امروز : دوشنبه, 24 مرداد 1401

فعالیت كمپوست بجنورد منوط به تأمین شرایط زیست محیطی است

رئیس کمیسیون بهداشت شورای اسلامی بجنورد گفت: تداوم فعالیت کمپوست بجنورد منوط به تأمین و فراهم شدن شرایط زیست محیطی است.

اسماعیل سیدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد برای جانمایی کمپوست در محل کنونی دستگاه‌های ذی‌ربط بر‌اساس ضوابط و استعلام‌ها از جمله محیط زیست موافقت اصولی را داشته است، لیکن برای دریافت پروانه بهره‌برداری باید شرایط زیست محیطی را رعایت کند.

وی با تاکید بر تأمین نظر محیط زیست از سوی این واحد تاکید کرد: اگر نظر این دستگاه تأمین شود طبیعتاً مشکلی برای فعالیت کمپوست بجنورد نخواهیم داشت.

سیدی با اشاره به برگزاری نشست فوق‌العاده طی هفته گذشته با حضور دادستان عمومی و انقلاب و مدیرکل محیط زیست استان اظهار کرد: در این نشست مقرر شد تا کمپوست بجنورد با رعایت مسائل زیست محیطی فعالیت خود را داشته باشد.

به گفته وی، این واحد از چند ماه قبل به خاطر برخی مسائل در فعالیت دچار وقفه شد که بر همین اساس مقرر است تا شهرداری با کمک محیط زیست ضمن رفع معایب برای دریافت برنامه بهره‌برداری نسبت به فعال کردن این کارخانه اقدام کند.

به گزارش فارس، برای اجرای کمپوست بجنورد 47 میلیارد ریال هزینه صرف شده که 25 میلیارد ریال از آن از محل کمک‌های استانی و بقیه از طریق مشارکت‌های شهرداری‌های چهار شهر خراسان شمالی تأمین شده است.

کارخانه بیوکمپوست بجنورد در فضایی به وسعت 15 هکتار احداث شده که سه هکتار از این فضا به فضای سبز و 2.5 هکتار آن به بخش تبخیر اختصاص یافته است.

فعالیت آزمایشی این واحد خردادماه پارسال آغاز که دارای یک‌هزار و 400 متر خط پردازش، 3 هزار متر پالایش است.

ظرفیت بازیافت زباله در کارخانه کمپوست بجنورد نیز روزانه 250 تن زباله اعلام شده که از اواخر سال گذشته این واحد به حالت رکود در آمده است.

انتهای پیام/63002/‌ش30/پ3003

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت