امروز : جمعه, 18 آذر 1401

همایش شورایاران محلات برگزار شد

 

رئیس شورای اسلامی شهر در همایش شورایاران محلات گفت: جهت ارتباط بیشتر شورای اسلامی شهر و شهرداری با شهروندان و ایجاد حلقه ارتباطی منسجم بین آنها، شورایاران در محلات به روی کار آمدند. مهدی محمدی افزود: شورای اسلامی شهر به منظور آسیب شناسی و چگونگی فرایند فعالیت آنان، این دوره شورایاری را تا خردادماه سال 93 تمدید کرد. وی همچنین بیان داشت: معتمدین محلات علاوه بر عمران و آبادی محله نقش به سزایی در ارتقای فرهنگی و زیست شهری محله دارند. محمدی اظهار داشت: بایستی نحوه خدمات رسانی شورایاران در محلات تعریف شود و برای هر چه بهتر فعالیت آنها در محلات برنامه یکساله ای توسط شورایاران برای محله تدوین شود و طبق آن نسبت به پیگیری امور در محله فعالیت داشته باشند.

در این همایش ابراهیم امانی گفت: مشکلات یک شهر به تنهایی توسط شهرداران و شورای اسلامی شهر قابل حل و فصل نمی باشد بلکه با همگرایی، همدلی، تعامل و مشارکت همه احاد مردم خصوصا شورایاران این امر محقق خواهد شد.

رئیس ستاد هماهنگی و اجرایی شورایاران نیز گفت: شورایاران بازوان پر توان شورای اسلامی شهر و شهردای هستند و در روند رو به رشد پیشرفت شهری نقش به سزایی را ایفا خواهند کرد. سید احمد وکیلی افزود: همانطور که مسابقات ورزشی مختلفی در سطح محلات برگزار می شده در این دوره نیز شورای اسلامی شهر پیگیر امور خواهد بود تا مسابقات متنوعی از جمله کوهپیمایی، پیاده روی و ... را بتوان در محلات برگزار کرد. وی همچنین در رابطه با دفاتر شورایاری در محله گفت: تکایا، مساجد و حسینیه ها تا در نظر گرفتن مکان مشخص برای شورایاران اولویت اول محله برای استقرار دفتر شورایاری خواهند بود. در ادامه این همایش از هر منطقه یک شورایار به نمایندگی از شورایاران مناطق به بیان مشکلاتی که شورایاران در این دو سال فعالیت خود با آن مواجه بودند از جمله عدم وجود مکان مناسب جهت دفتر شورایاری، عدم آموزش شورایاران، عدم معرفی شورایاران به شهروندان و مسئولین شهری توسط رسانه محلی، عدم جمع آوری نخاله های ساختمانی، احداث سرویس های بهداشتی در سطح شهر، برگزاری جلسات ماهانه دبیران شورایاری با شورای اسلامی شهر و مسئولین شهرداری مناطق، پاسخگویی به مشکلات شورایاران توسط مسئولین، مشکل پارکینگ عمومی و ... پرداختند.

در این همایش روسای کمیسیون های تخصصی هر کدام به طور جداگانه نقطه نظرات خود را درخصوص فعالیت شورایاران و همچنین همکاری همه جانبه شورای اسلامی شهر و شهرداری با شورایاران عنوان کردند.

در پایان این همایش سرپرست و مدیران مناطق شهرداری گزارشی از عملکرد حوزه عمرانی، خدمات شهری و فرهنگی شهرداری را به شورایاران ارائه کردند و همکاری بیشتر شورایاران را در جهت پیگیری مطالبات شهروندان در محلات  خواستار شدند و اعلام آمادگی کردند با تمام توان همکاری همه جانبه ای را با شورایاران خواهند داشت.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت