امروز : جمعه, 11 آذر 1401

مناطق مستعد سرمایه گذاری در بجنورد شناسایی می شود

رئيس شوراي شهر:

مناطق مستعد سرمايه گذاري در بجنورد شناسايي مي شود

 

مناطق مستعد سرمايه گذاري در بجنورد توسط مشاور شناسايي و مطالعه مي شود.

رئيس شوراي اسلامي شهر بجنورد روز گذشته با اعلام اين خبر به خبرنگار ما گفت: کميسيون سرمايه گذاري شهرداري بجنورد پس از چند نشست تصميم گرفت تا شناسايي مناطق مستعد سرمايه گذاري را به مشاور بسپارد و پس از مطالعه کامل فرصت هاي سرمايه گذاري در مناطق مختلف مانند بش قارداش و باباامان و داخل شهر بجنورد احصا و به سرمايه گذاران ارائه شود.

«سيد محمد لنگري» مدت زمان تعيين شده براي مطالعه اين فرصت ها را توسط مشاور 6 ماه بيان کرد و افزود: هم اکنون در بجنورد، طرح هاي مختلف سرمايه گذاري شهري در حال اجراست.

وي در مورد طولاني شدن روند ساخت اين طرح ها اظهار داشت: يکي از اشکالات به تغيير و جا به جايي قراردادها بر مي گردد. وي عنوان کرد: به عنوان مثال در ساخت پروژه هماک وسعت اين پروژه افزايش پيدا کرد و قرار شد علاوه بر مجموعه اي تجاري، هتل و مجموعه اي تفريحي نيز ساخته شود و بر همين اساس براي واگذاري اداره کل راه و ترابري قديم و صدا و سيما که در پشت محل ساخت اين پروژه قرار داشت، زمان زيادي از دست رفت.

وي گفت: مجموعه تجاري طلاي سفيد مجوز ساخت دريافت کرده و از زمان اخذ مجوز تا 3 سال فرصت دارد تا پروژه را به اتمام برساند و از سويي يک سال از 3 سال مهلت ساخت پروژه هماک گذشته و هم اکنون سقف اول اين پروژه ساخته شده است. وي وسعت کنوني اين پروژه را حدود 2 هکتار عنوان و بيان کرد: در اين پروژه ساخت يک هتل 5 ستاره، پارک تفريحات آبي و مجموعه اي تجاري ديده شده است.

وي در مورد کمبود پروژه هاي شهري در بجنورد بيان کرد: به جز شهرداري بجنورد هيچ نهاد و يا اداره اي تاکنون نتوانسته است براي اجراي پروژه هاي شهري سرمايه گذار جذب کند.

«لنگري» با تأکيد بر اين که براي سرمايه گذاري شهري در بجنورد مشوق هاي خاص لازم است، عنوان کرد: با توجه به شرايط خاص استان و بجنورد و با توجه به اين که سرمايه گذاري در مشهد و شهرهاي بزرگ ديگر زودبازده است بايد مشوق هايي جذاب به سرمايه گذاران پيشنهاد شود و شرايط ويژه تري را براي سرمايه گذاران در چهارچوب قوانين و آيين نامه هاي سرمايه گذاري تدوين کنيم و براساس آن وارد کار شويم.

 

خراسان شمالي - مورخ پنج‌شنبه 1392/05/10 شماره انتشار 18467

 

 

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت