امروز : دوشنبه, 26 مهر 1400

اولین نشست خبری هیأت رئیسه جدید شورای اسلامی شهر بجنورد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بجنورد:

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد ضمن عرض تبریک میلاد با سعادت امام رضا (ع)، تقارن این ایام را با انتخاب هیأت رئیسه جدید، به فال نیک گرفته و گفت: امیدواریم بتوانیم خدمتگزاری صادق برای مردم باشیم.

رضا فیروزه ضمن قدردانی از زحمات مهدی محمدی، رئیس شورای اسلامی شهر در سال اول از دوره چهارم، بیان داشت: انتخابات هیأت رئیسه امری اجتناب ناپذیر است که خوشبختانه این انتخابات در فضایی سالم و به دور از گرایش های سیاسی برگزار شد که نمود آن ترکیب اعضای هیأت رئیسه از گروه های مختلف سیاسی است.

مهدی محمدی، عضو شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: مجموعه شورا از هم گسسته نیست و اعضای شورا در هیأت رئیسه، کمیسیون های تخصصی و به عنوان نماینده در ارگان های مختلف حضور دارند.

وی در ادامه به بیان عملکرد یکساله شورا پرداخت و افزود: فرهنگ شهرسازی، شهر نشینی، معماری ایرانی و اسلامی از جمله مواردی است که جای کار بسیار دارد.

در ادامه هر یک از اعضای هیأت رئیسه شورا ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع)، از حضور خبرنگاران در این جلسه تقدیر کردند.

در این جلسه خبرنگاران سؤالات خود را پیرامون مسائل مدیریت شهری مطرح کردند و رئیس شورای اسلامی شهر به تمامی سؤالات پاسخ گفت.

فیروزه در پاسخ به پرسش های خبرنگاران گفت: جلسات شورا بایستی مطابق قانون علنی برگزار شود اما متناسب با برخی مکاتبات مطروحه در جلسه، نمی توان آن ها را علنی برگزار کرد که در باقی موارد خبرنگاران می توانند حضور داشته باشند.

وی افزود: در نظر داریم با گروه های مختلف مردم نشست برگزار کرده تا ضمن تعامل بیشتر با مردم، برنامه های کاربردی تری را مدون کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد تصریح کرد: ثبات مدیریت ها در دستور کار شورا قرار دارد و تا زمانی که شهردار مطابق با برنامه های خود عمل کند، مورد حمایت شورا می باشد.

فیروزه یادآور شد: هویت شورا نتیجه اراده مردم و هویت شهردار، نتیجه اراده شورا است.

وی در بحث تقاطع غیر همسطح چهارراه شهدا و با اشاره به آخرین جلسه برگزار شده با حضور نمایندگان استانداری در این رابطه بیان داشت: وفاق با پیمانکار فعلی و یا خلع ید پیمانکار، دو راهکار مطرح شده در این جلسه بود که اعتقاد دارم در این مورد، مسأله باخت، باخت، باخت مطرح است، باخت مردم، باخت شورا و شهرداری و باخت پیمانکار. زیرا که با به طول انجامیدن اتمام این پروژه، ساکنان و کسبه این مکان ضرر و زیان بیشتری دیده، وجهه پیمانکار و سوابق آن مخدوش شده و شهرداری با انعقاد قرارداد با پیمانکار جدید متضرر خواهد شد و لذا این مذاکره باید به جلوگیری از این باخت ها منتهی شده و مردم بیشتر از این زیان نکنند.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد خاطر نشان کرد: یکی از مواردی که در دستور کار شورا قرار دارد، دعوت از مشاروان طرح جامع و تفصیلی شهر است تا مواردی که با قوانین شهرسازی و سیاست های دولت مغایر است، مورد بررسی و بازنگری قرار گیرد تا از رشد و توسعه نامتوازن شهر در تمامی جهات جلوگیری شود.

وی با اشاره به تغییر کاربری ها و تفکیک هایی که در مناطق جدید شهر انجام می گیرد، گفت: 

 می توان برای تحقق مدیریت واحد شهری از همین مناطق کار را آغاز کرد و با توسعه امکاناتی چون تونل انرژی از مشکلات مردم و تحمیل هزینه های اضافی کاست.

فیروزه گفت: بایستی در شیوه رفتار و مدیریت شورا تغییر حاصل شود تا از پرداختن به امور جزئی، دوری کنیم.

وی گسترش تعاملات با ادارات و نهادهای دولتی و تشویق و ترغیب شهروندان، نخبگان و صاحب نظران برای مشارکت در امور شهری را گام مهمی در ارتقای شهر دانست و افزود: شورا بایستی انعکاس صدای مردم باشد و از ظرفیت خود در این راستا نهایت بهره را ببرد.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد با بیان اینکه آسفالت معابر و رفت و روب شهر از وظایف مسلم شهرداری و شورا است و نیاز به تشکر مردم ندارد، گفت: این تشکر مردم نشان از قدرشناسی و نجابت آن هاست و معتقدم عزم مجدانه  شورا در خصوص پیگیری مطالبات شهروندان، فراموش نخواهد شد و چالش و نقد سازنده، پویایی شورا و شهرداری را به دنبال دارد.

 

 

 

  • بازدید امروز: 104
  • بازدید دیروز: 485
  • بازدید ماه: 14059
  • بازدید سال: 93703
  • بازدید کل: 1260373
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت