امروز : یکشنبه, 14 آذر 1400

نشست اعضای شورای اسلامی شهر با نمایندگان مردم شهرهای بجنورد، گرمه و جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی شهر

توجه به جذب سرمایه گذاران در صنعت توریسم

در جلسه ای که با حضور نمایندگان مردم شهرهای بجنورد، گرمه و جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، رئیس شورای اسلامی شهر ضمن عرض خیرمقدم، گزارش مبسوطی از فعالیت های شورای اسلامی شهر ارائه کرد و گفت: توسعه، عمران و آبادانی شهری، تعامل بیشتر اعضای شورای اسلامی شهر و نمایندگان مجلس را می طلبد.

رضا فیروزه با اشاره به معضل حاشیه نشینی در شهر بجنورد بیان داشت: شهرداری منطقه مهر در دوره سوم شورای اسلامی شهر با هدف تهیه طرح های توجیهی برای این منطقه و جذب سرمایه های ملی و فراملی تأسیس شد.

وی در خصوص پتانسیل ها و ظرفیت های گردشگری موجود در شهر افزود: یکی از راه های جذب توریست در شهر و استان، توسعه صنعت پرورش اسب در این منطقه است.

موسی الرضا ثروتی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فصل جدید همکاری ها بین نمایندگان مجلس و اعضای شورای اسلامی شهر، تعامل هر بیشتر جهت جذب بودجه های ملی را خواستار شد.

وی بر حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران بومی برای پیشبرد هر چه سریعتر طرح هایشان تأکید کرد.

ثروتی بیان داشت: یک درصد از درآمد پتروشیمی ها به شهرداری ها اختصاص خواهد یافت که می تواند در آبادانی شهرها مؤثر باشد.

وی با اشاره به لزوم جذب سرمایه گذاران جهت اجرای طرح های مختلف در شهر بجنورد گفت: سرمایه گذارانی جهت احداث مجتمع های رفاهی و تفریحی در پارک بش قارداش اعلام امادگی کرده اند که تحقق این امر در سایه تعامل شورای اسلامی شهر و شهرداری با این سرمایه گذاران میسر خواهد شد.

ثروتی از اختصاص یک میلیارد تومان بودجه ملی جهت احداث پارک زائر در شهر بجنورد خبر داد و گفت: جذب این بودجه ملی پیگیری های مجدانه شورای اسلامی شهر و شهرداری را می طلبد.

قاسم جعفری دیگر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: برای پیشبرد طرح ها و اهداف مدیریت شهری بایستی طرح جامع شهری تهیه شود و در آن برنامه های بلند مدت، کوتاه مدت و میان مدت شهری مشخص شده باشد.

وی در رابطه با صنعت توریسم گفت: به جای سرمایه گذاری چند میلیاردی جهت ساخت هتل های چند ستاره می توان در روستاهای هدف گردشگری خانه های سنتی احداث و صنعت گردشگری استان را تقویت کرد.

جعفری افزود: با همکاری اداره اوقاف می توان طرح توسعه امامزاده سید عباس را با احداث زائرسراهایی در اطراف حرم مطهر اجرایی کرد.

در پایان جلسه هر یک از اعضای شورای اسلامی شهر به نقطه نظرات خود پیرامون جذب بودجه های ملی، جذب سرمایه گذار، توجه خاص به معضل حاشیه نشینی پرداختند و خواستار تعامل بیشتر نمایندگان مجلس شورای اسلامی با شورای اسلامی شهر و شهرداری جهت پیشبرد مسائل مدیریت شهری شدند.

 

 

  • بازدید امروز: 223
  • بازدید دیروز: 339
  • بازدید ماه: 3602
  • بازدید سال: 117156
  • بازدید کل: 1283826
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت