امروز : جمعه, 18 آذر 1401

اصلاح تعرفه های دفترچه عوارض محلی طبق مصوبه شورای اسلامی شهر

در جلسه علنی شورای اسلامی شهر که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار بجنورد، اصحاب رسانه و معتمدین شهر برگزار شد، رئیس شورای اسلامی شهر ضمن عرض خیرمقدم، سوال اعضای شورا درخصوص افزایش غیر قانونی تعرفه های دفترچه عوارض محلی بیش از 25% نسبت به سال گذشته را مطرح کرد و خواستار توضیحات کامل و جامع همراه با مستندات از شهردار شد.

رضا فیروزه گفت: طبق مصوبه شورای اسلامی شهر عوارض محلی سال 93 با 25% افزایش نسبت به سال 92 مورد تأیید قرار گرفت که متأسفانه با تبصره های موجود در برخی موارد افزایش از 25% نیز تجاوز کرده است.

وی با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر یک نهاد سیاست گذار است و شهرداری بایستی در راستای مصوبات شورا فعالیت های خود را ادامه دهد، بیان داشت: طبق پیگیری ها و مکاتبات متعدد که با شهرداری انجام شد خواستار اجرایی شدن مصوبه شورا شدیم اما تاکنون این امر محقق نشده است.

در ادامه شهردار بجنورد در پاسخ به سوال مطرح شده گفت: تمامی بندهای این دفترچه با دقت نظر بالا و در جلسات متعدد مورد بررسی قرار گرفته و به تأیید نهایی مراجع ذی صلاح رسیده است ولی اگر افزایشی در برخی از موارد به چشم می خورد مربوط به تبصره هایی است که در هر بند آورده شده است.

روح اله براتیان عنوان کرد: این افزایش بیش از 25% در موارد خاص است و شامل تمامی شهروندان نمی شود بلکه برخی از شهروندان با این افزایش تعرفه روبرو هستند.

دیگر اعضای شورای اسلامی شهر نیز در ادامه به بیان نظرات خود پیرامون سوال مطرح شده پرداختند و تأکید کردند: با توجه به مکاتبات متعدد شورای اسلامی شهر درخصوص اجرایی شدن مصوبه شورا، شهرداری بجنورد هر چه سریعتر نسبت به اصلاح تعرفه ها اقدام، وصول مازاد بر مصوبه شورا را متوقف و وصولی مازاد از شهروندان را به آنها بازگرداند.

در پایان شهردار بجنورد آمادگی شهرداری را برای اصلاح تعرفه های عوارض محلی طبق مصوبه شورای اسلامی شهر اعلام داشت.

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت