امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

شورای اسلامی شهر بجنورد آماده همكاری برای راه‌اندازی سینمای بجنورد

کشمیری، رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی:

شورای اسلامی شهر بجنورد آماده همکاری برای راه‌اندازی سینمای بجنورد

 

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی: گفت: شورای اسلامی مرکز خراسان‌شمالی آماده همکاری برای احداث و راه‌اندازی سینما قدس بجنورد است.

 خبرگزاری فارس: شورای اسلامی شهر بجنورد آماده همکاری برای راه‌اندازی سینمای بجنورد

سیدجلیل کشمیری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: بجنورد از معدود مراکز استان‌های کشور بوده که اکنون فاقد سینما است.

وی با اشاره به اینکه تنها سینمای خراسان‌شمالی چند سال قبل به واسطه قدمت آن و احتمال بروز خطرات برای شهروندان تعطیل شد، افزود: شورای اسلامی این شهر آمادگی داشته تا با حفظ منافع شهر و شهروندان و همچنین سرمایه گذار، سینمای جایگزین در همین محل احداث شود.

عضو شورای اسلامی بجنورد با تاکید بر اینکه این شهر به سینما به عنوان یک مرکز فرهنگی نیاز دارد، اظهار کرد: البته استان با هر گونه تغییر کاربری محل سینما قدس نیز مخالف است.

به گفته وی برای ساخت سینما قدس در بجنورد از سرمایه‌گذار این طرح دعوت به عمل آمده تا طرح خود را به شورای اسلامی این شهر ارائه دهد.

کشمیری اظهار امیدواری کرد تا با ورود و استقبال مالک سینما قدس، مرکز خراسان شمالی صاحب یک مجموعه فرهنگی و سینمایی در خوری شود.

به گزارش فارس، استاندار خراسان شمالی در نشست اخیر با خبرنگاران درباره احداث سینما در استان گفته بود که برای احداث سینما صرفاً بایستی بخش خصوصی ورود کند.

سیدعلی اکبر پرویزی اظهار کرد: دولت صرفاً ابزارهای حمایتی از این سرمایه‌گذاری خواهد داشت ضمن آنکه با تغییر کاربری محل کنونی سینما قدس نیز مخالف بوده و بایستی سالن سینما احداث شود.

نماینده عالی دولت در خراسان‌شمالی خاطرنشان کرد: دولت تحت هیچ عنوان قصد سینما داری ندارد.

به گزارش فارس، خراسان‌شمالی با دارا بودن هشت شهرستان و 867 هزار نفر جمعیت فاقد سینما است.

استان کنونی خراسان شمالی در گذشته دارای چهار سینما بوده است، لذا نبود سینما در خراسان شمالی انتقادات مردم استان را به همراه داشته و آنان خواستار ایجاد سینما در استان شده‌اند.

 

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت