امروز : سه شنبه, 11 بهمن 1401

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد: تقویت اعتماد دو جانبه شوراها و شهرداران زمینه توسعه شهری

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بجنورد،در این همایش رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد ضمن عرض خیر مقدم و تبریک فرا رسیدن هفته شوراها، بزرگترین افتخار و اعتبار شوراها را رای اعتماد مردم دانست و گفت: انتظار مردم از شوراها به عنوان یک نهاد مردمی، داشتن ارتباط موثر با دیگر ادارات فرادستی جهت رفع مشکلات شهری و شهروندان است.

مهدی محمد یکی از مشکلات پیش روی مدیریت شهری را عدم وجود مدیریت واحد شهری عنوان کرد و از مدیران بالادستی درخواست کرد توجه جدی در اجرای مدیریت واحد شهری داشته باشند. وی همچنین پیشنهاد کرد: می توان در صورت موافقت این طرح را بصورت پایلوت در خراسان شمالی اجرا کرد. محمدی بیان داشت: با اجرای مدیریت واحد شهری دیگر شاهد موازی کاری ها، اتلاف زمان و هزینه های اضافی نخواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: اگر ادارات و نهادها با یکدیگر همدلی و همسویی داشته باشند بسیاری از مشکلات شهر و شهروندان رفع خواهد شد.

وی با تأکید بر ارتباط دو سویه شوراها و شهرداران گفت: تقویت اعتماد دو جانبه بین شوراها و شهرداران می تواند زمینه توسعه شهری و رضایتمندی شهروندان را بدنبال داشته باشد. وی در پایان سخنان خود از استاندار درخواست کرد تا پیگیر مطالبات شهرداری از دیگر ادارات باشد.

در ادامه این همایش معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی با اشاره به جایگاه شوراها گفت: شوراها نخستین حلقه ارتباطی مردم با ادارات و سازمان های دولتی هستند که باید در جهت تحقق مطالبات شهروندان گام بردارند. محمدحسین علی نیا با اشاره به تعامل شوراها و شهرداران گفت: تعامل هر چه بیشتر شوراها و شهرداران زمینه توسعه شهری را فراهم خواهد ساخت.

معاون برنامه ریزی و بودجه استاندار خراسان شمالی نیز با برشمردن جایگاه مردمی شوراها گفت: مصوبات شوراها بایستی با سند توسعه شهری منطبق باشد و براساس آن تصمیم گیری و سیاستگذاری شود. مجید پور عیسی همچنین افزود: شوراها بایستی برای سرعت دادن به روند توسعه شهری به عنوان مشاور و ناظر بر کار شهرداران همسو و همگام با یکدیگر حرکت کنند.

در پایان این همایش یکی از اعضای شورای اسلامی شهر نیز با تشریح مسائل و مشکلات پیش روی شوراها خواستار هماهنگی و همدلی بیشتر شورای شهرهای استان با یکدیگر و مسئولان بالادستی شد.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت