امروز : دوشنبه, 24 مرداد 1401

بررسی بودجه پیشنهادی 1200 میلیارد ریالی شهرداری بجنورد در صحن شورای اسلامی شهر

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بجنورد، روح اله براتیان در این جلسه ضمن تشریح چگونگی تهیه و تدوین بودجه سال 93 شهرداری بجنورد بیان داشت: بودجه سال 93 شهرداری براساس بخشنامه و آیین نامه ابلاغی از سوی وزارت کشور تهیه و تدوین شده است.

وی درصد بودجه عمرانی را 72 درصد و بودجه جاری  را 28 درصد اعلام کرد. براتیان افزود: شاخصه های ردیف های تعریف شده در بودجه سال 93 شهرداری در نظر گرفتن وسعت، جمعیت و برخوردار بودن منطقه از زیرساخت های شهری و سایر موارد است که در بعضی از ردیف های تخصیص داده شده در بودجه رشد 300 درصدی نسبت به سال گذشته داشته ایم.

وی همچنین اضافه کرد: بسیاری از اعتبارات پروژه های عمرانی منطقه مهر مانند آسفالت از محل بودجه شهرداری مرکزی تأمین خواهدشد.

شهردار بجنورد  بودجه تخصیصی به شهرداری منطقه یک را 123 میلیارد ريال ، منطقه  دو  148 میلیارد ريال و منطقه مهر را 95 میلیارد ريال بیان کرد. وی تأکید کرد: بودجه عمرانی سال 93 شهرداری به تفکیک مناطق و به صورت محله ای در نظر گرفته شده است. وی همچنین بیان داشت: شورایاران در محلات نیز پس از تصویب بودجه توسط شورای اسلامی شهر و ابلاغ آن به  شهرداری می توانند بودجه تخصیصی به محله خود را از شهرداری های مناطق مربوطه پیگیری کنند.

پس از گزارش و تشریح بودجه سال 93 شهرداری توسط شهردار بجنورد، رئیس شورای اسلامی شهر ضمن تشکر از زحمات شهردار بجنورد بودجه پیشنهادی را جهت بررسی و تبادل نظر به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع تا در جلسات تخصصی ردیف های تعریف شده در بخش های مختلف مورد بررسی و تبادل نظر قرار گیرد . وی افزود: بررسی و نهایی شدن آن در کمیسیون های تخصصی جهت طرح در جلسه رسمی و تصویب و ابلاغ آن به شهرداری جهت اجرا ارسال شود.

در پایان مهدی محمدی اظهار امیدواری کرد: شهرداری بجنورد در جهت تحقق بودجه ابلاغی از همه توان و تجربه مجموعه استفاده می کندتا در پایان سال آتی زمینه تحقق بودجه 100 درصدی فراهم شود.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت