امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

افزایش 20 درصدی نرخ تراكم در دفترچه عوارضات سال 94/مجتمع سازی رویكرد شورای شهر در بجنورد

پيلتن، عضو هيئت رئيسه شوراي اسلامي شهر بجنورد:

افزایش 20 درصدی نرخ تراکم در دفترچه عوارضات سال 94/مجتمع سازی رویکرد شورای شهر در بجنورد

عضو شورای شهر بجنورد اعلام کرد: در صحن شورای شهر بجنورد میانگین نرخ تراکم دفترچه عوارضات سال 94 شهرداری بجنورد نسبت به سال 93 با 20 درصد افزایش مصوب شد.

 

حسین پیلتن، عضو شورای شهر بجنورد در گفت و گو با خبرنگار اترک نیوز، درباره مصوبه نرخ تراکم دفترچه عوارضات سال 94 شهرداری بجنورد اظهار داشت: طی 12 جلسه، تمامی جداول، تبصره ها و تعرفه های دفترچه عوارض شهرداری بجنورد برای سال 94 در کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مورد بررسی و شور قرار گرفت.

پیلتن در ادامه تصریح کرد: اعضای شورای شهر بجنورد با برگزاری دو جلسه، تمامی محاسبات انجام شده بر روی دفترچه عوارضات شهرداری را به رای گذاشتند و خروجی محاسبات را به تصویب رساندند.

وی در زمینه مصوبات شورای شهر بجنورد برای دفترچه عوارضات سال 94 شهرداری بجنورد اعلام کرد: در این دو جلسه، مصوب شد که به طور میانگین 20 درصد بر نرخ تراکم عوارضات سال 93 افزایش یابد تا به عنوان محاسبات در دفترچه عوارضات سال 94 اعمال شود.

وی در ادامه به تشریح جزئیات دفترچه عوارضات سال 94 پرداخت و عنوان کرد: مصوب شده است که برای سال آینده برای ساخت و سازهای مسکونی پایه نرخ تراکم از صفر تا 180 متر،20 درصد بر عوارضات سال 93 افزایش یابد و از 180 متر به بالا نیز به صورت پلکانی محاسبه شود.

این عضو شورای شهر به عوارضات تجاری نیز اشاره کرد و افزود: پایه نرخ تراکم سال آینده عوارضات تجاری با سطح اشغال 20 درصدی ملک، 20 درصد افزایش خواهد یافت.

وی همچنین گفت: پایه نرخ تراکم سال آینده عوارضات تجاری با سطح اشغال 40 درصدی ملک، 1.5 برابر جدول سال 93، برای سطح اشغال 60 درصدی ملک 2.5 برابر جدول سال 93، برای سطح اشغال 80 درصدی ملک سه برابر جدول سال 93 همچنین برای سطح اشغال 100 درصدی ملک چهار برابر جدول سال 93 محاسبه شده است که متقاضیان باید بپردازند.

افزون بر این، وی درباره محاسبات نرخ تغییر کاربری ها در محدوده شهر بجنورد از اراضی زراعی به اراضی مسکونی در دفترچه عوارضات سال 94 عنوان کرد: برای 200 متر زمین زراعی که باید به مسکونی تغییر کاربری یابد در محسابات آن ارزش معاملاتی ملک * 30* متراژ زمین خواهد شد.

پیلتن همچنین گفت: 400 متر زمین زراعی که باید به مسکونی تغییر یابد، ارزش معاملاتی ملک * 40 * متراژ زمین خواهد شد.

علاوه بر این، وی در زمینه تغییر کاربری املاک مسکونی به تجاری نیز بیان داشت: در دفترچه عوارضات سال 94 محاسبه شده است که متقاضی باید 40 درصد ارزش افزوده مابه التفاوت قیمت ملک مسکونی را بپردازد تا سند ملک از مسکونی به تجاری تغییر کاربری یابد.

افزون بر این، وی با بیان اینکه شهرداری و شورای شهر بجنورد مخالف پراکندگی املاک تجاری خطی و پراکندگی مطب های پزشکان در سطح شهر هستند، تاکید کرد: مهمترین رویکرد این دو نهاد هدایت متقاضیان بر مجتمع سازی های تجاری و خدماتی است که در همین راستا، در عوارضات سال آینده برای متقاضیان تخفیفاتی اعمال شده است.

علاوه بر این، این عضو شورای شهر بجنورد درباره استقرار بخش اداری در سطح شهر نیز اعلام کرد: شورای شهر و شهرداری بجنورد در فرآیند تدوین طرح تفصیلی شهر بجنورد پیشنهاد پراکندگی استقرار آنها در مناطق میانی و ما بعد میانی شهر را ارائه کرده اند که خوشبختانه مورد پذیرش قرار گرفته و در طرح تفصیلی شهر نیز لحاظ شده است.

وی در خاتمه درباره مناطق بافت فرسوده نیز اعلام کرد: در دفترچه عوارضات سال 94 تخفیف 20 درصدی را برای این مناطق در دفترچه عوارضات اعمال کردیم که بر این اساس، متقاضی از 50 درصد عوارضی که باید به شهرداری بپردازد تنها 30 درصد را خواهد پرداخت و 20 درصد عوارض، مشمول تخفیف خواهد شد.

پیلتن ابراز امیدواری کرد: اعمال این تخفیف، زمینه ساز نوسازی و ساخت و سازهای جدید در این مناطق شود.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت