امروز : سه شنبه, 01 فروردین 1402

بررسی مشكلات شهری بجنورد در دیدارهای چهره به چهره با ساكنان هر محله

 

شورای اسلامی شهر بجنورد در دستور کار قرارداد؛

بررسی مشکلات شهری بجنورد در دیدارهای چهره به چهره با ساکنان هر محله

 

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد: شورایاری های محلات، مسجد محور  شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد با تاکید بر اینکه مسجد مکان مورد اعتماد تمامی شهروندان است، اعلام کرد: دفاتر شورایاری های محلات در مساجد استقرار خواهند یافت.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بجنورد، شب گذشته، رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد، اعضای کمیسیون فرهنگی و فرهنگی و اجتماعی همچنین شهردار بجنورد برای بررسی و رسیدگی به مشکلات شهری منطقه شهرک فرهنگیان در مسجد حضرت ولیعصر (عج) حضور یافتند و با ساکنان شهرک دیداری صمیمانه داشتند.

بر اساس این گزارش، شورایار محله فرهنگیان به نمایندگی از ساکنان این شهرک ضمن تبریک آغاز هفته وحدت، شرایط و وضعیت شهری این محله را تشریح کرد.

افتخاری نسب شورایار شهرک فرهنگیان در بخش نخست سخنان خود به خاطر تکمیل فضای سبز بوستان فرهنگیان، نصب تجهیزات ورزشی صبحگاهی در این بوستان، آغاز اجرای بخشی از جدول گذاری معابر و موزاییک گذاری پیاده روها از سوی شهرداری منطقه 2 بجنورد تقدیر کرد.

وی در ادامه رسیدگی به وضعیت آسفالت معابر این شهرک همچنین تکمیل جدول گذاری و موزاییک گذاری معابر، احداث سرعت گیر در خیابان ورودی به این شهرک، تکمیل فضای سبز، حل معضل نخاله های ساختمانی، ساماندهی به وضعیت سرویس دهی اتوبوس ها و تکمیل کمربند سبز در حریم این شهرک را خواستار شد.

در ادامه رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد در جمع ساکنان این شهرک با تبریک آغاز هفته وحدت اظهار داشت: در حال حاضر مجموعه شورای اسلامی شهر بجنورد با تشکیل پنج کمیسیون در پنج بخش متفاوت و با توان مدیریتی شهردار جدید سعی بر رفع مشکلات شهری مناطق مختلف این شهر را دارد.

مهدی محمدی اعلام کرد: اعضای شورای اسلامی و شهردار بجنورد بنا را بر این گذاشته اند که برای بررسی وضعیت هر محله، به صورت حضوری به این مناطق سر بزنند و به صورت چهره به چهره با ساکنان هر منطقه، به ارزیابی وضعیت موجود آن منطقه بپردازند و نسبت به رفع آنها اقدام کنند.

وی در ادامه عنوان کرد: در اولین نشست با ساکنان محلات، دیدار با ساکنان شهرک فرهنگیان در دستور کار قرار گرفت تا وضعیت شهری آن از نزدیک مورد بررسی قرار گیرد و نسبت به رفع مشکلات این منطقه توسط شهرداری بجنورد اقدام شود.

وی همچنین با تاکید بر این نکته که رفع مشکلات شهری هر منطقه باید با همکاری و همیاری شورایاری محلات و ساکنان آن محله مرتفع شود، اعلام کرد: شورای اسلامی شهر بجنورد در صدد است تا شورایاری محلات را مسجد محور کند.

به گفته وی، مسجد، مکان مورد اعتماد تمامی شهروندان است که با استقرار دفاتر شورایاری ها در این مساجد می توان از توان و همیاری ساکنان هر محله نیز بهره گرفت.

علاوه بر این، شهردار بجنورد نیز در این دیدار بیان داشت: با توجه به اینکه در سطح شهر بجنورد 26 سکونتگاه غیر رسمی وجود دارد و مشکلات متعدد هستند و منابع مالی نیز محدود است، می بایست خدمات رسانی به نسبت مساوی برای تمامی مناطق انجام شود.

روح اله براتیان همچنین با بیان اینکه تمامی مشکلات شهری این شهرک را نمی توان طی دو ماه آینده مرتفع کرد، گفت: در مرحله نخست به وضعیت سرعت گیر و تقویت روشنایی خیابان ورودی به این شهرک رسیدگی خواهد شد همچنین سرویس دهی خطوط اتوبوس رانی در این شهرک نیز ساماندهی می شود.

وی افزود: تکمیل فضای سبز و کمربند سبز همچنین ساماندهی به وضعیت نخاله های ساختمانی و جمع آوری سگ های ولگرد در این شهرک نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

شهردار بجنورد خاطر نشان کرد: بهسازی آسفالت معابر نیز در فرآیند زمانی تعریف شده برای تمامی محلات بجنورد اجرایی خواهد شد.

وی همچنین از احداث ایستگاه آتش نشانی در این شهرک در آینده نزدیک نیز خبر داد.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت