امروز : چهارشنبه, 09 فروردین 1402

انتقاد از افزایش بی‌رویه قیمت زمین در حواشی بجنورد

رئیس شورای اسلامی بجنورد مطرح کرد

انتقاد از افزایش بی‌رویه قیمت زمین در حواشی بجنورد

 

رئیس شورای اسلامی بجنورد از افزایش بی‌رویه قیمت زمین در حواشی این شهر انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، سیدمحمد لنگری صبح امروز در نشست با تنی چند از اعضای شورای اسلامی این شهر گفت: این افزایش باعث کاهش قدرت خرید زمین برای ساخت مسکن از سوی قشرهای مختلف جامعه شده است.وی افزود: زمین‌های واقع در حواشی بجنورد اکنون به چند برابر سال گذشته فروخته شده و این عملاً مشکلاتی را به وجود آورده است.

لنگری با بیان اینکه تا سال گذشته صرفاً قیمت یک هکتار زمین در روستای لنگر واقع در 10 کیلومتری بجنورد کمتر از 100 میلیون ریال بود، گفت: اکنون همین میزان زمین ماه گذشته 500 میلیون ریال فروخته شده و جالب اینکه مالک زمین مجدداً با پرداخت 200 میلیون ریال این زمین را از خریدار پس گرفته است.

وی تاکید کرد: باید ساز و کارهای لازم نسبت به کنترل قیمت زمین اعم از زمین‌های مسکونی و کشاورزی در استان اعمال شده تا مردم بیش از این با مشکل مواجه نشوند.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی بجنورد هم افزایش قیمت زمین و ساختمان در این شهر را برشمرد و گفت: اکنون در شهر بجنورد یک قطعه زمین کمتر از یک میلیارد ریال یافت نمی‌شود.

رضا فیروزه دلیل این امر را عرضه و تقاضا برشمرد و اظهار امیدواری کرد تا قیمت زمین تثبیت و همچنین کاهش یابد.

به گزارش فارس، در این نشست مقرر شد تا 90 هکتار زمین متعلق به شهرداری که به صورت مزایده‌ای گذاشته و برنده آن مشخص شده است، نیمی از حق و حقوقات شهرداری در ابتدا اخذ شود.

همچنین در این نشست توافقات شهرداری با اشخاص حقیقی و حقوقی قرائت که به تصویب شورای اسلامی بجنورد رسید.

انتهای پیام/63002/ر20/آ3004

خبرگزاری فارس، 92/5/30

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت