امروز : یکشنبه, 23 مرداد 1401

اجرای طرح تفصیلی راهكاری برای جلوگیری از حاشیه‌نشینی در بجنورد

 

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد اجرای طرح تفصیلی را بهترین راهکار برای جلوگیری از حاشیه‌نشینی در این شهر عنوان کرد.

مهدی محمدی با بیان اینکه هم اکنون یک سوم از جمعیت بجنورد در حواشی این شهر سکونت دارند، تصریح کرد: سکونت این میزان از جمعیت در حواشی این شهر با توجه به بافت این مناطق در زمان بروز حادثه بسیار مشکل آفرین است.

وی با ضروری خواندن مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در محلات حاشیه بجنورد گفت: اکنون با وقوع زمین لرزه‌های بالا احتمال بروز هرگونه حادثه در این مناطق نسبت به سایر مناطق شهر وجود دارد.

به گفته سخنگوی شورای اسلامی شهر بجنورد، در سند چشم‌ انداز 20 ساله شهرداری به موضوع حواشی شهر توجه ویژه‌ای شده است.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت ایجاد مدیریت واحد شهری در بجنورد گفت: این مهم برای جلوگیری از موازی‌کاری که اکنون در مدیریت یکپارچه شهری پاسخ نداده، جایگاه ویژه‌ای دارد.

محمدی پیشبرد طرح‌های شهری را با مدیریت یکپارچه شهری برشمرد و افزود: امیدواریم تا بجنورد به عنوان یکی از شهرهای پایلوت در مدیریت شهری قرار بگیرد.

وی هماهنگی هرچه بیشتر دستگاه‌های خدمات‌رسان با مدیریت واحد شهری را در این راستا برشمرد و گفت: اکنون به دلیل نبود این طرح با برخی مشکلات در بجنورد مواجه هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد اصلاح ساختار اداری و توسعه منابع انسانی در شهرداری بجنورد را امری ضروری عنوان کرد.

وی گفت: این مهم امکان‌پذیر نبوده مگر آنکه بازبینی شود و اکنون یکی از مسائلی که شهرداری با آن مواجه بوده، به حوزه منابع انسانی مربوط می‌شود.

محمدی اساس توسعه و پیشرفت هر سازمانی را توجه به نیروی انسانی عنوان کرد و افزود: به همین منظور اصلاح ساختار اداری و توسعه منابع انسانی در دستور کار شورای اسلامی شهر و شهرداری بجنورد قرار دارد.

وی با اشاره به وعده شهردار جدید بجنورد برای رفع مشکلاتی چون دست‌اندازها و لکه‌گیری معابر گفت: به همین منظور قرار است تا کمیته‌ای برای شناسایی و رفع مشکلات تشکیل شود .

محمدی اظهار کرد: در این راستا مشکلات شهر با کمک این کمیته و همچنین شورایاران شناسایی و برای اقدام به شهرداری ارائه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس وعده شهردار مشکلاتی چون لکه‌گیری آسفالت معابر و رفع دست‌اندازها تا تابستان سال آینده تحقق یابد.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد یکی از مهم‌ترین معضلات بجنورد را موضوع ترافیک خواند و گفت: به همین منظور طرح جامع ترافیک در دستور کار شورای چهارم بجنورد قرار دارد.

وی خواستار مشارکت دستگاه‌های مرتبط با امر ترافیک برای تهیه و تدوین این طرح شد و افزود: بخشی از مشکلات ترافیک به عابران پیاده بازگشته که با ایجاد پل‌های هوایی ترجیحاً برقی و استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران به منظور ساخت و استفاده از فضای محیطی این پل‌ها، قسمتی از مشکلات ترافیکی شهر برطرف شود.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت