امروز : جمعه, 21 مرداد 1401

قدردانی از قهرمان پرتاب وزنه آسیا در شورای اسلامی شهر بجنورد

طی آیینی از شاهین مهردلان قهرمان پرتاب وزنه آسیا در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بجنورد قدردانی و تجلیل شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بجنورداظهار کرد: بی گمان ورزش جلوی بسیاری از ناهنجاری‌ها را می‌گیرد و بهترین ظرفیت در حوزه پیشگیری به شمار می‌رود.
وی با تاکید بر اینکه با اشاعه فرهنگ ورزش، جامعه‌ای سالم و بانشاطی خواهیم داشت افزود: شهرداری برای ترویج ورزش اقداماتی از جمله ورزش صبحگاهی،همایش‌های پیاده روی و مسابقات ورزشی محلات را برگزار می‌کند که به طور حتم تأثیر به سزایی در ایجاد فضای نشاط و شادابی در بین شهروندان دارد.

وکیلی با یادآوری اینکه کسب مدال طلای مسابقات پرتاب وزنه آسیا توسط یکی از فرزندان خراسان شمالی در کنار کرمان مایه مباهات است گفت: بایستی به نحو شایسته از قهرمانان عرصه بین‌المللی تجلیل تا سبب تقویت انگیزه آنان در سایر میادین ورزشی شود.

وی با تاکید بر اینکه قهرمانان ورزشی کشورمان می‌توانند الگوی بسیار خوبی برای جوانان قرار بگیرند افزود: اینکه برخی جوانان مسی و امسال آن را به عنوان الگوی خود قرار می‌دهند، شایسته جوان ایرانی نیست.

معاون سابق ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی با طرح این پرسش که چرا نبایستی علی دایی، مهردلان‌ها و امثال این ورزشکاران برای جوانان الگو باشند اظهار کرد: باید به توانمندی‌های ورزشکاران کشور و خود اعتقاد داشته و حمایت‌های لازم را از آنان برای رقم زدن موفقیت‌های دیگر به عمل آید.

وی تاکید کرد: رسیدگی به وضعیت قهرمانان خراسان شمالی ضروری است و اکنون در بسیاری از استان‌ها حمایت‌های لازم از طریق دستگاه‌های مختلف انجام می‌شود.

وکیلی با بیان اینکه کسب مدال طلای قهرمانی پرتاب وزنه آسیا در شرایطی برای کشورمان رقم خورد که ورزشکاران آن با کمترین امکانات در مقایسه با سایر ورزشکاران کشورهای شرکت کننده در اختیار داشتند گفت: شورای اسلامی شهر بجنورد بر اساس طرحی از ورزشکاران بجنورد که در رده مسابقات آسیایی و جهانی افتخاراتی را برای کشورمان کسب کنند، تجلیل به عمل خواهد آورد.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد هم با تبریک کسب طلای مسابقات جهانی پرتاب وزنه توسط یکی از فرزندان این خطه تصریح کرد: افتخارات کسب شده در عرصه‌های جهانی بایستی به شایستگی ارج نهاده و قدردانی شود.

مهدی محمدی اظهار کرد: شورای اسلامی شهر بجنورد هم برنامه‌ای برای تجلیل از ورزشکاران مسابقات قاره‌ای و جهانی دارد.

قهرمان پرتاب وزنه آسیا هم در این نشست گفت: کسب این توفیق با وجود تمامی امکانت کم برای جمهوری اسلامی رقم خورد.

شاهین مهردلان خاطر نشان کرد: برای کسب این عنوان روزانه دست کم 6ساعت تمرینات ورزشی فشرده را گذراندم.

شایان ذکر است  اولین مدال طلای کاروان ایران در مسابقات آسیایی چین تایپه در رشته پرتاب وزنه توسط مهردلان کسب شد.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت