امروز : جمعه, 25 خرداد 1403

کمیسیون بانوان دوره پنجم

صورتجلسه شماره 15 مورخ 06/12/99 کمیسیون  بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد

پیرو هماهنگی بعمل آمده، جلسه کمیسیون  بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد روز  چهارشنبه مورخ 06/12/99 ساعت 10 صبح در  محل  سالن جلسات شورای اسلامی شهر با صلواتی بر محمد و آل محمد (ص) و با حضورجناب آقای آریان مدیرکل محترم دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی و نمایندگان محترم ادارات ، مدیران محترم دفاتر تسهیلگری محله جوادیه و کوی امام هادی (ع)، نیروگاه، باقرخان 1 و ،جعفرآباد، پرسی گاز  ومحدثی و دیگر حاضرین در جلسه تشکیل گردید.

در ابتدا ریاست محترم کمیسیون  بانوان و خانواده شورای اسلامی سرکار خانم هاشمی ؛ ضمن عرض خداقوت به جهادگرانی که در حاشیه شهر اقدامات جهادی انجام میدهند، در خصوص دستور کار جلسه که بررسی نحوه توانمندسازی  بانوان سرپرست خانوار و حاشیه شهر بود مطالبی را عنوان نمودند و تاکید داشتند اشتغال و توانمندسازی بانوان به ویژه بانوان سرپرست خانوار موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از مشکلات اقتصادی می شود و ایجاد بازارچه دائمی بانوان " یک روز ثابت در محل دوشنبه بازار فعلی"راهکاری برای این مهم می باشد.

در ادامه هر یک از میهمانان گرامی و اعضای محترم حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات خود در زمینه ایجاد بازارچه پرداختند و سپس دیگر حاضرین  به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و پس از بحث و بررسی موارد به شرح ذیل تصمیم گیری شد .

1-  مقرر شد جهت ایجاد بازار توانمندی بانوان و عرضه محصولات تولیدی بانوان محلات حاشیه شهر ، مکان فعلی بازار روز ، در روزهای چهار شنبه به صورت رایگان در اختیار کارآفرینان ، تولید کنندگان و دفاتر تسهیلگری محلات قرار گیرد ضمن اینکه جهت اطلاع رسانی این موضوع روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری محترم و سازمان فرهنگی اجتماعی در خصوص اطلاع رسانی این موضوع تمام توان خود را به کار گیرند ضمن اینکه مقرر شد مکاتبه ای با ادارات(مدیرکل محترم تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان خراسان شمالی ،مدیرکل محترم بانوان و خانواده استانداری خراسان شمالی،مدیرکل محترم امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان شمالی، مشاور محترم بانوان سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی،سرکار خانم کریمی نماینده محترم پارک علم و فناوری خراسان شمالی ،سرکار خانم شجاعی ریاست محترم اداره بهزیستی شهرستان بجنورد ، مدیرکل محترم  میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، فرمانداری محترم شهرستان بجنورد ،اعضای محترم دفاتر تسهیلگری محلات بجنورد جوادیه – کوی امام هادی – خیام  ،سازمان محترم آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی، مدیرکل محترم کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی ، سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان شمالی ، اتاق اصناف بجنورد و مدیر محترم اجرایی مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی ) صورت گیرد و لیست کارآفرینان و  بانوان سرپرست خانواده که در امر تولید و عرضه محصولات مختلف نقش دارند و تمایل به شرکت در اولین روز افتتاحیه غرفه های بانوان  در روز چهارشنبه مورخه 13/12/99  دارند مشخص و طی لیست با شماره تماس آنان به سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری سرکار خانم دوست زاده و سرکار خانم ایزانلو جهت صدور کارت و  تحویل غرفه معرفی گردند.

جلسه ساعت 12 با  صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت .

 

 

صورتجلسه شماره 14 مورخ 11/11/99 کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد

پیرو هماهنگی بعمل آمده، جلسه کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد روز شنبه مورخ 11/11/99 ساعت 10 صبح در محل سالن جلسات شورای اسلامی شهر با صلواتی بر محمد و آل محمد (ص) و با حضورجناب آقای حاجی زاده معاونت محترم مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی و  مدیران محترم دفاتر تسهیلگری محله جوادیه و کوی امام هادی(ع)، نیروگاه، باقرخان 1 و ،جعفرآباد، پرسی گاز ومحدثی و کارشناسان محترم این دفاتر  و دیگر حاضرین در جلسه تشکیل گردید.

در ابتدا ریاست محترم کمیسیون  بانوان و خانواده شورای اسلامی سرکار خانم هاشمی؛ ضمن عرض خداقوت به جهادگرانی که در حاشیه شهر اقدامات جهادی انجام میدهند، در خصوص دستور کار جلسه که بررسی مسائل و مشکلات بانوان حاشیه شهر بود مطالبی را عنوان نمودند و تاکید داشتند از راهکارهای رسیدن به شادی، سلامت و نشاط زنان ، ورزش و شرکت بانوان در فعالیتهای اجتماعی، اقتصادی و ... است و  آثار مثبت این فعالیتهای بانوان، سلامت جامعه و خانواده را تضمین می کند.

در ادامه جناب آقای حاجی زاده معاونت محترم مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی در خصوص فلسفه دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی که جلب مشارکت ساکنان محلات است و رویکرد این دفاتر باید مبتنی بر مشارکت ساکنان این مناطق باشد؛ بر این اساس، اولین دستاورد چنین رویکری ایجاد حس تعلق در ساکنان محلی مطالبی را عنوان نمودند .

سپس هر یک از  مدیران محترم دفاتر تسهیلگری محله جوادیه  و کوی امام هادی (ع) ،نیروگاه ، باقرخان 1 و ،جعفرآباد ، پرسی گاز  ومحدثی به بیان نقطه نظرات و بیان مسائل و مشکلات و همچنین ارائه گزارشی از فعالیتهای خود در محله پرداختند و سپس دیگر حاضرین  به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و پس از بحث و بررسی موارد به شرح ذیل تصمیم گیری شد.

1- با توجه به حضورجناب آقای حاجی زاده معاونت محترم مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی و  مدیران محترم دفاتر تسهیلگری محله جوادیه و کوی امام هادی(ع)،نیروگاه، باقرخان 1 و ،جعفرآباد، پرسی گاز  ومحدثی و بحث و بررسی های صورت گرفته در خصوص  مسائل عنوان شده در جلسه (نامه شماره 375/372/99 مورخه 7/11/99 دفتر تسهیلگری)، با ردیفهای ذیل اعلام موافقت شد .

1-1- با توجه به درخواست مدیران محترم دفاتر تسهیلگری محله جوادیه  و کوی امام هادی (ع) ،نیروگاه، باقرخان 1 و جعفرآباد، پرسی گاز  ومحدثی و برگزاری مراسم در محلات به مناسبت ولادت حضرت فاطمه معصومه ،مقرر شد جهت تقدیر از بانوان همیار محلی و بانوان کارآفرین این محله، تعداد 30 هدیه به ارزش صد هزار تومان(جمعا به مبلغ سه میلیون تومان) از اعتبارات سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهیه و در اختیار دفاتر تسهیلگری جوادیه و کوی امام هادی (ع) و نیروگاه، باقرخان 1 و ،جعفرآباد، پرسی گاز  ومحدثی قرار گیرد .

1-2- با توجه به اینکه در محله جوادیه مکانی جهت فعالیتهای فرهنگی و آموزشی و اجتماعی دفتر تسهیلگری وجود ندارد مقرر شد شهرداری محترم از اعتبارات موجود (سرای محله ) نسبت به رهن ساختمان به مبلغ پنجاه میلیون تومان در محله جوادیه و کوی امام هادی (ع) و در اختیار قرار دادن آن ساختمان به دفتر تسهیلگری جهت تجهیز و انجام فعالیتهای عام المنفعه محلی نظیر فعالیتهای فرهنگی ، آموزشی و اجتماعی و .... اقدام لازم را مبذول نماید.

1-3- مقرر شد جهت ایجاد بازار توانمندی بانوان و عرضه محصولات تولیدی بانوان محلات حاشیه شهر ، مکان فعلی بازار روز ، در روزهای سه شنبه به صورت رایگان در اختیار دفاتر تسهیلگری محلات قرار گیرد ضمن اینکه جهت اطلاع رسانی این موضوع روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری محترم و سازمان فرهنگی اجتماعی در خصوص نشر عنوان سه شنبه های بانوان و عرضه محصولات تولیدی بانوان در بازار روز را از طریق نشر در فضای مجازی و همچنین استند و دیگر تبلیغات محیطی اقدام لازم را مبذول نمایند .

1-4- مقرر شد دفاتر محترم تسهیلگری دوره هایی را جهت فرهنگ سازی و ترویج و تشویق مردم محلات برای پرداخت عوارض شهرداری در برنامه کاری خود قرار دهند .

1-5- مقرر شد برنامه دیدار با امام جمعه محترم به اتفاق  دفاتر تسهیلگری محلات حاشیه شهر ، توسط روابط عمومی شورای اسلامی شهر بجنورد هماهنگی لازم مبذول گردد.

1-6- مقرر شد جناب آقای موفق ریاست محترم سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری جهت استفاده بانوان محله جوادیه  و کوی امام هادی (ع) از سالن ورزشی جوادیه و در اختیار گذاشتن مربی و تجهیزات ورزشی هماهنگی لازم را مبذول نمایند .

1-7- مقرر شد جهت در اختیار قراردادن کتاب به مدیران محترم دفاتر تسهیلگری محله جوادیه  و کوی امام هادی (ع) ،نیروگاه ، باقرخان 1 و ،جعفرآباد ، پرسی گاز  ومحدثی و در اختیار قراردادن این کتب به ساکنین محلی ، با جناب آقای جهانی مدیرکل محترم نهاد کتابخانه ها ، مکاتبه لازم صورت پذیرد . ضمن اینکه مقرر شد با معرفی دفاتر محترم تسهیلگری، از کتابخانه شورای اسلامی شهر نیز کتب در اختیار ساکنین محله قرار گیرد .

جلسه ساعت 12 با  صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت .

 

 

صورتجلسه شماره 13 مورخ 16/10/99 کمیسیون  بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد

پیرو هماهنگی بعمل آمده، جلسه کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد روز سه شنبه مورخ 16/10/99 ساعت 10 صبح در محل شورای اسلامی با صلواتی بر محمد و آل محمد (ص) و با حضور اعضای محترم کمیسیون و میهمانان گرامی تشکیل گردید.

در ابتدا ریاست محترم کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی سرکار خانم هاشمی؛ ضمن عرض خیر مقدم خدمت حاضرین، در خصوص دستور کار جلسه که بررسی مسائل و مشکلات بانوان ورزشکار در رشته فوتبال و فوتسال بود مطالبی را عنوان نمودند و تاکید داشتند یکی از راهکارهای رسیدن به شادی، سلامت و نشاط زنان ورزش است و آثار مثبت ورزش بر جسم و روح تمامی زنان مهم است و سلامت جامعه را تضمین می کند زیرا نبود آن در سبد روزمرگی، باعث افزایش بیماری‌ها، تنش‌های عصبی، اجتماعی و اختلالات ارتباطی می‌شود که درمانی هزینه بر به دنبال دارد.

در ادامه  سرکار خانم یزدانی و کلاتی مقدم به نمایندگی از جامعه بانوان رشته های فوتبال و فوتسال که در جلسه شرف حضور داشتند به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند .

سپس اعضای محترم حاضر در جلسه و مدعوین به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و پس از بحث و بررسی موارد به شرح ذیل تصمیم گیری شد .

1- مقرر شد از سوی هیات فوتبال و فوتسال مکاتبه ای جهت کمک و مساعدت به باشگاه سرخپوشان اترک به شورای اسلامی شهر ارسال گردد .

2- مقرر شد تعدادی از هیات های ورزشی که فعال هستند شناسایی و جهت حضور در مسابقات  و تمرین ها و مسائل داخلی هیاتها کمک و مساعدتی از سوی شورای اسلامی شهر و شهرداری بجنورد به آنان صورت گیرد .

3-مقرر شد جهت زمانبندی تمرینات باشگاه سرخپوشان به ویژه بانوان رشته فوتبال و فوتسال طی هماهنگی از سوی شورای اسلامی شهر بجنورد وقت مناسبی توسط اداره کل ورزش و جوانان در اختیار آنان قرار گیرد .

جلسه ساعت 12 با  صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت.

 

 

صورتجلسه شماره 12 مورخ 21/05/99 کمیسیون  بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد

پیرو هماهنگی بعمل آمده، جلسه کمیسیون  بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد روز سه شنبه مورخ 21/05/99 ساعت 12 در محل شورای اسلامی با صلواتی بر محمد و آل محمد (ص) و با حضور اعضای محترم کمیسیون و میهمانان گرامی تشکیل گردید.

در ابتدا ریاست محترم کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی سرکار خانم هاشمی؛ ضمن عرض خیر مقدم خدمت حاضرین، در خصوص دستور کار جلسه که بررسی امکان استفاده از زمینهای درون و برون شهری تحت اختیار سازمانها و نهادها جهت کشت گیاهان دارویی در راستای توانمند سازی جوامع محلی و ایجاد کسب و کار خرد بنا به درخواست جمعیت هلال احمر خراسان شمالی بود مطالبی را عنوان نمودند و تاکید داشتند توانمندسازی جوامع محلی و ایجاد کسب و کار خرد باعث افـزایش میزان مـشارکت، خـود آگـاهی، قابلیت اعتماد و گسترش کارآفرینی اسـت.

در ادامه جناب آقای علی آبادی معاونت محترم امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان شمالی ضمن سلام و تشکر از کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر جهت تشکیل جلسه در خصوص اهداف عالیه جمعیت هلال احمر و توانمند سازی جوامع محلی و چگونگی اجرای این طرح مطالبی را عنوان نمودند.

سپس سرکار خانم پرتویی مدیرعامل محترم شرکت سورنا صنعت و جناب آقای محمودآبادی مدیر محترم ترویج جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان، هر یک جداگانه به ارائه طرح توانمند سازی جوامع محلی با کاشت گیاهان دارویی پرداختند.

در ادامه  اعضای محترم حاضر در جلسه و مدعوین به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و پس از بحث و بررسی موارد به شرح ذیل تصمیم گیری شد.

1- با توجه به بحث و بررسی در خصوص امکان استفاده از زمینهای درون و برون شهری تحت اختیار سازمانها و نهادها جهت کشت گیاهان دارویی و در راستای توانمند سازی جوامع محلی و ایجاد کسب و کار خرد بنا به درخواست جمعیت هلال احمر خراسان شمالی ،مقرر شد با توجه به هماهنگی های بعمل آمده در جلسه، تفاهم نامه ای از سوی جمعیت هلال احمر در خصوص اجرای طرح مذکور تهیه و میزان مشارکت دستگاهها و نهادها در آن مشخص و جهت تصمیم گیری نهایی به شورای اسلامی شهر ارسال گردد.

جلسه ساعت 14 با  صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت.

 

 

 

صورتجلسه شماره 11 مورخ 07/05/99 کمیسیون  بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد

پیرو هماهنگی قبلی جلسه کمیسیون  بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد روز سه شنبه مورخ 07/05/99 ساعت 12 در  محل  شورای اسلامی  با صلواتی بر محمد و آل محمد (ص)  و با حضور اعضای محترم کمیسیون و میهمانان گرامی تشکیل گردید.

در ابتدا ریاست محترم کمیسیون  بانوان و خانواده شورای اسلامی سرکار خانم هاشمی؛ ضمن عرض خیر مقدم خدمت حاضرین ، در خصوص دستور کار جلسه که کارآفرینی بانوان در محلات کم برخوردار و حاشیه شهر بجنورد و  ارائه آموزشهای بهداشتی رایگان به بانوان محلات حاشیه شهر بجنورد  بود مطالبی را عنوان نمودند و تاکید داشتند  رعایت موارد بهداشتی در ارتباط با جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بود مطالبی را عنوان نمودند و تاکید داشتند  در  میان  اعضای خانواده این بانوان هستند که به عنوان رکن مهم خانواده نقش موثر در زمینه  رعایت نکات بهداشتی و کمک به آرامش خانواده را دارند.

در ادامه هر یک از اعضای محترم حاضر در جلسه و مدعوین به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و پس از بحث و بررسی موارد به شرح ذیل تصمیم گیری شد .

1- با توجه به هماهنگی بعمل آمده ، مقرر شد از ظرفیت دفاتر تسهیلگری در سه منطقه جوادیه کوی امام هادی خیام جهت آموزش جمعیت تحت پوشش توسط نمایندگان محترم مرکز بهداشت فراهم گردد.

2- مقرر شد محتواهای آموزشی در خصوص مسائل مرتبط با شیرمادر و دیگر موضوعات مرتبط با سلامت در اختیار دفاتر دفاتر تسهیلگری در سه منطقه جوادیه – کوی امام هادی – خیام
 قرار گیرد .

3-با توجه به مشکلات کارآفرینان محترم شهر بجنورد و لزوم حمایت دستگاهها از ایشان در این موقعیت زمانی و بحث و بررسی در این خصوص مقرر شد جهت اطلاع رسانی و تبلیغات محصول و کالای کارآفرینان شهر بجنورد  یکی از تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر به طور کامل در اختیار این موضوع  قرار گیرد و هر کارآفرین به مدت ده روز در سال بتواند از این فرصت برای معرفی محصول و کالای خود و جذب مشتری به صورت رایگان استفاده نماید . مسئولیت برنامه ریزی این موضوع به عهده سازمان محترم فرهنگی و اجتماعی شهرداری قرار گرفت.

4- با توجه به هماهنگی بعمل آمده با کارآفرینان و دفاتر تسهیلگری در سه منطقه جوادیه کوی امام هادی خیام ، مقرر شد جهت کارآفرینی بانوان در محلات کم برخوردار و حاشیه شهر بجنورد، مقرر شد خود این دفاتر راسا نسبت به آموزش شهروندان از طریق کارآفرینان اقدام نمایند.

جلسه ساعت 14 با  صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت.

 

 

صورتجلسه شماره 10 مورخ 04/05/99 کمیسیون  بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد

پیرو دعوتنامه ارسالی جلسه کمیسیون  بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد روز شنبه مورخ 04/05/99 ساعت10 صبح در محل اتاق ریاست محترم مرکز بهداشت با صلواتی بر محمد و آل محمد (ص) و با حضور سرکار خانم دکتر تکتم یزدانی مسئول واحد خانواده مرکز بهداشت و کارشناسان این مرکز تشکیل گردید.

در ابتدا سرکار خانم دکتر یزدانی ضمن خوش آمدگویی به مدعوین، در خصوص شعار هفته شیر مادر و فعالیتهای پیش بینی شده در این هفته، مطالبی را عنوان نمودند.

در ادامه ریاست محترم کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی سرکار خانم هاشمی؛ ضمن عرض تشکر از دعوت بعمل آمده، اظهار داشتند که در خصوص اطلاع رسانی عمومی در خصوص هفته شیر مادر و همچنین موضوعات سلامتی، با توجه به ظرفیتهای موجود دفاتر تسهیلگری، فرهنگسرای شهروند و فضای مجازی، کمیسیون بانوان و خانواده در کنار کارشناسان این مرکز می باشد و تمام تلاش خود را جهت فرهنگ سازی در بانوان و خانواده انجام خواهد داد.

سپس هر یک از اعضای محترم حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و پس از بحث و بررسی موارد به شرح ذیل تصمیم گیری شد.

1- مقرر شد امکان استفاده از ظرفیت دفاتر تسهیلگری در سه منطقه باقرخان، صادقیه و نیروگاه جهت آموزش جمعیت تحت پوشش فراهم گردد.

2- مقرر شد محتواهای آموزشی در خصوص مسائل مرتبط با شیرمادر و دیگر موضوعات مرتبط با سلامت جهت استفاده در فضای مجازی با همکاری طرفین صورت پذیرد.

3- مقرر شد پس از اعلام ستاد مبارزه با کرونا مبنی بر برگزاری همایش های آموزشی ،امکان استفاده از سالن های فرهنگسرای شهروند جهت آموزش عمومی مشابه قبل فراهم گردد

4-مقرر شد هماهنگی لازم با سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری جهت اطلاع رسانی هفته جهانی شیر مادر صورت گیرد.

5- مقرر شد کارشناسان محترم مرکز بهداشت در جلسه مشترک دفاتر تسهیلگری و کارآفرینان دعوت گردند.

ضمن اینکه در پایان جلسه آموزش و توجیه در خصوص اجرای طرح "هر خانه، یک پایگاه سلامت )) و برنامه ریزی جهت اجرا و  هماهنگی آن  صورت پذیرفت .

جلسه ساعت 12 با  صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت

 

 

صورتجلسه شماره 9 مورخ 11/04/99 کمیسیون  بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد

پیرو هماهنگی قبلی بازدیدکمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد روز چهارشنبه مورخ 11/04/99 ساعت 10 صبح از محل شورای اسلامی  با صلواتی بر محمد و آل محمد (ص) و با حضور اعضای محترم کمیسیون و میهمانان گرامی آغاز گردید.در ابتدا ریاست محترم کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی سرکار خانم هاشمی؛ ضمن عرض خیر مقدم خدمت حاضرین، در خصوص بازدید برنامه ریزی شده از سایت دوچرخه سواری بانوان واقع در نهالستان شهرداری بجنورد مطالبی را عنوان نمودند و از مهندسان درخواست داشتند که در این بازدید نظرات فنی و مهندسی خود در خصوص سایت را عنوان نمایند.

در ادامه با حضور جناب آقای حمیدی معاونت محترم فنی و امور زیربنایی و جناب آقای هادیزاده ریاست محترم سازمان عمران و بازآفرینی و دیگرمدیران و کارشناسان محترم شهرداری و همچنین نمایندگان دفتر بانوان استانداری خراسان شمالی و دفتر فرهنگی اداره کل دادگستری خراسان شمالی و همچنین نمایندگانی از اساتید فنی شهر بجنورد بازدید از سایت دوچرخه سورای نهالستان صورت گرفت

که در این بازدید جناب آقای حمیدی معاونت محترم فنی و امور زیربنایی شهرداری عنوان نمودند که مسافت 4 کیلومتر در اطراف نهالستان شهرداری بجنورد تسطیح و زیرسازی شده است.

در ادامه در بازدید عنوان شد که اگر شهراری بخواهد تجهیزات و امکانات مورد نیاز پیست دوچرخه سواری نهالستان را برابر استانداردها فراهم نماید اعتباری بالغ بر 4 میلیارد تومان میطلبد(به شرح ذیل) که بودجه و اعتبارات شهرداری نمی توان آن را فراهم نمود.

1- مقدار 24000 متر مربع آسفالت (حدودا مبلغ 5/2 میلیارد تومان)

2- تعداد 150 عدد چراغ و پایه چراغ حدودا مبلغ 150 میلیون تومان)

3- مقدار 2000 متر فنس و پایه جهت محصور کردن پیست حدودا 60 میلیون تومان

جلسه ساعت 12 با  صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت.

 

 

صورتجلسه شماره 8 مورخ 17/02/99 کمیسیون  بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد

پیرو هماهنگی قبلی جلسه کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد روز چهارشنبه مورخ 17/02/99 ساعت 12 در  محل  شورای اسلامی با صلواتی بر محمد و آل محمد (ص) و با حضور اعضای محترم کمیسیون و میهمانان گرامی تشکیل گردید.

در ابتدا ریاست محترم کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی سرکار خانم هاشمی؛ ضمن عرض خیر مقدم خدمت حاضرین، در خصوص دستور کار جلسه که برگزاری جشنواره عکاسی با موبایل  با موضوع نقش خانواده در رعایت موارد بهداشتی در ارتباط با جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بود مطالبی را عنوان نمودند و تاکید داشتند که پیشگیری از شیوع و قطع چرخه انتقال ویروس کرونا نیازمند همراهی بیشتر مردم و خانواده هاست که در این میان بانوان به عنوان رکن مهم خانواده نقش موثر در این زمینه دارند. بانوان از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون در همه عرصه ها حضور تاثیرگذاری داشته و در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله نیز به عنوان یکی از پشتوانه های حمایت از رزمندگان در مقابل دشمنان نقش مهمی داشتند. رزمندگان با اتکا به حمایت همسران و مادران خود توانستند با حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل در مبارزه با دشمن متجاوز بعثی برای کشور افتخار آفرینی کنند و امروز هم بانوان طلایه دار پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در خانواده ها به شمار می روند.

مقابله با بحران نیازمند عزم همگانی است و بدون یک اراده جمعی معطوف به مواجهه موثر با بیماری امکان رهایی از زنجیره و انتقال آن وجود ندارد و بر همین اساس این کمیسیون بر آنست که یک پویش اجتماعی جهت عمل به مسوولیت پذیری جمعی در برابر شیوع ویروس کرونا از طریق برگزاری جشنواره عکاسی با موبایل برنامه ریزی نماید.

در ادامه هر یک از اعضای محترم حاضر در جلسه و مدعوین به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و پس از بحث و بررسی موارد به شرح ذیل تصمیم گیری شد.

1- مقرر شد در جلسه آینده کمیسیون که با همین موضوع برگزار می گردد ضمن هماهنگی با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، تعدادی از متخصصان و صاحب نظران عکاسی در بجنورد نیز دعوت بعمل آید.

2- مقرر شد جناب آقای موفق ریاست محترم سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری، طرحی را جهتجشنواره عکاسی با موبایل با موضوع نقش خانواده در رعایت موارد بهداشتی در ارتباط با جلوگیری از شیوع ویروس کرونا کامل تهیه و تدوین نمایند که در آن  هزینه های برگزاری این جشنواره به طور مشخص عنوان گردد.

3- با توجه به صحبتهای سرکار خانم نجات پور مشاور محترم امور اجتماعی فرماندار محترم شهرستان بجنورد مقرر گردید طرح برگزاری جشنواره جهت طرح در جلسه شورای برنامه ریزی شهرستان، با موضوع مساعدت در تخصیص اعتبارات برگزاری جشنواره به فرمانداری محترم ارسال گردد.

جلسه ساعت 14 با  صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت.

 

 

 

صورتجلسه شماره 7 مورخ 31/01/99 کمیسیون  بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد

 پیرو هماهنگی قبلی جلسه کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد روز یکشنبه مورخ 31/01/99 ساعت10 صبح که به منظور بازدید از مراکز تولید ماسک از محل شورای اسلامی با صلواتی بر محمد و آل محمد (ص) تشکیل گردید.

در ابتدا از مراکز تولید ماسک و البسه یکبار مصرف کادر پزشکی و درمانی 1- آموزشگاه خیاطی تندیس با مدیریت سرکار خانم رحمانی واقع در شهرک گلستان 2- تولیدی پوشاک هاشمی واقع در کمربندی مدرس روبروی ترمینال مسافربری با مدیریت جناب آقای هاشمی 3- تولیدی البسه بیمارستانی واقع در کمربندی مدرس با مدیریت جناب آقای صادقی و تولیدی کرم زاده واقع در صندل آباد با مدیریت سرکار خانم کرم زاده بازدید بعمل آمد

در بازدید فوق ،ریاست محترم کمیسیون  بانوان و خانواده شورای اسلامی سرکار خانم هاشمی؛ ضمن عرض خسته نباشید و خدا قوت به تولید کنندگان عزیز جهت ایثار شبانه روزی آنان در جهت تولید ماسک و البسه به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تاکید داشتند که باید از تولیدکنندگانی که برای تامین کالاهای بهداشتی نظیر ماسک مورد نیاز مردم شبانه روزی زحمت کشیده اند قدردانی گردد.

و از تولیدکنندگان درخواست داشتند که به بیان انتظارات خود بپردازند و آنان انتظارات خودرا به شرح ذیل عنوان نمودند.

1- ایجاد بازار فروش محصولات تولید شده از جمله ماسک، البسه بیمارستانی  ،کاورهای اجساد

2- تامین تسهیلات کم درصد جهت افزایش تولید و به کار گرفتن تعداد نیروهای بیشتر برای رونق تولید

3-حل مساله نرخ بالای بیمه کارکنان واحدهای تولیدی

4-جلوگیری از ورود وخرید ماسک و البسه از سایر شهرها، با توجه به وجود تولیدات انبوه این مراکز

سپس پس از بحث و بررسی موارد به شرح ذیل تصمیم گیری شد.

1-  مقرر شد با توجه به انتظارات تولیدکنندگان، مکاتبات لازم با استاندار محترم و ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی صورت پذیرد.

در انتها از سازمان آرامستانهای شهرداری بجنورد و غسالخانه و محل دفن اموات کرونایی بازدید بعمل آمد.

بازدید ساعت 13 با  صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت.

 

 

 

صورتجلسه شماره 6 مورخ 20/09/98 کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد

پیرو دعوتنامه ارسالی جلسه کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد روز چهارشنبه مورخ 20/09/98 ساعت10 صبح در  محل  شورای اسلامی با صلواتی بر محمد و آل محمد (ص) و با حضور اعضای محترم کمیسیون و میهمانان گرامی تشکیل گردید.

در ابتدا ریاست محترم کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی سرکار خانم هاشمی؛ ضمن عرض خیر مقدم خدمت حاضرین، در خصوص دستور کار جلسه که همفکری جهت برگزاری هر چه بهتر مراسم فرهنگی و اجتماعی شب یلدا با محوریت بانوان شهر بجنورد بود مطالبی را عنوان نمودند و تاکید داشتند که واقعیت آنست که جشن شب یلدا و جشن های دیگر ایرانی که همه از درون فرهنگ کهنسال ایران برآمده اند، هریک با آیین های ویژه خود به صورتی نمادین، تداوم زندگی را در مکان و زمان معنا و اعتبار می بخشند. کوچک ترین نقش و کارکرد این جشن ها، شاید همین جمع کردن افراد خانواده و فامیل و دوستان و آشنایان به دورهم و تحکیم بخشیدن به رشته های پیوند خانوادگی و روابط اجتماعی میان آنها و افراد جامعه و دوری از تنهایی است. 

در ادامه از عزیزان حاضر در جلسه درخواست نمودن که جهت اجرای هر چه بهتر برنامه های این هفته به بحث و بررسی بپردازند.

سپس سرکار خانم بویه از بانوان فعال فرهنگی شهر بجنورد ایجاد بازارچه محصولات توانمندی بانوان را نقطه عطفی در برنامه ها دانستند و عنوان نمودند که می توانند با هماهنگی های لازم بازار روز امام رضا (ع)را به صورت رایگان در اختیار  ایجاد این بازارچه قرار دهند.

در ادامه جلسه در خصوص تقسیم بندی غرفه ها و چیدمان محصولات مختلف بانوان و تاریخ شروع و پایان نمایشگاه به بحث و بررسی پرداخته شد، سپس پس از بحث و بررسی موارد به شرح ذیل تصمیم گیری شد.

1- مقرر شد بازارچه توانمندی محصولات بانوان از روز شنبه مورخه 23/9/98 تا تاریخ 29/9/98 در محل بازار روز امام رضا از ساعت 10 صبح الی 9 شب برگزار گردد.

2- مقرر شد معاونت محترم فرهنگی و اجتماعی تمهیدات لازم (اخذ مجوزات لازم ،تبلیغات محیطی ،اجرای برنامه های مختلف در محل برگزاری نمایشگاه، تحویل غرفه ها به غرفه داران و ....) جهت برگزاری نمایشگاه را مد نظر قرارد دهد.

3- مقرر شد در برگزاری نمایشگاه از موسسات خیریه که دارای محصولات تولیدی بانوان هستند نیز دعوت بعمل آید.

4- مقرر شد حاضرین در جلسه ، فردا پنج شنبه ساعت 10 صبح بازدیدی را از محل داشته باشند.

 جلسه ساعت 12 با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت.

 

 

 

صورتجلسه شماره 5 مورخ 13/09/98 کمیسیون  بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد

پیرو دعوتنامه ارسالی  بازدید کمیسیون  بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد روز چهارشنبه مورخ 13/09/98 ساعت10 صبح از  محل  شورای اسلامی  با صلواتی بر محمد و آل محمد (ص)  و با حضور اعضای محترم کمیسیون و میهمانان گرامی آغاز گردید.

در ابتدا ریاست محترم کمیسیون  بانوان و خانواده شورای اسلامی سرکار خانم هاشمی؛ ضمن عرض خداقوت به تمام بانوان فعال از برگزاری مراسمات 12 آذرماه روز جهانی معلولان که توسط اداره کل بهزیستی در تالار حافظ شهرداری برنامه ریزی شده بود تقدیر و تشکر نمودند و در ادامه از مراکز توانبخشی 12آذر و مرکز معراج و برنامه ویژه معلولاتی که توسط پیش دبستانی رویان برگزار شده بود بازدید بعمل آمد و در این بازدیدها درخواستهایی از سوی مدیران مراکز مطرح شد که مقرر شد درخواستها به شکل کتبی به شورای اسلامی شهر ارسال گردد.

در ادامه برنامه ای شاد همراه با موسیقی که از طرف کمیسیون برای این مراکز ترتیب داده شده بود اجرا شد و در پایان رئیس محترم کمیسیون تاکید داشتند معلولان باید فرصت یابند تا استعدادهای خلاّق هنری و فکری خود را رشد داده و آن را نه تنها برای منافع خود، بلکه برای غنی سازی جامعه به کار گیرند. به این منظور، باید دسترسی آنان برای مشارکت در فعالیت های فرهنگی تضمین شود که در این رابطه نیز مقرر شد مکاتبات لازم صورت گیرد.

بازدید ساعت 12 با  صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت.

 

 

صورتجلسه شماره 4 مورخ 06/09/98 کمیسیون  بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد

پیرو دعوتنامه ارسالی جلسه کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد روز چهارشنبه مورخ 06/09/98 ساعت10 صبح در محل سالن جلسات شورای اسلامی با صلواتی بر محمد و آل محمد (ص)  و با حضور اعضای محترم کمیسیون و میهمانان گرامی تشکیل گردید.

در ابتدا ریاست محترم کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی سرکار خانم هاشمی؛ ضمن عرض خداقوت به تمام بانوان فعال در خصوص دستور جلسه که برگزاری مراسمات 12 آذرماه روز جهانی معلولان بود مطالبی را عنوان نمودند و تاکید داشتند معلولان باید فرصت یابند تا استعدادهای خلاّق هنری و فکری خود را رشد داده و آن را نه تنها برای منافع خود، بلکه برای غنی سازی جامعه به کار گیرند. به این منظور، باید دسترسی آنان برای مشارکت در فعالیت های فرهنگی تضمین شود.

در ادامه اعضای محترم و میهمانان به بیان نقطه نظرات خود در خصوص موارد مطروحه پرداختند و پس از بحث و بررسی به شکل زیر تصمیم گیری شد.

1- مقرر شد جهت برگزاری مراسمات روز 12 آذرماه روز جهانی معلولان، اداره بهزیستی تمهیدات لازم را در این خصوص مبذول و معاونت محترم فرهنگی و اجتماعی شهرداری نیز در این زمینه همکاری لازم را مبذول نماید.

2- مقرر شد جهت برنامه های دور جمعه منتهی به شب یلدا، گروههای مختلف فرهنگی و اجتماعی و بانوان، همکاری لازم را به سرکار خانم دوست زاده مسئول امور فرهنگی شهرداری مبذول نمایند.

جلسه ساعت 12 با  صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت.

 

 

 

صورتجلسه شماره 3 مورخ 29/08/98 کمیسیون  بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد

پیرو دعوتنامه ارسالی جلسه کمیسیون  بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد روز چهارشنبه مورخ 29/08/98 ساعت10 صبح در محل موسسه خیریه و کارآفرینی مینو  با صلواتی بر محمد و آل محمد (ص)  و با حضور اعضای محترم کمیسیون و میهمانان گرامی تشکیل گردید.

در ابتدا ریاست محترم کمیسیون  بانوان و خانواده شورای اسلامی سرکار خانم هاشمی ؛ ضمن عرض خداقوت به تمام بانوان فعال در موسسه خیریه و کارآفرینی مینو و آرزوی توفیق روز افزون برای جمع حاضر، در خصوص توانمندسازی معلولین که در برگیرنـده افـزایش مـشارکت، خـود آگـاهی، قابلیت اعتماد و گسترش کارآفرینی معلولین توسط خودشان اسـت مطالبی را عنوان نمودند و تاکید داشتند احترام به حقوق و آزادی انسان ها بدون در نظر داشتن بعضی تبعیضات به عنوان قاعده‌ای اساسی در برنامه همه سازمانها باید سرلوحه قرار گیرد و جای بسی خرسندی است که این مراکز  تشکیل شده و فعالیت دارند.

در ادامه سرکار خانم جزایری مدیریت محترم موسسه خیریه و کارآفرینی مینو از تاسیس این موسسه که در اردیبهشت ماه سال 1390 با هدف ایجاد خودباوری ، کارآفرینی و اشتغال زایی برای دختران و بانوان جسمی حرکتی، نابینا و ناشنوا بوده و تولیدات موسسه: که شامل البسه یکبار مصرف بیمارستانی، کالای خواب ، کالای آشپزخانه ، حوله های تن پوش ، عروسکهای بافتنی می باشد و اینکه کلیه درآمد به دست آمده از فروش این تولیدات ، صرف نیازهای درمانی ، توان بخشی و اشتغال زایی بانوان شاغل در مجموعه مینو می گردد مطالبی را عنوان نمودند و تاکید داشتند که با توجه به اینکه هم اکنون هجده نفر ناشنوا ، سه نفر کم بینا و چهارده نفر معلول جسمی حرکتی در این موسسه مشغول به کار هستند برای بحث بیمه افراد فوق با  مشکلات عدیده ای روبرو هستند و کمبود فضا با توجه به اینکه بیش از 15 نفر درخواست عضویت در این موسسه را دارند ولی بدلیل کمبود فضا نمی توان به آنان قول مساعد داد نیز از دیگر مشکلات موسسه می باشد. سومین مسئله درخصوص حضور افراد معلول در موسسه می باشد که رفت و آمد ها را مشکل ساز کرده است که اگر بشود دفتر آژانسی مختص جامعه معلولان تاسیس گردد و به معلولان  بجنورد خدمات ارائه نمایند.

در ادامه بازدیدی از سوله در حال احداث موسسه خیریه و کارآفرینی مینو نیز صورت پذیرفت.

سپس پس از بحث و بررسی موارد به شرح ذیل تصمیم گیری شد.

مقرر شد جهت مرتفع شدن مسائل و مشکلات بیمه معلولان موسسه، جلسه مشترکی با ریاست محترم اداره بهزیستی، کارشناس محترم امور بیمه ای بهزیستی، مسئول محترم توانبخشی اداره بهزیستی، اداره محترم تامین اجتماعی بجنورد و اعضای محترم هیات مدیره موسسه خیریه و کارآفرینی مینو در محل شورای اسلامی شهر برگزار گردد.

مقرر شد جهت مرتفع شدن ایاب و ذهاب رفت و آمد معلولان جلسه مشترکی با جناب آقای شافعی مدیرعامل محترم سازمان حمل و نقل و بار و مسافر و موسسه خیریه و کارآفرینی مینو برنامه ریزی گردد.

مقرر شد درخواست مکتوب موسسه خیریه و کارآفرینی مینو مبنی بر درخواست زمین جهت توسعه فضای موسسه به شورای اسلامی شهر ارسال گردد.

جلسه ساعت 12 با  صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت.

 

 

 

صورتجلسه شماره 2 مورخ 22/08/98 کمیسیون  بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد

پیرو دعوتنامه ارسالی جلسه کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد روز چهارشنبه مورخ 22/08/98 ساعت10 صبح در محل سالن جلسات شورای اسلامی با صلواتی بر محمد و آل محمد (ص) و با حضور اعضای محترم کمیسیون و میهمانان گرامی تشکیل گردید.

در ابتدا ریاست محترم کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی سرکار خانم هاشمی؛ ضمن عرض خیر مقدم خدمت حاضرین، در خصوص دستور کار جلسه که همفکری جهت برگزاری هر چه بهتر مراسم فرهنگی و اجتماعی شب یلدا با محوریت بانوان شهر بجنورد بود مطالبی را عنوان نمودند و تاکید داشتند که  ایرانیان و همه مردم سرزمین‌هایی که در قلمـرو فرهنگ ایرانی زندگی می‌کنند، قرنهاست که شب آغاز فصل زمستان را که طولانی ترین شب سال است، جشن گرفته و با واکنش‌هایی گوناگون و رفتارهایی آیینی و نمادین آن را گرامی داشته و جشن برپا می کنند. "شب یلدا" حاصل نگاه فرهنگ ایرانی به این رخداد طبیعی و مهمترین جشن ایرانی پس از نوروز است.

واقعیت آنست که جشن شب یلدا و جشن های دیگر ایرانی که همه از درون فرهنگ کهنسال ایران برآمده اند، هریک با آیین های ویژه خود به صورتی نمادین، تداوم زندگی را در مکان و زمان معنا و اعتبار می بخشند. کوچک ترین نقش و کارکرد این جشن ها، شاید همین جمع کردن افراد خانواده و فامیل و دوستان و آشنایان به دورهم و تحکیم بخشیدن به رشته های پیوند خانوادگی و روابط اجتماعی میان آنها و افراد جامعه و دوری از تنهایی است. اما نقش و کارکرد دیگر این جشن ها که بنیادی تر و مهم تر به نظر می آید، ایجاد وحدت و انسجام فرهنگی میان همه افراد طبقات مختلف مردم سرزمین ایران از هر گروه قومی و زبانی و دینی و همچنین استوارکردن هویت فرهنگی و ملی ایرانیان درسراسر حوزه فرهنگ ایرانی است. با این اوصاف می توان به مراسم شب یلدا از این منظر نگریست و برپایی آن را یک ضرورت  در شرایط زندگی بشر امروز دانست.

در ادامه هر یک از اعضاءو میهمانان حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات خود در خصوص چگونگی برگزاری این مراسم پرداختند و پس از بحث و بررسی موارد به شرح ذیل تصمیم گیری شد.

1- مقرر گردید مراسم نمادین یلدا با اطلاع رسانی ویژه معاونت محترم فرهنگی و اجتماعی و اداره زیباسازی شهرداری در روزهای جمعه منتهی به یلدا یعنی تاریخهای 29 آذر و 22آذرماه و در خیابان طالقانی حدفاصل چهارراه مخابرات تا میدان شهید برگزار گردد.

2- مقرر شد سازمان آموزش فنی و حرفه ای با هماهنگی آموزشگاههای آشپزی و... کارگاههای جهت میوه آرایی و .... مرتبط با موضوع یلدا در خیابان فوق جهت تاریخهای 22 آذرماه و 29 آذرماه برگزار نمایند.

3- مقرر شد  اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری با هماهنگی با بانوانی که در زمینه سیاه چادر و ... فعالیت دارند جهت استقرار دو سیاه چادر در ابتدا و انتهای مسیر فوق همکاری لازم را مبذول نمایند.

4- مقرر شد از گروههای فرهنگی و هنری که در زمینه تولید موسیقی سنتی فعالیت دارند نیز در این مراسم استفاده گردد.

5- مقرر شد شهرداری محترم تعدادی از گاری های قدیمی را در محل مستقر نماید.

جلسه ساعت 12 با  صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت.

 

 

صورتجلسه شماره 1 مورخ 98/06/06 کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد

دانلود صورتجلسه 1 PDF 

پیرو دعوتنامه ارسالی  جلسه کمیسیون  بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بجنورد روز چهارشنبه مورخ 06/06/98 ساعت10 صبح در محل سالن جلسات شورای اسلامی  با صلواتی بر محمد و آل محمد (ص)  و با حضور صاحب نظران مسائل مدیریت شهری تشکیل گردید.

در ابتدا ریاست محترم کمیسیون  بانوان و خانواده شورای اسلامی سرکار خانم هاشمی ؛ ضمن عرض خیر مقدم خدمت حاضرین ، اظهار داشتند که برای اولین بار با نظر موافق همه اعضاء محترم شورای اسلامی در یکصد و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد کمیته بانوان به کمیسیون بانوان و خانواده تعقیر یافت. ایشان بر ضرورت ایجاد تشکیل این کمیسیون در شورای اسلامی شهر تاکید داشتند و اظهار نمودند که برای ایجاد ومرتفع نمودن مشکلات و برقراری ارتباط بیشتر بانوان ومسولان شهر وبا هدف حضور پررنگ تر بانوان در عرصه های اجتماعی شهر وپیگیری مطالبات این عزیزان که تقریبا نیمی از جمعیت جامعه شهر را تشکیل می دهند برای اولین بار این کمیسیون در شورای اسلامی شهر تشکیل می شود و  این کمیسیون به منظور ارج نهادن به نهاد خانواده وجایگاه زنان واستیفای حقوق شرعی و قانونی بانوان در همه عرصه ها در اجرای بند ۵ و ۶ و ۷ ماده ۷۱ قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شورای اسلامی تشکیل شد

.سپس در ادامه ضمن عرض خداقوت به تمام عوامل دخیل در ساخت استخر روباز بانوان و آرزوی توفیق روز افزون برای جمع حاضر ، در خصوص لزوم بررسی فرایند اجرایی آماده سازی استخر روباز بانوان بش قارداش بجنورد و بررسی مشکلات  آن مطالبی را عنوان نمودند و تاکید داشتند بدن ما برای حفظ سلامت و جلوگیری از انواع بیماری ها به مقدار مناسبی از ویتامین هایی نظیر “ویتامین D” نیاز دارد. دریافت این ویتامین برای تراکم استخوانها و محکم شدن آنها و همچنین جلوگیری از بسیاری بیماریهای دیگر بسیار ضروری است از سوی دیگر شنا کردن و رفتن به استخر یکی از دلچسب ترین سرگرمی ها برای اکثر بانوان و دختران می باشد و از سوی دیگر فعالیت بدنی از جمله ورزش شنا سبب افزایش احساس شادی، خوب بودن و کاهش استرس، اضطراب و بهبود سیکل خواب می گردد که احداث  استخر روباز بانوان نیز به همین منظور برای بانوان شهر بجنورد احداث شده است. در ادامه جناب آقای مهندس پارساپور معاونت محترم فنی و امور زیربنایی شهرداری به بیان  فرایند اجرایی آماده سازی استخر روباز بانوان بش قارداش بجنورد را از زمان شروع تاکنون با فایل تصویری که تدوین کرده بودند پرداختند و اعلام نمودند که عملیات احداث این استخر از اوایل تابستان 97 آغازشده و هم اکنون آماده بهره برداری می باشد. ایشان با اشاره به حجم وسیع کار جهت احداث این استخر افزود: احداث این مجموعه ۵۰۰ الی ۶۰۰ میلیون تومان برای شهرداری هزینه داشته و در این محل ست بازی کودکان، صندلی و شن‌های ساحلی قرار داده شده تا فضایی متفاوت را برای بانوان به ارمغان آورد و تا حدودی تداعی‌کننده ساحل باشد.

ایشان  درباره تدابیر اندیشیده شده جهت برقراری امنیت این محل نیز گفت: ۳ لایه حفاظتی شامل دیوار با ارتفاع ۲ و نیم متر، درختان پالونیا و سیم‌های خاردار در اطراف این استخر به کار گرفته می‌شود تا امنیت بانوان به بهترین شکل تأمین شود.

در ادامه هر یک از اعضای حاضر به بیان نقطه نظرات خود در خصوص دستور جلسه پرداختند و پس از بحث و بررسی به شکل زیر تصمیم گیری شد.

1- با توجه به اینکه  ساخت و نگهداری استخر روباز احداث شده نسبت به استخرهای سرپوشیده هزینه کمتر داشته و با وجود بهره برداری از طبیعت آزاد، گل و گیاه و آفتاب که شرایط محیطی بسیارمطلوب و جذاب تری را فراهم می‌آورد،ولی در عمل کارایی لازم را درمقایسه با استخرهای سرپوشیده ندارد، به گونه ای که دوره کوتاه، بهره برداری در طول سال سبب پیامدهایی از جمله رها شدن کلیه تاسیسات استخر در بیشترین ایام سال بدلیل بی توجهی به تامین پرسنل دائم و موظف، نبود سیستم مشخص حفاظت و نگهداری از تاسیسات، نبود نظام مدیریت واحد و پایدار می شود. از اینرو مقرر شد در فضای استخر از سیستم سقف های سبک و جمع شو استفاده گردد تا زمان بهره برداری از استخر بانوان به سرتاسر سال افزایش پیدا کند.

جلسه ساعت 12 با  صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت.

 

 

 

  • 1431
    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت