امروز : جمعه, 18 آذر 1401

روند ساخت و ساز بافت فرسوده در مركز شهر كند است

رییس شورای شهر بجنورد:
روند ساخت و ساز بافت فرسوده در مرکز شهر کند است

 رییس شورای شهر بجنورد نسبت به روند کند ساخت و ساز بافت فرسوده در مرکز شهر انتقاد کرد.

سید محمد لنگری در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه خراسان شمالی در خصوص تعیین تکلیف ساخت و ساز در هشت هکتار از اراضی بافت فرسوده واقع در بافت مرکزی شهر بجنورد گفت:با توجه به این‌که 150 هکتار از مساحت شهر بجنورد دارای بافت فرسوده است، در سال 86 در کمیسیون ماده 5 استان تصمیم گرفته شد تا هشت هکتار از این اراضی واقع در بافت مرکزی شهر بجنورد توسط شرکت مسکن سازی ارمغان تملک و نوسازی شود.

وی افزود:این شرکت به دلیل محدویت‌های مالی توانست فقط بخشی از این هشت هکتار را تملک کند که ساخت و ساز آن تاکنون به پایان نرسیده است و عملیات اجرایی آن بسیار کند پیش می‌رود.

لنگری همچنین خاطر نشان کرد: به سایر مالکان این هشت هکتار که این شرکت یاد شده نتوانسته است اراضی آن‌ها را خریداری کند، مجوزی برای ساخت و ساز به آن‌ها داده نمی‌شود. 
وی ادامه داد:در همین راستا، شورای شهر بجنورد نیز بارها نسبت به این وضعیت اعتراض خود را به اعضای کمیسیون ماده 5 استان اعلام کرده است.

این مقام مسوول اظهار داشت:در همین راستا، شورای شهر بجنورد مکاتباتی با وزارت راه و شهرسازی انجام داد تا وضعیت این مالکان تعیین تکلیف شود که از سوی وزارت خانه نیز اعلام شد تا اراضی این مالکان آزادسازی شود، این در حالی است که اعضای کمیسیون ماده 5 استان رای را به صورتی نوشتند که قابل تفسیر باشد.

وی تاکید کرد:شورای شهر بجنورد خواستار است تا هر چه زودتر آزادسازی باقی اراضی هشت هکتاری که شرکت ارمغان نتوانست آن‌ها را خریداری کند، تعیین تکلیف شود.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، 92/5/26

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت