امروز : دوشنبه, 26 مهر 1400

کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی دوره ششم

 

 

صورتجلسه شماره 4 مورخه 1400/06/21 کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهربجنورد.

پیرو هماهنگی بعمل آمده، جلسه کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر بجنورد روز یکشنبه مورخ 1400/06/21 رأس ساعت10:00 صبح در محل سالن جلسات شورای اسلامی شهر بجنورد با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید برگزار شد.

در ابتدا جناب آقای مهندس اربابی رییس کمیسیون ضمن عرض سلام و خیر مقدم به اعضای حاضر در جلسه توضیحاتی را در مورد اجرا و ارائه خدمات عمرانی توسط شهرداری به صورت برنامه محور و براساس عدالت و نیز بر پایه آزمایشات کنترل کیفی خصوصا با توجه به کمبود منابع مالی و بودجه به اختصار توضیحاتی را بیان نمودند در ادامه موارد ذیل بررسی گردید:

1-ارائه عملکرد سامانه GIS توسط جناب آقای مهندس احمدی و توضیح نحوه کارکرد سامانه و اولویت بندی مناطق جهت آسفالت، لکه گیری و تعمیر، زیرسازی و ... توضیحاتی ارائه نمودن که اولویت بندی ارائه شده مورد قبول اعضای کمیسیون قرار نگرفت. مقرر گردید تا ترتیبی اتخاذ گردد که  محلات کم برخودار و حاشیه شهر در اولویت قرار گیرند.

2-موضوع برچسب های شناسایی در بدنه تاکسی های اینترنتی( اسنپ، ماکسیم و..)  و اعمال قانون این خودروها مورد  بررسی قرار گرفت که مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر در این خصوص توضیحاتی ارائه نمودند که مجوز به آنها داده نمی شود و طبق بخشنامه کشوری که به سازمان رسیده این خودروهای انتقال مسافر فقط مجاز به نصب یک عدد برچسب با ابعاد 20 در 20 سانتیمتر روی شیشه جلو میباشند و می بایست براساس تقاضای سفر به صورت اینترنتی انتقال مسافر انجام دهند که این موارد اجرا نمی گردد و تاکسی های تلفنی و آژانس های مسافرتی درون شهری در این خصوص به لحاظ اقتصادی متضرر خواهند شد.

3-کیفیت خط کشی خیابان و معابر عابر پیاده مورد بررسی قرار گرفت که مقرر گردید که رنگهای با کیفیت بالا خریداری شود و قبل از رنگ آمیزی قسمت مورد نظر شسته شود تا عمر رنگ آمیزی و ماندگاری بالایی داشته باشد.

4-بررسی وام بازسازی ناوگان عمومی مورد بررسی قرار گرفت و مدیر عامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر توضیح دادند که حدود 20 در صد از این مبلغ محقق شده و الباقی آن بابت وثیقه دچار مشکل گردیده و در حال رفع هستیم و تا ماه آینده کلیه مبلغ وام دریافت میگردد و بازسازی ناوگان ادامه پیدا میکند.

۵_ موضوع یکی از پیمانکاران شهرداری که بابت طلب پیمانکار،  زمین های شهرداری را به ایشان داده اند مورد بررسی قرار گرفت که با توجه به توضیحات معاونت امور فنی و زیر بنایی شهرداری که پیمانکار از طریق مزایده شرکت نموده و برنده مزایده بوده و بابت طلب زمینها تهاتر شده است ارائه گردید.

۶_مورد به کارگیری یک پیمانکار خاص توسط شهرداری برای آسفالت در دستور کار قرار گرفت که معاونت امور فنی و زیر بنایی در این خصوص توضیحاتی ارائه نمودند از جمله این که در متن قرارداد شرط هایی قید شده است از قبیل داشتن معدن شن و ماسه، مالکیت ماشین آلات راهسازی، داشتن حداقل 1500 تن قیر در انبار پیمانکار و…  که در توان دیگر پیمانکاران نبوده و ایشان بطور قانونی روند مناقصه رو طی نموده اند.

جلسه راس ساعت 13:00 با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت.

 

 

صورتجلسه شماره 3 مورخه 17/06/1400 کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهربجنورد

پیرو هماهنگی بعمل آمده، جلسه کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر بجنورد روز چهارشنبه مورخ17/06/ 1400رأس ساعت12:00 در محل سالن جلسات شورای اسلامی شهر بجنورد با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید برگزار شد.

در ابتدا جناب آقای مهندس اربابی رییس کمیسیون ضمن عرض سلام و خیر مقدم به اعضای حاضر در جلسه درخصوص موضوع جلسه که بررسی گزارش عملکرد معاونت فنی و امور زیربنایی شهرداری، سازمان حمل و نقل  بار ومسافر موارد و مشکلاتی در این حوزه که شهروندان اعتراض داشتند  را به اختصار بیان نمودند و در ادامه سرپرست محترم شهرداری در خصوص آسفالت معابر، خرید قیر و قراردادهای پیمانکاری و مشکلات ترافیکی شهر  توضیحاتی ارائه دادند و پس از بحث و تبادل نظر تصمیمات ذیل  انجام گرفت.

1-مقرر گردید معاونت فنی و امور زیر بنایی گزارش کاملی از وضعیت موجود تهیه و به شورا ارسال نماید

2- مقرر گردید برنامه آسفالت و لکه گیری مناطق شهر بجنورد که در سامانه GIS برنامه ریزی و اولویت بندی شده جهت ارائه در جلسه آینده هماهنگ شود تا اعضای شورا از نزدیک با این سامانه و نحوه عمکرد آن آشنا شوند

3-نامه شماره 41214/10/1400 مورخ 10/06/1400 شهرداری در خصوص ساماندهی توقف تاکسی های زرد در ایستگاه‌ها در جلسه قرائت گردید و با توجه به صحبتهای جناب آقای شافعی  مدیر عامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر که چندین بار این مساله از طرف سازمان و پلیس راهنمایی رانندگی  در دستور کار قرار گرفته و منجر به اعتراض و تجمع رانندگان و اعتراض مسافرین گردیده با دستور ریاست پلیس امنیت استان و دادستان وقت طرح متوقف گردید تا در جلسه بین دستگاهی با حضور ادارات مرتبط این موضوع بررسی و تصمیم گیری گردد

4-موضوع کارگروه اجرای طرح تفصیلی در جلسه مطرح و مقرر شد در 3 فاز مطالعاتی و پژوهشی که لازم هست در مرکز پژوهشها مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد، مکاتبه با وزارت کشور و پیگیری از طریق استانداری  ایجاد کارگروه با شرایط و تغییراتی اساسی در ساختار کمیسیون جهت رفع مشکل شهروندان در کوتاه مدت  پیگیری گردد.

جلسه راس ساعت 14:30 با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت.

 

صورتجلسه شماره 1 مورخه 07/06/1400 کمیسیون  تلفیقی

حقوقی و نظارت و پیگیری،برنامه ، بودجه و سرمایه گذاری و عمران ، معماری و شهرسازی  شورای اسلامی شهر بجنورد

پیرو هماهنگی بعمل آمده جلسه کمیسیون  تلفیقی شورای اسلامی شهر بجنورد روز یکشنبه مورخه07/06/1400 ساعت9 صبح در محل سالن جلسات شورای اسلامی با حضور جناب آقای گودرزی سرپرست محترم شهرداری بجنورد و مدیران محترم شهرداری و اکثریت محترم اعضای شورای اسلامی شهر، با صلواتی بر محمد و آل محمد (ص)  تشکیل گردید.

در ابتدا ریاست محترم کمیسیون  نظارت و حقوقی شورای اسلامی جناب آقای یزدانی و ریاست محترم کمیسیون برنامه، بودجه و سرمایه گذاری جناب آقای مغروری و سرکار خانم افشین فر نایب رئیس کمیسیون عمران ، معماری و شهرسازی ضمن عرض خیر مقدم خدمت حاضرین ، در خصوص دستور کار جلسه که بررسی جامع پروژه شرکت هماگ بود مطالبی را عنوان نمودند.

در ادامه هریک از اعضاء و حاضرین در جلسه به بحث و بررسی در خصوص موارد مطروحه پرداختند و پس از بحث و بررسی به شرح ذیل تصمیم گیری شد.

1- مقرر شد شهرداری محترم ظرف هفته جاری کارگروهی را متشکل از واحدهای مختلف مرتبط با پروژه هماگ تشکیل و با حضور جناب آقای مغروری ریاست محترم کمیسیون برنامه ، بودجه و سرمایه گذاری به عنوان نماینده شورا در جلسات این کارگروه در خصوص آنالیز کامل پروژه و محاسبات دقیق آورده شهرداری و میزان بهره برداری از پروژه ، بررسی های لازم صورت گیرد و نتیجه جلسات کارگروه جهت تصمیم گیری نهایی به شورای اسلامی شهر ارسال گردد .

2- با توجه به بحث و بررسی های صورت گرفته جهت تخلیه غرفه های پایانه مسافربری و انجام مزایده و طی شدن مراحل قانونی آن ، مقرر شد شهرداری محترم هر چه سریعتر نسبت به تخلیه آن در زمان تعیین شده و انجام ضوابط قانونی آن اقدام لازم را مبذول نمایند و همچنین در خصوص پارک سوارها و ایستگاههای مینی بوس ،مقرر شد بررسی لازم توسط شهرداری براساس درخواست شرکتهای مسافربری صورت گیرد.

جلسه ساعت12:30 با  صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت .

 

 

صورتجلسه شماره 2 مورخه 03/06/1400 کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر 

پیرو هماهنگی بعمل آمده، جلسه کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر بجنورد روز چهارشنبه مورخ 03/06/1400 رأس ساعت12  در محل سالن جلسات شورای اسلامی شهر بجنورد با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید برگزار شد.

در ابتدا سرکار خانم افشین فر نایب رئیس محترم کمیسیون ضمن عرض سلام و خیر مقدم به اعضای حاضر در جلسه، مراتب عدم حضور جناب آقای مهندس اربابی رییس کمیسیون به دلیل کسالت پیش آمده به جلسه اعلام نمودند و سپس ضمن آرزوی سلامتی برای ایشان درخصوص موضوع جلسه که بررسی درخواست شرکت  کیش اوریناگ بود توضیحاتی را به اختصار بیان نمودند سپس جناب آقای مهندس نقیب مدیر محترم منطقه دو ،کلیاتی را در خصوص پروژه ارائه نمودند در ادامه پس از بحث و بررسی به شرح ذیل تصمیم گیری شد.

1- نامه شماره 34484/10/1400 مورخه 12/5/1400 شهرداری در خصوص شکایت کیش اوریناگ و استفاده از آسانسور تجاری رستوران ، با توجه به بحث و تبادل نظر صورت گرفته در جلسه، مقرر شد مکاتبه لازم از سوی شورای اسلامی با  شهرداری جهت اجرای احکام کمیسیون ماده صد صورت گیرد.

با توجه به بحث و بررسی های صورت گرفته مقرر شد بررسی اجمالی پرونده شرکت هماگ در جلسه کمیسیون تلفیق برنامه ، بودجه و سرمایه گذاری و حقوقی نظارت و پیگیری و عمران، معماری و شهرسازی صورت گیرد.

جلسه ساعت 14 با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت.

 

 

 

صورتجلسه شماره 1 مورخه 20/05/1400 کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر

پیرو هماهنگی بعمل آمده، جلسه کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر بجنورد روز چهارشنبه مورخ 20/5/1400 رأس ساعت12 در محل سالن جلسات شورای اسلامی شهر بجنورد با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید برگزار شد.

در ابتدا جناب آقای مهندس اربابی رییس کمیسیون ضمن عرض سلام و خیر مقدم به اعضای حاضر در جلسه درخصوص موضوع جلسه که بررسی گزارش عملکرد معاونت فنی و امور زیربنایی شهرداری و انتخاب نایب رئیس کمیسیون بود توضیحاتی را به اختصار بیان نمودند سپس گزارش عملکرد معاونت فنی و امور زیربنایی شهرداری (با توجه به کسالت معاونت محترم )توسط جناب آقای احمدی مدیر محترم دفتر فنی شهرداری و گزارش سازمان عمران و بازآفرینی شهری توسط جناب آقای پارساپور ارائه شد در ادامه پس از بحث و بررسی گزارش توسط اعضای محترم به شرح ذیل تصمیم گیری شد.

 

1- با توجه به بحث و تبادل نظر صورت گرفته سرکار خانم اعظم السادات افشین فر به عنوان نایب رئیس کمیسیون عمران ، معماری و شهرسازی با اکثریت آراء انتخاب گردیدند.

2- با توجه به بحث و بررسیهای صورت گرفته مقرر شد سازمان محترم حمل و نقل و بار و مسافر جلسات کارشناسی را جهت بررسی مجدد نحوه ی استفاده از وام و تسهیلات صندوق کارآفرینی برگزار نمایند (که ایا این تسهیلات جهت خرید ناوگان جدید هزینه گردد یا جهت بازسازی و تعمیر ناوگان قدیمی مورد استفاده قرار گیرد؟)

3- مقرر شد معاونت محترم فنی و امور زیربنایی و رئیس محترم سازمان عمران و بازآفرینی کل برنامه هایی که شروع به کار شده و اتمام نیافته و بازه زمانی و اعتبار موجود جهت  اتمام آن را طی لیستی به شورای اسلامی شهر ارسال نمایند.

4- مقرر شد دقیقا شرح وظایف براساس بودجه مصوب حوزه معاونت فنی و امور زیربنایی، حوزه سازمان عمران و بازآفرینی شهری و حوزه اجرایی مناطق به تفکیک به شورای اسلامی شهر ارسال گردد.

5- مقرر شد برنامه آسفالت و زیرسازی و لکه گیری محلات شهر بجنورد به تفکیک و بازه زمانی تعریف شده به شورای اسلامی شهر ارسال گردد.

 

جلسه راس ساعت 14 با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت.

  • 79
  • بازدید امروز: 164
  • بازدید دیروز: 485
  • بازدید ماه: 14119
  • بازدید سال: 93763
  • بازدید کل: 1260433
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت