امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

آیت‌الله مهمان‌نواز حق بزرگی بر گردن مردم خراسان شمالی دارد

نایب رئیس شورای اسلامی بجنورد:

آیت‌الله مهمان‌نواز حق بزرگی بر گردن مردم خراسان شمالی دارد

 

نایب رئیس شورای اسلامی بجنورد با اشاره به در پیش بودن برگزاری آیین نکوداشت آیت‌الله مهمان‌نواز گفت: این شخصیت حق بزرگی بر گردن مردم خراسان شمالی دارد.

حسین پیلتن امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با بیان اینکه آیت الله مهمان‌نواز به عنوان امام جمعه مرکز استان و نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری منشا خدمات فراوانی بوده‌اند تصریح کرد: برگزاری آیین نکوداشت این عالم بهانه‌ای برای یادآوری خدمات این شخصیت است.

وی به نقش برجسته این عالم دینی در دوران قبل و بعد از انقلاب در این خطه اشاره کرد و افزود: نقش ایشان در ابعاد مختلف چه در زمان مبارزات علیه رژیم طاغوت و چه دوران جنگ تحمیلی و بعد از آن برجسته بوده است.

نایب رئیس شورای اسلامی بجنورد همچنین بر بهره گیری از تجربیات این شخصیت تاکید کرد و گفت: تجربیات زیادی را آیت الله مهمان نواز داشته که یک ظرفیت ارزشمند برای این استان محسوب می‌شود.

به گزارش فارس، آیت الله مهمان نواز قبل از پیروزی انقلاب اسلامی رهبری مبارزات مردم این خطه علیه رژیم طاغوت را بر عهده داشته و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز از هجدهم شهریور سال 59 با حکم بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) به عنوان امام جمعه بجنورد منصوب شد.

وی در سال‌های پس از تشکیل مجلس خبرگان رهبری در نظام جمهوری اسلامی برای سه دوره نمایندگی مردم استان‌های خراسان بزرگ و خراسان شمالی را در این مجلس عهده دار بود و طی این مدت نقشی اساسی در هدایت و تقویت روحیه معنوی مردم این خطه از ایران اسلامی داشت.

تیر ماه سال گذشته بود که نخستین امام جمعه بجنورد با موافقت مقام معظم رهبری، بعد از 32 سال اقامه نماز در این شهر، به دلیل کهولت سن و وضعیت جسمانی ضعیف، از این مسئولیت کناره گیری کرد.

انتهای پیام/63002/‌ش30/آ3004

 

خبرگزاری فارس، 92/5/29

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت