امروز : شنبه, 12 آذر 1401

دیدار اعضای شورای اسلامی شهر با امام جمعه شهرستان بجنورد

 

به گزارش روابط عمومی شورا:

دیدار اعضای شورای اسلامی شهر با امام جمعه شهرستان بجنورد

 

در این دیدار، که به مناسبت بازگشت حجت‌الاسلام یعقوبی از سفر پر خیر و برکت حج، انجام شد، رئیس شورای اسلامی شهر ضمن آروزی قبولی طاعات و عبادات، بیان داشت: شورای دوره چهارم سعی داشته تا در برنامه‌ای فشرده و با برگزاری جلسات متعدد، مشکلات و مسائل موجود را تا حد امکان مرتفع سازد.

وی افزود: در این راستا، از زمان آغاز به کار دوره چهارم تا کنون، 13 جلسه رسمی و 20 جلسه کمیسیون برگزار شده که در مجموع 111 مصوبه در حوزه‌های مختلف عمرانی، فرهنگی و ... حاصل این جلسات بوده است.

مهدی محمدی با تاکید بر اینکه شورا سعی دارد تا در اسرع وقت شهردار بجنورد را انتخاب نماید، گفت: اما با توجه به اینکه به نظر می‌رسد برخی از مشکلات ناشی از عدم ثبات مدیریت‌هاست، شورا با توجه به شرایط  با حساسیت و دقت بیشتری روند انتخاب شهردار را پیگیری می کند.

وی اظهار داشت: تا کنون رزومه 30 شهردار مورد بررسی قرار گرفته که از میان آن‌ها 10 نفر برای ارائه برنامه‌های خود به شورا دعوت شدند که شورا بعد از بررسی و استماع برنامه‌های کاندیداها و پس از رسیدن به گزینه مورد نظر، شهردار را معرفی خواهد کرد.

همچنین محمدی با اشاره بر سالروز سفر تاریخی رهبر مقام معظم انقلاب به استان، گفت: شورا و شهرداری همگام با سایر ادارات و سازمان‌ها با برگزاری برنامه‌هایی همچون پیاده‌روی خانوادگی، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و پذیرایی از مردم، برگزاری نمایشگاه عکس و ... این روز تاریخی را گرامی داشتند.

رئیس شورای اسلامی شهر در پاسخ به سوال حجت‌الاسلامی یعقوبی مبنی بر تغییرات احتمالی در آیین نامه‌ها‌ و سایر تشکیلات شورا، تصریح کرد: با همکاری اعضای شورا و با بهره‌گرفتن از تجارب مراکز استان‌های دیگر و همچنین با توجه به افزایش تعداد اعضای شورا از هفت نفر به سیزده نفر، تغییراتی در آیین نامه و همچنین کمیسیون‌های شورای اسلامی شهر، ایجاد شده است که انتظار می‌رود در رفع مشکلات و کاستی‌ها موثر و مفید باشد.

جمشید گریوانی دیگر عضو شورا نیز گفت: امید آن داریم تا با بهره‌گیری از رهنمودهای جنابعالی، همان‌طور که مردم استان در عرصه‌های مختلف همچون استقبال از رهبر معظم انقلاب، حماسه آفرین بوده‌اند، مسئولان نیز با استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این منطقه در زدودن محرومیت‌ها و عقب‌ماندگی‌ها بیش از پیش بکوشند.

در ادامه، رضا فیروزه تصریح کرد: با اراده جمعی که در این دوره وجود دارد، گام‌های مثبتی در راستای مرتفع نمودن نقاط ناکارآمد در شهرداری برداشته شود.

افشین فر نیز با اشاره به برگزاری مراسم گرامیداشت سالروز سفر مقام معظم رهبری، گفت: پیشنهاد می‌کنیم تا به این مناسبت هرساله، زمینه‌ای فراهم شود تا تعدادی از مردم شهرستان تجدید دیداری با مقام معظم رهبری، داشته باشند.

در این دیدار حجت‌الاسلام یعقوبی خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: سعی کنید تا با خدمات ماندگار، خاطرات خوبی برای شهروندان از این دوره به یادگار بگذارید.

امام جمعه بجنورد، افزود: کلمه اسلامی که در عنوان شورای اسلامی شهر وجود دارد مسئولیت بیشتری برای شما ایجاد کرده و انتظار می‌رود هم شورایی عمل کنید و هم در چارچوب آموزه‌های دینی.

وی تاکید کرد: اولویت‌ها و شاخص‌ها را برای رفع عقب‌ماندگی این منطقه تعیین کنید تا بتوانید در کمترین زمان زیربنای امور را اصلاح نمایید.

حجت‌الاسلام یعقوبی گفت: در انتخاب شهردار آنچه مهم است کاردانی و شایستگی فردی است که بایستی اهل کار و تلاش باشد.

وی در پایان متذکر شد: تلاش کنید تا مدیریتی ریلی را پایه‌ریزی کنید تا آیندگان ادامه دهنده همین ریل باشند.  

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت