امروز : شنبه, 12 آذر 1401

تعامل بیشتر سازمانها جهت رفع مشكل كودكان كار و تكدی گری

رییس کمیسیون فر هنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر بجنورد گفت : به علت رشد شهرنشینی و تغییرات ساختار زندگی خانوادگی ، فقر و بیکاری و سایر عوامل بروز پدیده کودکان کار و تکدیگری بیش از بیش در سطح شهر بجنورد به چشم می خورد.

سید احمد وکیلی با اشاره به این مطلب که کودکان کار به دلیل مشکلات مالی و اقتصادی، نداشتن یا ازکارافتادگی سرپرست ناچار ند بهترین دوران زندگی خود را با تکدی گری و انجام مشاغل کاذب سپری کنند، افزود : این کودکان در معرض آسیب های جدی اجتماعی هستند و اگر مسئولان توجهی به این امر نداشته باشند چه بسا در مواقعی آسیب رسان هم باشند .

وی درخصوص جمع آوری متکدیان از سطح شهر گفت : در حال حاضر این امر توسط شهرداری صورت می گیرد ولی به دلیل تعامل ضعیف دیگر سازمانها با شهرداری مشکلاتی در ارائه خدمات ایجاد شده است .

معاون دادستان بجنورد نیز با اشاره به حضور کودکان دستفروش در چهار راه ها گفت : خانواده این کودکان بدلیل فقر و مشکلات مالی کودکانشان را به کار اجبار می کنند که این موضوع بایستی از سوی ادارات و نهاد های دولتی ساماندهی شود.

گریوانی بر لزوم تعامل و همکاری بیشتر بین سازمان های مسئول تاکید کرد.

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری بجنورد با اشاره به عملکرد مناسب شهرداری در سال جاری در جمع آوری متکدیان از سطح شهر گفت : با توجه به اینکه ساماندهی کودکان کار به مرحله اجرایی نرسیده است بایستی هرچه سریعتر کارگروهی جهت ساماندهی کودکان کار تشکیل شود تا از آسیب های اجتماعی این امر جلوگیری بعمل آید .

محمود رضا معموری گفت : فرمانداری آمادگی خود را برای تعامل هرچه بیشتر جهت حل معضل تکدی گری و کودکان کار اعلام می کند .

در پایان هریک از اعضائ شورای اسلامی شهر نقطه نظرات خود پیرامون مشکلات و معضلات موجود در حاشیه شهر و آسیب های اجتماعی ناشی از آن را عنوان و اظهار امیدواری کردند : با همکاری و تعامل بیشتر سازمان های متولی این امر بتوانیم این معضل شهری را هرچه سریعتر رفع کنیم.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت