امروز : شنبه, 09 مرداد 1400

ضرب الاجل برای پایان خواب كمپوست

وضعیت بحرانی انباشت زباله های بجنورد سبب شد:

ضرب الاجل برای پایان خواب کمپوست

 

پس از کش و قوس های فراوانی که در بحث راه اندازی کارخانه کمپوست به وجود آمد، هم اکنون زمزمه های تغییر مکان کارخانه کمپوست به گوش می رسد.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد با بیان اینکه بحث دپوی زباله در شمال شهر بجنورد به یک معضل برای این شهر تبدیل شده است گفت: در صورت عدم نتیجه مدیران استانی در تعیین تکلیف کارخانه کمپوست، جانمایی جدید برای جابجایی این کارخانه انجام می‌شود.

رضا فیروزه اظهار داشت: شورای شهر برای روشن شدن تکلیف این کارخانه از شهردار بجنورد و مدیرعامل سازمان پسماند دعوت کرد تا این موضوع را مورد بررسی قرار دهد.

وی افزود: در جلسه روز گذشته تصمیم بر آن شد که پیشنهادات مختلف و راهکارهای موجود تهیه و مورد بررسی قرار گیرد تا در جلسه هفته آینده شورای شهر در روز سه شنبه مورد بررسی قرار گیرد و در صورت نیاز، جابه جایی این کارخانه در دستور کار قرار گیرد.

وی گفت: قرار شد در بحث جانمایی زمین کارخانه بجنورد کمیته ای تشکیل شود که سازمان محیط زیست در اولویت آن باشد چرا که اگر این اقدام در گذشته انجام می شد اکنون با این مشکلات و چالش ها روبه رو نبودیم.

فیروزه با اشاره به اینکه 51 درصد سهام کارخانه کمپوست متعلق به شهرداری بجنورد و مابقی آن متعلق به سایر شهرداری های استان است اظهار داشت: شهردار بجنورد اعلام آمادگی کرده است تا در صورت عدم به نتیجه رسیدن این موضوع، تکلیف شهر بجنورد را برای مقابله با معضل دپوی زباله ها در شمال شهر مشخص کند.

وی با اشاره به اینکه سرمایه گذار آمادگی آن را دارد تا با هر تصمیمی موافقت کند و کارخانه را راه اندازی کند تاکید کرد: سرمایه گذار آمادگی سرمایه گذاری مجدد را دارد اما همچنان بلاتکلیف است.

 

  • بازدید امروز: 487
  • بازدید دیروز: 555
  • بازدید ماه: 3212
  • بازدید سال: 47893
  • بازدید کل: 1214563
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت