امروز : سه شنبه, 18 بهمن 1401

برگزاری نشست هم اندیشی اعضای ستاد هماهنگی و اجرایی شورایاری ها با شورایاران محلات

در این نشست که با حضور دبیران شورایاری 59 محله برگزار شد، رئیس ستاد هماهنگی و اجرایی شورایاری ها ضمن عرض تبریک هفته دفاع مقدس و آغاز بهار دانش، گزارش مبسوطی از عملکرد سه ساله ستاد شورایاری ارائه کرد و گفت: نهاد شورایاری ها که وابسته به شورای اسلامی شهر هستند، با هدف تقویت مشارکت هر چه بیشتر شهروندان در ساماندهی امور مختلف شهری و جلب همکاری واقعی آنان در ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان تشکیل شد.

علیرضا باغچقی با اشاره به اینکه زمان فعالیت شورایاران (دوره اول) به اتمام رسیده است، بیان داشت: این نشست جهت ارائه پیشنهادات و نظرات شورایاران درخصوص نحوه برگزاری هر چه بهتر انتخابات شورایاران برگزار شده است.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد: با هماهنگی که با دانشگاه جامع علمی کاربردی داشته ایم، بعد از برگزاری انتخابات کلاس های آموزشی ویژه شورایاران، به صورت منظم برگزار خواهد شد.

در ادامه هر یک از شورایاران درخصوص نحوه برگزاری انتخابات پیشنهاداتی از جمله آماده سازی زیرساخت های شورایاری مانند احداث دفاتر شورایاری، اطلاع رسانی جامع و فراگیر انتخابات، لحاظ کردن معیار میزان تحصیلات برای کاندیداها، برگزاری کلاس های آموزشی شورایاران و ... را ارائه کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر نیز در پاسخ به سوالات مطرح شده گفت: فلسفه انتخاب شورایاران در محلات برقراری پل ارتباطی میان مردم و اعضای شورای اسلامی شهر بود که خوشبختانه تا حدودی به این مهم دست یافتیم.

رضا فیروزه با اشاره به اینکه شورایاران بازوان پرتوان شوراها هستند، اظهار داشت: شورای اسلامی شهر و شهرداری بایستی از این ظرفیت ها و پتانسیل ها در محلات که خود بانک اطلاعاتی محله محسوب می شوند حداکثر بهره را ببرند.

وی در خصوص تقاطع غیر همسطح چهارراه شهدا بیان داشت: با توجه به ضرر و زیان هایی که توقف این پروژه برای مردم، شورای اسلامی شهر و شهرداری داشت، اما خوشبختانه ادامه کار شروع شده است که امیدوار هستیم در آینده ای نزدیک به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به برگزاری صبحانه کاری با گروه های مختلف، بیان داشت: شورایاران محلات می توانند به صورت گروهی در این جلسات شرکت و مشکلات و معضلات محله خود را بازگو کنند.

فیروزه از راه اندازی اتاق فکر با همکاری مشاوران و متخصصان مدیریت شهری خبر داد و گفت: بایستی بستر مشارکت صاحبنظران در امر مدیریت شهری را فراهم آوریم.

شهردار بجنورد نیز در پاسخ به سوالات مطرح شده گفت: خواسته اعضای شورای اسلامی شهر توسعه زیرساخت ها در حاشیه شهر است.

روح اله براتیان با اشاره به نزدیک شدن فصل تدوین بودجه سال آینده شهرداری، به شورایاران محلات گفت: شورایاران می توانند تا 20 روز آینده نظرات  و پیشنهادات خود را ارائه دهند تا در بودجه سال آینده لحاظ شود.

در پایان هر یک از اعضای شورای اسلامی شهر به بیان دیدگاه های خود در خصوص عملکرد شورایاران و نحوه برگزاری انتخابات پرداختند.

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت