امروز : جمعه, 18 آذر 1401

محل دپوی نخاله‌های ساختمانی در بجنورد ساماندهی شود

رئیس شورای اسلامی بجنورد بر ساماندهی محل تخلیه و دپوی نخاله‌های ساختمانی در این شهر به منظور جلوگیری از خدشه وارد شدن به محیط زیست و پاکیزگی پیرامون این شهر تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، ‌سید محمد لنگری عصر امروز در نشست شورای اسلامی این شهر با اشاره به افزایش روند ساخت و ساز طی سال‌های اخیر در مرکز خراسان شمالی گفت: باید محلی مناسب و واحد برای تخلیه نخاله‌های ساختمانی تعیین شود که کم‌ترین آسیب را به محیط زیست وارد کند.وی با اشاره به نامه اخیر سازمان پسماند شهرداری برای تعبیه باکس‌های تخلیه نخاله‌های ساختمانی با بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی گفت: البته این باکس‌ها بیشتر برای حین ساخت و ساز کاربرد دارد.

لنگری تصریح کرد: برای استفاده مالکان واحدهای در حال ساخت و ساز از این باکس‌ها تعرفه‌ای پیش بینی شده است، که استفاده از آن برای جلوگیری از آلوده شدن معابر شهر ضرورت دارد.

وی همچنین بر ساماندهی تمام ماشین آلات برداشت نخاله‌های ساختمانی در سطح شهر بجنورد تاکید کرد.

رئیس شورای اسلامی بجنورد گفت: بر اساس قانون باید این ماشین آلات در سازمان پسماند عضو شده و اگر از چارچوب مقررات تخطی کنند، قابل پیگیری است.

به گفته وی، در صورت تخلیه نخاله‌های ساختمانی این شهر در محل‌های خارج از مکان تعیین شده می‌بایست فرد خاطی جریمه‌های مربوطه را به شهرداری برای جا به جایی نخاله به محلی دیگر پرداخت کنند.

نائب رئیس شورای اسلامی بجنورد هم در این نشست ساماندهی برداشت نخاله‌های ساختمانی در این شهر را به خاطر حجم ساخت و ساز امری اجتناب ناپذیر خواند.

حسین پیلتن با تاکید بر نظارت بیشتر شهرداری بر این موضوع تصریح کرد: اکنون مشکلاتی در این زمینه گریبانگیر شهر شده است.

عضو دیگر شورای اسلامی بجنورد هم استفاده از باکس‌های نخاله‌های ساختمانی در این شهر را صرفاً برای زمان ساخت و ساز مناسب دانست.

رضا فیروزه با اشاره به حجم خاک‌برداری در زمان تخریب و ساخت و سازها هم توسط کامیون‌ها به محل تعیین شده را بهترین گزینه دانست و افزود: اکنون در اجرای پروژه‌های ساختمانی به همین شکل عمل می‌شود.

رئیس کمیسیون بهداشت شورای اسلامی بجنورد هم دغدغه شورا را در مورد تخلیه نخاله‌های ساختمانی به خاطر حفظ بهداشت و محیط زیست شهر عنوان کرد.

به گفته اسماعیل سیدی در مسیر شهرک فرهنگیان محلی به همین منظور مشخص شده که الزاماً باید خودروها در آن محل نخاله‌ها را تخلیه کنند.

به گزارش فارس، در این نشست همچنین اعضای شورای اسلامی بجنورد نسبت به تسریع در اجرای پروژه‌های سرمایه گذاری مشارکتی شهر از جمله پارکینگ طبقاتی چهارراه مخابرات تاکید کردند.

بررسی برخی از نامه‌ها و درخواست‌های مردمی از جمله محورهای نشست شورای اسلامی بجنورد بود.

انتهای پیام/63002/ش40/پ3003

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت