتماعی و همچنین طرح الزام شهرداری به کاهش مصرف دخانیات و تحقق شهر بدون دخانیات اعلام می دارد لازم است شهرداری بررسی و کارشناسی دقیقی در خصوص موارد فوق بعمل آورده و در بودجه سنواتی اعتبارات لازم پیش بینی نماید .

 

 

 

 

صورتجلسه شماره 313 مورخه10/9/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و معاونت محترم اداری و مالی شهرداری جناب آقای اخلاقی پور و کارشناسان مربوطه جلسه ای با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از بحث و تبادل نظر پیرامون موضوعات مختلف تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

نامه شماره 41730 مورخه 10/9/89 شهرداری در خصوص لیست فاکتورهای هزینه شده توسط راهبر مهمانسرای شهر جناب آقای ابوالقاسم صمدی قوچان از سال 1385 تاکنون که جمع مبلغ 400/224/262 ریال (بیست و شش میلیون و دویست و بیست و دو هزار و چهارصد و چهل تومان)
می باشد مطرح ، با توجه به بررسیهای انجام گرفته در خصوص فاکتورهای هزینه شده توسط کمیسیون معاملات شهرداری ، شورا با پرداخت هزینه اسناد تایید شده توسط کمیسیون معاملات که مبلغ آن بالغ بر 400/224/262 ریال می باشد اعلام موافقت می نماید . لازم است شهرداری محترم مبلغ مذکور را از طلب شهرداری کسر نموده الباقی از راهبر جناب آقای صمدی سریعا اخذ نماید .

نامه شماره 11692 مورخه 25/8/89 شهرداری در خصوص اجاره غرفه مسافربری ترمینال به شرکت سواری کرایه سمند سیاحت مطرح ، شورا با لایحه شماره 15 مورخه 15/8/89 مبنی بر اجاره غرفه مسافربری ترمینال به مبلغ ماهیانه 000/40/1 ریال (یکصدو و چهل هزار تومان) به شرکت سواری کرایه سمند سیاحت برای مدت یکسال اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 11511 مورخه 22/8/89 شهرداری در خصوص افزایش اجاره بهاءغرفه های موجود در پایانه مسافربری بجنورد مطرح ، شورا با لایحه شماره 9 مورخه 15/8/89 مبنی بر اجاره غرفه های مسافربری ترمینال به صورت یکسان ماهیانه مبلغ 000/400/1 ریال(یکصد و چهل هزار تومان) به غرفه داران موجود برای مدت یکسال اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 11779 مورخه 29/8/89 شهرداری در خصوص تخفیف ده (10) درصدی بابت خوش حسابی پرداخت به موقع عوارض صنفی کسبه سطح شهر مطرح ، شورا با لایحه شماره 13 مورخه 15/8/89 مبنی بر تخفیف ده درصدی (10%) بابت خوش حسابی پرداخت به موقع عوارض صنفی کسبه سطح شهر اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 11762 مورخه 29/8/89 شهرداری در خصوص واگذاری راهبری پارک ترافیک واقع در خیابان سید جمال الدین اسد آبادی به بخش خصوصی مطرح ، شورا با لایحه شماره دوازده (12) مورخه 15/8/89 به شرح ذیل اعلام موافقت می نماید .

الف) ده درصد (10%) از درآمد خالص ماهیانه به شهرداری پرداخت گردد.

ب) به مدارس حاشیه شهر یا مدارسی که به تشخیص ریاست محترم شورای شهر یا شهردار محترم انتخاب می شوند با 50% (پنجاه درصد) تخفیف خدمات ارائه گردد.

ج) مدت قرارداد یک سال خواهد بود .

د)ورودیه هر فرد جهت استفاده از وسایل 5000 ریال (پنج هزار ریال) برای مدت یک ساعت و نیم می باشد .

نامه شماره 11865 مورخه 1/9/89 شهرداری در خصوص واگذاری راهبری کارواش ترمینال مسافربری شهرداری از طریق مزایده عمومی به بخش خصوصی مطرح،شورا با واگذاری راهبری کارواش ترمینال مسافربری شهرداری از طریق مزایده عمومی به بخش خصوصی برای مدت یکسال اعلام موافقت می نماید

نامه شماره 42504 مورخه 29/8/89 شهرداری در خصوص ده درصد (10%) تخفیف عوارض نوسازی علاوه بر ده درصد (10%) تخفیف عوارض خوش حسابی برای مودیانی که تا پایان بهمن سال 1389 به مناسبت دهه مبارک فجر اقدام به پرداخت عوارض نوسازی خود بنمایند مطرح ، شورا با نظر شهرداری اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 42504 مورخه 29/8/89 شهرداری در خصوص خرید گل و گیاه و درخت توت تزئینی تا سقف چهارصد میلیون ریال (چهل میلیون تومان)توسط سازمان پارکها و فضای سبز بجنورد مطرح ، شورا با خرید اقلام مذکور از طریق کمیسیون معاملات شهرداری اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 11468 مورخه 20/8/89 شهرداری در خصوص تجدید نظر در پاسخ استعلامات بانکی مطرح ، لایحه شماره ده (10) مورخه 15/8/89 شهرداری به شرح ذیل اصلاح می گردد.

به شهرداری بجنورد اجازه داده می شود در زمان پاسخ استعلامات چنانچه مالکین بدهی های معوقی نزد شهرداری دارند که از قبل میزان آن محاسبه و مشخص شده است و از پرداخت آن خودداری نموده وصول نماید .

 

 

صورتجلسه شماره 314 مورخه13/9/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و شهردار محترم به همراه معاونین و کارشناسان و نماینده شرکت هماگ سرمایه گذار مجتمع فرهنگی ، تجاری و تفریحی محل مهمانسرای شهر
جلسه ای با حضور اکثریت اعضاءدر محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن جناب آقای مهندس لنگری ریاست محترم شورا ضمن خیر مقدم به حاضرین توضیحاتی پیرامون جلسه به حاضرین ارائه دادند آنگاه جناب آقای حسین زاده نماینده شرکت هماگ پیرامون توافق انجام گرفته با وزارت راه و ترابری و صداو سیمای خراسان شمالی در خصوص زمینهای اطراف مهمانسرا و نیز سایت پلان پروژه توضیحاتی ارائه نمودند و از شهردار محترم و اعضاء شورای اسلامی شهر تقاضای همکاری و مساعدت لازم جهت پیشبرد پروژه را نمودند در این راستا طرح پیشنهادی شرکت هماگ از قرار زیر است : 1-پارکینگ طبقاتی مسقف 000/40 متر مربع 2-پارکینگ روباز 12000 متر مربع 3-پارک آبی 4401 متر مربع 4- هتل 17000 متر مربع 5- مرکز تجاری 000/40متر مربع 6- زیربنای مفید 155000 مترمر بع مبلغ سرمایه گذاری یکصدو هشتاد میلیارد تومان خواهد بود. در ادامه شهردار محترم بیان فرمودند که شرکت هماگ مطابق توافقنامه انجام گرفته فاز اول پروژه را شروع نمایند و نقشه ترسیم شده مطابق توافقنامه را جهت طی مراحل قانونی و اخذ مجوز از کمیسیون ماده پنج به شهرداری ارائه نمایند و نسبت به فازهای بعدی پیگیری توسط مجموعه صورت گیرد در نهایت مقرر شد جناب آقای حسین زاده نماینده شرکت هماگ نقشه ساختمانی مجتمع را به همراه طرح توجیهی جهت ارائه به کمیسیون ماده پنج به شهرداری ارائه نمایند . سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید.

نامه شماره43129 مورخه 11/9/89 شهرداری در خصوص تمدید قرارداد اجاره ی دو دستگاه کامیونت از نوع خاور برای آسفالت معابر سطح شهر تا پایان سال 1389 مطرح ، شورا با تمدید قرارداد اجاره ی دو دستگاه کامیونت از نوع خاور با مبلغ قبلی تا پایان سال 1389 اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 12216 مورخه 9/9/89 شهرداری در خصوص جابجائی اعتبار پروژه ای به مبلغ 000/000/500/1 ریال (یک میلیارد و پانصد میلیون ریال)و هزینه کرد آن در کارهای تعمیراتی و نگهداری کلیه ابنیه اعم از سازه های شهری و ساختمانی متعلق به شهرداری مطرح ، شورا با کلیات آن اعلام موافقت می نماید مشروط به اینکه شهرداری ردیف های جابجائی پروژه را به شورا اعلام نماید.

نامه شماره 11429 مورخه 9/8/89 شهرداری در خصوص اختصاص مبلغ 500 میلیون ریال (پانصد میلیون ریال) جهت بازنگری طرح تفضیلی شهر بجنورد با توجه به تصویب طرح جامع شهر و جابجائی از ردیف بودجه سال 89 با کد پروژه 3010400034 مربوط به نقشه برداری املاک حاشیه شهر مطرح، شورا با نظر شهرداری اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 1123000 مورخه 16/8/89 شهرداری در خصوص جابجائی ردیف 03030100149 ردیف پروژه زیرسازی و آسفالت پارکینگ گورستان پارک جاوید مطرح ، شورا با نظر شهرداری
اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 19/م مورخه 17/8/89 مدیر مسئول ماهنامه شهروند سرکار خانم افشین فر در خصوص پرداخت حق الرحمه خانم محمدزاده که با ماهنامه شهروند همکاری داشته است مطرح ، مقرر گردید به ازای هر ماهنامه مبلغ یکصد و پنجاه هزار تومان حق الزحمه به نامبرده پرداخت با توجه به وجود خانم آرمان در روابط عمومی شورا و انجام کارهای ماهنامه نسبت به تسویه حساب با وی اقدام گردد.

نامه شماره 11-ک-ر-ف مورخه 8/9/89 ریاست محترم کمیسیون فرهنگی شورا در خصوص برگزاری همایش ریاست کمیسیونهای فرهنگی شوراهای شهرهای خراسان شمالی در تاریخ 20/9/89 در محل شورای اسلامی شهر بجنورد مطرح شورا موافقت خود را با برگزاری همایش یک روزه کمیسیون مذکور اعلام می دارد .ضمنا مقرر گردید کمیسیون فرهنگی شورا نسبت به تشکیل کمیته بانوان اقدام نماید .

 

 

 

صورتجلسه شماره315مورخه17/9/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ای با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید.

نامه شماره 12596مورخه 16/9/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 21/6/89 فیمابین شهرداری و آقای سید مجید حسینی طاهر مالک ملک سه قطعه زمین برابر صورتجلسه مورخه 3/10/77 از پلاک 132 فرعی که برابر پروانه دیوار کشی به شماره 19053 مورخه 18/5/79 به مساحت 4/224 متر مربع و پروانه شماره 19055 مورخه 18/5/79 به مساحت 70/322 متر مربع و پروانه شماره 19057 مورخه 18/5/79 به مساحت 4/223 متر مربع حاشیه خیابان 20 متری واقع گردیده و برابر نامه شماره 3424/2 مورخه 2/3/86 سازمان مسکن و شهرسازی و برابر طرح تفضیلی ملک کلاً در مسیر خیابان و قوس تقاطع واقع گردید مطرح ، شورا با توافق مورخه 21/6/89 شهرداری اعلام موافقت می نماید توافق مذکور از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 12637مورخه 17/9/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 7/9/89 فیمابین شهرداری و خانم فاطمه قربانی مالک ششدانگ پلاک 5481 مجزی از 154 فرعی از 169 اصلی بخش دو بجنورد و به مساحت 111 متر مربع در مسیر تعویض واقع گردیده مطرح ، شورا با توافق مورخه 7/9/89 شهردرای اعلام موافقت می نماید توافق مذکور از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 43134 مورخه 11/9/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 10/8/89
فیمابین شهرداری و آقایان حمیدرضا رست و علی خیوه گی مالکین شماره ثبتی 930 از بخش یک بجنورد و با توجه به لزوم بازگشایی خیابان امیریه جنوبی کوچه خاور قطعه سوم مطرح، شورا با توافق مورخه 10/8/89 شهرداری اعلام موافقت می نماید توافق مذکور از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد.

نامه شماره 10895 مورخه 9/8/89 شهرداری در خصوص افزایش 25 درصدی (بیست و پنج درصدی) مرمت و زیرسازی نوارهای حفاری سطح شهر علاوه بر قرارداد منعقده مطرح ، شورا با نظر شهرداری اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 12362 مورخه 11/9/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 10/8/89 فیمابین شهرداری و آقای پیمان میلانی مالک ثبتی 965 بخش یک بجنورد و با توجه به لزوم بازگشائی خیابان شریعتی جنوبی نبش کوچه شهید محقر مطرح ، شورا با توافق مورخه 10/8/89 شهرداری اعلام موافقت می نماید توافق مذکور از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد.

نامه شماره 42992 مورخه 14/9/89 شهرداری در خصوص تغییر پروژه هدایت آبهای سطحی خیابان شریعتی شمالی که جوی آن به صورت روباز بوده و پیشنهاد سرپوشیده که مبلغ اولیه آن 300/920/235 ریال بوده و با سرپوشیده شدن آن به مبلغ 900/663/324 ریال افزایش می یابد مطرح ، شورا با نظر شهرداری اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 11532 مورخه 23/8/89 شهرداری در خصوص درخواست اعتراض آقای علیرضا نودهی به مصوبه شماره 217 مورخه 10/7/89 مطرح ، شورا با توافق مورخه 21/1/89 شهرداری و آقای علیرضا نودهی اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 12593 مورخه 16/9/89 شهرداری در خصوص پرداخت مبلغ 000/000/20 ریال به یکی از کارکنان جهت هزینه های پزشکی فرزندش به صورت قرض الحسنه بطوری که از حقوق نامبرده به صورت اقساطی کسر شود مطرح ، نظر به ضرورت عمل جراحی فرزندش و فقدان مالی وی ، شورا با پرداخت مبلغ بیست میلیون ریال(000/000/20 ریال) به صورت اقساط 36(سی و شش ماهه) اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 40674 مورخه 1/8/89 شهرداری در خصوص تفویض اختیار واگذاری فروش اضافه عرض به مساحت کمتر از پنج متر (5 متر)به مدیریت مناطق شهرداری مطرح ، شورا موافقت می نماید که فروش اضافه عرض به مساحت کمتر از پنج متر (5 متر)بدواٌ توسط کارشناسان ، کارشناسی لازم صورت پذیرد و پس از آن در کمیسیون توافقات شهرداری مطرح ، چنانچه کمیسیون توافقات اعلام موافقت
نماید صورتجلسه کمیسیون توافقات و تایید شهردار به منزله تاییدیه شورای اسلامی شهر بجنورد خواهد بود این مصوبه تا پایان دور سوم شورای اسلامی شهر معتبر می باشد .

نامه شماره 36032 مورخه 17/7/89 شهرداری در خصوص واگذاری 721 متر مربع زمین به آقای حبیب الله شریفان و یدالله سلیمی بابت توافق قبلی مطرح ، مقرر گردید موضوع بصورت دقیق در کمیسیون توافقات شهرداری مورد بررسی قرار گیرد سپس جهت تصمیم گیری به شورای اسلامی شهر ارسال گردد.

نامه شماره 41697 مورخه 23/8/89 شهرداری در خصوص واگذاری یک هکتار از زمینهای باباامان به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری جهت احداث کمپ زائر مطرح ، شورا با موضوع واگذاری مخالفت
می نماید لازم است سازمان مذکور طرح خویش را به ستاد سرمایه گذاری شهرداری ارائه نماید پس از بررسی در ستاد مذکور و تائید ستاد جهت تصمیم گیری به شورا ارسال گردد.

نامه شماره 10253 مورخه 25/7/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 10/5/89 فیمابین شهرداری و آقای علی اکبر یوسفی طبری مطرح ، شورا با صورتجلسه مورخه 10/5/89کمیسیون توافقات شهرداری اعلام موافقت می نماید لازم به ذکر است که با این توافق موضوع غرفه های آقای تفضیلی تمام شده تلقی و من بعد هیچگونه ادعائی نسبت به غرفه ها یا قطعه زمین مسکونی پذیرفته نخواهد شد این توافق از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 12403 مورخه 13/9/89 شهرداری در خصوص واگذاری 392 متر مربع (سیصدو نود و دو متر مربع ) از سهم شهرداری به شرکت تعاونی مسکن جهاد کشاورزی بابت تبدیل خیابان 12 متری به24 متری براساس رای کمیسیون ماده پنج (ماده پنج) مطرح ، شورا با نظر شهرداری اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 12286 مورخه 10/9/89 شهرداری در خصوص واگذاری زمین بابت حق سنوات بازنشستگان شهرداری از زمینهای باغ ثائبی مطرح ، شورا با لایحه ارسالی شهرداری با شرایط ذیل
اعلام موافقت می نماید:

الف-واگذاری زمین بر اساس کارشناسی قبلی که برای فروش آگهی رسمی شده است صورت پذیرد .

ب-حق سنوات در حد قیمت کارشناسی شده قطعات باغ ثائبی باشد .

ج-چنانچه حق سنوات کمتر از قیمت زمین تعیین شده باشد تفاوت آن نقدا به حساب شهرداری واریز گردد

نامه شماره 184 مورخه 9/6/89 مدیرعامل اتحادیه موسسات قرآنی مردمی خراسان شمالی در خصوص کمک به موسسه مذکور مطرح ، شورا با پرداخت مبلغ پانصد هزار تومان (پنج میلیون ریال) از ردیف ماده 17 شهرداری اعلام موافقت می نماید

 

 

 

صورتجلسه شماره316مورخه20/9/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ای با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند پس از آن آقای امانی ریاست محترم کمیسیون فرهنگی شورا گزارشی از همایش روسای کمیسیونهای فرهنگی شهرهای استان خراسان شمالی که به دعوت شورای اسلامی شهر بجنورد در مورخه 20/9/89 که در محل شورای اسلامی شهر بجنورد برگزار گردید به جلسه ارائه نمودند مقرر شد کمیسیونهای دیگر شورا نیز گردهمائی کمیسیونهای شهرهای استان را جهت تبادل نظر برگزار نماید ، آنگاه آقایان بوچانی و میر اسماعیلی کارشناسان شورای اسلامی شهر تهران در جلسه حضور یافته پیرامون تقویت شوراهای کشور و برنامه ریزی مدرن در جهت اجرائی شدن مصوبات شورا و تعامل شوراها با بدنه دولت و مجلس شورای اسلامی مطالبی ارائه نمودند در پایان مطالب زیر مورد تصویب قرار گرفت :

نامه شماره 2690 مورخه 15/9/89 بخش اطفال بیمارستان امام رضا (ع) بجنورد در خصوص کمک جهت خرید پوشاک و کمک برای کودکان افراد بی بضاعت که در بیمارستان بستری می شوند و نیاز به پوشاک و لوازم بهداشتی دارند مطرح شد مقرر گردید مبلغ یک میلیون تومان (ده میلیون ریال) از ردیف ماده 17(هفده) به بخش اطفال بیمارستان امام رضا (ع) کمک گردد.

طرح تعدادی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد به شماره 2742 مورخه 20/9/89 مبنی بر بررسی منطقه بندی شهرداریهای مناطق یک و دو و شهرداری مهر به منظور تشکیل و انتخاب شورایاران به منظور پیگیری مشکلات مناطق و تقویت بنیه کارشناسی طرحهای عمرانی و فرهنگی و اجتماعی توسط شهرداری بجنورد مطرح ، شورا با تشکیل و انتخاب شورایاران در مناطق مختلف شهر بجنورد اعلام موافقت می نماید مقرر است شهرداری محترم زمینه تشکیل و انتخاب شورایاران را فراهم نماید .

 

 

صورتجلسه شماره317مورخه27/9/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ای با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

نامه شماره 43700 مورخه 21/9/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 6/9/89 شهرداری
و آقای ناظر مهر اندیش مالک پلاک ثبتی 1932 از 155 اصلی بخش دو به مساحت 25/217 متر مربع مطرح ، با توجه به لزوم بازگشائی خیابان 32 متری ، شورا با توافق مورخه 6/9/89
فیمابین شهرداری و آقای ناظر مهر اندیش اعلام موافقت می نماید. این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد.

نامه شماره 43484 مورخه 17/9/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 17/8/89 شهرداری و آقای مظفر مقصودی به وکالت از ورثه مرحوم پدرام مالکین پلاک ثبتی 249/2 بخش یک بجنورد به مساحت 80/248 متر مربع مطرح ، با توجه به لزوم بازگشائی خیابان 20 متری سلطانی تقاطع کوچه بنائیان شورا با توافق مورخه 17/8/89 فیمابین شهرداری و ورثه مرحوم پدرام اعلام موافقت می نماید این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 12792 مورخه 21/9/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 14/9/89 شهرداری و شرکت تعاونی مسکن نظام مهندسی کشاورزی مبنی بر خرید سهم مسکونی شهرداری به مساحت 5/877 متر مربع و حریم جوی موجود در ضلع جنوبی ملک توافقی شهرداری و شرکت مذکور مطرح ، شورا با فروش ملک خود به مساحت 5/877 متر مربع به ازاء هر مترمربع 000/850 ریال و بابت 140 متر مربع حریم جوی ملک متعلق به شهرداری به ازاء هر متر مربع 000/850 ریال جمعا به مبلغ 000/875/864 ریال اعلام موافقت می نماید . ضمناً بابت مبلغ مذکور با توجه به اینکه اعضاء شرکت تعاونی قادر به پرداخت مبلغ مذکور به صورت نقدی نمی باشند شرکت بابت مبلغ زمین از واحدهای احداثی تکمیلی (آماده استفاده) به انتخاب شهرداری با قیمت پیش فروش براساس توافقنامه فیمابین شهرداری و شرکت مذکور به شهرداری واگذار نماید .

نامه شماره 12802 مورخه 22/9/89 شهرداری در خصوص لایحه نصب رایگان تابلوی سردرب
مغازه های سطح شهر با عنوان نوع کسب و نام فروشگاه مطرح، شورا با نصب یک تابلو در سردرب هر مغازه به اندازه دهانه مغازه و به عرض حداکثر 160 سانتی متر با عنوان نوع کسب و نام فروشگاه بصورت رایگان اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 170/89 مورخه 21/9/89 حوزه علمیه خواهران (الزهراء(س)) بجنورد در خصوص کمک مالی برای خرید یک دستگاه زیراکس به مبلغ 000/000/10 ریال مطرح ، شورا با کمک مالی به مبلغ مذکور برای خرید دستگاه زیراکس به مدرسه علمیه الزهرا (ع) بجنورد اعلام موافقت می نماید .

 

 

 

صورتجلسه شماره318مورخه1/10/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ای با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

نامه شماره 13029 مورخه 29/9/89 شهرداری در خصوص پرداخت مبلغی
به هر یک از پرسنل دارای قرارداد یک سال و بالای 5 سال به عنوان شب چلگی مطرح ، مقرر گردید در صورتی گه از بودجه پیشنهادی شهرداری برای سال 89 تحت عنوان اعتبار رفاهی پرسنل باقیمانده است شب چلگی پرداخت گردد.

1- نامه شماره 12535 مورخه 15/9/89 شهرداری در خصوص تقاضای تخفیف پروانه ساختمانی
یکی از شهروندان به علت معلولیت و ضایعه نخاعی گردیده است مطرح ، با توجه به شرایط خاص نامبرده و مشکلات مالی وی، شورا با بخشودگی عواض پروانه ساختمانی نامبرده در حد تراکم مجاز و برابر الگوی مصرف مسکن که کل مبلغ عوارض 437/043/41 ریال (چهار میلیون و یکصد و چهار هزار
و سیصد و چهل و سه تومان) می باشد اعلام موافقت مینماید .

 

 

صورتجلسه شماره319مورخه4/10/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ای با حضور اکثریت اعضاء
در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن آقای مهندس لنگری ریاست محترم شورا در خصوص تصویب منطقه ویژه اقتصادی در مجلس شورای اسلامی توضیحاتی ارائه نمودند و اعلام داشتند جناب آقای ثروتی نماینده محترم مجلس طی تماس تلفنی
بیان داشتند که شورای اسلامی شهر موضوع را پیگیری نماید و مسئولیت آن را بر عهده گیرد ،
در این راستا مقرر شد در این خصوص بررسی بیشتری شود و جلساتی با نمایندگان محترم مجلس و نهادهای مربوطه به ویژه استاندار محترم برگزار شود تا چگونگی ورود به آن مشخص شود سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید :

نامه شماره 13155 مورخه 1/10/89 شهرداری در خصوص توافق فیمابین شهرداری و آقای قربانعلی شاکری بتاریخ 9/9/89 مبنی بر واگذاری حریم جوی متروکه مشرف به ملک قربانعلی شاکری به ملک پلاک ثبتی 893/36 از 171 اصلی بخش دو واقع در ضلع شمال شهر بازی خیابان ستایش ، ستایش 3 پلاک 13 مطرح ، شورا با توافق مورخه 9/9/89 اعلام موافقت می نماید
این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد.

 

 

 

صورتجلسه شماره320مورخه8/10/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و شهردار محترم جناب آقای مهندس علوی مقدم، معاونین و کارشناسان محترم شهرداری جلسه ای با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن آقای مهندس لنگری ریاست محترم شورا ضمن خیر مقدم به مدعوین مطالبی پیرامون موضوعات مختلف شهری بیان فرمودند ، هر یک از حاضرین نظرات خود را مطرح آنگاه تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید :

نامه شماره 12483مورخه 15/9/89 شهرداری در خصوص خرید یک دستگاه نمک پاش پرتابل مدل پلاگین از محل اعتبارات عمرانی به شماره ردیف 3050300010 بودجه سال 1389 شهرداری مطرح، شورا با خرید آن اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 13316 مورخه 6/10/89 شهرداری در خصوص خرید کلیه اقلام ریز ودرشت و شارژ انبار شهرداری از طریق سازمان همیاری شهرداریها مطرح ، شورا با نظر شهرداری اعلام موافقت می نماید.

نامه شماره 13315 مورخه 6/10/89 شهرداری در خصوص خرید کلیه آهن آلات و فلزات شهرداری خارج از تشریفات قانونی از طریق سازمان همیاری شهرداریها مطرح ، شورا با نظر شهرداری
موافق می باشد .

نامه شماره 43463 مورخه 6/10/89 شهرداری در خصوص خرید یک دستگاه فتوکپی شارپ مدل 5516 جهت شورای اسلامی شهر بجنورد به مبلغ 000/600/10 ریال (ده میلیون و ششصد هزار ریال) و خرید سایر لوازم مورد نیاز شهرداری به مبلغ دویست میلیون ریال (000/000/200 ریال) و پادار نمودن آن در متمم بودجه سال 89 مطرح ، شورا موافقت خود را اعلام میدارد .

نامه شماره 44153 مروخه 2/10/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 18/9/89 شهرداری بجنورد و آقای هادی ترکانلو در خصوص فروش هشت متر (8 متر) اضافه عرض واقع در محل زمینهای موسوم به پنبه زار واقع در ضلع غرب میدان میوه و تره بار قطعه ی شماره 406 از پلاک ثبتی 907 فرعی از 163 اصلی بخش دو بجنورد مطرح ، شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید
این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 12498 مورخه 27/9/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 13/8/89 شهرداری بجنورد و آقای رمضانعلی امیری نماینده ورثه مرحوم محمدرضا امیری مالکین قطعه زمین
دارای اعیان تحت پلاک ثبتی 1904 مجزی شده از 152 فرعی از 173 اصلی بخش دو بجنورد واقع در تقاطع خیابان قیام و 24 متری حاشیه خندق باغ اردشیرخان به مساحت 10/187 متر مربع مطرح ،
با توجه به لزوم بازگشائی تقاطع خیابان قیام و 24 متری حاشیه خندق شورا با توافق مذکور
اعلام موافقت می نماید. این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 41963 مورخه 29/8/89 و شماره 13445 مورخه 8/10/89 شهرداری بجنورد در خصوص قرارداد زیرسازی و مرمت آسفالت کانالهای شرکت مخابرات خراسان شمالی فیمابین شهرداری و شرکت مخابرات خراسان شمالی از تاریخ 16/8/89 لغایت 16/11/89 به مدت سه ماه مطرح ، شورا با قرارداد منعقده اعلام موافقت مینماید .

نامه شماره 13259 مورخه 5/10/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 6/9/89 شهرداری و آقای حسینعلی محمدزاده مستاجر مغازه موقوفه حاج نصرت رجاییان و حاج محمد گرمه به مساحت 9 متر مربع واقع در تقاطع خیابان شهید قربانی و شهید شمالی ضلع شمال مسجد انقلاب مبنی بر خرید حق کسب و پیشه توسط شهرداری مطرح ، با توجه به لزوم بازگشایی خیابان شهید قربانی شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید . این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 13297 مورخه 5/10/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 15/9/89 شهرداری و آقای طاهر مرادی مالک شش دانگ پلاک 5335 فرعی از 170 فرعی از 169 اصلی بخش دو بجنورد به مساحت 147 مترمربع که کل ملک در مسیر خیابان 32 متری شمال شهر جوادیه واقع گردیده مطرح، با توجه به لزوم بازگشایی خیابان 32 متری ضلع شمال شهر (منطقه جوادیه ) شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 13220 مورخه 4/10/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 21/9/89 شهرداری و مجید فرهنگ جو مبنی بر فروش اضافه عرض به مساحت 35 متر مربع واقع در خیابان 20متری شهید ره آموز مطرح ، شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید لازم است خریدار مبلغ مذکور را نقداً به حساب شهرداری واریز نماید این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 37073 مورخه 13/9/89 شهرداری در خصوص خرید اوراق مشارکت برای
پروژه های مجموعه تفریحی ، گردشگری و توریستی بابامان ، پروژه احداث مجتمع تجاری – پارکینگ طبقاتی چهارراه شریعتی ، مجموعه تفریحی - گردشگری و توریستی بش قارداش مطرح ، شورا با کلیات فروش اوراق مشارکت برای پروژه های مذکور اعلام موافقت می نماید لیکن شهرداری مکلف است پس از موافقت بانک مرکزی و شورای اقتصاد جزئیات واگذاری اوراق مشارکت هر پروژه را جهت بررسی به شورا ارائه نماید.

 

 

صورتجلسه شماره321 مورخه11/10/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ای با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید :

نامه شماره 13395 مورخه 7/10/89 شهرداری در خصوص همایش خوش حسابان پرداخت عوارض نوسازی شهروندان به مناسبت میلاد حضرت محمد(ص) در تاریخ 1/12/89 که هزینه آن بالغ بر 000/000/40 ریال می باشد مطرح ، شورا با نظر شهرداری اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 4/10/ک ف مورخه 5/10/89 ریاست محترم کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی
شورای اسلامی شهر در خصوص صورتجلسه شماره 13 مورخه 5/10/89 کمیسیون فرهنگی اجتماعی جهت اجرا مطرح ، شورا صورتجلسه مذکور را تایید ، لازم است شهرداری محترم نسبت به تقویت مسائل فرهنگی در شهر اهتمام ورزیده و اعتبارات لازم را برای معاونت فرهنگی در نظر بگیرد .

 

 

صورتجلسه شماره322مورخه14/10/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ای با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد با توجه به حضور شهردار محترم جناب آقای مهندس علوی مقدم و معاونت اداری و مالی شهرداری در جلسه مطالبی در خصوص واگذاری مطالعه طرح تفضیلی با توجه به بازنگری طرح جامع شهر بجنورد و به شرکت نقش جهان پارس بیان شد ، اعضاء حاضر در جلسه با کلیات واگذاری مطالعه طرح تفضیلی به شرکت مذکور موافق هستند لیکن مقرر شد در این خصوص کمیته ای تشکیل ، مبلغ تمام شده و شیوه کار را بررسی و جزئیات جهت تصویب به شورا ارائه شود سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

نامه شماره 12868 مورخه 23/9/89 شهرداری در خصوص احداث بناهای ویلایی در پارک باباامان با اسکلت چوب مطرح ، شورابا کلیات طرح اعلام موافقت می نماید مقرر شد پس از بازدید تعدادی از اعضاء شورا و معاونت اداری و مالی و برآورد ریز هزینه ها جزئیات آن جهت تصویب به شورای اسلامی شهر ارائه گردد.

نامه شماره 13780 مورخه 14/10/89 شهرداری در خصوص رهن یک واحد آپارتمان در تهران جهت ماموریتهای مسئولین و پرسنل شهرداری به مبلغ 000/000/450 ریال مطرح ، شورا با نظر شهرداری اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 44766 مورخه 14/10/89 شهرداری در خصوص خرید لوازم جهت شارژ انبار شهرداری که در سال 1389 خریداری شده است با ضمائم ده برگ قبوض انبار مطرح ، شورا موافقت خود را اعلام لازم است شهرداری محترم قبل از خرید مراحل اداری و معاملاتی را وفق قانون معاملات شهرداری طی نماید .

نامه شماره 43940 مورخه 7/10/89 شهرداری در خصوص اعتراض یه یند چهار مصوبه شماره 317 مورخه 27/9/89 مبنی بر نصب رایگان تابلوی سردرب مغازه های سطح شهر مطرح ، نظر به نقش سهم کسبه در معاملات شهرداری و زیباسازی معابر و فضای خیابانهای شهر ، شورا بر مصوبه قبلی خود اصرار می ورزد.

نامه شماره 13793 مورخه 14/10/89 شهرداری در خصوص خرید دو دستگاه پژو 405 و یک دستگاه ون تویوتا که قبلا به تصویب شورای اسلامی شهر رسیده است ، از طریق سازمان همیاری شهرداریها مطرح ، شورا با خرید ماشینهای مذکور از طریق سازمان همیاری شهرداریها اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 13412 مورخه 8/10/89 شهرداری در خصوص تفاهم نامه شهرداری و نیروی انتظامی و موسسه راهشگا برای اجرای طرح پارکبان در سطح خیابانهای شهر مطرح ، شورا با تفاهم نامه مذکور اعلام موافقت می نماید.

طرح تعدادی از اعضاء شورا به شماره 2998/8.ش.ش مورخه 14/10/89 در خصوص تملک خانه های قدیمی شهر بجنورد که از تاریخ ساخت آنها بیش از شصت سال گذشته و نمای باستانی دارد جهت خانه های فرهنگ و نگارخانه و سایر استفاده های فرهنگی مطرح ، شورا با طرح مذکور اعلام موافقت می نماید . لازم است شهرداری محترم در بودجه سال 1390 مبلغی برای خرید منازل مذکور پیش بینی نماید .

 

 

 

صورتجلسه شماره323مورخه18/10/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و شهردار محترم به همراه معاونین محترم شهرداری و جناب آقای مهندس آروین مسئول املاک و لجستیک سپاه جواد الائمه (ع) جلسه ای در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن جناب آقای مهندس لنگری ریاست محترم شورا ضمن خیرمقدم به مدعوین محترم هدف از دعوت مهمانان محترم را بیان فرمودند در ادامه توضیحاتی پیرامون ساخت مجتمع های مسکونی سپاه در محل سپاه جوادالائمه و میدان شهرداری مهر و مجتمع فرهنگی فجر و همچنین درمانگاه سپاه جوادالائمه واقع در بلوار دولت و همچنین تصرف قسمتی از پارک جنگلی دوبرار و احداث بنا در محل زمین پارک دوبرار بدون اخذ پروانه ساختمانی از شهرداری به جلسه ارائه نمودند ،
شهردار محترم جناب آقای مهندس علوی مقدم نیز با اشاره به قانون شهرداریها مبنی بر اخذ پروانه ساختمانی در خصوص ساخت و سازهای انجام گرفته در محدوده خدماتی شهرداری بجز سوله هایی که دارای مسائل امنیتی می باشند و نقشه آن نباید در اختیار دیگران قرار گیرد
لذا سپاه جوادالائمه (ع) و نیروهای انتظامی و ارتش وفق قانون باید نسبت به اماکن خود دارای پروانه ساختمانی باشند تقاضا دارم فرماندهی محترم سپاه نسبت به اجرای قانون توجه لازم را معطوف نمایند پس از بیانات ریاست محترم شورا و شهردار محترم جناب آقای مهندس آروین در خصوص مطالب بیان شده در جلسه مطالبی به شرح ذیل عنوان نمود:

1- در خصوص اراضی فنس کشی شده در پارک جنگل دوبرار زمین مورد نظر توسط مسکن و شهرسازی واگذار شده و نقشه واگذاری به قسمت املاک سپاه ارائه گردیده ، سپاه مطابق نقشه اقدام به تصرف و فنس کشی زمین خود نموده است چنانچه شهرداری مدعی است متراژ بیشتری تصرف گردیده مستنداً اعلام تا نسبت به عقب نشینی اقدام شود .

2- در خصوص بازگشایی مسیر کمربندی شمال شهر سپاه آمادگی واگذاری اراضی مسیر را دارد ولی اداره راه به علت مشکل مالی اقدام نمی نماید لذا هر زمان که اداره راه آمادگی داشته باشد سپاه نیز آماده توافق می باشد .

3- در خصوص بازگشایی مسیر جاده دانشگاه آزاد توافق نامه به فرماندهی محترم کل قوا ارسال شده است به محض موافقت فرماندهی محترم کل قوا نسبت به بازگشایی مسیر اقدام خواهد شد .

4- وفق قانون منازل مسکونی سازمانی و منازلی که برای پاسداران بسیج ساخته می شود و همچنین هتل ، آشپزخانه مهمانسرا و هر چه جنبه درآمدی داشته باشد باید پروانه اخذ و عوارض ساختمانی آن پرداخت شود ولی برای پادگانهای سپاه (ساختمانهای اداری و رفاهی ) نقشه اماکن مذکور توسط سازمان نظام مهندسی تهیه می شود و نظارت آن توسط مهندسین سپاه و یک نفر مهندس ناظر از بیرون سپاه که دارای گرید نظام مهندسی می باشند صورت می گیرد و نیاز به اخذ پروانه ساختمانی نمی باشد ولی لازم است برو کف زمین از شهرداری استعلام گردد.

5- در خصوص مجتمع های مسکونی ساخته شده در سپاه جوادالائمه (پادگان شهید برونسی، میدان شهرداری مهر ، درمانگاه جوادالائمه ، مجتمع فرهنگی فجر و سایر ابنیه)چون زمین از مسکن و شهرسازی واگذار شده است ، سند زمین که در آن قید بنا احداث شده وجود دارد توسط مسکن و شهرسازی صادر گردیده لذا نیازی به اخذ پروانه از شهرداری نمی باشد و چنانچه حقی از شهرداری ضایع گردیده از طریق مسکن و شهرسازی پیگیری و عوارضات ان از وزارت مسکن اخذ شود .

6- پیشنهاد می شود برای رفع مشکل در استان بین نیروهای نظامی و انتظامی و سپاه پاسداران و همچنین استانداری و شهرداری و شورای شهر و فرمانداری باید تعامل جدی وجود داشته باشد و مشکلات در خود استان بررسی و رفع و رجوع شود و مسائل استان به مقامات بالا منتقل نگردد.

7- نرم پادگان نظامی دوازده هکتار می باشد ولی نرم پادگان قدس سی و پنج (35) هکتار
می باشد چنانچه این نرم رعایت نشده باشد قابل پیگیری خواهد بود و شهرداری
می تواند موضوع را از طریق مقامات استان و فرماندهی نیروهای نظامی و انتظامی پیگیری نماید . در خاتمه مقرر شد معاونت محترم شهرسازی شهرداری بجنورد موارد مطروحه را پیگیری و نتیجه آن را به شهردار محترم و شورای اسلامی شهر اعلام نماید .

صورتجلسه شماره324مورخه22/10/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و جناب آقای ثروتی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و شهردار محترم جناب آقای مهندس علوی مقدم و نمایندگان محترم شهرکهای صنعتی
در محل ساختمان شورای اسلامی شهر تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام ا... مجید تلاوت شد پس از آن
جناب آقای مهندس لنگری ریاست محترم ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه هدف از جلسه را برای حاضرین تشریح نمودند و بیان داشتند که با توجه به تصویب منطقه ویژه اقتصادی بجنورد توسط مجلس شورای اسلامی باید راهکاری برای اجرایی نمودن آن بیابیم و در خصوص تملک دو هزار و سیصد هکتار زمین تعلق گرفته به منطقه ویژه اقدامات لازم بعمل آید و با اداره منابع طبیعی مکاتبه و انتقال آن به منطقه ویژه صورت پذیرد ، سپس حاج آقای ثروتی نماینده محترم مجلس توضیحاتی پیرامون سد بش قارداش ارائه نمودند و اظهار داشتند با پیگیریهای مستمری که صورت گرفته وزارت نیرو تاکنون تقبل نکرده است که برای ساخت آن اعتبار دولتی منظور گردد و کارشناسان وزارت مذکور اعلام نموده اند که بش قارداش منطقه گردشگری می باشد و در اختیار شهردای بجنورد قرار دارد باید سد مذکور از منابع شهرداری ساخته شود و یا اینکه بخش خصوصی وارد کار شود و آن را بسازد ولی بنده آن را پیگیری می نمایم تا اینکه به یک نتیجه مثبت برسد و شورا نیز آنرا بطور جد پیگیری کند،مقرر شد با توجه به پایین آمدن آب سفره های زیرزمینی بش قارداش بعلت آب برداشت بیش از حد مجاز از چاههای تخته ارکان که موجب خشک شدن چشمه ی بش قارداش گردیده از طریق مراجع ذیصلاح و قوه محترم قضاییه پیگیری گردد و همچنین با توجه به اهمیت منطقه ویژه اقتصادی که باعث توسعه اقتصادی و اشتغال در استان خواهد شد این موضوع توسط شورا پیگیری گردد و در نهایت به علت عدم دریافت مالکیت برای کالاهایی که وارد و صادر می گردد و منابع درآمدی پایدار برای استان می باشد لذا مقرر شد کارگروهی برای این طرح تشکیل تا نسبت به تملک اراضی ، مطالعه اساسنامه منطقه ویژه اقتصادی سایر شهرها و چگونگی اجرای آن در شهرهای دیگر ، چالشهای پیش روی و نقاط قوت و ضعف اجرا شده در شهرها دیگر بررسی و گزارشی جامع به شورا ارائه گردد و همچنین نماینده شهرکهای صنعتی نیز پیگیری لازم برای تملک اراضی بعمل آورند .

 

 

 

صورتجلسه شماره325مورخه25/10/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و کارشناسان شهرداری جلسه ای در محل ساختمان شورای اسلامی شهر تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام ا... مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان نمودند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید/

نامه شماره 44820 مورخه 15/10/89 شهرداری بجنورد در خصوص توافق مورخه 7/9/89 شهرداری و آقایان مصرغفاری نسب و فیروز غفاری نسب مالکین مشاع نیم سهم از مدار 264سهم از اراضی مزروعی پلاک 155 اصلی بخش دو به مساحت های 500و 84/419و 82/264 متر مربع در مسیر کانال و میدان دوراهی میدان بار مطرح،شورا با توجه به لزوم بازگشائی مسیر کانال و میدان دوراهی میدان بار، شورا با توافق مورخه 7/9/89 اعلام موافقت می نماید این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یک سال معتبر می باشد /

نامه شماره 45081 مورخه 20/10/89 شهرداری بجنورد در خصوص توافق مورخه 21/6/89 شهرداری و آقای جلال یوسفی مقدم مالک قطعه زمین واقع در باغ مطهری که در کاربری سبز عمومی واقع شده و دارای پروانه ساختمانی بوده است مطرح،شورا با توافق مورخه 21/6/89 اعلام موافقت می نماید ضمناًبا توجه به درخواست مالک مبنی بر پرداخت نقدی مبلغ زمین خریداری شده بجای معوض شورا با هر دو پیشنهاد یعنی اعطای معوض وفق توافق و پرداخت نقدی بر اساس پیشنهاد مالک موافق می باشد این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یک سال معتبر می باشد/

نامه شماره 13163 مورخه 20/10/89 شهرداری در خصوص ضرورت نصب دوربین در اماکن عمومی و پارکهای سطح شهر که اعتبار مورد نیاز معادل 000/000/300/2 ریال می باشد مطرح،شورا با نصب دوربین در cng تخته ارکان ترمینال مسافربری ،پارکینگهای سطح شهر ،پارکینگ شهربازی برای سال جاری با کارشناسی لازم و از طریق کمیسیون معاملات شهرداری اعلام موافقت می نماید و در خصوص پارکینگ بش قارداش و پارکینگ باباامان برای سال 1390 تامین اعتبار گردد ضمناًلازم شهرداری محترم در خصوص نصب دوربین در پارکینگ چهار راه شریعتی راهبر را ملزم به نصب دوربین نماید/

نامه شماره 13578 مورخه 11/10/89 شهرداری در خصوص تمدید قرارداد راهبری مجموعه کافه رستوران باباامان به آقای ابوالفضل محمدی مطرح،شورا با صورتجلسه مورخه 25/10/89 کمیسیون معاملات سازمان پارکها و فضای سبز مشروط به اینکه کلیه شروط قید شده در کمیسیون در متن قرارداد لحاظ گردد/

 

صورتجلسه شماره326مورخه29/10/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ای در محل ساختمان شورابا حضور اکثریت اعضاء تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام ا... مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان نمودند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید/

نامه شماره 44837 مورخه 15/10/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 11/9/89 شهرداری بجنورد و شرکت تعاونی مسکن کارکنان شهرداری بجنورد ملک واقع در انتهای باغ علیدادیان به پلاک ثبتی 54 فرعی از 172 اصلی بخش دو بجنورد مطرح ،شورا با توافق مورخه 11/9/89 فی مابین شهرداری و شرکت تعاونی مسکن کارکنان شهرداری موافق می باشد .این توافق از تاریخ تصویب به مدت شش ماه معتبر می باشد/

نامه شماره 14074 مورخه 20/10/89 در خصوص ساخت ساختمان آمفی تئاتر مرکز پژو هشهای شورای اسلامی مبلغ 326/529/32 ریال هزینه گردیده و برای اتمام ساختمان مذکور مبلغ 000/000/70 ریال نیازمند می باشد که سرجمع هزینه کرد مبلغ 000/000/102 ریال خواهد بود،مطرح شورا با پیشنهاد شهرداری موافق می باشد/

نامه شماره 44411 مورخه 8/10/89 شهرداری در خصوص فروش مصالح ساختمانی به آرامستانها بابت تخفیفات 20 % به خانواده های بهزیستی،کمیته امداد،جانبازان و ایثارگران ،خانواده معظم شاهد و افراد بلاصاحب به مبلغ 000/000/20 ریال مطرح ،شورا با فروش مصالح ساختمانی به آرامستانها بابت تخفیفات مطروح به مبلغ 000/000/20 ریال اعلام موافقت می نماید/

نامه شماره 13655 مورخه 16/10/89 شهرداری در خصوص اجاره خودروهای شخصی از طریق شرکتهای حمل و نقل درون شهری با توجه به درخواست شرکت تعاونی طیران باباموسی خراسان شمالی مطرح ،شورا با اجاره خودروهای سبک و سنگین توسط شرکتهای حمل ونقل درون شهری از طریق کمیسیون معاملات شهرداری اعلام موافقت می نماید/

نامه شماره 12285 مورخه 10/9/89 شهرداری مبنی بر ارسال لایحه واگذاری قاپان و محل میدان دام واقع در جنب کشتارگاه صنعتی به بخش خصوصی مطرح ،شورا با لایحه شماره 12285 مورخه 10/9/89 شهرداری موافق می باشد/

نامه شماره 13950 مورخه 18/10/89 شهرداری مبنی بر تامین اعتبار 000/000/500 ریال جهت اجرای برنامه های فرهنگی برای ایام دهه مبارکه فجر و ستاد نوروزی و همچنین پیک فرهنگی معاونت فرهنگی شهرداری مطرح ،شورا با اختصاص مبلغ مذکور برای معاونت فرهنگی جهت انجام کارهای فرهنگی پایان سال89 موافق می باشد.لازم است مبلغ مذکور از محل اعتبارات پروژه انجام مطالعات ترویج سفر با دوچرخه سورای که تاکنون اجرا نشده کسر گردد/

نامه شماره 45048 مورخه 20/10/89 شهرداری در خصوص بدهی آقای سید محمد کشمیری راهبر قبلی استخر شنای شهروند به شهرداری مطرح ،مقرر گردید اسناد مورد ادعای نامبرده در کمیسیون معاملات شهرداری بررسی در صورت صحت اسناد و تائید اسناد مربوطه توسط کمیسیون معاملات شهرداری مبالغ اسناد از بدهی نامبرده کسر و مابقی بدهی وی وصول شود/

نامه شماره 13592 مورخه 12/10/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 11/9/89 شهرداری بجنورد و آقای مالک ضیغمی نماینده وارث مرحوم موسی ضیغمی ملک واقع در حاشیه جاده بجنورد –تهران نرسیده به دوراهی زندان تحت پلاک ثبتی 264 فرعی از 155 اصلی بخش دو که ملک به صورت مشاع نیم سهم از مدار 4440 سهم کل پلاک مطرح ،شورا با صورتجلسه مورخه 11/9/89 اعلام موافقت می نماید.این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یک سال معتبر می باشد/

نامه شماره 14369 مورخه 26/10/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 16/10/89 شهرداری و خانم شکر حصاری مالک قولنامه عادی واقع در انتهای بلوار معرفت روبروی جایگاه تره بار آخر کوچه دباغخانه به مساحت 200 متر مربع که برابر طرح تفصیلی در مسیر گذر 42 متری می باشدمطرح، شورا باتوافق مورخه 16/10/89 فیمابین شهرداری و خانم شکر حصاری اعلام موافقت می نمایداین توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یک سال معتبر می باشد/

نامه شماره 41731 مورخه 28/10/89 شهرداری در خصوص پرداخت حق الجلسه به اعضای کمیسیون تحویل شهرداری مطرح ،شورا با پرداخت حق الجلسه به اعضای کمیسیون مذکور مطابق سایر کمیسیونها شهرداری اعلام موافقت می نماید/

 

صورتجلسه شماره327مورخه2/11/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ای در محل ساختمان شورا با حضور اکثریت اعضاء تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام ا... مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان نمودند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید/

نامه شماره 14503 مورخه 28/10/89 شهرداری در خصوص قرارداد مورخه 8/10/89 به شماره 211428 فیمابین شهرداری و امداد خودرو سراسری البرز به نمایندگی آقای مصطفی تقی زاده مبنی بر اجاره مکان برای استقرار کانکس امداد خودرو (1-مقابل پلیس راه بجنورد 2-پارک سوار مشهد ) مطرح ، شورا با قرارداد مذکور به شرط اصلاح ماده دو به شرح ذیل موافق می باشد ((امداد خودرو در قبال اجاره بهای ماهیانه محل استقرار کانکسها ، ماشین آلات سبک شهرداری را بصورت رایگان سرویس دهی و تعمیر نماید))

نامه شماره 44094 مورخه 19/10/89 شهرداری در خصوص مطالعات توانمند سازی سکونتگاههای غیر رسمی و انعقاد قرارداد با موسسه مطالعات توانمندسازی آینده پژوهان مطرح ، مقرر شد مطالعه
توانمند سازی سکونتگاههای غیر رسمی از طریق مناقصه واگذار گردد.

نامه شماره 297 مورخه 11/10/89 موسسه مردم نهاد خیریه آبشار عاطفه ها شعبه بجنورد در خصوص کمک به موسسه مذکور جهت خرید جهیزیه برای محرومین مطرح ، مقرر شد مبلغ ده میلیون ریال (000/000/10 ریال ) از طریق شهرداری به موسسه مذکور کمک و مساعدت گردد.

نامه شماره 3171/14.م .ت مورخه 2/11/89 هیات امنای حسینیه اصحاب الحسین انتهای جوادیه در خصوص بخشودگی مبلغ 000/972/2 تومان (000/720/29 ریال ) بدهی زمین خریداری شده از شهرداری مهر مطرح ، با توجه به نیاز منطقه جوادیه به احداث حسینیه و مسجد و محروم بودن اهالی منطقه مذکور شورا با بخشودگی مبلغ مذکور اعلام موافقت می نماید .


صورتجلسه شماره328 مورخه6/11/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و معاونت اداری و مالی شهرداری و مدیران مناطق و کارشناسان شهرداری جلسه ای در محل ساختمان شورا با حضور اکثریت اعضاء تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام ا... مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند و مسئولین محترم شهرداری نیز نظرات خود را در خصوص مسائل مطروحه ارائه نمودند آنگاه لایحه ی عوارض محلی شهرداری بجنورد برای سال 1390 که در جلسات قبل مورد بررسی قرار گرفته بود ادامه بررسی آن در دستور کار قرار گرفت و هر یک از بندهای لایحه قرائت شد و کارشناسان نظرات خود را بیان داشتند که در مجموع پس از اخذ نظرات کارشناسی بندهائی از لایحه مورد نظر تصویب و ادامه آن به جلسه ی بعدی شورا موکول گردید سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید/

نامه شماره 14462 مورخه 4/11/89 شهرداری بجنورد در خصوص پیشنهاد اصلاحیه
پروژه های عمرانی سال 1389 شهرداری منطقه یک مطرح ، مقرر گردید از ردیف بودجه پیشنهادی شماره 3010200042 تملک اراضی که به علت عدم امکان تملک برای
سال 1389 امکان پذیر نمی باشد مبلغ پانصد میلیون ریال (000/000/500 ریال ) کسر و جایگزین پروژه دال گذاری شریعتی شمالی و امیریه جنوبی گردد تا پروژه های مذکور به اتمام برسد.

 

 

صورتجلسه شماره329مورخه9/11/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ای در محل ساختمان شورا با حضور اکثریت اعضاء تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام ا... مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان نمودند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید/

نامه شماره 14941 مورخه 7/11/89 شهرداری بجنورد در خصوص واگذاری تعداد 20 دستگاه اتوبوس اسکانیا به بخش خصوصی (شرکتهای ذیصلاح) مطرح ، با توجه به دستور العمل شماره 111393 مورخه 8/9/85 هیات محترم دولت مبنی بر نحوه واگذاری اتوبوس و بهره برداری از خطوط اتوبوسرانی شهری به بخش خصوصی شورا با کلیات واگذاری تعداد 20 دستگاه اتوبوس از طریق آگهی در روزنامه های کثیر الاانتشار به شرکت های ذیصلاح (بخش خصوصی ) اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 14953 مورخه 9/11/89 شهرداری در خصوص واگذاری کامیونت سردخانه دار شهرداری به صورت اجاره به شرط تملیک به بخش خصوصی مطرح ، مقرر گردید شهرداری از طریق آگهی در روزنامه های کثیر الانتشار نسبت به واگذاری کامیونت سردخانه دار به بخش خصوصی به صورت اجاره به شرط تملیک اقدام نماید .

نامه شماره 14462 مورخه 4/11/89 شهرداری در خصوص پیشنهاد اصلاحیه پروژه های عمرانی سال 1389 شهرداری منطقه یک مطرح ، با توجه به عدم تحقق ردیف 3010200042 تملک اراضی به مبلغ چهارصد میلیون تومان و عدم امکان تملک تا پایان سال 1389 مقرر گردید از مبلغ مذکور مبلغ نود میلیون تومان کسر و به ردیف 3091000008 (دیون پروژه های عمرانی) اضافه گردد.

طرح شماره 3226/8.ش مورخه 9/11/89 تعدادی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد
در خصوص تخفیف عوارض ساختمانی شهروندان به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و آغاز سی و سومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به رهبری بنیانگذار و معمار
کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) مطرح ، شورا با طرح مذکور به شرح و شروط ذیل
اعلام موافقت می نماید .

الف)عوارض ساختمانی شهروندان تا مبلغ پنجاه میلیون تومان 25% (بیست و پنج درصد) تخفیف

ب)عوارض ساختمانی شهروندان مازاد پنجاه میلون تومان تا یکصد میلیون تومان 20% (بیست درصد)تخفیف

ج)عوارض ساختمانی مازاد بر یکصد میلیون تومان 15% (پانزده درصد) تخفیف تعلق می گیرد.

تخفیفات متعلقه مشروط به شرایط ذیل می باشد.

1-عوارض ساختمانی در صورتی شامل تخفیف می شود که شهروندان عوارض خود را نقداٌ به حساب شهرداری پرداخت نمایند .

2-تخفیفات مذکور شامل عوارض نوسازی و جرائم کمیسیون ماده صد (100) و کمیسیون ماده (77) هفتاد و هفت نمی باشد .

3-تخفیفات شامل بدهی اشخاص که در سنوات گذشته بدهکار شهرداری می باشند و نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام ننموده اند نمی شود.

4-تخفیفات مذکور شامل اشخاص حقیقی می گردد.

5-تخفیفات مذکور از تاریخ 12/11/89 لغایت 28/12/89 می باشد پس از اتمام مهلت مذکور قابل تمدید نخواهد بود .

6-شهرداری محترم اطلاع رسانی جامع و کامل را به نحوی که کلیه شهروندان آگاهی لازم از تخفیفات در نظر گرفته بعمل آورند را بنماید .

نامه شماره 11462 مورخه 8/10/89 شهرداری در خصوص باشگاه سوارکاری سهیل مبنی بر لغو قرارداد با مدیرعامل مربوطه مطرح ، مقرر گردید قرارداد شماره 1943 مورخه 12/6/87 تا پایان قرارداد که مورخه 15/12/89 می باشد تداوم داشته و پس از اتمام قرارداد مذکور ، تمدید قرارداد منتفی و از تمدید قرارداد خودداری شود در ضمن نسبت به مفاد قرارداد در خصوص حق و حقوق طرفین و ضرر و زیان طرفین مد نظر قرار گیرد.

 

صورتجلسه شماره330مورخه11/11/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنوردومعاونت محترم مالی و اداری شهرداری و کارشناسان مربوطه جلسه ای با حضور اکثریت اعضاء تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام ا... مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند آنگاه ریاست محترم شورا لایحه بودجه پیشنهادی سال 1390 شهرداری بجنورد را قرائت نمودند پس از قرائت لایحه ردیفهای درآمدی بودجه سال 1390 مورد بررسی قرار گرفت و نظرات اصلاحی بعمل آمد و نهایتاً کلیات ردیفهای درآمدی مورد تصویب واقع شد/

 

 

صورتجلسه شماره331مورخه16/11/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنوردومعاونت محترم مالی و اداری و کارشناسان شهرداری جلسه ای با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورای شهر تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام ا... مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان نمودند آنگاه لایحه بهاء عوارض محلی شهرداری بجنورد برای سال 1390 که در جلسات قبلی شورا مورد بررسی قرار گرفته بود ادامه یافت پس از بحث وبررسی تک تک مواد آن لایحه پیشنهادی عوارض محلی سال 1390 شهرداری بجنورد مورد تصویب قرار گرفت مقرر شد شهرداری اصلاحات بعمل آمده را در دفترچه لحاظ نماید و جهت امضاء اعضاء محترم شورا ارائه گردد/

 

 

 

صورتجلسه شماره332مورخه19/11/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد پیرو درخواست مدیران محترم شرکت ارمغان (بافت فرسوده)و حضور مهمانان محترم جناب مهندس نوروزی، جناب دکتر وهابی و آقای سنجابی و مهندس رضایی و جناب حاج آقای وفایی و شهردار محترم بجنورد جناب مهندس علوی مقدم جلسه ایی در ساختمان شورا تشکیل گردید در ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید تلاوت شد در ادامه جناب آقای مهندس لنگری ضمن خوش آمدگویی به مدعوین در رابطه با موضوع جلسه (بافت فرسوده و فروش اوراق قرضه جهت تکمیل و ادامه پروژه توضیحات لازم را ارائه نمودند در ادامه جناب دکتر وهابی در رابطه با اینکه شهرداریها براساس قانون می توانند اوراق قرضه انتشار دهند با توجه به اینکه پروژه باید انتفاعی باشد و سود و نفع آن روشن و شفاف باشند و اینکه اتکا به بودجه شهرداری دارد شهرداریها در گامهای اولیه بدنبال تسهیلات رفتند تا از شبکه پولی و بانک وام دریافت نمایند تا پروژه های خود را عملی سازند از سال 84 باب سومی بازشده یعنی استفاده از بازار سرمایه یا انتشار اوراق مشارکت از استفاده از بازار سرمایه.
( اوراق مشارکت یک سود علی الحساب دارد ، یک سود قطعی دارد )اوراق مشارکت چند خصوصیت دارد یعنی مردم پول در دستشان است این پول را جمع آوری می کنیم و برنامه برای آن تعریف می کنیم الان سیصد هزار میلیارد تومان پول در دست مردم است اوراق مشارکت یعنی زبان مشترک بین مردم و صاحبان پروژه در این میان یک بانک عامل نیاز است (بانک مرکزی) در اینجا بازی برد- برد است بانک هزینه کارگزاری خود را می گیرد اوراق مشارکت بلافاصله هزینه نمی شود یعنی ماندگاری وجوه وجود دارد بانک می تواند مشارکت کند در پروژه ، نفع مردم ، پروژه مطمئن و فاقد ریسک است ، تضمین بانک وجود دارد مردم بانک را می شناسند دارندگان اوراق ناشر را نمی شناسند نرخ سود واقعی بالاست سود یا بالاست یا انفجاری است باید حسابداری مستقل داشت یعنی هیچ رابطه مستقیمی بین بودجه شهرداری و اوراق وجود ندارد دو نگرانی برای شهرداریها 1-تضامین – ضمانت بازگشت مبالغ اوراق در تضمین می شود زمین گذاشت یا سفته گذاشت که پول خرید سفته زیاد می شود و مقرون به صرفه نیست یا بانکها در پروژه سهیم شوند یا مدل واسطه مالی یعنی بانک دیگر وارد کار می شود اگر مقداری از اوراق به فروش نرفت با یک صندوق تامین سرمایه قرار می گذاریم تا باقیمانده اوراق به فروش نرفته را بخرد اصطلاحا روی نیر ما را جمع کند شهرداریها با بودجه سنتی نمی توانند بالاخره باید به بازار مالی سرمایه مراجعه کنند در ادامه آقای مهندس نوروزی فرمودنند شهردرای جقدر خود را متعهد می داند برای شهروندان در بحث مقاوم سازی کاری انجام دهد . در دنیا نمی گویند چقدر پول داریم و چه کار کنیم می گویند چه کاری را می خواهیم بکنیم چقدر پول داریم و بقیه را از کجا تامین کنیم در کشور ظرفیتهای تعریف شده که مسئولین هر شهری می تواند تصمیم بگیرند که از این ظرفیتهای و پتانسیل استفاده کنند استفاده از اوراق مشارکت برای شهردرایها ساده تر از دیگر بخش هاست ایشان معتقدند که همه باید دست در دست هم بدهند تا این پروژه که به نفع مردم ، شهر و عمران و بهسازی بافت می باشد انجام گیرد .در این رابطه وزارت کشور کنترل می کند بانک عامل و بانک مرکزی کنترل خواهد داشت در ادامه آقای مهندس رضایی تکمیل پروژه ارمغان را از نظر معماری – عمرانی ، منظر شهری بسیار مهم دانستن و درخواست فروش اوراق قرضه را مهم دانستند ، جناب آقای فیروزه ای از اعضاء محترم ضمن توضیح در رابطه با اهمیت مشارکت مردم در عمران و آبادانی موافقت خود را با صدور اوراق اعلام داشته و جناب آقای وفایی درخواست مشارکت و همکاری از طرف شهرداری داشتند و اعلام کردند که تاکنون بجنورد رتبه ششم را در جذب اوراق مشارکت از طریق سازمان مسکن داشته است و در رابطه با توجیح پذیر بودن فروش اوراق توضیحات لازم را ارائه نمودند ایشان اعلام داشتند که در دست کار تصدی گری را کمتر انجام می دهد و این امر را به شهرداریها واگذار کرده اند و درخواست داشتند .تا انشاء الله شهرداریها کمک مساعدت لازم را در این خصوص عنایت داشته باشند عرضه زمین 72000 متر مربع می باشد نیاز به یکصد و هفتاد و پنج میلیارد تومان می باشد در طول چهارسال مورد پروژه یکصد و بیست و چهار میلیارد تومان می باشد بطور متوسط خرید دو متر مربع تجاری یک میلیون و هفتصد هزار تومان می باشد و متوسط مسکونی پانص د هزار تومان می باشد .

 

 

صورتجلسه شماره333مورخه20/11/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و کارشناسان شهرداری جلسه ای با حضور اکثریت اعضاء و در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند پس از آن تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

نامه شماره 15119 مورخه 11/11/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 12/10/89 شهرداری و آقای علی گوهری شغل آبادی مالک شش دانگ پلاک 1278 فرعی از 155 اصلی بخش دو بجنورد واقع در 32 متری کوی کمیته نبش کوچه دوم مبنی بر خرید اضافه عرض مشرف به ضلع شرقی ملک ایشان به مساحت 08/12 متر مربع مطرح ، شورا با توافق مورخه 12/10/89 شهرداری و آقای علی گوهری موافقت می نماید. این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 15202 مورخه 12/11/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 12/10/89 شهرداری و آقای ابراهیم عمارلو مالک ششدانگ پلاک 2757 مجزی از 1223 مجزی از 727 فرعی از 169 اصلی بخش دو بجنورد به مساحت 15/443 متر مربع مطرح ، با توجه به لزوم بازگشایی خیابان 17 شهریور شمالی (خیام) شورا با توافق مورخه 12/10/89 شهرداری و اقای علی گوهری موافقت می نماید این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 15211 مورخه 12/11/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 8/10/89 شهرداری و آقای محمدباقر شوقعلی مبنی بر واگذاری حریم جوی شهرداری به آقای محمدباقر شوقعلی مطرح ، شورا با توافق مورخه 8/10/89 شهرداری و آقای محمدباقر شوقعلی موافقت می نماید این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 15200 مورخه 12/11/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 27/4/89 شهرداری و وکیل ورثه مرحوم کبری ضیغمی به نام آقای محسن روشن ضمیر و خدیجه اکبرپور مطرح ، با توجه به لزوم اجرای کندرو جاده تهران شورا با توافق مورخه 27/4/89 شهرداری و وکیل ورثه مرحومه ضیغمی موافقت
می نماید. این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یک سال معتبر می باشد .

نامه شماره 15203 مورخه 12/11/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 16/10/89 شهرداری و آقای حمید جمالی مبنی بر خرید یک غرفه در محل مجتمع کارگاهی دوراهی میدان بار برای اجرای بازار روز شهرداری مطرح ، شورا با توافق مورخه 16/10/89 شهرداری موافقت می نماید. این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 15088 مورخه 10/11/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 18/9/89 شهرداری و آقای غلامرضا زحمتکش مبنی بر فروش اضافه عرض به مساحت 5/12 متر مربع واقع در ضلع شرق ملک نامبرده مطرح ، شورا با توافق مورخه 18/9/89 شهرداری و آقای غلامرضا زحمتکش موافقت می نماید
این توافق از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 45939 مورخه 9/11/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 30/10/89 شهرداری و آقای اشرف چارقدوزی مالک ششدانگ مغازه به مساحت 5/19 متر مربع واقع در ابتدای شهید قربانی و شهید بهشتی شمالی مطرح ، با توجه به لزوم بازگشایی خیابان شهید قربانی و شهید بهشتی شمالی شورا با توافق مورخه 30/10/89 موافقت می نماید این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت دو ماه معتبر می باشد .

نامه شماره 15201 مورخه 12/11/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 21/6/89 شهرداری و آقای محمد عبدل آبادی مبنی بر خرید 54 متر مربع زمین از شهرداری بجنورد در سال 21/10/76 مطرح ، شورا موافقت خود را با توافق مورخه 21/6/89 شهرداری و آقای محمد عبدل آبادی اعلام می دارد .
این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد

نامه شماره 15337 مورخه 16/11/89 شهرداری مبنی بر قرارداد حجمی با آقای باقر فرامرزی متصدی کارخانه آسفالت شهرداری از قرار ماهیانه 000/000/13 ریال (سیزده میلیون ریال ) با توجه به بازنشستگی نامبرده مطرح ، شورا با نظر شهرداری موافق می باشد.

نامه شماره 15168 مورخه 16/11/89 شهردرای مبنی بر تجدید و افزایش مبلغ قرارداد ساختمان استیجاری شهرداری مهر برای مدت یکسال از تاریخ 10/7/89 لغایت 10/7/90 از قرار پرداخت ماهیانه مبلغ 000/600/1 ریال و رهن به مبلغ 000/000/450 ریال مطرح ، شورا با تمدید قرارداد قبلی از قرار اجاره رهن به مبلغ 000/000/450 ریال موافقت می نماید و با افزایش اجاره موافق نمی باشد .

نامه شماره 43436 مورخه 18/11/89 شهرداری در خصوص واگذاری حسابرسی سال مالی 1388 شهرداری به موسسه حسابرسی رهنمود ثامن با توجه به انجام حسابرسی مالی سال 1386 و 1387 شهرداری بجنورد توسط موسسه مذکور و همچنین حسابرسی سازمانهای وابسته به شهرداری توسط شرکت مذکور مطرح ، شورا با نظر شهرداری موافق می باشد .ضمناً لازم است مبلغ حسابرسی سازمانهای وابسته به شهرداری پس از توافق به شورا اعلام گردد.

نامه شماره 13668 مورخه 19/11/89 شهرداری در خصوص حفر چاه و تامین آب استخر شهروند مطرح ، شورا با کلیات موضوع موافقت می نماید. لازم است انتخاب شرکت حفار و مبلغ آن از طریق کمیسیون معاملات شهرداری انجام پذیرد .

 

 

صورتجلسه شماره334مورخه23/11/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و جناب آقای داور زنی مدیرکل محترم تربیت بدنی و معاون محترم ایشان جناب آقای وکیلی و شهردار محترم جناب آقای مهندس علوی مقدم
در خصوص مشکلات فضاهای ورزشی شهر بجنورد جلسه ای در محل ساختمان شورای اسلامی شهر تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضای حاضر نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند پس از آن تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

1-هماهنگی بین شهرداری و سازمان تربیت بدنی و شورای اسلامی شهر برای تامین امکانات ورزشی در فضاهای ورزشی ایجاد شده در داخل پارکها

2-تشکیل کمیته ای متشکل از شهرداری ، سازمان تربیت بدنی برای بازشناسائی فضاهای ورزشی و تعیین و تکلیف فضاهای مذکور و ارائه آن به شورای شهر جهت تصمیم گیری نهایی.

3-حمایت همه جانبه و بیشتر سازمان تربیت بدنی از هیات ها و تیم های ورزشی شهر بجنورد

4-رایزنی بیشتر سازمان تربیت بدنی با کارخانجات موجود در استان جهت حمایت از تیم ها و هیاتهای شاخص استان و مطرح شدن خراسان شمالی در سطح کشور با توجه به استعدادهای موجود در استان

5-گزارش پرداخت وجه نقد به مبلغ چهل و پنج میلیون تومان توسط شهرداری به ورزش شهر بجنورد توسط شهرداری تاکنون

6-پیگیری اختصاص 1% (یک درصد) از بودجه استان به ورزش و کمک به هیات ها و تیم های ورزشی از طریق استانداری محترم جهت تقویت بنیه ورزش در تیم های ورزشی

7-طرح احیاء ورزشهای باستانی و محلی و بومی توسط کمیسیون فرهنگی شورا و تصویب آن در شورای اسلامی شهر و ابلاغ به شهرداری که نیازمند حمایت سازمان تربیت بدنی می باشد .

8-طرح گسترش ورزش همگانی بانوان در استان به منظور بالابردن روحیه نشاط و سلامت این قشر عظیم جامعه

9-پیشنهاد تفکیک دو استخر موجود در شهر برای آقایان و بانوان که لازم است در این خصوص بررسی صورت پذیرد در صورت ممکن برای رعایت مسائل بهداشتی تفکیک جنسی در استخرها صورت پذیرد .

10-برای توسعه ورزش همگانی نیازمند خود جمعی و همت همگانی می باشد که تمام ادارات و سازمانهای موجود در استان حمایت مالی خود را به ورزش همگانی بنمایند و این امر حمایت استانداری محترم را نیز می طلبد .

11-ارائه گزارش جامع از وضعیت ورزش استان مخصوصا شهر بجنورد و براساس تدوین برنامه ای یک ساله و 5 ساله توسط مدیرکل محترم تربیت بدنی استان و همچنین ارائه گزارش از راه اندازی سالن تیراندازی،سایت پروازی تیراندازی ، پیگیری جهت تقویت ورزشهای بومی و محلی ، تقویت تیم شمشیر بازی استان و پیگیری برای راه یابی تیراندازی و شمشیر بازی به لیگ برتر کشوری

12-گزارش پیشرفت فیزیکی استادیوم ورزشی تخته ارکان ، سالن شش هزار نفری بجنورد و همچنین جهت دهی برای تربیت تیم های قهرمانی کشوری و جهانی

13-پیگیری برای ایجاد گود باستانی و گود با چوخه که از ورزشهای بومی و محلی بجنورد می باشد که اولین لازمه آن تامین زمین خواهد بود توسط سازمان تربیت بدنی و شهرداری و ارائه ی طرح به شورای اسلامی شهر جهت تصمیم گیری نهائی .

14-تقویت هیات موتورسواری -اتومبیلرانی و سوارکاری در شهر بجنورد توسط سازمان تربیت بدنی ، شهرداری و شورای اسلامی شهر بویژه در اختیار قراردادن فضای مناسب در پارک بش قاردارش یا در مکانهای مناسب دیگر شهر

15-پیگیری برای راه اندازی تیم اسکیت و ورزش ساحلی براساس شاخص های سازمان فدراسیون کشوری در شهر بجنورد برای اینکه ورزشهای قهرمانی در استان تقویت شود رایزنیها و حمایت های همه جانبه شورای اسلامی شهر را می طلبد .

پس از اتمام جلسه با مدیرکل محترم سازمان تربیت بدنی و شهرداری محترم ادامه جلسه به بررسی لایحه بهای خدمات شهرداری بجنورد اختصاص یافت پس از بررسی لایحه مذکور جلسه در ساعت 20:30 با صلوات بر محمد و آل محمد خاتمه یافت .

 

 

 

صورتجلسه شماره335مورخه25/11/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و معاونت محترم اداری و مالی شهرداری و کارشناسان مربوطه جلسه ای با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید
ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند آنگاه ادامه لایحه ی بهاء خدمات شهرداری برای سال 1390 در دستور کار قرار گرفت و بندهای لایحه تک تک به صورت موردی بررسی شد و در نهایت دفترچه بهاء خدمات
بررسی کامل انجام گرفت مقرر شد پس از اصلاح موارد دارای اشکال توسط شهرداری در جلسه آتی شورا مورد تصویب قرار خواهد گرفت .

 

 

صورتجلسه شماره336مورخه27/11/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و شهردار محترم و معاونت محترم اداری و مالی شهرداری و کارشناسان شهرداری و همچنین جناب آقای مهندس مقدوری معاونت عمرانی اسبق استانداری خراسان بزرگ جلسه ای در محل ساختمان شورا با حضور اکثریت اعضاء تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن جناب آقای مهندس لنگری ریاست محترم شورا ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه بویژه جناب آقای مهندس مقدوری مطالبی پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند پس از بیانات آقای مهندس لنگری جناب آقای مهندس مقدوری توصیه هایی برای روند پیشرفت عمرانی شهر و ترویج اصولی شهرسازی و همچنین ثبات مدیریت شهری برای به ثمر رسیدن اهداف و خواسته های شورا و مردم
و جهت دهی درست مسائل عمرانی و شهرسازی از مطالب بنیادی و اساسی خواهد بود که امید است شورای شهر و شهرداری بتوانند این روند را به نحو احسن ادامه دهند و همچنین دور نکردن اختلاف نظر ما را از یکدیگر که این اختلاف نظر باعث عقب ماندگی شهر و مدیریت شهری خواهد شد.

در نهایت تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ شد:

نامه شماره 15765 مورخه 25/11/89 شهرداری در خصوص خرید دو دستگاه سیستم
حضور و غیاب به مبلغ بیست و پنج میلیون ریال و خرید فرش 4×3 به تعداد 4 تخته و 3×2 نیز 4 تخته از نوع 500 شانه جهت مهمانسرای جدید شهرداری به مبلغ بیست میلیون ریال و خرید فرش محرابی 500 شانه 80 متر مربع جهت نمازخانه ساختمان قدیم دارایی به مبلغ شانزده میلیون ریال مطرح ، شورا با نظر شهرداری اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 15709 مورخه 25/11/89 شهرداری بجنورد در خصوص بخشودگی 5/1%
(یک و نیم درصد) جریمه دیرکرد چکهای برگشتی شهروندانی که به شهرداری بدهکار بوده اند و تاکنون از پرداخت آن خودداری نمودند مطرح ، شورا به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر با بخشودگی 5/1% (یک و نیم درصد) جریمه دیرکرد مودیانی که بابت بدهی به شهرداری چک سپرده اند و تاکنون نسبت به پرداخت ان اقدام ننموده چنانچه تا تاریخ 25/12/89 نسبت به پرداخت چکها به صورت نقدی اقدام نمایند موافق می باشد .

نامه شماره 15762 مورخه 25/11/89 شهرداری در خصوص بخشودگی بیست میلیون تومان عوارض ساختمانی اداره کل دادگستری خراسان شمالی مطرح، در صورتی که اداره مذکور باقیمانده عوارض که مبلغ بیست و پنج میلیون تومان می باشد تا مورخه 25/12/89 به صورت نقدی پرداخت نماید شورا با بخشودگی عوارض به مبلغ بیست میلیون تومان اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 15443 مورخه 18/11/89 شهرداری در خصوص اعطای سبد کالای پذیرایی به مناسبت عید نوروز به پرسنل مطرح ، شورا با اعطای سبد کالا برای پرسنل شهرداری به مناسبت عید نوروز، اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 15710 مورخه 25/11/89 شهرداری در خصوص مشارکت شهرداری با بخش خصوصی برای احداث و راه اندازی مرکز معاینه فنی خودروهای سبک بصورت واگذاری زمین توسط شهرداری به صورت سهم آورده مطرح مقرر شد شهرداری موضوع واگذار مجوز معاینه فنی خودرو را به صورت رسمی آگهی نموده افرادی که توانایی احداث مرکز معاینه فنی خودرو در بجنورد دارند (از قبیل زمین و سرمایه ) فراخوانی از طریق کمیسیون معاملات مجوز آن واگذار شود.

نامه شماره 46736 مورخه 23/11/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 15/8/89 شهرداری و آقای حسین جان نورانی فر مالک پلاک ثبتی 2357 مجزی شده از 642 فرعی از 173 اصلی بخش دو بجنورد مطرح ، شورا با توافق مورخه 15/8/89 شهرداری و آقای حسین جان نورانی فر با توجه به لزوم بازگشایی چهارراه شهدا (خوشی) موافقت می نماید این توافق از تاریخ تصویب به مدت 6 ماه معتبر می باشد .

نامه شماره 15552 مورخه 20/11/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 28/10/89 شهرداری و آقایان مهدی و هادی باقری مالکین قولنامه ای منزل مسکونی واقع در خیابان امام خمینی غربی کوچه شهید نجفی نجفی 20 پلاک 13 به مساحت 64/355 متر مربع مطرح ، با توجه به لزوم بازگشایی خیابان 32 متری کوی کمیته شورا با توافق مذکور موافق می باشد این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 46695مورخه 21/11/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 11/11/89 شهرداری و آقای علی محمد مرادی مالک ششدانگ پلاک 3076 فرعی از 169 اصلی بخش دو بجنورد واقع در مسیر 32 متری شمال شهر (جوادیه) مطرح ، شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 15646 مورخه 23/11/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 10/11/89 شهرداری و آقایان شاکری و برزگر مبنی بر واگذاری ملک براساس کارشناسی از بابت طلب پیمانکاری عمرانی شهرداری مطرح،شورا با توافق مذکور موافق می باشد مشروط به اینکه صورتجلسه تحویلی کار انجام گرفته که توسط مهندسین ناظر و کمیسیون تحویل تایید گردیده براساس استاندارد پروژه های عمرانی انجام گرفته است ضمیمه پرونده شده و به تایید شهردار نیز رسیده باشد .

صورتجلسه شماره 4 مورخه 7/11/89 شورای نامگذاری شهر بجنورد در خصوص نامگذاری معابر جدید مطرح ،شورا با صورتجلسه مذکور اعلام موافقت می نماید .

 

صورتجلسه شماره337مورخه1/12/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ای در محل ساختمان شورا با حضور اکثریت اعضاء تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند آنگاه تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

نامه شماره 13112 مورخه 30/9/89 شهرداری در خصوص دفترچه لایحه ی بهاء خدمات و عوارضات محلی شهرداری برای سال 1390 مطرح ، با توجه به بررسیهای انجام گرفته در جلسات متعدد شورای اسلامی شهر و نظر به هدفمند کردن یارانه ها و در راستای سیاستهای دولت تغییراتی در بهاء خدمات و عوارضات محلی صورت نگرفت لذا به جهت تایید بهاء خدمات و عوارضات محلی شهرداری برای سال 1390 توسط فرمانداری و استانداری محترم عوارضات و بهاء خدمات شهرداری بجنورد مورد تصویب شورای اسلامی شهر بجنورد مورد تصویب
قرار گرفت.

نامه شماره 16105 مورخه 1/12/89 شهرداری در خصوص خرید امتیاز جایگاه سوخت برای ماشن آلات شهرداری به جهت نظارت بیشتر بر سوخت مصرفی مطرح ، شورا با خرید امتیاز جایگاه سوخت از طریق کمیسیون معاملات شهرداری اعلام موافقت می نماید مشروط به اینکه نیرویی به مجموعه شهرداری اضافه نگردد.

نامه شماره 45572 مورخه 11/11/89 شهرداری در خصوص پیشنهادات آقای حسین زاده و شرکت تولیدی و خدماتی والا گستر بجنورد در زمینه راه اندازی خط تولید قطعات بتنی مطرح ، مقرر شد موضوع واگذاری سوله موازییک زنی شهرداری به بخش خصوصی از طریق آگهی عمومی صورت پذیرد ضمنا در رابطه با تاسیسات و ماشین آلات موزاییک زنی موجود در سوله در صورت عدم استفاده توسط شهرداری از طریق مزایده به فروش رسیده تبدیل به احسن گردد.

نامه شماره 15766 مورخه 25/11/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 1/10/89 شهرداری و آقای محمدرضا وفایی مبنی بر واگذاری یک واحد آپارتمان مسکونی در قبال بدهی آقای محمدرضا وفایی به شهرداری از بابت عوارضات ساختمانی مطرح ، شورا با توافق مذکور موافقت می نماید . این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت شش ماه معتبر می باشد .

نامه شماره 15880 مورخه 27/11/89 شهرداری در خصوص بکارگیری ماشین آلات اجاره ای از طریق شرکتهای حمل و نقل درون شهری مطرح ، شورا با صورتجلسه مورخه 20/11/89 کمیسیون معاملات شهرداری موافقت می نماید .

نامه شماره 15699 مورخه 24/11/89 شهرداری در خصوص افتتاح دو حساب درآمد و هزینه شهرداری در بانک شهر مطرح ، مقرر شد شهرداری دو حساب هزینه و درآمدی خود را از بانکهای دیگر مسدود و در بانک شهر بجای آن دو حساب افتتاح حساب نماید و گزارش آن را به شورای شهر اعلام دارد .

نامه شماره 15861 مورخه 27/11/89 شهرداری در خصوص اجرای طرحهای تجسمی در سطح شهر بجنورد برای ایام نوروز توسط هنرمندان بجنوردی مطرح ، شورا با کلیات اجرای طرح در سطح معابر و خیابانهای شهر برای ایام نوروز موافق می باشد لازم است از نظر قیمتی از طریق کمیسیون معاملات شهرداری اقدام گردد.

 

 

 

صورتجلسه شماره338مورخه4/12/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ای در محل ساختمان شورا با حضور اکثریت اعضاء تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند آنگاه تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

نامه شماره 45769 مورخه 20/11/89 شهرداری در خصوص مخالفت با بند چهار صورتجلسه شماره 327 مورخه 2/11/89 شورای اسلامی شهر بجنورد مبنی بر بخشودگی مبلغ 000/720/29 ریال (دو میلیون و نهصد و هفتاد و دو هزار تومان) بدهی زمین خریداری شده از شهرداری مهر برای حسینیه اصحاب الحسین مطرح ، نظر به اینکه اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بجنورد طی نامه شماره 96/6 مورخه 23/11/89 اعلام نموده ملک مذکور
به صورت قولنامه ای برای حسینیه وقف گردیده است در صورتی که در هنگام تنظیم سند ملک مذکور به نام حسینیه اصحاب الحسین تنظیم سند شود و با اخذ تعهد محضری شورا
موافقت خود را اعلام می دارد .

نامه شماره 15891 مورخه 27/11/89 شهرداری در خصوص اوراق مشارکت برای بافت فرسوده(1/8) هکتاری مطرح ، شورا با خرید اوراق مشارکت برای بافت فرسوده (1/8/) هکتاری مخالف می باشد لازم است شهرداری محترم خرید اوراق مشارکت را برای پارکینگ چهارراه مخابرات و زمین چهارراه باسکول اختصاص دهد .

نامه شماره 15965 مورخه 30/11/89 شهرداری در خصوص تحویل ماسه و موزاییک و گراویه به صورت رایگان به اهالی جهت بازسازی معابر سطح شهر در صورتیکه اجرای آن با نظر شهرداری صورت گیرد مطرح ،شورا با نظر شهرداری اعلام موافقت می نماید .

 

صورتجلسه شماره339مورخه7/12/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و شهردار محترم و معاونین و کارشناسان شهرداری جلسه ای در محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن ریاست محترم شورا ضمن خیر مقدم به شهردار محترم و حاضرین در جلسه ، دستور جلسه را اعلام نموده براساس آن بودجه سال 1390 شهرداری بند ، بند و ماده به ماده آن مورد بررسی قرار گرفت که قسمت درآمدی و هزینه های اداری بررسی گردید و ادامه مواد بودجه به جلسات بعد موکول شد
آنگاه جناب آقای ایرجی مشاور حقوقی شهرداری گزارش چهل و پنج دقیقه ای از روند اجرائی پرونده های حقوقی در مراجع قضائی را به استحضار اعضاء محترم شورا و شهردار و معاونت محترم مالی ایشان رساندند و اعضاء نیز با توضیحات ایشان اطلاع جامعی از روند قضایی و حقوقی پرونده های شهرداری یافتند و در آخر جلسه مورد زیر به تصویب رسید .

نامه شماره 47112 مورخه 7/12/89 شهرداری در خصوص پرداخت مبلغ چهل میلیون تومان رهن ساختمان برای مالیات بر ارزش افزوده برای مدت 3 سال مطرح، شورا با نظر شهرداری اعلام موافقت می نماید ضمنا پرداختی رهن به مالک بابت اجاره ساختمان برای مالیات بر ارزش افزوده جمعا به مبلغ یکصد میلیون تومان می باشد .

 

صورتجلسه شماره340 مورخه9/12/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و معاونین و مدیران محترم شهرداری و کارشناسان مربوطه جلسه ای با حضور اکثریت اعضاء در محل ساختمان شورا تشکیل گردید
ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن ریاست محترم شورا ضمن خیر مقدم به حاضرین
ادامه بررسی بودجه را مطرح نمودند و براین اساس ادامه بررسی پروژه های عمرانی مطرح و بندهای باقیمانده از پروژه های عمرانی مورد بررسی قرار گرفت و با بررسی پرو ژه های عمرانی کلیات
بخش درآمدی و هزینه ای و عمرانی مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

 

صورتجلسه شماره341 مورخه10/12/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و معاونت محترم اداری و مالی شهرداری جلسه ای با حضور اکثریت اعضاءدر محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا ایاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هریک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند سپس تصیمات زیر اتخاذ گردید:

نامه شماره 15061 مورخه 10/11/89 شهرداری در خصوص لایحه ی اتوماسیون اداری شهرداری بجنورد مطرح، شورا با اجرای اتوماسیون اداری شهرداری از طریق شرکت فرزین بصورت کلی موافق می باشد مشروط براینکه 1-این سیستم کارآئی لازم را داشته ، بتواند نیازهای حال و آینده شهرداری را در زمینه های مختلف برطرف نماید .
2-از نظر برآورد قیمت موضوع در کمیسیون معاملات شهرداری مراحل قانونی آن طی شود . 3-سیستم به تایید کارشناسان فن آوری اطلاعات شهرداری رسیده باشد .

نامه شماره 16446 مورخه 8/12/89 شهرداری در خصوص پرداخت حق الوکاله
جناب آقای ایرجی مطرح ، شورا با پیشنهادات شهرداری اعلام موافقت می نماید مشروط به اینکه پرداخت حق الوکاله پرونده های عنوان شده در نامه پس از مختومه شدن پرونده ها صورت پذیرد .

نامه شماره 137 مورخه 23/11/89 کانون بازنشستگان آموزش و پرورش بجنورد در خصوص خرید دوربین و لپ تاپ برای استفاده از همایشهای کشوری و استانی مطرح ، شورا با خرید اقلام مذکور در حد متوسط از طریق شهرداری اعلام موافقت می نماید .

 

 

 

صورتجلسه شماره342 مورخه14/12/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و معاونت محترم اداری و مالی و مدیران محترم مناطق و کارشناسان شهرداری جلسه ای با حضور اکثریت اعضاءدر محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن ریاست محترم شورا ضمن خیر مقدم به حاضرین موضوع بررسی بودجه ، قسمت تملک اراضی را در دستور کار قرار داد و مورد برررسی قرار گرفت و پس از آن تغییراتی را که مدیران مناطق در ردیفهای بودجه ایجاد نموده بودند مورد بررسی مجدد قرار گرفت ، در نتیجه ردیفهای بودجه پیشنهادی سال 90 شهرداری مورد تصویب حاضرین در جلسه قرار گرفت ،مقرر شد جهت تصویب به جلسه روز چهارشنبه مورخه 18/12/89 شورای اسلامی شهر ارائه شود ، ضمناٌ در بین جلسه آقای دکتر پاکمهر فرماندار محترم بجنورد و آقای مهندس علوی مقدم شهردار محترم در جلسه حضور یافتند ، بودجه شهرداری برای فرماندار محترم توضیح داده شد و ردیفهای بودجه ی شهرداری که مشارکت دولت نیز در آن دیده شده بود تشریح شد و تقاضا گردید که فرماندار محترم نسبت به تخصیص اعتبار لازم مساعدت فرمایند ، در نهایت موارد زیر مورد تاکید قرار گرفت :

1- با توجه به بررسی بودجه شهرداری در کمیسیون عمران شورا و در بعضی از جلسات رسمی شورای شهر مقرر شد شهرداری نسبت به گرفتن پیمانکار برای پروژه های عمرانی سال 90 در اسفند ماه سال 1389 اقدام نماید تا در سال 90 پروژه ها با تاخیر شروع نشود .

2- مقرر شد شهرداری تا مورخه 22/12/89 درخواستهای خود یا توافقات صورت گرفته را به شورا ارائه نماید که در جلسه ی چهارشنبه مورخه 25/12/89 شورای شهر
مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گیرد بخاطراینکه شورای شهر تا مورخه 15/1/90 تعطیل خواهد بود .

3- فرماندار محترم تاکید نمودند که آنچه برای پروژه های شهرداری در نظر گرفته شده قطعاً تخصیص خواهد یافت .

 

 

 

صورتجلسه شماره343 مورخه21/12/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد و معاونت محترم اداری و مالی و معاونت محترم عمرانی شهرداری و ریاست محترم حوزه شهردار و مدیران محترم مناطق ،
مدیران محترم عامل سازمانها ، کارشناسان برنامه و بودجه شهرداری و خبرنگاران محترم استان جلسه ای در محل شورای اسلامی شهر با حضور اکثریت اعضاء تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن ریاست محترم شورا ضمن خیر مقدم به حاضرین گزارشی از نحوه بررسی بودجه شهرداری و سازمانهای وابسته در شورای اسلامی شهر را به جلسه ارائه نمودند و از زحمات همه ی کسانیکه در تدوین بودجه همکاری نمودند قدردانی و تشکر نمودند سپس حاج آقای اخلاقی پور معاونت محترم اداری و مالی شهرداری بجنورد گزارشی از نحوه تدوین بودجه و تهیه شناسنامه پروژه های عمرانی و تهیه آیین نامه اجرایی بودجه سال 1390 به جلسه ارائه نمودند و براساس قانون ، بودجه در زمان مقرر به شورای اسلامی شهر ارسال گردید و در شورا نیز جلسات متعدد کارشناسی تشکیل گردید و با دقت تمام قسمت جاری و عمرانی ، ردیف به ردیف و پروژه به پروژه مورد برسی قرار گرفت که در این جلسه بررسی نهایی انجام می گیرد و بازنگری مجدد صورت می پذیرد که در نهایت مورد تصویب اعضاء محترم شورا قرار خواهد گرفت .
آنگاه هر یک از مدیران و اعضاء محترم شورا نظرات خود را در خصوص تدوین و بررسی بودجه سال 90 شهرداری بیان نمودند 1- لذا براساس نامه شماره 45461 مورخه 27/10/89 شهرداری
در خصوص ارسال بودجه سال 1390 شهرداری و سازمانهای وابسته مطرح ، شورا با بررسیهای لازم و جلسات متعدد کارشناسی بودجه شهرداری و سازمانهای وابسته را به شرح ذیل مورد تصویب قرار داد :

· بودجه شهرداری بجنورد بالغ بر 000/680/639/495 ریال (چهل و نه میلیارد و پانصد و شصت و سه میلیون و نهصد و شصت و هشت هزار تومان) می باشد که 39% آن جاری و 61% آن عمرانی است .

· بودجه سازمانهای وابسته 000/747/843/95 ریال (نه میلیارد و پانصد و هشتاد و چهار میلیون و سیصد و هفتاد و چهار هزار و هفتصد تومان )می باشد .

· بودجه تلفیقی شهردار ی و سازمانهای وابسته 000/427/023/563 ریال(پنجاه و شش میلیارد و پانصد و هشتاد و چهار میلیون و سیصد و هفتاد و چهار هزار و هفتصد تومان) می باشد که 54% عمرانی و 46% جاری می باشد .

· رشد بودجه شهرداری و سازمانهای وابسته نسبت به سال 1389 کل بودجه شهرداری 36% و تلفیقی شهرداری و سازمانهای وابسته 6/42% می باشد.

1- آیین نامه اجرایی لایحه ی پیشنهادی سال 1390شهرداری بجنورد با 24 ماده مورد تصویب شورای اسلامی شهر قرار گرفت و جهت اجراء دقیق آن به شهرداری ابلاغ می شود .

 

 

صورتجلسه شماره344 مورخه23/12/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی با حضور اکثریت اعضاءدر محل ساختمان شورا تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد پس از آن هریک از اعضاء نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان داشتند سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

نامه شماره 17049/10 مورخه 18/12/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 20/11/89 شهرداری و ورثه الله قلی درگاهی مبنی بر فروش اضافه عرض به متراژ 5/37 مترمربع مطرح،
شورا با فروش اضافه عرض براساس توافق مذکور اعلام موافقت می نماید.مشروط به اینکه در صورت پرداخت نقدی مبلغ مورد توافق ، عوارض حق مشرفیت شامل 25% تخفیف می شود. .
این تخفیف تا مورخه 28/12/89 معتبر خواهد بود این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 16799/11 مورخه 15/12/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 12/12/89 شهرداری و آقای علیرضا اسمی مبنی بر فروش حریم جوی آب مطرح ، شورا با توافق مورخه 12/12/89 شهرداری اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 16803/11 مورخه 15/12/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 24/11/89 شهرداری و آقای احمدرضا رازقی مبنی بر فروش اضافه عرض مطرح ، شورا با توافق مورخه 24/11/89 اعلام موافقت می نماید این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد

نامه شماره 17129/11 مورخه 19/12/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 19/11/89 شهرداری و خانم راحله اسفیدانی مالک ملک قولنامه عادی به مساحت 126 متر مربع واقع در ضلع شمال شهربازی آزادگان مطرح ، با توجه به لزوم بازگشایی خیابان 32 متری و باند فضای سبز واقع در ضلع شمال شهربازی آزادگان شورا با توافق مذکور اعلام موافقت می نماید ، این توافق از تاریخ از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد.

نامه شماره 17331/11 مورخه 23/12/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 24/11/89 شهرداری و آقای حبیب الله یزدانی مالک ششدانگ پلاک 2412 مجزی از 1416 فرعی از 155 اصلی بخش دو به مساحت 6/165 متر مربع که در گره ترافیکی حاشیه16 متری ورودی شهر می باشد مطرح ، در صورتیکه ملک شهرداری از قرار هر متر مربعی یک میلیون ریال بابت قطعه شماره 83 به مساحت 160 متر مربع حاشیه گذر 10 متری و یک میلیون و دویست هزار ریال بابت قطعه شماره 85 به مساحت 82/157 متر مربع حاشیه گذر 14 متری محاسبه شود شورا با توافق مذکور موافق می باشد این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 17178/11 مورخه 21/12/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 17/12/89 شهرداری و آقای فیروز عین بیگی مالک ملک باقیمانده فرعی از 147 فرعی از 171 اصلی بخش دو با توجه به واقع شدن ملک در تقاطع 32 متری شهدا و دهخدا مطرح ، شورا با توافق مورخه 17/12/89 اعلام موافقت می نماید این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت 3 ماه معتبر می باشد .

نامه شماره 16382 مورخه 7/12/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 25/11/89 شهرداری و خانم فریبا رباطی با وکالتنامه آقایان بهزاد حاتمی و حمید نوری مالک ملک پلاک ثبتی 4141 مجزی شده از 888 فرعی از 164 اصلی بخش دو واقع در خیابان امام خمینی (ره)غربی کوچه یخچال سازی و تقاطع شریعت مطرح ، شور با توافق مورخه 25/11/89 شهرداری اعلام موافقت می نماید این توافقنامه از تاریخ تصویب به مدت یکسال معتبر می باشد .

نامه شماره 17259/11 مورخه 22/12/89 شهرداری در خصوص لایحه تبدیل سیستم کلرزای استخر شنا شهروند به سیستم اوزون که هزینه آن بالغ بر 000/000/180 ریال (یکصدو هشتاد میلیون ریال) می باشد مطرح ، شورا با نظر شهرداری موافق می باشد .

نامه شماره 1726/11 مورخه 22/12/89 شهرداری در خصوص لایحه افزایش بهاء بلیط استخر شنای شهروند از سی هزار ریال (000/30 ریال) به مبلغ چهل هزار ریال (000/40 ریال) با توجه به هدفمندی یارانه ها و افزایش هزینه مصرفی آب و برق و گاز مطرح ، شورا با افزایش بهاء بلیط ورودی استخر شهروند از سی هزار ریال به چهل هزار ریال اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 47775/11 مورخه 22/12/89 شهرداری در خصوص تمدید اجاره نامه ساختمان استیجاری شهرداری منطقه دو مطرح ، شورا با تمدید اجاره نامه ساختمان شهرداری منطقه دو براساس قرارداد قبلی و باپرداخت اجاره ماهیانه قید شده در قرارداد قبلی اعلام موافقت می نماید این تمدید برای مدت یک سال می باشد .

نامه شماره 11 مورخه 20/11/89 مدیرعامل موسسه خیریه معراج در خصوص کمک به بیماران سرطانی که توان مالی درمان را ندارند مطرح ، شورا با پرداخت مبلغ بیست میلیون ریال(معادل دو میلیون تومان) از محل ماده 17 بودجه شهرداری اعلام موافقت می نماید .

نامه شماره 89119 مورخه 23/12/89 هیات تنیس روی میز در خصوص کمک به هیات مذکور برای برگزاری مسابقات قهرماتی پیشکسوتان کشور مطرح، شورا با کمک به مبلغ پنج میلیون ریال(پانصد هزار تومان)از محل ماده 17 بودجه شهرداری اعلام موافقت می نماید .

 

 

صورتجلسه شماره345مورخه 25/12/89 دوره سوم شورای شهر

با دعوت قبلی از اعضاء شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه ایی در محل ساختمان شورا با حضور اکثریت اعضاء و کارشناسان شهرداری تشکیل گردید ابتدا آیاتی از کلام الله مجید
تلاوت شد پس ازآن هر یک از اعضاء نظرات خود را پیرامون مسائل مختلف از جمله وظایف شهرداری در خصوص آماده سازی شهر برای شهروندان و زائرین محترم علی بن موسی الرضا و تشکیل ستاد استقبال از نوروز که در جلسه کمیسیون فرهنگی شورا با حضور مسئولین شهر مطرح شده بود مطالبی عنوان نمودند و از طرفی چون این جلسه آخرین جلسه سال 1389 شورای شهر می باشد ضمن تبریک سال جدید خدمت همه مسئولین و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی و سرافرازی مقام معظم رهبری و شادی روح بلند امام راحل (ره)و همه شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی ،آرزو نمودند که سال 1390 سالی توام با موفقیت و سلامتی برای همه شهروندان باشد ،آنگاه با توجه به ضرورت بازگشائی خیابان ادامه صفا که موجب تسریع در روند ترافیک شهر خواهد شد ،جلسه ی فوق العاده شورای شهر تشکیل گردید/

نامه شماره 48350/11 مورخه 23/12/89 شهرداری در خصوص توافق مورخه 20/7/89 شهرداری بجنورد و آقای غلامعلی آباریان مالک یک قطعه مغازه به مساحت 70/31 متر مربع که کل ملک در مسیر خیابان صفا واقع گردیده مطرح،شورا با توجه به لزوم بازگشائی خیابان امتداد صفا با توافق مورخه 20/7/89 اعلام موافقت می نماید. این توافق از تاریخ تصویب به مدت یک ماه معتبر می باشد مالک ملزم است تا مورخه 28/12/89 مغازه را تخلیه و تحویل شهرداری نماید و شهرداری نیز نسبت به تخریب آن اقدام کند/

 

  • 2 047
    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت