امروز : سه شنبه, 01 فروردین 1402

اطلاع رسانی صحیح و به موقع، فرصت برابر ایجاد می كند

اطلاع رسانی صحیح و به موقع، فرصت برابر ایجاد می کند

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بجنورد:

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: دانش و آگاهی، زمینه ساز توسعه و پیشرفت در تمامی حوزه های فعالیتی انسان است که امروزه سرعت و سهولت در دسترسی به اطلاعات، بسیار حائز اهمیت است.

رضا فیروزه افزود: مدیریت شهری که مجموعه ای از دانش های مختلف را در راستای بهبود کیفیت زندگی شهروندان به کار می گیرد، اطلاعات گسترده ای را در قالب ضوابط مختلف، تولید می کند که شهر بر همین اساس، توسعه یافته و شکل می گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد با اشاره به این که غالب ساخت و سازهای شهری توسط اشخاص حقیقی و در مقیاس کوچک، اما گسترده انجام می شود، تأکید کرد: این طیف از سازندگان و حتی خریداران املاک، نیازمند اطلاعات به روز و صحیح از نحوه اعمال عوارضات محلی (پروانه ساختمانی، تراکم مازاد، تفکیک و ...)، ارزش معاملاتی املاک و ... و در سطح بالاتر نقشه طرح تفصیلی شهر و ضوابط مربوط به آن هستند.

وی خاطر نشان کرد: آگاهی از این اطلاعات به خصوص کاربری های اراضی که در نقشه طرح تفصیلی شهر، تعیین می شود، فرصت برابری را برای همه کسانی که مایل به سرمایه گذاری خُرد و یا کلان در شهر هستند، فراهم می کند.

فیروزه گفت: یکی از کم هزینه ترین راه های انتشار این گونه اطلاعات، پایگاه های اینترنتی است که در همین راستا، شورای اسلامی شهر بجنورد از سال 1391، پورتال شورای اسلامی شهر بجنورد را به آدرس http://nkh-bojnourdshora.ir راه اندازی کرده است.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد اضافه کرد: صورتجلسات شورا، اخبار شورا، دفترچه های عوارض محلی، بهای خدمات، ارزش معاملاتی، نقشه طرح تفصیلی و ضوابط آن (تصویب شده در سال 1385)، نقشه طرح جامع، زیر پورتال های ماهنامه شهروند، ستاد شورایاری و مرکز پژوهش های شورا و ... در بخش های مختلف این پورتال تعریف و به روز رسانی می شود که اطلاعات مفیدی را از آخرین تصمیمات و مصوبات شورا، ضوابط و مقررات شهرسازی و ... در اختیار شهروندان قرار می دهد.

فیروزه با بیان این که آگاهی از آخرین اطلاعات و تغییرات حق تمامی شهروندان است، اظهار امیدواری کرد: با آگاهی در خصوص بهره برداری صحیح از این اطلاعات، کمترین حقی از شهروندان تضییع نشود.

وی تأکید کرد: شهروندان می توانند از طریق بخش های مختلفی چون ارتباط با ما، نظرسنجی، تالار گفتگو و ... که در پورتال طراحی شده است، نظرات، انتقادات و پیشنهاد های خود را به شورا، انعکاس دهند. همچنین سامانه پیامکی شورا به شماره 3000765001786 برای ارتباط شهروندان با شورا، در نظر گرفته شده است که این درگاه های ارتباطی به صورت مستمر رصد شده و موارد مطروحه مورد بررسی و رسیدگی قرار می گیرند.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد مشارکت و توجه جدی شهروندان به مسائل شهری و نظارت آنان بر مدیریت شهری را ارزشمند دانست و افزود: مشارکت و حضور شهروندان در عرصه های گوناگون، لازمه پیشرفت شهر است.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت