امروز : جمعه, 07 بهمن 1401

اجرای پاركینگ‌های طبقاتی با مشاركت بخش خصوصی

 

در نشست شورای اسلامی بجنورد مطرح شد

اجرای پارکینگ‌های طبقاتی با مشارکت بخش خصوصی

 

جدیدترین نشست شورای اسلامی بجنورد با محورهایی چون اجرای پارکینگ‌های طبقاتی با مشارکت بخش خصوصی، عدم بکارگیری نیروهای بازنشسته توسط شهرداری بجنورد و اجرای مصوبات شورای توسط شهرداری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، در بیست و هشتمین نشست شورای اسلامی شهر بجنورد که امشب برگزار شد، رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد با اشاره به  اینکه ساخت پارکینگ به تنهایی از سوی شهرداری امکانپذیر نیست، اظهار داشت: البته شهرداری می‌تواند از ظرفیت بخش خصوصی در این زمینه استفاده کند.

مهدی محمدی با بیان اینکه در این زمینه احداث پارکینگ چهارراه مخابرات بجنورد با مشارکت شهرداری و سرمایه گذاری در حال پیگیری است، ادامه داد: شهرداری دارای برخی فضاها در نقاط مختلف مثل میدان کارگر بوده که می‌تواند با مشارکت بخش‌های مختلف آن را برای تأمین پارکینگ شهروندان اجرایی کند.

وی با اشاره به کسری پارکینگ ساختمان جدید سرپرستی بانک ملی استان در میدان شهید کلاته بیان داشت: این موضوع در کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر بررسی و مقرر شده تا بانک نسبت به تأمین پارکینگ با گزینه‌های پیشنهادی اقدام کند.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد، ساخت پارکینگ طبقاتی با مشارکت این بانک در زمین جوار ساختمان بانک ملی را برشمرد و اظهار کرد: البته اجرای این طرح مشارکتی منوط به تأمین منافع شهر و شهروندان و موافقت مسئولان بانک ملی در مرکز خواهد بود.

به گفته محمدی؛ بانک ملی در زمینه‌های مختلف به ویژه راه در اقصی نقاط کشور سرمایه‌گذاری کرده و شایسته است تا برای اجرای دست کم پارکینگ طبقاتی در  بجنورد هم ورود کند.

عضو دیگر شورای اسلامی بجنورد با اشاره به معضل ترافیک و کمبود پارکینگ در شهر تأکید کرد: صدور پایان کار ساختمان‌های دولتی و شهروندان منوط به تأمین پارکینگ است.

حسین پیلتن با بیان اینکه اکنون مشکلات جدی در زمینه پارکینگ در شهر داریم، ابراز داشت: نباید مردم و شهر تاوان عدم تأمین کسری پارکینگ را در بجنورد که منجر به ترافیک شده رابدهند. عضو دیگر شورای اسلامی بجنورد نسبت بر واریز هرگونه جریمه کمیسیون ماده 100 دستگاه به خاطر کسری پارکینگ اشخاص حقیقی و حقوقی به حساب خاص در شهرداری تأکید کرد. اعظم‌السادات افشین‌فر گفت: این جرائم باید صرف احداث، توسعه و یا مشارکت شهرداری در پارکینگ‌ها در بجنورد شود.

به گزارش فارس، گزینه‌های مختلفی برای تأمین پارکینگ بانک ملی استان از جمله ساخت پارکینگ طبقاتی در نشست شورای شهر توسط بانک مطرح که هر کدام موافقان و مخالفانی داشته که سرانجام پس از رای گیری و موافقت اعضای مقرر شد تا موضوع سرمایه گذاری پارکینگ توسط این بانک پیگیری شود. رئیس شورای اسلامی بجنورد همچنین با قرائت بندهایی از قانون، نسبت به منع بکارگیری نیروهای بازنشسته به عنوان کارمند تاکید کرد.

وی ابراز داشت: البته می‌توان از توانمندی افراد با سابقه‌ای در قالب مشاور استفاده کرد لیکن بایستی این افراد نیز در همان قالب و به صورت پاره وقت با شهرداری همکاری داشته باشد.

محمدی همچنین با اشاره به مصوبه اخیر شورای اسلامی بجنورد در درباره پاسخ به استعلام شهروندان ساکن در حاشیه شهر از سوی شهرداری بر اجرای کامل این مصوبه از سوی شهرداری تاکید کرد. به گزارش فارس، در این نشست که با حضور 13 عضو شورای اسلامی بجنورد برگزار شد، مثل چند نشست اخیر ادامه آن به خاطر آنچه غیرعلنی بودن نشست عنوان شد، از خبرنگاران خواسته شد تا جلسه را ترک کنند.   انتهای پیام/63002/ذ40

 

خبرگزاری فارس، 92/10/25

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت