امروز : سه شنبه, 18 بهمن 1401

كمبود پاركینگ عمومی به مشكلات ترافیكی بجنورد دامن زده است

حسینی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه:

کمبود پارکینگ عمومی به مشکلات ترافیکی بجنورد دامن زده است

 

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد، کمبود پارکینگ عمومی را از مشکلات این شهر یاد کرد و گفت: این مهم باعث ایجاد مشکلات ترافیکی در بجنورد شده است.

سید عباس حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: موضوع پارکینگ عمومی از مباحث مهم شهری است که بایستی در معابر مختلف این شهر به تعداد مورد نیاز ایجاد شود.

وی افزود: در حال حاضر به علت کمبود پارکینگ عمومی در این شهر، دو لاین از عرض هر خیابان به عنوان پارکینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد که مشکلاتی را به همراه داشته است.

رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر بجنورد تصریح کرد: همچنین شهروندان از کوچه‌ها و خیابان‌های کم‌عرض بازگشایی شده برای پارکینگ استفاده کرده که عملاً رفت و آمد خودروها را با کندی مواجه کرده است.

وی تاکید کرد: باید در فواصل کم پارکینگ‌های عمومی متعدد توسط شهرداری و بخش خصوصی به صورت طبقاتی ساخته و بهای آن هم گرفته شود به نحوی که برای سازنده مقرون به صرفه باشد.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد بر استفاده بهینه از معابر این شهر تاکید کرد و گفت: این مهم با اجرای پارکینگ‌های مختلف قابل رفع است.

* ضرورت ایجاد یک خط ویژه اتوبوس‌های تندرو در بجنورد

شهردار سابق شهر بجنورد همچنین ایجاد یک خط ویژه اتوبوس‌های تندرو (بی.آر.تی) را ضروری عنوان کرد.

وی افزود: در صورت ایجاد پارکینگ‌های مورد نیاز و آماده شدن بسترهای لازم و ایجاد این خط در راستای گسترش حمل و نقل عمومی به طور قطع مردم نیز از این اقدام شهرداری استقبال خواهند کرد.

حسینی همچنین اجرای پل‌های هوایی در چهارراه‌های این شهر را برشمرد و گفت: باید به سمتی برویم که اصلاً مشکلی که اکنون در چهارراه‌ها به خاطر تردد مردم از معابر را داشته، مواجه نشویم که البته شاید هزینه‌بر باشد، لیکن این مشکل در دراز مدت برطرف خواهد شد.

انتهای پیام/63002/ط30

 

خبرگزاری فارس، 93/2/6

 

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت