امروز : جمعه, 18 آذر 1401

مجری بافت فرسوده بجنورد به تعهدات خود عمل نكرده است

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: با وجود گذشت چندین سال از اجرای طرح بافت فرسوده در این شهر، مجری آن به تعهدات خود عمل نکرده است.

سید محمد لنگری در نشست با اعضای شورای اسلامی این شهر اظهار کرد: این تعهدات مربوط به بافت فرسوده ارمغان بوده که بنا به تعهداتی که مجری در کمیسیون ماده پنج داده بود، برخی طرح‌ها در مدت زمانی خاص به اجرا در آید لیکن این شرکت تعهدات خود را عملی نکرد.

وی خواستار حضور مجریان بافت فرسوده ارمغان در صحن شورای اسلامی این شهر شد.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد تصریح کرد: اکنون برخی نارضایتی‌ها در مورد روند اجرای بافت فرسوده بجنورد وجود دارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر بجنورد تجربه خوبی از واگذاری برخی از فضاهای حاشیه بوستان‌های این شهر به منظور طرح‌های فرهنگی از جمله کتابخانه‌ها ندارد، گفت: متأسفانه با گذشت چندین سال از اجرای طرح‌ها از جمله کتابخانه مرکزی بجنورد همچنان شاهد نیمه کاره بودن این پروژه‌ها هستیم.

لنگری اظهار کرد: البته واگذاری این فضاها برای ساخت کتابخانه‌ها به خاطر اصرار دستگاه‌ها و دولت بوده با این وجود معتقدیم واگذاری اراضی فضای سبز به منظور اجرای طرح‌های فرهنگی این مجموعه‌ها را دچار نقص می‌کند.

وی افزود: به همین منظور بنده مخالف واگذاری حتی چند سانتیمتر از این اراضی برای اجرای این‌گونه طرح‌ها هستم کما اینکه شهرداری وظیفه‌ای در قبال واگذاری اراضی به دستگاه‌ها برای اجرای طرح‌ها ندارد.

به گفته لنگری، این شایسته نیست که یک طرفه از شهرداری برای سایر دستگاه‌ها امکانات گرفته شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد هم از روند کند ساخت برخی طرح‌ها از جمله کتابخانه مرکزی در حاشیه یکی از بوستان‌های این شهر انتقاد کرد.

مهدی محمدی اظهار کرد: بایستی دستگاه متولی در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشد تا حقی از مردم به خاطر واگذاری بوستان و ایجاد مرکز فرهنگی جدید تضییع نشود.

وی همچنین بر ساماندهی وضعیت نخاله‌های ساختمانی و دپوی آن در یک محل خاص در بجنورد تاکید کرد.

محمدی تصریح کرد: اکنون مشکلاتی در این زمینه در شهر ایجاد شده که لازم است تدابیر لازم از سوی شهرداری به عمل آید.

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت