امروز : شنبه, 12 آذر 1401

امكان آبیاری فضای سبز بجنورد با فاضلاب تصفیه شده فراهم شد

عضو شورای اسلامی بجنورد گفت: بهره‌برداری از آب‌های جاری و فاضلاب شهری تصفیه شده در تصفیه خانه بجنورد برای آبیاری فضای سبز شهر آغاز شد.

علیرضا باغچقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد اظهار کرد: قراردادی بین شهرداری بجنورد و اداره آب منطقه‌ای منعقد شده است تا شهرداری بتواند برای آبیاری فضای سبز از آب تصفیه شده تصفیه خانه بجنورد استفاده کند.

رئیس کمیسیون خدمات و زیست شهری شورای اسلامی شهر بجنورد با بیان اینکه تصفیه خانه بجنورد دارای ظرفیت خوبی برای بهره‌برداری است تصریح کرد: متاسفانه تاکنون بهره‌برداری لازم و مفید از تصفیه خانه بجنورد انجام نشده است و آب تصفیه شده بدون هیچ استفاده‌ای به رودخانه ریخته می‌شد که گاهی کشاورزان به صورت غیرمجاز و بدون اطلاع از مناسب بودن یا نبودن آن، از این آب  برای مصارف کشاورزی استفاده می‌کردند.

نماینده شورای اسلامی شهر بجنورد در شورای سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری با اشاره به اینکه مشکل کم آبی در استان به حد بحران رسیده است اظهارکرد: با این قرارداد، شهرداری بجنورد بخشی از آب مورد نیاز فضای سبز خود را از تصفیه خانه تهیه کرده و استفاده از آب های زیرزمینی و قنات را کاهش می‌دهد.

باغچقی با بیان اینکه سدهای استان یا خشک شده اند یا در حال خشکی هستند افزود: بحث مدیریت بحران آب زمان بر است با این وجود باید خیلی سریع‌تر به این مشکل رسیدگی شود.

وی خاطرنشان کرد: آب‌هایی که برای فضای سبز استفاده می‌شود از آب‌های زیرزمینی و قنات است و اگر امسال قنات‌ها را مرمت نکنیم مهمترین منبع بهره برداری آب شهر از بین می‌روند.

انتهای پیام/ج

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت