امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

سازمان‌های شهرداری بجنورد باید 100 درصد خودكفا شوند

 

رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر بجنورد:

سازمان‌های شهرداری بجنورد باید 100 درصد خودکفا شوند

 

رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی بجنورد با اشاره به اینکه سازمان‌های وابسته به شهرداری همانند وزنه‌های سنگین به پای شهرداری هستند، گفت: باید سازمان‌های شهرداری بجنورد 100 درصد خودکفا شوند.

سیدعباس حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: لازم است تا سازمان‌هایی چون؛ آتش نشانی، آرامستان، تاکسیرانی، فضای سبز، پسماند در شرایط حاضر 100 درصد خودکفا کرد.

وی افزود: حتی سازمان‌هایی نظیر فضای سبز که 150 هکتار زمین مرغوب کشاورزی و چند حلقه چاه عمیق و صدها هکتار زمین خالی در فضای درختان کاشته شده در ارتفاعات باباامان، بش قارداش، دوبرار، باباموسی و ... دارد و می‌تواند با کاشت و پرورش گل و درخت منابع درآمدی مهمی کسب کند و به بعضی واحدها نظیر اتوبوسرانی کمک کند تا آن‌ها هم خودکفا شوند یا سازمان پسماند که می‌تواند بسیار درآمدزا باشد،‌ هزینه‌های خدمات شهری را تقبل کند.

حسینی تصریح کرد: با تشکیل سازمان عمران و سپردن اجرای پروژه‌های کلان عمرانی در سطح شهر و استان این سازمان می‌تواند به عنوان یک سازمان نفع دهنده از آن استفاده شود و ضمن اجرای پروژه‌های عمرانی شهر برای شهرداری کسب درآمد کند.

عضو شورای اسلامی بجنورد در بخش دیگری با بیان اینکه ساختار مدیریت کلان شهرداری باید اصلاح شود، گفت: برای اینکار بدنه شهرداری مرکزی از لحاظ پرسنلی بایستی سبک شود و پرسنل غیر متخصص به واحدهای دیگر منتقل شوند.

وی افزود: همچنین هسته مرکزی شهرداری از باسوادترین و نخبه‌ترین و سالم‌ترین افراد استان که در تمام بحث‌های مدیریت شهری تخصص بالا داشته باشند انتخاب شوند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن به شهردار کمک فکری بدهند و برای انجام امور برنامه‌ریزی و نظارت عالیه داشته باشند.

حسینی در ادامه با اشاره به اینکه بحث اتوبوسرانی بسیار مهم و جدی است، اظهار کرد: هم‌اکنون حدود 60 تا 70 دستگاه اتوبوس داریم که همگی عمر مفید خود را به پایان رسانده‌اند و طبق استاندارد باید بازنشسته شوند این در حالی است که ما حداقل 70 دستگاه اتوبوس دیگر کم داریم.

وی با بیان اینکه قیمت هر دستگاه اتوبوس در حال حاضر 500 میلیون تومان است، گفت: فاجعه وقتی آشکار می‌شود که 2 یا 3 سال دیگر این اتوبوس‌ها از حیز انتفاع خارج شوند و سازمان اتوبوسرانی نتواند جایگزین کند پس باید از هم‌اکنون که دیر هم هست فکری اساسی کنیم و این بخش را از لحاظ مالی و خرید اتوبوس تقویت کنیم چون یکی از کارسازترین عامل رفع ترافیک افزایش و تقویت حمل و نقل عمومی است.

رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین ایجاد سیل بند خاکی در فاصله‌ای حداقل 2 کیلومتر بالاتر از خندق فعلی که حوزه آبریز دامنه‌های اطراف شهر را جمع‌آوری و به خارج شهر منتقل کند و شهر را از خطر سیلاب نجات دهد و همین‌طور احداث سیل‌بند در شمال گلستان شهر که شدیداً این شهر در معرض سیل قرار دارد و این قسمت را می‌شود از اعتبارات استانی و ملی هزینه کرد.

به گزارش فارس، شهر بجنورد دارای دو منطقه شهرداری و شهرداری مهر است.

انتهای پیام/63002/صا30/ث3001

 

خبرگزاری فارس، 93/1/25

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت