امروز : جمعه, 18 آذر 1401

6 هزار واحد مسكونی در حاشیه شهر بجنورد در معرض موریانه زدگی

 

عضو شوراری اسلامی شهر بجنورد گفت: موریانه‌زدگی همچون زلزله‌ای خاموش منازل مسکونی و جان شهروندان این شهر را تهدید می‌کند.

 به گزارش نسیم نیوز، جمشید گریوانی با اشاره به اینکه حدود پنج تا شش هزار منزل مسکونی در این شهر موریانه‌زده هستند، افزود: این منازل در حاشیه و بافت قدیمی شهر قرار دارند.

وی با بیان اینکه تاکنون بارها نمایندگان شورای اسلامی شهر و مجلس شورای اسلامی این خطر را به مسئولان استان و ستاد حوادث غیرمترقبه گوشزد کرده‌اند، ادامه داد: اما تاکنون هیچ اقدامی برای رفع این مشکل انجام نشده است.

گریوانی خاطرنشان کرد: شهر بجنورد بر روی گسل زلزله قرار دارد که ممکن است با کوچکترین پس لرزه، منازل فرو ریزند که در این صورت یک بحران جمعیتی در این شهر اتفاق خواهد افتاد.

وی اظهار کرد: معضل موریانه زدگی باید دغدغه‌ای برای مسئولان استان و ستاد بحران شود و صاحب نظران و متخصصان باید در خصوص حل آن چاره‌ای بیندیشند.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد با اشاره به اینکه معضل موریانه‌زدگی در این شهرستان مورد غفلت قرار گرفته است توضیح داد: تغییر مدیریت مسئولان استانی یکی از عوامل بروز این مشکل است.

وی تاکید کرد: برای حل این مشکل باید بنیاد مسکن به صورت جدی وارد شود، شهرداری نسبت به اعطای مجوز ساخت رایگان و بانک‌ها نسبت به ارائه تسهیلات اقدام کنند.

گریوانی افزود: از سوی دیگر روند ساخت و ساز بافت فرسوده در این شهر بسیار کند است و با اختصاص اعتبارات قطره چکانی این مشکل حل نخواهد شد.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت