امروز : دوشنبه, 26 مهر 1400

کمیسیون فرهنگی و اجتماعی دوره ششم

صورتجلسه شماره 6 مورخه23/06/1400 کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بجنورد

با دعوت قبلی از اعضای شورای اسلامی شهر، جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در محل ساختمان شورا (روز سه شنبه  مورخه23/06/1400 ساعت9 صبح)  با تلاوتی چند از آیات کلام ا... مجید  تشکیل گردید.

در ابتدا جناب آقای عین بیگی ریاست محترم کمیسیون فرهنگی و اجتماعی ضمن عرض سلام و خیر مقدم به حاضرین در خصوص موضوع کمیسیون مطالبی را بیان نمودند.

در ادامه پس از بررسی و تبادل نظر تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید

1-موضوع وضعیت نامناسب پارک فرهنگ و فرهنگسرا شهروند در جلسه مطرح  و مقرر گردید سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و گروه های فرهنگی و هیئت های مذهبی برنامه های فرهنگی را مکان های مذکور اجرا نمایند.

2-مقرر گردید شهرداری بجنورد جهت تامین امنیت  پارک فرهنگ و فرهنگسرا شهروند  با دادستان، اطلاعات، نیروی انتظامی و...  مکاتبه نمایند و رونوشت جهت پیگیری به شورا ارسال گردد.

3-مقرر گردید برنامه ها و کلاسهای آموزشی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری در محل پارک فرهنگ(واقع در چهارراه امیریه) با رعایت پروتکل های بهداشتی با حدنصاب کمتر  و بسته به نوع رنگ بندی وضعیت کرونا فعال گردد.

4-موضوع تامین کلاسهای آموزشی در جلسه مطرح گردید مقرر گردید با سازمان ، ارگان و نهادی که در محل فرهنگسرا اتاق در اختیار دارند جهت تخلیه نمودن مکاتبه نمایند و یک رونوشت جهت پیگیری به شورا ارسال نمایند.

5-پیشنهاد گردید اعضای شورای اسلامی شهر بهمراه مدیران شهرداری جهت تجلیل و تقدیر از خدمات پرستاران در مراکز واکسیناسیون با یک شاخه گل یک روز مشخص حضور یابند

6-موضوع اوغات فراقت جوانان در محلات در جلسه مطرح گردید مقرر شد زمینهای بایر و خالی در محلات  با استفاده از ظرفیت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری به  زمینهای ورزشی روباز تبدیل شوند

7- موضوع هفته مقدس در جلسه مطرح گردید مقرر گردید اعضای شورای اسلامی شهر بهمراه مدیران شهرداری جهت غبارروبی مزار شهدا حضور یابند  و مراسم تقدیر از خانواده ایثارگران شهرداری  بهمراه  سه خانواده جانباز  بالای 50درصد با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران جهت برگزار در پارک فرهنگ برنامه ریزی گردد

8-موضوع ساخت ماکت شهدا و جانمایی در سطح شهر در جلسه مطرح گردید و مقرر گردید سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری طرح اولیه را تهیه و جهت تصمیم گیری به شورا ارسال نماید

جلسه راس ساعت 11:00 صبح  با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت .

 

 

صورتجلسه شماره 5 مورخه20/06/1400 کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بجنورد

با دعوت سازمان اوقاف و امورخیریه استان  از اعضای شورای اسلامی شهر، جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در محل آستان مقدس امامزاده سید عباس (ع) (روز شنبه مورخه20/06/1400 ساعت17:00)  با تلاوتی چند از آیات کلام ا... مجید تشکیل گردید.

در ابتدا مدیرکل اوقاف و امور خیریه  ضمن عرض سلام و خیر مقدم به اعضای محترم شورای شهر و  حاضرین، مطالبی را در خصوص طرح توسعه حرم امامزاده مطرح نمودند و ادامه جناب آقای عین بیگی ریاست کمیسیون ضمن عرض سلام و خیر مقدم  به حاضرین مطالبی را در خصوص طرح بیان نمودند که پس از بحث و تبادل نظر موارد ذیل اتخاذ گردید:

1-مقرر گردید شهرداری و سازمان اوقاف یک نماینده به شورا معرفی نمایند تا طرح به فاز عملیاتی وارد شود

2- مقرر گردید با توجه به اینکه همجواران امامزاده از اقشار ضعیف و کم بضاعت میباشند  درصورت تملک املاک ملک معوض داده شود.

3-مقرر گردید مصوبات قبلی  جلسات سازمان اوقاف و امور خیریه  با شورای دوره پنجم  بروز رسانی گردد.

جلسه راس ساعت 19:00   با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت .

 

 

صورتجلسه شماره 4 مورخه16/06/1400 کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بجنورد

با دعوت قبلی از اعضای شورای اسلامی شهر ، جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در محل ساختمان شورا (روز سه شنبه ساعت9 صبح مورخه16/06/1400)  با تلاوتی چند از آیات کلام ا... مجید  تشکیل گردید . در ابتدا جناب آقای عین بیگی ریاست محترم کمیسیون فرهنگی و اجتماعی ضمن عرض سلام و خیر مقدم به حاضرین در خصوص نامه های رسیده به کمیسیون مطالبی را بیان نمودند.

در ادامه مکاتبات قرائت و پس از بررسی و تبادل نظر تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید

  • نامه شماره 40756/10/1400 شهرداری بجنورد در خصوص اعلام ردیف بودجه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزش شهرداری قرائت گردید مقرر گردید هزینه ها پس از اجرا برنامه و ارائه گزارش انجام گیرد
  • نامه شماره 1275/5/1400/ش ثبت شده در دبیرخانه شورای اسلامی شهر بجنورد با موضوع تامین فضای کارگاه مهارتی جهت در اختیار قرار دادن به موسسه خیریه فرهنگی همره افق قریب در جلسه قرائت گردید و مقرر گردید در جلسه های بعدی هیات امناء موسسه خیریه حضور داشته باشند تا در مورد طرح توضیحات تکمیلی ارائه گردد
  • مقرر گردید سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی طرحی را تهیه و تدوین نمایند در خصوص همکاری محله محور جهت ارتقا فرهنگ اجتماعی در محلات کم برخودار شهر بجنورد

جلسه راس ساعت11 صبح  با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت .

 

 

 

صورتجلسه شماره 3 مورخه09/06/1400 کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بجنورد

با دعوت قبلی از اعضای شورای اسلامی شهر، جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در محل ساختمان شورا (روز سه شنبه ساعت9 صبح مورخه09/06/1400)  با تلاوتی چند از آیات کلام ا... مجید  تشکیل گردید.

در ابتدا جناب آقای جمشید عین بیگی ریاست محترم کمیسیون فرهنگی و اجتماعی ضمن عرض سلام و خیر مقدم به حاضرین در خصوص نامه های رسیده به کمیسیون مطالبی را بیان نمودند.

در ادامه تک به تک مکاتبات قرائت و سپس ضمن تبادل نظر تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید.

1- مکاتبه بنیاد شهید شهرستان بجنورد به شماره 3002/00/11577 مورخ 07/06/1400 در خصوص معرفی نماینده شورا به آن نهاد مقرر گردید آقای یزدانی نایب رئیس شورا معرفی گردند و مکاتبه لازم صورت پذیرد.

2- مکاتبه شهرداری بجنورد به شماره 40003/10/1400 مورخ 06/06/1400 در خصوص بند یک نامه نامگذاری یکی از میادین، بلوارهای شهر به نام شهدای سلامت  مقرر گردید در کمیته نامگذاری مطرح گردد و بند دو نامه در خصوص طراحی و اجرای المان شهدای مدافع سلامت مصوب گردید.

3- مکاتبه اعضای هیئت جوانان صاحب الزمان(عج) و کانون فرهنگی خیابان حر در خصوص ساخت مزار نمادین شهید مدافع حرم مجید قربان خانی در پارک الهیه مصوب گردید.

جلسه راس ساعت10 صبح با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت.

 

 

صورتجلسه شماره 2 مورخه02/06/1400 کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بجنورد

با دعوت قبلی از اعضای شورای اسلامی شهر، جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در محل ساختمان شورا (روز سه شنبه ساعت9 صبح مورخه02/06/1400) با تلاوتی چند از آیات کلام ا... مجید  تشکیل گردید.

در ابتدا جناب آقای جمشید عین بیگی ریاست محترم کمیسیون فرهنگی و اجتماعی ضمن عرض سلام و خیر مقدم به حاضرین در خصوص فرهنگ ایثار و شهدا و سرلوحه قراردادن زندگی شهدا در امورات خود مطالبی را عنوان نمودند سپس جناب آقای صحراگرد نماینده محترم ایثارگران شهرداری در خصوص مشکلات ایثارگران و کمکهایی که شورای اسلامی می تواند به این قشر از  مجموعه داشته باشد مطالبی را بیان نمودند.

سپس ضمن تبادل نظر تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید.

1- مقرر شد کمیته شاهد و ایثارگرذیل کمیسیون فرهنگی و اجتماعی به ریاست جناب آقای احمدرضا یزدانی و 5 نماینده از نماینده ایثارگران شهرداری، نماینده ایثارگران ناجا، نماینده ایثارگران سپاه، نماینده ایثارگران ارتش ، نماینده ایثارگران بنیاد شهید تشکیل گردد و جهت این کمیته  آیین نامه، سیاستها و... تدوین گردد.

2- مقرر شد جهت تشکیل کمیته و معرفی نماینده ادارات بند1، مکاتبه لازم با دستگاهها صورت گیرد.

3- مقرر شد سازمان محترم فرهنگی و اجتماعی در خصوص جایگاه هیات های مذهبی و تاثیر گذاری آن در فرهنگ شهر بررسی های لازم را صورت دهد تا در مناسبت های ملی و مذهبی از ظرفیتهای آنها به نفع جلوگیری از هدر رفت بیت المال و اعتبارات استفاده بهینه گردد.

4- مقرر شد شهرداری محترم لیستی از ایثارگران و فرزندان شاهد و ایثارگر را به تفکیک به شورای اسلامی شهر ارسال نماید.

5- مقرر شد بررسی طرح شورای اجتماعی محلات در جلسه آینده کمیسیون فرهنگی و اجتماعی صورت گیرد.

جلسه راس ساعت10 صبح با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت.

 

 

 

صورتجلسه شماره 1 مورخه19/05/1400 کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بجنورد

با دعوت قبلی از اعضای شورای اسلامی شهر، جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در محل ساختمان شورا (روز سه شنبه ساعت9 صبح مورخه19/05/1400) با صلواتی بر محمد و آل محمد (ص) تشکیل گردید.

در ابتدا جناب آقای جمشید عین بیگی ریاست محترم کمیسیون فرهنگی و اجتماعی ضمن عرض سلام و خیر مقدم به حاضرین و تسلیت شهادت سرور سالار شهیدان و قبولی عزاداری ها در خصوص شرح وظایف کمیسیون و دستور کار جلسه که بررسی برنامه سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری جهت ایام محرم بود مطالبی را عنوان نمودند سپس جناب آقای موفق رییس محترم سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری گزارشی از برنامه های این ایام را ارائه نمودند سپس ضمن تبادل نظر تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید.

1- با توجه به بحث و تبادل نظر صورت گرفته سرکار خانم اعظم السادات افشین فر  به عنوان نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی با اکثریت آراء انتخاب گردیدند.

2- مقرر شد سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری طی گزارشی دستگاههایی که در بخش های فرهنگی و اجتماعی طبق قوانین باید فعال باشند و در این حوزه دخالتی ندارند را به شورای اسلامی شهر ارسال نمایند.

3- مقرر شد موانعی که جهت اجرای برنامه های فرهنگی و هنری و اجتماعی در شهرداری وجود دارد طی گزارشی به شورای اسلامی شهر ارسال گردد.

جلسه راس ساعت10:30 با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت.

 

 

 

 

  • 54
  • بازدید امروز: 100
  • بازدید دیروز: 485
  • بازدید ماه: 14055
  • بازدید سال: 93699
  • بازدید کل: 1260369
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت