امروز : جمعه, 06 خرداد 1401

نشست مشترك اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار بجنورد با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار اسفراین

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بجنورد: اولین جلسه مشترک بین اعضای شورای اسلامی شهرو شهردار بجنورد و اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار اسفراین، به دعوت شورای اسلامی شهر اسفراین و در محل سالن جلسات شهرداری این شهر برگزار شد.

در ابتدا بازدیدی از شهر تاریخی بلقیس اسفراین صورت گرفت و اعضای شورا و شهردار شهرهای بجنورد و اسفراین از روند تعمیر و کاوش این مجموعه تاریخی مطلع شدند.

بعد از حضور در سالن جلسه، ابتدا رئیس شورای اسلامی شهر اسفراین ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، بر لزوم تعامل بیشتر بین اعضای شورای دو شهر، تأکید کرد.

مسلم غلامی افزود: تبادل تجربیات لازمه پیشبرد سریعتر امور است و استفاده از تجربیات شورای اسلامی شهر بجنورد فرصت مغتنمی است.

طلعت رگبار، دیگر عضو شورای اسلامی شهر اسفراین، ضمن تشکر از زحمات مهندس حسینی در زمان تصدی پست شهرداری اسفراین، گفت: زحمات بی شائبه ایشان در آن زمان، رضایت مندی شهروندان اسفراینی را فراهم آورده است.

شهردار اسفراین ضمن عرض خیر مقدم و تبریک روز شهرداری ها و دهیاری ها به حاضرین در جلسه، تبادل نظر در زمینه های مختلف و استفاده از تجربیات شهرداری بجنورد را خواستار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد، ضمن ابراز امیدواری جهت تعامل و تبادل هر چه بیشتر تجربیات گفت: برخی مشکلات مشترک موجود در مدیریت شهری با تبادل نظر بین شوراها، بهتر رسیدگی شده و باعث جلوگیری از اتلاف سرمایه می شود.

مهدی محمدی ضمن بیان این مطلب که پشتوانه شهرداران رأی مردم است که از طریق شوراها به آن ها داده می شود، اظهار داشت: ارتباط بین شورا و شهرداری باید در چارچوب قانون باشد و شورا نقش نظارتی خود را در عملکرد شهرداری اعمال کند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بجنورد، حمایت از شهردار را لازمه حضور شهرداری قدرتمند دانست.

سید عباس حسینی خواستار توازن درآمد و هزینه ها و مدیریت در هزینه شهرداری ها شد و بر استفاده بهینه از نیروها و امکانات و سرمایه در شهرداری ها تأکید کرد.

شهردار بجنورد نیز ضمن تبریک چهاردهم تیرماه، روز شهرداری ها و دهیاری ها، از برگزاری این جلسه تشکر کرده و گفت: تداوم برگزاری این جلسات عامل مفیدی در تعریف و اجرای پروژه های مشترک بین شهرهای استان است.

روح اله براتیان ضمن اعلام نیاز به اصلاح ساختار در شرح وظایف کارکنان شهرداری ها گفت: اصلاح ادبیات گفتاری شهرداری ها بایستی مورد توجه قرار گیرد.

در پایان جلسه با اهدای لوحی از سوی شورای اسلامی شهر اسفراین از سید عباس حسینی، شهردار سابق اسفراین و عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر بجنورد، تقدیر و تشکر شد.

  • بازدید امروز: 268
  • بازدید دیروز: 4688
  • بازدید ماه: 7324
  • بازدید سال: 37979
  • بازدید کل: 1380164
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت