امروز : دوشنبه, 04 تیر 1403

کمیته بانوان دوره چهارم

رئيس كمیته بانوان: سیده صبری سیدی

 


اعضاي كمیته بانوان:
اعظم السادات افشين فر
مهستي ادينه زاده

 

 
صورتجلسه شماره 1 مورخه 5/12/91 کمیته بانوان شورای اسلامی شهر بجنورد

 
پیرو دعوت بعمل آمده رئیس کمیته بانوان شورای محترم اسلامی شهر سرکار خانم صغری سیدی جلسه کمیته ساعت 17 مورخه دوشنبه 5/12/92 با ذکر صلوات حاضرین در جلسه تشکیل گردید.

در ابتدا رئیس جلسه پیرامون جایگاه زنان در جامعه و تاثیر گذاری خانمهای حاضر در جلسات شورای اسلامی شهر و کمیسیونهای مربوطه بابت تصمیم گیریهای مدیریت شهری و برپائی مستمر جلسات کمیته بانوان در خصوص مشکلات فراروی آنها که در حوزه وظایف شورای اسلامی شهر قرار دارد سخنام مبسوطی ایراد و درخواست نمودند در جلسات آینده ضمن دعوت از کارشناسان صاحب نظر در امور زنان ازنقطه نظرات آنها بهره برداری لازم بعمل آید. در ادامه هر یک ازمدعوین ضمن تشکر و قدردانی از برپایی جلسات خاص بانوان توسط شورای اسلامی شهر و درخواست استمرار آن نقطه نظرات خود را پیرامون مشکلات مطرح شده بیان و در نهایت تصمیماتی بشرح ذیل اتخاذ گردید.

1-مقرر گردید شهرداری بررسی لازم را در خصوص ایجاد بازارچه بانوان بعمل و نتیجه آن را به شورای محترم اسلامی شهر اعلام نماید.

2-از آنجائیکه شورایاران محلات سوالات متعددی در خصوص وضعیت محل سکونت خود دارند لذا مقرر گردید به شهرداری اعلام گردد مدیران مناطق مرتبط با شورایاران محلات در جلسات آنها حضور یابند.

3-پیشنهاد گردید کمیته بانوان ضمن دعوت از مدیران مهد کودکها و پیش دبستانیهای سطح شهر جلسه ای با آنها تشکیل و پیرامون چگونگی تعامل فی مابین شورای اسلامی شهر و مدیران فوق را مورد بررسی قرار دهند.

4-با عنایت به اینکه چندین سال است که پارک الهیه تاسیس شده است لذا بخاطر عدم وجود امکانات ،بطور عام مورد استفاده اهالی و شهروندان قرار نمی گیرد لذا مقررگردید از طریق سازمان پارکها و فضای سبز بازدید لازم بعمل و بستر استفاده بهینه از پارک فراهم گردد.

5-پیرو درخواست اهالی ساکن در محل تصفیه خانه مبنی بر عدم وجود ایستگاه اتوبوس مقرر گردید مکاتبه لازم در جهت ایجاد ایستگاه اتوبوس با سازمان اتوبوسرانی بعمل آید.

 


صورتجلسه شماره 2 مورخه 12/12/92 کمیته بانوان شورای اسلامی شهر بجنورد

 

موضوع جلسه:

- بررسی تشکیل ستاد توانمندسازی بانوان

- جمع آوری اسباب و اثاثیه مازاد منازل و توزیع در بین نیازمندان توسط شهرداری

با دعوت قبلی ریاست محترم کمیته بانوان شورای اسلامی شهر از بانوان خیر شهر بجنورد، جلسه کمیته بانوان شورا در مورخه 12/12/1392 رأس ساعت17:20 دقیقه با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید در محل سالن شورا تشکیل گردید.

در ابتدا سرکار خانم سیدی ضمن خوش آمد گویی به حاضرین در جلسه و تأکید بر جایگاه مؤثر بانوان در انجام امور خیریه و کمک به نیازمندان، به تشریح طرح تشکیل ستاد توانمندسازی بانوان و طرح جمع آوری اسباب واثاثیه مازاد منازل وتوزیع دربین نیازمندان توسط شهرداری، به عنوان یکی از زیر مجموعه های این ستاد پرداخت.

جناب آقای براتیان، شهردار شهر بجنورد نیز آمادگی شهرداری برای فراهم آوردن زیرساخت های مورد نیاز اجرای این طرح را اعلام کرد و بر اهمیت اجرای این گونه برنامه ها و توانمندی بانوان در این زمینه، تأکید نمود.

در ادامه سرکار خانم افشین فر، سرکار خانم آدینه زاده و مدعوین حاضر در جلسه در رابطه با مزایای این طرح و چگونگی اجرای آن اظهار نظر نمودند که پس از بحث و تبادل نظر کمیته بانوان شورای اسلامی شهر بجنورد، تصمیماتی به شرح اتخاذ گردید:

1- مقرر شد تا ستاد توانمندسازی بانوان در شهرداری بجنورد با زیر مجموعه های سلامت و بهداشت، مشاوره، آموزش، فرهنگی و ... تشکیل گردد.

2- مقرر شد برای این حرکت خیرانه (جمع آوری اسباب و اثاثیه مازادمنازل وتوزیع دربین نیازمندان)، نام مناسبی انتخاب شود تا برای شناساندن و تبلیغ این طرح، مورد استفاده قرار گیرد.

3- مقرر شد از امکانات سامانه پاسخگویی 137 شهرداری بجنورد، برای ارتباط خیرین و واحد جمع آوری اسباب واثاثیه منازل استفاده شود.

4- مقرر شد شهرداری نسبت به در اختیار قرار دادن مکانی برای نگهداری وسایل گردآوری شده و اختصاص خودرو برای جمع آوری اسباب واثاثیه از در منازل اقدام نماید.

5- مقرر شد اطلاع رسانی به شهروندان از طریق پیامک، بنر، اطلاعیه، تلویزیون شهری، صدا و سیما، شورایاران در محلات، روزنامه ها و ... انجام شود.

6- مقرر شد تا با همکاری بانوان خیر حاضر در جلسه، بانک اطلاعاتی نیازمندان تهیه گردد.

 

 

صورتجلسه شماره3 پنج شنبه مورخه 25/2/93کمیته بانوان شورای اسلامی شهر بجنورد

 

پیرو دعوت بعمل آمده توسط رئیس کمیته بانوان شورای اسلامی شهر بجنورد سرکار خانم سیدی جلسه کمیته در مورخه پنج شنبه 25/2/93 راس ساعت 18با ذکر صلوات حاضرین تشکیل گردید .

در ابتدا رئیس کمیته بانوان ضمن خوش آمدگویی خدمت حاضرین در جلسه هدف از برگزاری جلسه را شنیدن مشکلات فراروی رانندگان محترم آژانسها و پیگیری موارد گفته شده را عنوان و اظهار داشتند بیش از نیمی از مردم شهر را خانمها تشکیل میدهند و ما اگر نتوانیم حداقلهای مشکلات آنها را برطرف نماییم در عرصه مدیریت های کلان راهی به جائی نخواهیم برد . آنگاه از حاضرین در جلسه درخواست نمودند نقطه نظرات خود راپیرامون مشکلات که درگیر آن هستند بیان کنند که بعد از جمع بندی نقطه نظرات موارد ذیل نیاز به پیگیری داشت.

1- نداشتن کارت سوخت از سال 1389

2- مکاتبه با راهنمایی و رانندگی در خصوص برخورد نامناسب بعضی از پلیسها با رانندگان زن آژانسها

3- اختصاص صف جداگانه برای سوخت آژانسهای بانوان تا ساعتی مشخص

4- تجدید نظر در نحوه پرداخت حق کمیسیون به دفاتر و سازمان تاکسیرانی

5- تجدید نظر در نحوه جریمه سرویس مدارس

6- رسیدگی به گرفتن حق سرویسها توسط آقای جباری نماینده شرکت در تاکسیرانی

7- عدم دارا بودن سرویس جایگزین توسط شرکت

8- حق کمیسیون متناسب با سرویس دهی بچه ها نیست

9- باید رانندگان خانم بیمه شوند –هزینه های که مدیر آژانس دریافت میدارد بابت چیست؟

10-عدم دارا بودن پارکینگ مشکل اصلی آژانس است

11-دست اندازهای فراوان در شهر استهلاک ماشینها را دو چندان مینماید

12-حق سرویس دهی دانش آموزان بطور مستقیم پراخت نمی شود –نماینده شرکت آنرا دریافت و بطور نامنظم به رانندگان پرداخت مینماید

13-خانمهای بدون مجوز سرویس دهی را انجام می دهند

14-در سال آینده قرار است سازمان دانش آموزی جایگزین نماینده شرکت شود

15-باید آموزش و پرورش هر ماه جلسه ای تشکیل و با رانندگان در مورد آسیب های اجتماعی گفتگو گردد

16-بسیاری از رانندگان بدون مجوز در دفتر شرکت بی سیم نشاط نشسته اند و بدون مجوز
سرویس می گیرند

17-بی سیمها اختصاص به شرکت دارند و رانندگان تنها استفاده کننده هستند و مالکیتی بابت آن ندارند خرید و فروش توسط مدیر شرکت انجام و تاکسیرانی هیچگونه نظارتی برآن ندارد

18-باید کلاسهای آموزشی برگزار شود ،برنامه های فرهنگی (مسابقات ورزشی ،سالن ورزشی)یکسان سازی تاکسی ها و سرویسها انجام پذیرد

19-سازمان تاکسیرانی موظف است خرید و فروش قیمت بالای بی سیم را به تعزیرات معرفی نماید

در خاتمه سرکار خانم سیدی از قبول دعوت خانمهای محترم تشکر و پیگیری بسیاری از مشکلات ذکر شده را بر عهده سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری بجنورد دانسته که عهده دار آژانسهای بی سیم می باشد و در ادامه تاکید نمودند تخلفات انجام گرفته توسط مدیر شرکت در خصوص خرید و فروش بی سیم با قیمتهای بالا ر ا مد نظر و در خصو بیمه رانندگان پیگیریهای لازم انجام و به شورای اسلامی شهر گزارش گردد

 


صورتجلسه شماره 4مورخه 25/3/93 کمیته بانوان شورای اسلامی شهر بجنورد

 

پیرو دعوتنامه انجام گرفته توسط رئیس کمیته بانوان شورای اسلامی شهر بجنورد جلسه کمیسیون ساعت 10 صبح روز یکشنبه مورخه 25/3/93 با ذکر صلوات حاضرین در جلسه در محل سالن شورای اسلامی شهر تشکیل گردید.

در ابتدا سرکار خانم سیدی ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در جلسه در مورد دستور جلسه سخنان مبسوطی ایراد و در ادامه بعد از نقطه نظرات جناب آقای براتیان شهردار محترم و دیگر حاضرین در جلسه تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید .

1-با عنایت به اینکه کار طراحی سالن ورزشی پارک آفرینش انجام گرفته مقررگردید شهرداری طی یک ماه آینده نسبت به اجرای طرح و احداث آن اقدام نماید.

2-مقرر گردید در جهت تکمیل پروژه سالن مهر بانو ،تجهیزات و محوطه موجود در حاشیه سالن مهربانو برابر طرح مورد نظر در مدت زمان دوهفته از زمان جاری انجام گیرد.

3-مقرر گردید کلیات طرحهای پارک بانوان و جانمایی آن در داخل شهر توسط کارشناسان صورت و بعد مصوب در شورای اسلامی شهر و پیشنهاد جزئیات طرح توسط شهرداری بررسی و نهایی گردد.

4-مقرر گردید در مورد پارک دو برار مذاکرات لازم انجام و جهت تصمیم گیری به دفتر فنی شهردار موکول گردد.

  • 2563
    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت