امروز : جمعه, 07 مهر 1402

بودجه760 میلیارد ریالی شهرداری در شان این شهر نیست

 

رییس شورای اسلامی شهر بجنورد گفت:بودجه760 میلیارد ریالی شهرداری در شان این شهر که مرکز استان می باشد، نیست.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، مهدی محمدی در جمع خبرنگاران افزود:بودجه سایر شهرها همانند نیشابور که مرکز استان نیز نیستند دو برابر این اعتبار می باشد.

وی با بیان اینکه افزایش مشارکت مردمی، اوراق مشارکت و ال سی ها از جمله مواردی هستند که در افزایش بودجه شهرداری کمک می کنند ادامه داد:طی شش ماه نخست سال جاری از 100 درصد بودجه شهرداری فقط 80 درصد آن تحقق پیدا کرده است.

محمدی با ذکر اینکه بیشترین درآمد شهرداری از دی ماه به بعد تحقق می یابد اظهار داشت:صدور پروانه های ساختمانی بیشترین عامل درآمدی شهرداری بجنورد می باشد.

وی جلوگیری از خام فروشی زمین های شهرداری را یکی دیگر از عوامل درآمدزایی این نهاد بیان کرد و توضیح داد:شهرداری و شواری اسلامی شهر درصدد است به منظور افزایش درآمد از خام فروشی زمین های شهرداری جلوگیری کند.

این مقام مسوول با تصریح براینکه یک سوم جمعیت بجنورد در حاشیه شهر زندگی می کنند، تاکید کرد:حاشیه نشینی در این شهر از سال 1360 به بعد در این شهر به وجود آمده است که در حال توسعه نیز می باشد.

محمدی خاطرنشان کرد:برای حل این مشکل راهکارهای متفاوتی ارائه شده است اما به طور ریشه ای حل نشده است که اجرای طرح تفضیلی یکی از راهکارهای حل این مشکل می باشد.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد با تاکید بر اینکه بناهای ساختمانی موجود در حاشیه شهر بجنورد مهندسی ساز نیست و از مقاومت کافی برخوردار نمی باشد توضیح داد:با بروز کوچکترین بلای طبیعی ساختمان ها فروریخته در آن زمان حتی آمبولانس و ماشین های آتش نشانی نیز نمی توانند برای خدمات رسانی وارد کوچه های تنگ این مناطق شوند.

وی در خصوص رشد بی رویه ساخت غیرمجاز خانه های مسکونی در حاشیه این شهر اظهار داشت:اگر مردم بدانند این نوع ساخت و ساز به ضرر خود آن ها است به سوی انجام این کار گام برنخواهند داشت.

محمدی تاکید کرد:شهروندان باید به سوی فرهنگ شهرنشینی و زیست شهری پیش بروند.

وی در ارتباط با ساماندهی آسفالت خیابان ها ادامه داد:به علت بروز مشکلات مالی در شهرداری، عملا70روز عملیات آسفالت کوچه و خیابان های بجنورد تعطیل شد.

وی تصریح کرد:تا پایان تابستان سال آینده خیابان و کوچه بدون آسفالت در این شهر وجود نخواهد داشت.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت