امروز : سه شنبه, 01 فروردین 1402

بودجه قطره چكانی پاسخگوی نیاز مردم و شهر نیست.

 

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد در دیدار با معاون هماهنگی  امور عمرانی استانداری خراسان شمالی انتصاب وی را به این سمت تبریک گفت.

مهدی محمدی در این دیدار با اشاره به مسائل و مشکلات مدیریت شهری در مرکز استان افزود: جای بسی افتخار و امیدواری است که در راس مدیریت استان ، فرزندان بومی این استان سکاندار آن هستند و این را فرصتی برای فراهم کردن زمینه خدمت بیشتر به مردم استان بویژه مرکز استان دانست. وی همچنین تأکید کرد: این اقدام مبارک را به فال نیک گرفته و اظهار امیدواری کرد: تا بتوان از این فرصت پیش آمده استفاده بهینه کرد و رشد و توسعه همه جانبه را برای استان بویژه مرکز استان رقم زد.

محمدی در ادامه این جلسه یکی از مشکلات مهم و موانع توسعه شهری را عدم مدیریت واحد شهری ، نبود بودجه کافی، حاشیه نشینی و ... عنوان کرد. وی همچنین اضافه کرد: مواردی چون مطالعه طرح ترافیک، بازنگری در مطالعه طرح تفصیلی شهر، جذب سرمایه گذار، ایجاد منابع درآمد پایدار، تسریع در ساماندهی بافت فرسوده، بازگشایی معابر عمومی، زیباسازی منظر شهری، توسعه فضای سبز، ارتقاء خدمات رسانی از جمله موارد اولویت های شورای اسلامی دوره چهارم می باشد.

وی همچنین همکاری و تعامل همه جانبه مدیران استانی و اختصاص اعتبارات ملی و استانی را به مرکز استان خواستار شدند. رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد در بخش دیگری از صحبت های خود تأکید کرد: دستگاه ها و ادارات دولتی که به واقع متولی اجرای قوانین در جامعه هستند، خود نیز باید در رعایت قانون پیش قدم بوده و حقوق شهر و شهروندان را رعایت کنند. وی بیان داشت: انتظار می رود در این خصوص بعضی از ادارات کل که به شهرداری بدهکار هستند برای بهره مندی بیشتر شهروندان از خدمات ، بدهی شهرداری را پرداخت کنند و در این خصوص از معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تقاضا کرد تا با پیگیری لازم برای محقق شدن آن مساعدت لازم را داشته باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر با اشاره به موارد فوق تأکید کرد: مردم از مدیران بومی انتظار دارند تا برای جبران عقب ماندگی ها و تأمین زیرساخت ها در استان با انسجام بیشتر، برنامه ریزی منظم و نظارت مستمر داشته و در همه امور اقدامات علمی و عملی را فراهم آورند و این مسئولیت را برای همه ما بیش از پیش سنگین تر می کند.

معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز در این جلسه ضمن اظهار خرسندی و تشکر از اقدامات اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد در انتخاب شهردار مرکز استان افزود: انسجام و هماهنگی و دقت نظر شورای اسلامی شهر بجنورد که با گرایش های سیاسی مختلفی هستند در انتخاب شهردار مرکز استان قابل تقدیر است و جای تشکر دارد چرا که شورای اسلامی شهر با برنامه ریزی و بررسی دقیق فرآیند انتخاب شهردار توانمند را انجام داد.

محمدحسین علی نیا با تأیید و تأکید در حل مشکلات و موانع اشاره شده توسط رئیس شورای اسلامی شهر و همچنین اعضای حاضر در این جلسه افزود: شورای اسلامی شهر و تمام مدیران استانی با تمام محدودیت ها و کمبودها باید عزم خود را جزم تا با انسجام، هماهنگی و تعامل بیشتر برای خدمت بهتر به مردم بسیج شوند و مردم این خطه نیز ثابت کرده اند که قدردان مدیران سخت کوش خود هستند. وی همچنین گفت: باید تمام مسئولین و مدیران در فضای همدلی و همگرایی و با تمام توان و تلاش های بی وقفه، مطالبات مردم استان بویژه مرکز استان را پیگیری و برای تحقق آن برنامه ریزی منسجمی را ترسیم و اقدام کنند تا شرایط خدمات مطلوب به مردم را فراهم آورند. علی نیا دربخشی از صحبت های خود تأکید کرد: باید در تمام زمینه ها و در هر شرایط قانون را محترم شمرده و براساس قوانین، اقدامات خدمت به مردم محقق شود.

معاونت هماهنگی امور عمرانی افزود: مدیریت شهری باید به امور سرمایه گذاری، بازنگری و مطالعه طرح تفصیلی، منظر شهری، معماری ایرانی اسلامی، حاشیه نشینی، ترافیک، زیرساخت ها و ... بصورت جدی بپردازد. وی تأکید کرد: با برنامه ریزی و استفاده از پتانسیل موجود و ظرفیت های بالقوه که در این استان وجود دارد می توان امیدوار بود با همفکری و تعامل بین تمام ادارات شرایط توسعه و اجرای طرح های زیربنایی و تأمین زیرساخت ها را با همت همه مسئولین و بویژه نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر با سرعت و دقت بیشتری به جلو برده و اقدامات شایسته ای را که در خور شأن مردم شریف استان است را فراهم آورید.

وی در پایان سخنان خود اعلام آمادگی کرد تا به صورت ماهانه با اعضای شورای اسلامی شهر درخصوص مسائل مدیریت شهری و حل مشکلات و رفع موانع، جلساتی را داشته باشند.

در این جلسه که مدیرکل دفتر امور شهری، رضا فیروزه، علیرضا باغچقی، سید احمد وکیلی، سید حسین نقیب، سیدجلیل کشمیری، مهستی آدینه زاده و اعظم السادات افشین فر حضور داشتند هر کدام به طور جداگانه به نقطه نظرات خود پیرامون مسائل شهری پرداخته و مطالبی را بیان داشتند که مورد تأیید معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قرار گرفت.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت