امروز : پنج شنبه, 17 آذر 1401

اعتدال در فضاسازی فرهنگی لازمه یك شهر پویا

 

در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی(ورزشی) که روز دوشنبه با حضور حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی امام جمعه و نماینده ولی فقیه و اعضای کمیسیون تشکیل شد، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی(ورزشی) به تلاش دو ماهه شورای اسلامی شهر و روند انتخاب شهردار اشاره کرد. وکیلی گفت: پرداختن به مسائل فرهنگی، اهمیت ، نقش و جایگاه آن در تمامی امور شهری  از اولویت های شورای اسلامی شهر است.

در ادامه این جلسه امام جمعه شهرستان بجنورد ضمن تبریک به اعضای شورای اسلامی شهر در اولین اقدام و با مطالعه همه سویه، جهت انتخاب فردی آگاه، با تجربه و بومی بعنوان شهردار، حمایت از شهردار را در مسیر و طول خدمت ایشان خواستار شدند.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی  گفت: با توجه به باب الرضا بودن شهر بجنورد بایستی مسائل فرهنگی و دینی بیشتر و پر رنگتر در سطح شهر مد نظر باشد. وی با اشاره به حضور فعال بانوان در مسائل فرهنگی، اجتماعی و استفاده از استخر اختصاصی و پارک بانوان، پرهیز از تغییر و تعویض پی در پی نام خیابان ها و میادین و رعایت تناسب در شورای نامگذاری، رعایت شئونات مذهبی و سنتی در ساخت ساختمان ها، گویا بودن فرهنگ دینی در معماری شهری، عدم استفاده از نام های غربی در مراکز تجاری، ساماندهی صوت مسیر راهپیمایی، برجسته شدن مسائل فرهنگی و مذهبی به ویژه در ورودی و خروجی های شهر در اعیاد، آذین بندی و یا نصب پرچم و پرده سیاه در اعیاد و ایام سوگواری ائمه و برجسته کردن آن، اعلام پیام های مذهبی و دینی (حدیث، روایت و فرازهایی از سخنان امام و شهدا) در بیلبوردها از طرف شورای اسلامی شهر و شهرداری خواستار شد.

حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی  اعتدال در فضاسازی فرهنگی لازمه یک شهر پویا دانست و بیان داشت: تشکیل جلسات مشترک فرهنگی با ادارات و سازمان های متولی در شورای اسلامی شهر ضروری می باشد.

در ادامه اعضای کمیسیون هر کدام جداگانه به نقطه نظرات خود درخصوص به آسیب های اجتماعی، ضعف فرهنگ سیاسی، اهمیت مسائل فرهنگی توسط تمامی ارگان ها و بویژه دستگاه های مربوطه و اولویت های فرهنگی اشاره کردند.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت