امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

راه‌اندازی ایستگاه‌های دوچرخه‌سواری در بجنورد

در جدیدترین نشست شورای اسلامی بجنورد مصوب شد

راه‌اندازی ایستگاه‌های دوچرخه‌سواری در بجنورد

 

شورای اسلامی بجنورد در جدیدترین نشست خود چندین مصوبه داشت که مهمترین آنها راه اندازی ایستگاه دوچرخه‌سواری، راه‌اندازی سالن جدید شورای شهر و همچنین برگزاری مسابقه محله به میزبانی شهرداری بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، رئیس شورای اسلامی این شهر بعدازظهر امروز با اشاره به اینکه دو نقطه برای راه‌اندازی ایستگاه‌های دوچرخه‌سواری در این شهر ساماندهی شده است، اظهار کرد: بلوار معلم واقع در مسیر بهزیستی و همچنین شهربازی از جمله این ایستگاه‌ها است.سیدمحمد لنگری با اشاره به اینکه این ایستگاه‌ها با دارا بودن دوچرخه‌ها و خطوط لازم اکنون در آستانه راه‌اندازی است، گفت: این برنامه در راستای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری، کاهش ترافیک و ارتقای سلامت شهروندان انجام می‌شود.

وی افزود: شورای شهر از این‌گونه طرح‌ها که اکنون در برخی از مراکز استان‌ها نیز به اجرا در آمده استقبال می‌کند.

لنگری همچنین با اشاره به اینکه مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی بجنورد نیز از چند ماه گذشته آماده افتتاح است، گفت: این مرکز دارای سالنی مناسب بوده که در نشست‌های آتی شورا راه‌اندازی خواهد شد.

وی تصریح کرد: در این مجموعه ضمن پیش‌بینی برای برگزاری نشست‌های دور چهارم شورای اسلامی شهر، به تعداد مورد نیاز، صندلی برای خبرنگاران و شهروندان اختصاص یافته است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی بجنورد هم در این نشست با اشاره به اینکه اخیراً از ایستگاه‌های مختلف دوچرخه‌سواری در تهران بازدید به عمل آمد، گفت: ایجاد ایستگاه‌های دوچرخه‌سواری در بجنورد تجربه بسیار خوبی برای ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری در این شهر است.

ابراهیم امانی اظهار کرد: این طرح باید سریع‌تر آغاز و در صورت داشتن مشکلات احتمالی رفع نقص شود.

وی راه‌اندازی این ایستگاه‌های دوچرخه‌سواری را در کاهش ترافیک، ارتقای سطح سلامت شهروندان مهم خواند.

شهردار منطقه یک بجنورد هم در این نشست با اشاره به خریداری دوچرخه‌های مورد نیاز برای ایستگاه‌های دوچرخه‌سواری در این شهر گفت: شهربازی و بلوار معلم به همین منظور ساماندهی شده است.

قربان محمد ستوده در عین حال اختصاص دو نفر نیرو برای نظارت و تعمیرات احتمالی دوچرخه‌ها را ضروری خواند و اظهار کرد: اکنون شهرداری برای راه اندازی این ایستگاه‌های دوچرخه سواری در شهر آمادگی دارد.

به گزارش فارس، در این نشست مقرر شد تا راهبری این ایستگاه‌های دوچرخه‌سواری به هیئت دوچرخه‌سواری استان به مدت یک‌سال سپرده شود.

انتهای پیام/63002/ق30/آ3004

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت