امروز : سه شنبه, 18 بهمن 1401

اعتبارات شهرداری بجنورد كم و انتظارات مردم بالا است

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: اعتبارات شهرداری بجنورد در مقایسه با بسیاری از شهرهای هم ردیف کم و انتظارات مردم نیز بالا است.

سید احمد وکیلی در نشست با اعضای شورا یاری محله بهداشت این شهر اظهار داشت: هم‌اکنون بودجه شهرداری این شهر از برخی شهرهای استان‌های هم‌جوار نیز پایین‌تر بوده و این مشکلاتی را در توسعه و آبادانی بجنورد ایجاد کرده است.

وی، یکی از مشکلات بجنورد را در سال‌های پس از تأسیس استان، حضور دستگاه‌ها در واحدهای مسکونی و افزایش ترافیک برشمرد و ادامه داد: در کنار آن شاهد تملک اراضی بیش از نیاز برخی از دستگاه‌ها در سایت‌های اداری بودیم که مشکلاتی را به لحاظ کمبود زمین ایجاد کرده است.

وکیلی در ادامه با اشاره به فعالیت پنج کمیسیون در شورای اسلامی این شهر، عنوان کرد: هر یک از این کمیسیون‌ها مباحث مختلف شهری را به صورت تخصصی پیگیری می‌کنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر بجنورد بیان داشت: شورای اسلامی این شهر به توسعه، عمران، آبادانی و گسترش فضاهای مختلف اهتمام دارد.

وی همچنین توسعه فضای سبز در بجنورد را مهم برشمرد و اظهار کرد: به طور حتم این امر به نشاط و شادابی شهروندان کمک می‌کند.

به گزارش فارس، بودجه امسال شهرداری بجنورد و سازمان‌های تابعه 700میلیارد ریال مصوب شده است.بر اساس آمار تاکنون کمتر از نیمی از این میزان بودجه محقق شده است.

* ساختمان شورایاری در جوار فضاهای سبز ایجاد شود

این عضو شورای اسلامی شهر بجنورد همچنین فعالیت 60 شورایاری محلات در این شهر را برشمرد و گفت: خوب است تا در زمان احداث ساختمان و ایجاد دفاتر جدید شورایاری این مجموعه‌ها در جوار فضاهای سبز ایجاد شود تا در کنار آن برخی از خدمات شهری چون رسیدگی به امورات فضای سبز نیز در این قالب دیده شود.

وی اظهار کرد: همه اقدامات شورایاران در جهت خدمت رسانی به این شهر بوده و شورای اسلامی و شهرداری از این ظرفیت بایستی به بهترین شکل استفاده کنند.

* اجرای مدیریت واحد شهری در بجنورد از ضروریات است

این عضو شورای اسلامی شهر بجنورد همچنین در ادامه اجرای مدیریت واحد شهری در این شهر را از ضروریات خواند.وی اظهار کرد: در اجرای مدیریت واحد شهری تمامی هماهنگی‌های شرکت‌های خدمات رسان از طریق شهرداری انجام تا از دوباره کاری پرهیز شود.

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت