امروز : جمعه, 18 آذر 1401

یكی از مشكلات مدیریت شهری، نبود مدیریت واحد شهری است

 

شهردار جدید شهر بجنورد با حکم وزیر کشور به طور رسمی طی برگزاری آیین تودیع و معارفه و با حضور استاندار، امام جمعه و مدیران استانی منصوب شد.

در این مراسم رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین از حضور امام جمعه، استاندار و سایر مدیران استانی تقدیر و تشکر کرد.

مهدی محمدی با تشریح فرآیند انتخاب شهردار جدید از بین 30 گزینه، گفت: برنامه ها و دیدگاه های آقای براتیان با رویکردها و دغدغه های اعضای شورای اسلامی شهر، هماهنگ تر و نزدیکتر بوده و در نتیجه ایشان به عنوان شهردار بجنورد انتخاب شد.

محمدی با بیان اینکه یکی از مشکلات بسیار مهم پیش روی مدیریت شهری، نبود مدیریت واحد شهری است، تاکید کرد: شهردار جدید با ایجاد انسجام و استفاده از نیروهای متعهد و متخصص و تعامل و همکاری متقابل با همه ادارات، خدماتی را که شایسته مردم شریف بجنورد است ارائه نماید.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد با مدیریت جدید، توسعه همه جانبه شهری سرعت گرفته و گام های موثری در راستای اهداف مدیریت شهری برداشته شود.

محمدی در ادامه صحبت های خود از خدمات صادقانه کیوان دژهوت، شهردار سابق و عباس نقیب، سرپرست شهرداری، تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه این مراسم امام جمعه بجنورد ضمن تشریح مسائل و مشکلات مردم در مرکز استان، خدمات رسانی به شهروندان را یکی از وظایف ادارات و نهادها به ویژه شهرداری ها دانست و تأکید کرد: باید شهرداری ها و سایر ادارات هماهنگی و انسجام بیشتری با یکدیگر داشته باشند تا انجام کارها در سطح شهر از سرعت و کیفیت بیشتری برخوردار باشد. حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی همچنین توسعه همه جانبه استان را مستلزم فراهم کردن زیرساخت ها عنوان کرد و مسئولان استان را توصیه به تلاش بی وقفه برای محقق شدن این مهم  کرد.

استاندار خراسان شمالی نیز در این مراسم گفت: مدیریت شهری امری بسیار مهم است که باید با جدیت به آن پرداخت و مسائل و مشکلات را به صورت کارشناسی و دقیق مورد بررسی قرار داد و راهکارهای علمی و عملی را ارائه کرد. پرویزی همچنین شهرداری را یکی از سازمان های خدمات رسان مهم دانست و مسئولان شهرداری را به تلاش برای مدیریت به روز و ارائه خدمات شایسته به مردم  توصیه کرد. وی اظهار امیدواری کرد: با شروع به کار روح اله براتیان این امر مهم محقق شود.

در ادامه این مراسم کیوان دژهوت به ارائه عملکرد دو ساله خود در مدیریت شهرداری بجنورد پرداخت و گفت: در این مدت محدود سعی کردیم شهرداری بجنورد را از نهادی خدماتی به نهادی اجتماعی و خدماتی تبدیل کنیم و توانستیم با همت والای همکاران شهرداری و با امکانات محدود، در راستای خدمت بی منت به شهروندان عزیز گام برداریم.

روح اله براتیان نیز به عنوان شهردار بجنورد ضمن ارائه بیوگرافی و سوابق خود به تشریح مسائل مدیریت شهری پرداخته و عنوان کرد: فضای استان فضای توسعه، همدلی و همگرایی است. اگر مدیران اجرایی استان با یکدیگر همدلی و تعامل داشته باشند بهتر و سریعتر می توانیم خواسته های شهروندان را عملی کنیم.

وی همچنین مهم ترین برنامه های کاری خود را در این مدت چهار سال، حل معضل حاشیه نشینی، ترافیک شهری، افزایش سرانه فضای سبز در جهت نشاط و شادابی فضای شهری، افزایش سرانه فرهنگی با احداث تالارها و خانه های فرهنگ، جلب مشارکت شهروندان، بازسازی منظر شهری و افزایش ماندگاری توریسم در شهر بجنورد اعلام کرد.

در پایان نیز از زحمات و تلاش های کیوان دژهوت به عنوان شهردار بجنورد با اهدای لوح و هدیه، تقدیر و تشکر بعمل آمد.

 

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت