امروز : جمعه, 11 آذر 1401

بافت فرسوده بجنورد از برنامه عقب است

 

فیروزه، نایب رئیس شورای اسلامی شهر:

بافت فرسوده بجنورد از برنامه عقب است

 

خبرگزاری تسنیم: عضو شورای شهر بجنورد گفت: احیای بافت های فرسوده بجنورد از حدود ۱۰ سال گذشته تا کنون دچار تغییر و سیاست گذاری های دولت های قبل شده که نتیجه آن شکست و عقب ماندگی آن است.

رضا فیروزه در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد اظهار کرد: در حال حاضر بسیاری از ساکنان بافت های فرسوده بجنورد سرمایه ای ندارند تا خود نسبت به احیاء اقدام کنند و به همین منظور نیاز به پیگیری دارد.

وی با اشاره به اینکه دولت در مقطعی به صورت نقدینگی اعتبار تزریق می کرد، خاطرنشان کرد: در این حین 8.1 هکتار بافت فرسوده بجنورد تصویب و تهیه طرح بر اساس اصول شهرسازی مصوب شد.

عضو شورای شهر بجنورد خاطرنشان کرد: بعد از اینکه دولت پرداخت اعتبارات را متوقف کرد، سیاست جلب مشارکت مردم با اهدای زمین به صورت شراکتی و تزریق وام را در پیش گرفت.

فیروزه تصریح کرد: در این زمینه نیز مشارکت های کلی با مردم به خوبی پیش نرفت و عملکرد شهرداری رضایت بخش نبود.

وی با اشاره به اینکه مردم ساکن در بافت های ریز شهر سرمایه ای برای احیاء و نو سازی ندارند، گفت: متاسفانه تخفیف در پروانه های ساخت و ساز نیز متوقف شده است.

وی اظهار کرد: اعتبارات وزارت راه و شهرسازی که توسط شهرداری در این زمینه پیگیری می شد، متوقف شده است.

فیروزه تاکید کرد: با وجود قطع شدن حمایت های دولت و رکود شهرداری، باید پرونده بافت فرسوده توسط مدیران ارشد استانی و استاندار بازنگری و پیگیری شود.

وی با اشاره به اینکه بجنورد شهر حادثه خیزی است، افزود: در حال حاضر بسیاری از ساکنان بافت های فرسوده سرمایه ای ندارند تا خود نسبت به احیا اقدام کنند.

عضو شورای شهر بجنورد با بیان اینکه باید نسبت به مشارکت مردمی اعتمادها جلب شود، افزود: با روی کارآمدن شرکت عمران و مسکن سازان به منظور احیای بافت فرسوده، انتظارات مردم و شورای شهر برآورده نشده و خروجی کار مناسب نبوده است.

فیروزه تصریح کرد: تعهدات دو ساله این شرکت بعد از هفت سال به نتیجه ای نرسیده است.

وی از دولت خواست تا به منظور تخفیف در پروانه ساخت و عوارض های نوسازی، اعتباراتی را پیش بینی کند.

وی با اشاره به ساخت بی کیفیت و نامناسب مسکن مهر طبق اذعان کارشنانسان کشوری، گفت: اگر این اعتبارات در بافت فرسوده بجنورد هزینه می شد، چهره مرکز استان به شکل مدرنی تغییر می یافت.

انتهای پیام/

خبرگزاري تسنيم، 92/10/1 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت