امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

توجه ویژه به ورزش های همگانی در بودجه سال 94 شهرداری بجنورد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر، در این نشست رئیس شورای اسلامی شهر با اشاره به آغاز تدوین بودجه سال 94 شهرداری گفت: تلاش اعضای شورای اسلامی شهر بر این است که در بودجه سال آتی شهرداری توجه ویژه به ورزش های همگانی داشته باشند.

رضا فیروزه با اشاره به بودجه محدود شهرداری بیان داشت: با تعامل و همکاری دوسویه می توان بخش خصوصی را برای حمایت از ورزش استان به کار گرفت.

وی بر اهمیت ورزش و گسترش آن بین جوانان تاکید کرد و اظهار داشت: با حمایت از ورزش استان می توان ورزشکارانی پرورش داد که در میادین کشوری و جهانی افتخارآفرینی برای شهر و استانمان داشته باشند.

فیروزه تأکید کرد: سازمان ورزش و جوانان به عنوان متولی امر ورزش می بایست اعتبارات دولتی جهت حمایت از ورزشکاران استانی جذب کند تا شاهد تحول در ورزش استان باشیم.

در ادامه نایب رئیس شورای اسلامی شهر به تشریح فعالیت هایی که در ارتباط با ورزش همگانی در شورای اسلامی شهر انجام شده است، پرداخت.

اعظم السادات افشین فر گفت: از جمله این اقدامات می توان به برگزاری مسابقات ورزشی محلات اشاره داشت که با استقبال بی نظیر بانوان روبرو شد. وی همچنین خواستار تخصیص امکانات ورزشی به محلات شد.

افشین فر با اشاره به اختصاص سالن مهربانو به بانوان، عنوان کرد: در حال حاضر سالن ورزشی دیگری در پارک آفرینش در حال احداث است که برای استفاده اختصاصی بانوان در نظر گرفته شده است.

وی دیگر اقدامات انجام شده را اختصاص استخر شهروند به بانوان و احداث پارک بانوان در دوبرار عنوان کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر نیز اولویت شورا در بحث ورزش را توسعه ورزش همگانی بیان داشت.

سید جلیل کشمیری با تأکید بر این مطلب که بایستی فضاها و امکانات ورزشی به صورت عادلانه در سطح شهر توزیع شود، گفت: با مشخص کردن مناطق برخوردا و کم برخوردار شهر می توان برنامه ریزی دقیق تری درخصوص توسعه اماکن ورزشی داشته باشیم.

وی به وجود شورایاران به عنوان پتانسیل قوی در محلات اشاره داشت و بیان کرد: با همکاری و تعامل با شورایاران می توان برنامه ریزی دقیقی برای ورزش محلات داشته باشیم.

در ادامه مدیرکل ورزش و جوانان گزارشی از فعالیت های این سازمان ارائه کرد و بیان داشت سالن های ورزشی سطح شهر شایسته مرکز استان نیست.

امین رشیدلمیر با اشاره به احداث باشگاه ورزشی فرهنگی در شهر گفت: با احداث این باشگاه بسیاری از مشکلات ورزش شهر حل خواهد شد.

وی با بیان این مطلب که بجنورد تنها مرکز استانی است که زمین چمن مصنوعی ندارد و در بحث ورزش های پهلوانی و زورخانه ای رتبه آخر کشور را داراست، خواستار مساعدت شورای اسلامی شهر برای احداث زمین چمن مصنوعی و اختصاص زمین برای احداث زورخانه شد.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت