امروز : چهارشنبه, 09 فروردین 1402

انعقاد قرار داد اجاره 99ساله بوستان ملی بش قارداش بجنورد

 

فیروزه، رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد:

انعقاد قرار داد اجاره  99ساله بوستان ملی بش قارداش بجنورد

 

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد از انعقاد قرار داد اجاره 99 ساله بوستان ملی بش قارداش بجنورد بین شهرداری و امان الله شادلو پزشک و مالک خیر اندیش این مجموعه خبر داد.

 رضا فیروزه اظهار کرد: قرار داد واگذاری این بوستان ملی پیش‌تر 50 ساله بوده که با توجه به اینکه دو دهه از این قرار داد سپری می‌شد با نگاه خیر اندیش مالک این مجموعه، قرار داد آن به 99ساله تغییر یافت.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: افزون بر این حدود 11هکتار اراضی جدید در جوار این بوستان که در مالکیت خانواده شادلو بوده است برای توسعه این بوستان ملی در اختیار شهرداری گذاشته شد.

وی با بیان اینکه قرار داد 99 ساله این بوستان اخیراً به امضا طرفین رسید از نگاه خیرخواهانه دکتر امان الله شادلو مالک آن قدردانی  و تجلیل کرد و گفت: البته در نخستین جشنواره شهروند برگزیده بجنورد ایشان به عنوان شهروند برگزیره معرفی و تجلیل شد.

به گفته فیروزه در نشست اخیر اعضای شورای اسلامی بجنورد هم از این پزشک نیک اندیش بجنوردی به واسطه نگاه ویژه به شهر تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

وی بیان داشت: بوستان بش قارداش شهرت ملی داشته و بسیاری از هم وطنان از این بوستان دیدن و از فضای دل انگیز آن استفاده کرده‌اند.

به گفته رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد طی سال‌های گذشته نیز برای زیبایی این بوستان، اعتباراتی از  شهرداری در این محل صرف کرده است.

وی بیان داشت: طرح هایی نیز از سوی شهرداری برای توسعه این بوستان در دست اجرا قرار دارد.

به گزارش فارس، بوستان ملی بش قارداش در 6کیلومتری جنوب بجنورد در مسیر اسفراین قرار دارد.

این بوستان از مناطق ملی گردشگری کشور نیز به شمار می‌رود.

سد بش قارداش نیز از سوی شرکت آب منطقه ای و مشارکت شهرداری بجنورد با محوریت تفریحی و تامین آب این بوستان در حال اجرا است.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت