امروز : سه شنبه, 01 فروردین 1402

كاشت 50 هزار اصله نهال در بجنورد، طی ماه جاری

 

شهردار بجنورد خبر داد:

کاشت 50 هزار اصله نهال در بجنورد، طی ماه جاری

شهردار بجنورد از کاشت 50 هزار اصله نهال در سطح شهر و کمربند سبز بجنورد طی ماه جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بجنورد: روح الله براتیان با بیان اینکه در سطح 900 هکتار از منطقه کمربند سبز شهر بجنورد واقع در مناطق بش قارداش، دوبرار و پارک جاوید نهال کاری انجام شده است، اظهار داشت: در ماه جاری نیز کاشت50 هزار اصله  نهال در سطح 100 هکتار از سطح شهر و منطقه کمربند سبز انجام خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به هفته درختکاری، گفت: شهرداری بجنورد درصدد است در هفته درختکاری، با دعوت از شهروندان، سازمان های مردم نهاد، ورزشکاران و مدیران اجرایی استان، جشنی به همین مناسبت در بوستان باباامان برگزار کند تا در این مراسم با همیاری این مدعوین، مسیر کوه باباموسی به بوستان باباامان نهال کاری شود.

این مسئول همچنین خاطر نشان کرد: شهرداری بجنورد در هفته درختکاری جشن درختکاری را در سطح مدارس و مهدهای کودک نیز برگزار خواهد کرد تا با همیاری دانش آموزان و نونهالان پیش دبستانی، کاشت نهال در محوطه این فضاهای آموزشی به منظور نهادینه شدن فرهنگ درختکاری، انجام شود.

وی افزود: در هفته درختکاری کاشت نهال در محوطه ادارات شهرستان بجنورد نیز انجام می شود.

افزون بر این، وی از عرضه رایگان 10 هزار اصله نهال به شهروندان در پارک های آفریش، شهربازی و پارک شهر بجنورد خبر داد و گفت: این اقدام در راستای ترویج فرهنگ درختکاری و توجه به اهمیت فضای سبز انجام می شود.

براتیان یادآور شد: شهرداری بجنورد برای استقبال از نوروز 93 تمامی معابر سطح شهر را با کاشت انواع گل ها، گلباران خواهد کرد و در روز سال تحویل نیز پنج هزار گلدان گل بر مزار شهدای تدفین شده در حرم امام زاده سید عباس بن موسی قرار داده خواهد شد.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت