امروز : دوشنبه, 17 مرداد 1401

تسریع در نوسازی بافت فرسوده بجنورد نیاز به تسهیلات ارزان دارد

تسریع در نوسازی بافت فرسوده بجنورد نیاز به تسهیلات ارزان دارد
رئیس شورای شهر بجنورد گفت: سرعت بخشیدن به نوسازی بافت فرسوده نیاز به تسهیلات ارزان قیمت و طولانی مدت دارد که این تسهیلات در حال حاضر وجود ندارد.
مهدی محمدی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد اظهارکرد: برای مشارکت مردمی در امر ساخت وساز بافت فرسوده اعطای این تسهیلات ضروری است.

رئیس شورای شهر بجنورد با اشاره به نوسازی و احیای بافت فرسوده گلایه کرد:پیش از این مزایایی همچون صدور پروانه رایگان به بافت فرسوده از طرف دولت دیده شده بود اما این امتیازها نیز هم اکنون برداشته شده است.

وی تاکید کرد: هزینه های بالای تامین اجتماعی با شعار دولت در کاهش هزینه های ساخت و ساز همخوانی ندارد و این موضوع سبب شده هزینه ساخت وساز در بجنورد افزایش یابد.

محمدی تصریح کرد: هزینه های تامین اجتماعی در ساخت و سازها چند برابر مجموع هزینه های شهرداری و نظام مهندسی ساختمان است.

رئیس شورای شهر بجنورد افزود: هزینه های تامین اجتماعی در حالی بر ساخت و ساز تحمیل می شود که در ازای آن هیچ خدمت و مزایایی ندارد.

محمدی توضیح داد: هزینه های تامین اجتماعی هزینه های تمام شده ساخت و ساز را بالا برده و این امر سبب کاهش رغبت سرمایه گذاری در بخش مسکن می شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود از رفتار یکسان با بناهای قدیمی در بجنورد انتقاد کرد و افزود: هم اکنون برخی بناها که ارزش و هویت شهر و محله ها بود از بین رفته است.

رئیس شورای شهر بجنورد با بیان اینکه برخی بناهای قدیمی باید حفظ شوند گفت: درنوسازی بافت فرسوده نباید رفتار یکسانی با بناهای قدیمی انجام گیرد.

محمدی اظهار کرد: در مرکز استان برخی بناها وجود دارند که به عنوان هویت شهر قابلیت حفظ و نگهداری دارند و می توان با مرمت آنان را احیا کرد.

انتهای پیام/

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت