امروز : پنج شنبه, 20 بهمن 1401

دیدار اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد با مدیركل آموزش و پرورش خراسان شمالی

 

دیدار اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد با مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی

 

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد در این دیدار ضمن گرامیداشت هفته وحدت، انتصاب بجا و شایسته آقای سید محمد لنگری را به سمت مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی به وی تبریک گفت.

مهدی محمدی با بیان اهمیت تعلیم و تربیت در جامعه افزود، اداره کل آموزش و پرورش از جمله اداراتی است که وظیفه سنگین و مهمی را به عهده دارد و به نوعی بنیان‌گذار فرهنگ، تعلیم، تربیت و آموزش محسوب شده و در مجموع همه علوم تربیتی و اجتماعی در این سازمان مهم و مؤثر پایه‌گذاری و فراگیری شود.

وی تأکید کرد اگر سیاست‌گذاری ها درست تبیین و مدیریت شود جامعه به سوی پیشرفت و تعالی هدایت خواهد شد.

محمدی افزود: می توان با یک برنامه ریزی مدون با رویکرد علمی و پژوهشی مسائل را بررسی و آسیب‌شناسی کرد و راهکارهای علمی و عملی برای آن تدوین کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: با توجه به محدودیت ها و مشکلات و بعضی از کمبود ها در شرایط فعلی، در صورت فراهم آوردن بسترهای لازم می توان زمینه حضور فعال بخش خصوصی در مباحث تعلیم و تربیت در سازمان آموزش و پرورش را مهیا کرد و از توانمندی و پتانسیل بالای این بخش در راستای اهداف سازمان گام برداشت و از ظرفیت های بالقوه در جهت ارتقاء سطح کیفیت آموزش در استان و شهرستان استفاده کرد.

در ادامه این دیدار، دیگر اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد نیز هر کدام به طور جداگانه به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و مسائلی چون ارتقاء سطح کیفیت آموزشی در مدارس، ارتقاء جایگاه علمی دانش آموزان در سطح کشور و بین الملل، توجه به امور سلامت و ورزش دانش آموزان، توجه ویژه به مدارس حاشیه شهر، استفاده بهینه از فضاهای آموزشی (مدارس) در سطح شهر از جمله مواردی بود که نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر به آن اشاره داشته و ارتقاء آن را خواستار شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی نیز در این دیدار ضمن عرض خیر مقدم و قدردانی از اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد، گزارش مبسوطی از وضعیت سازمان آموزش و پرورش استان و شهرستان به نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر ارائه کرد.

سید محمد لنگری با اشاره به چالش ها و موانع فراروی سازمان آموزش و پرورش افزود در حال حاضر سازمان با مشکلات عدیده ای جون کمبود شدید اعتبارات، کمبود فضای آموزشی، نبود کیفیت لازم در بحث آموزش، معوقه حق التدریس همکاران و عدم استفاده بهینه از نیروی کارآمد  در بخش های مختلف از جمله محدودیت ها و موانع در سازمان ذکر کرد.

لنگری در بخش دیگری از صحبت های خود از اعضای شورای اسلامی شهر به عنوان نمایندگان مردم درخواست کرد به جهت آشنایی از چگونگی فعالیت ها، از فضاهای آموزشی شهر بجنورد بازدید کنند و از نزدیک از امکانات و مشکلات آنان مطلع شده و برای ارتقاء و بهبود وضعیت فعلی تعامل و هم اندیشی کنند.

وی در پایان این دیدار اظهار امیدواری کرد به لطف خدواند متعال و همکاری مدیران بالادستی، صاحب‌نظران و اعضای شورای اسلامی شهر بتوانیم وضعیت فعلی را بهبود بخشیده و کیفیت آموزش را آن‌طور که شایسته مردم شریف استان به ویژه شهرستان بجنورد فراهم آوریم.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت