امروز : جمعه, 07 بهمن 1401

بازدید سرزده اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد و استاندار خراسان شمالی از حواشی شهر

بازدید سرزده اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد و  استاندار خراسان شمالی از حواشی شهر

این بازدید که به دعوت شورای اسلامی شهر بجنورد از استاندار برای بازدید از حواشی شهر انجام شد رئیس شورای اسلامی شهر هدف از این اقدام را شناخت مشکلات و مسائل حاشیه نشینی با حضور نماینده عالی دولت عنوان کرد.

مهدی محمدی در این بازدید ضمن گزارش از فعالیت های مدیریت شهری در حواشی به استاندار خراسان شمالی گفت: با توجه به توسعه روزافزون حاشیه نشینی در بجنورد، عمده مشکلات در این مناطق و سکونتگاه های غیر رسمی را عدم رعایت ضوابط شهرسازی، ساخت و ساز غیر مجاز، تغییر کاربری، آسفالت، جدول گذاری، عدم رعایت عقب نشینی معابر عمومی و محدود بودن منابع درآمدی شهرداری برای ارائه خدمات بهتر و توانمند سازی این محلات عنوان کرد. محمدی با بیان اینکه یکی از مشکلات و موانع مهم محلات تفکیک بدون ضابطه در اراضی اطراف شهر مطرح کرد.

محمدی اظهار امیدواری کرد: با حمایت های نماینده عالی دولت در استان مشکلات و موانع بازدید شده از حاشیه شهر را با تخصیص اعتبارات دولتی به توانمندسازی این محلات و همچنین ارتقاء خدمات شهری به ویژه شرکت های خدمات رسان آب، برق، گاز و تلفن را خواستار شد.

استاندار نیز در این بازدیدها با اظهار نگرانی از وضعیت حاشیه نشینی و مشکلات و مسائل این سکونتگاه ها تأکید کرد و افزود: می بایست مسئولین مرتبط با این مشکلات طی جلسه ای مسائل و موارد مورد بازدید را بررسی و راهکارهای عملی آن را مکتوب کنند تا تصمیم گیری نهایی و برای استفاده از منابع دولتی، برنامه ریزی گردد.

سید علی اکبر پرویزی در این بازدید تأکید کرد: اگر به موقع برای این مسائل چاره اندیشی نشود، این معضلات در آینده شهر را با مشکلات عدیده ای مواجه خواهد ساخت که آن موقع حل این مسائل بسیار سخت خواهد بود کما اینکه در حال حاضر نیر بسیاری از مشکلات زمان بر است.

رئیس شورای اسلامی شهر در پایان این بازدید افزود: بی شک رسیدن به این مقصود، منابع درآمدی پایدار ، انگیزش شهروندان برای مشارکت در ارتقاء وضعیت فعلی، مستلزم بر اعتمادسازی، تحلیل مدیریت و برنامه ریزی دانست. وی همچنین بیان کرد: با دیدگاه مثبت استاندار و با توجه به این بازدید امیدوار هستیم در آینده نزدیک شاهد خدمات بهتر به شهروندان در محلات کم برخوردار باشیم.

در این بازدید اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد ،معاون هماهنگی و عمرانی استانداری، فرماندار، سرپرست دفتر فنی، استاندار را همراهی می کردند. این بازدید که به صورت سرزده از حواشی شهر انجام شد قریب به 5/2 ساعت به طول انجامید.

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت