امروز : سه شنبه, 01 فروردین 1402

نامگذاری یكی از بلوارهای بجنورد به نام آیت الله مهمان نواز

رئیس شورای اسلامی بجنورد خبر داد

نامگذاری یکی از بلوارهای بجنورد به نام آیت الله مهمان نواز

 

رئیس شورای اسلامی بجنورد گفت: یکی از بلوارهای این شهر از سوی شورای اسلامی به نام آیت الله مهمان نواز نامگذاری شده است.

سید محمد لنگری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با اشاره به در پیش بودن آیین نکوداشت آیت الله حبیب الله مهمان نواز امام جمعه سابق و نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: نقش این شخصیت در ابعاد مختلف برای این خطه کاملاً روشن است.

وی با تاکید بر اینکه آیت الله مهمان نواز تمام عمر خود را برای مردم صرف کرد افزود: آیین نکوداشت ایشان بهانه‌ای برای پاسداشت خدمات این عالم است.

سخنگوی شورای اسلامی بجنورد گفت: باید از تجربیات ایشان در ابعاد مختلف بهره گیری شود تا ثمرات آن به جامعه برسد.نقش آیت الله مهمان نواز در این خطه نقش برجسته‌ای بوده که کمتر شخصیتی در این سطح قرار دارد.

به گزارش فارس، آیین نکوداشت آیت الله حبیب الله مهمان نواز امام جمعه سابق و نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس خبرگان رهبری سی‌ام این ماه در مصلی امام خمینی(ره) بجنورد برگزار می‌شود.

آیت‌الله مهمان‌نواز قبل از پیروزی انقلاب اسلامی رهبری مبارزات مردم این خطه علیه رژیم طاغوت را بر عهده داشته و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز از هجدهم شهریور سال 59 با حکم بنیانگذار جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) به عنوان امام جمعه بجنورد منصوب شد.

وی در سال‌های پس از تشکیل مجلس خبرگان رهبری در نظام جمهوری اسلامی برای سه دوره نمایندگی مردم استان‌های خراسان بزرگ و خراسان شمالی را در این مجلس عهده دار بود و طی این مدت نقشی اساسی در هدایت و تقویت روحیه معنوی مردم این خطه از ایران اسلامی داشت.

تیر ماه سال گذشته بود که اولین امام جمعه بجنورد با موافقت مقام معظم رهبری، بعد از 32 سال اقامه نماز در این شهر، به دلیل کهولت سن و وضعیت جسمانی ضعیف، از این مسئولیت کناره‌گیری کرد.

انتهای پیام/63002/خ30/آ3004

 

خبرگزاری فارس، 92/5/28

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت