امروز : جمعه, 07 بهمن 1401

بجنورد قد بلند می شود

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: پیش از این، مصوبه ای در شورای اسلامی شهر مبنی بر افزایش یک طبقه به ساختمان هایی که در این شهر ساخته می شد با نظر اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر به تصویب رسید.

رضا فیروزه افزود: این طرح در دفتر معاونت عمرانی استانداری مطرح و بررسی شد که در نهایت با موافقت کمیسیون ماده 5 که به ریاست استاندار برگزار شد این مصوبه نظر این کمیسیون را جلب کرد.

وی تصریح کرد: البته چگونگی اجرا و ضوابط فنی و اجرایی این مصوبه بر عهده کمیته فنی گذاشته شد که به زودی آن نیز بررسی می شود. فیروزه گفت: با اجرای این طرح یک طبقه به ساختمان های جدید بجنورد افزوده می شود و شهر بجنورد به صورت عمودی توسعه پیدا می کند.

استاندار مخالف 25 درصد عوارضات شهری

رئیس شورای اسلامی شهر در پاسخ به سوال میزان عوارضات شهری که این روزها بسیار مطرح است گفت: در جلسه ای که هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر بجنورد با استاندار داشت، آقای پرویزی از یکسان گیری عوارض شهری در مناطق مختلف بجنورد گلایه کرد.

فیروزه افزود: استاندار اعتقاد دارد نباید از مناطق محروم بجنورد حتی 25 درصد عوارضات شهری را گرفت و این میزان برای شهروندان این مناطق زیاد است.

استیضاح شهردار مطرح نیست

فیروزه درباره این شوال که آیا بحث استیضاح شهردار در بین اعضای شورای اسلامی شهر مطرح است نیز گفت: خیر این موضوع صحت ندارد و آقای براتیان به شهر و شهروندان و شورای اسلامی شهر تعهد دارد و ما به فکر استیضاح شهردار نیستیم. وی با اشاره به اینکه ما به دنبال شفافیت عملکرد شهردار هستیم خاطر نشان کرد: ما از زحمات شهردار بجنورد قدردانی می کنیم اما در حال حاضر بحث استیضاح آقای براتیان در شورای اسلامی شهر مطرح نیست.

کمک 22 میلیارد تومانی به شهرداری

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد به کمک 22 میلیارد تومانی به شهرداری بجنورد اشاره کرد و گفت: این میزان اعتبار از محل تملک و دارایی سرمایه ای، اعتبارات سفر مقام معظم رهبری، ارزش افزوده، جرائم راهنمایی و رانندگی و حقوق گمرکی از یک اسفند 92 تا 17 آبان امسال در اختیار شهرداری قرار گرفته است.

فیروزه افزود: خوشبختانه این کمک ها در شهرهای مختلف استان و به نسبت جمعیت آن شهر انجام شده است. وی تصریح کرد: ظرف دو یا سه روز آینده نیز گزارش عملکرد 6 ماهه شهرداری بجنورد به دست مردم می رسد.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت