امروز : سه شنبه, 18 بهمن 1401

قنات صدرآباد بجنورد توسط شهرداری تملك شد

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: تمام اراضی مربوط به قنات صدرآباد بجنورد توسط شهرداری تملک و برای افزایش دبی آب لایروبی شد.

حسین پیلتن امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با بیان اینکه آب این قنات قدیمی برای تأمین آب فضای سبز بجنورد به مصرف می‌رسد، اظهار داشت: دبی آب این قنات با انجام لایروبی‌ها اکنون به طور چشمگیری افزایش یافته و به 12 اینچ آب رسیده است.

وی با یادآوری اینکه صدرآباد به واسطه وجود چشمه قدیمی از سده‌های گذشته شهرت دارد، تصریح کرد: در گذشته از این آب برای مصارف مختلفی و تأمین آب خانگی استفاده می‌شود.

پیلتن، کیفیت آب این قنات را بسیار مطلوب عنوان کرد و گفت: براساس آزمایشات آب این قنات گوارا است.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد با اشاره به انتقال نهالستان شهرداری بجنورد به نقطه‌ای دیگر، عنوان کرد: فضایی که در گذشته این نهالستان در شهربازی بجنورد در اختیار داشته است، برای اوقات فراغت جوانان در قالب اجرای طرح‌ها اختصاص می‌یابد.

وی اضافه کرد: انتقال نهالستان شهرداری بجنورد با هدف توسعه و تأمین گل‌های موردنیاز فضای سبز شهرداری بجنورد انجام تا فضای سبز به خودکفایی برسد.

پیلتن بیان کرد: البته این انتقاد تأمین برخی خدمات از جمله گاز و برخی زیرساخت‌ها را می‌طلبد که شورای شهر برای تأمین اعتبارات مورد نیاز اهتمام دارد.

به گزارش فارس، شهر بجنورد با دارا بودن دو منطقه شهری و همچنین شهرداری مهر 211 هزار نفر جمعیت دارد.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت